Skocz do zawartości

Gracjan Szrampka

Uczestnik
  • Zawartość

    4
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Gracjan Szrampka

  1. Generalnie to chodzi o subwoofer który jest w zestawie.Myślę że basu było by zdecydowanie więcej,więc dlatego szukam sposobu na podłączenie 2 systemòw audio jednocześnie. Jutro wracam z urlopu i będę pròbował to zrobić przez wyjście optyczne,a aktywne przez HDMI Arc.Nieukrywam,iż najbardziej odpowiadało by mi HDMI Arc na 2 urządzenia. Co myślisz o tym spliterze z dual arc. W ostateczności,gdy nic z tego mi nie wyjdzie to może warto będzie pomyśleć o jakimś osobnym subwooferze z wyjściem RCA.Jednakze jest tego tyle na rynku,że ciężko będzie coś dobrać dobrego i niedrogiego bez pomocy.
  2. Pod HDMI Arc podpięte są głośniki aktywne tylko,więc fajnie było by dołączyć także soundbar,a poprzez Arc można było by sterować tym zestawem z pilota tv. Zastanawiam się czy łącząc soundbar optycznie nie powstaną tzw.znieksztalcenia akustyczne ( różne poziomy dźwięku ).Gdyby było to poprzez HDMI Arc problemu nie ma,tak myślę Przeszukując zasoby internetowe natrafiłem na coś takiego: Matrix switch splitter HDMI 4x2 Cx-MX 42b dual arc. Interesującym jest właśnie dual arc.Mozliwe,iż można było by podłączyć oba systemy audio jednocześnie.
  3. Tak wiem,że HDMI Arc jest tylko jedno a ogòlnie rzecz biorąc używane jest do głośników zewnętrznych,a dostałem w prezencie soundbar i powstało pytanie jak go dołączyć także pod HDMI Arc by to grało jednocześnie.Skoro nie ma takiego sposobu to może by zrobić to poprzez wejście optyczne.
  4. Witam. Jestem tu nowy więc jeżeli pytanie w nieodpowiednim miejscu to przepraszam,ale może ktoś będzie wiedział. Czy i w jaki sposób można połączyć drugie urządzenie audio do HDMI Arc telewizora tak aby działały ròwnolegle.
×
×
  • Utwórz nowe...