Skocz do zawartości

grafi82

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

O grafi82

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Krośniewice
 1. 1. Tremors SOHN - nuta w z wibrującym, niskim basem. 2. Lakes of Flame Blue Flame - uderzenia szybkie i czytelne, zaokrąglone na końcu, powodujące drżenie nogawek. Nisko schodząca gitara basowa spulchnia brzmienie. Fajnie masywne. Szybko gasnące pomruki. Utwór bardzo dynamiczny w odbiorze. 3. Sunny Paul Carrack [REMASTERED] - brzmienie miękkie, ale bas nie zapuszcza zbyt nisko. Gitara basowa przed perkusją. 4. London Paris Cardiff Dominic Miller - nie wiem co to dokładnie, kontrabas czy co, ale nisko schodzi powodując rytmiczne drżenie butelek w barku (dla jasności butelki pełne:) ), pulchne. 5. Time in Vain High Klassified - bez niskiego basu, bas estradowy kopiący w klatę. Niska nuta pojawiająca się w tle słyszalna, ale nie zapuszcza się nisko. 6. A New Error Moderat - tutaj to już bas bardzo konkretny. Sprawia wrażenie jakby był włączony BASS BOOST Zatyka uszy pulchnym, jakby subwoofer'owym zejściem. 7. Feeling Good Michael Buble - artysta nielubiany przeze mnie, bez komentarza :). Mieszkam koło Kutna, w Krośniewicach. Skrzyżowanie dróg krajowych A1 i A2. Chociaż teraz jest obwodnica i skrzyżowaniem trudno to nazwać
 2. Na dobra sprawę nie było co fotografować. Cała procedura zrobiona była bez rozkręcania kolumny. Od frontu poprzez otwory b-r. Po kawałeczku wycinany był samym ostrzem od tapeciaka tuż przy krawędzi plastikowego b-r. Najwygodniej dla całej operacji byłoby wykręcić głośnik niskotonowy. Jednak zauważyłem na filmikach z rozkręcania T1500, że śruby trzymające gł. basowy wkręcane są bezpośrednio we front kolumny, a nie poprzez, np.: nakrętkę pazurkową. Dlatego nie chcąc wyrabiać otworów zabieg wykonałem bezpośrednio przez b-r.
 3. No i stało się. B-r skrócone o część papierową, czyli do długości 15 cm. Efekt, subiektywny, niesamowity. Bas jest przyjemnie mruczący, niżej schodzący i lepiej zaznaczony. Przez ok. tydzień b-r skrócone były tylko w jednej kolumnie, tak dla porównania. Porównując jedną kolumnę z drugą, kolumna z seryjną długością i włożonymi standardowymi gąbkami sprawiała wrażenie uszkodzonej. Podług drugiej jej bas wydawał się "pukający", a nie "basujący". Trochę przejaskrawię i powiem jak z głośnika eliptycznego ze starych tv😀. Po przeróbce słuchając, tych samych co wcześniej, utworów odkrywam nowe dźwięki niskich partii. Przykładowo utwór Rojka - Bez Końca, po prostu wprawia wszystkie ściany, szafki, talerze, szklanki, itd. w wibracie. Niskie partie pojawiające się w piosence momentami zatykają uszy. Oczywiście przy odpowiedniej dawce watów ze wzmacniacza Zmiany też są na plus przy "normalnym" słuchaniu, gdy rodzina w domu. Oprócz mruczącego, ale nie przerysowanego i wulgarnego, basu również wysokie tony sprawiają przyjemniejszych w odbiorze, delikatniejsze, ale i bardziej "cykające". Chociaż z sopranami to raczej efekt placebo Reasumując i odpowiadając na główny temat: "Magnat Transpuls 1500 lub coś do większego salonu". Magnat 1500 ze skróconymi portami b-r 😁
 4. Spodziewałem się 12", ale 10,5" też fajne. Tylko żeby żony właścicieli 15" Transpuls'ów o tym się nie dowiedziały 😉
 5. Obudowa będzie dostrojona do ok. 34 Hz, niezależnie jaki głośnik będzie w niej zamontowany. Oczywiście w związku z brakiem znajomości parametrów T-S nie mam zielonego pojęcia jak zmieni się charakterystyka głośnika w tej obudowie i jakie brzmienie z tego wyjdzie. Dlatego nie śpieszę się zbytnio ze skracaniem b-r. Po cichu wmawiam sobie, że jak wyjdzie kiepsko po takim zabiegu, to zawsze mogę wsadzić ponownie gąbki, tylko że tym razem będą widoczne (standardowo b-r maja 25cm, a po skróceniu miałyby 15cm). A propos gąbek. Po ich demontażu krawędzie uległy delikatnemu uszkodzeniu. A jak będę musiał je ponownie zamontować będą wyglądać słabo 😒 Pytanie. Czy ktoś ma namiar na sklep z owalnymi gąbkami akustycznymi? Zawsze mogli zrobić tak 😁:
 6. Hehehe. Trudno z tym się nie zgodzić. Coś w tym jest 👍😅
 7. Pomieszczenie ok. 25 m2, kolumny wygrzane, a nawet "przegrzane" (kilka razy grały na granicy przesterowania, głównie kawałki Kazika z Zarazy 😁). Zakupione na początku pandemii (koniec marca), jako poprawienie sobie nastroju😉. Na co dzień podpięte pod budzący skrajne emocje/opinie R-N803D. Źródłem muzyki jest TIDAL Hi-FI. Sporadycznie pod to, kto co ma i przyniesie😀. Nie twierdzę, że kolumny basu nie mają. Mają i to momentami dużo, tylko jest on stosunkowo suchy. To, że jest mocny zgadza się, jednak brakuje mu troszkę pulchności. Ostatnio (ten weekend) miałem okazję bezpośrednio słuchać Monitor Audio Silver 2. Może niezbyt profesjonalnie, bo jedne i drugie podpięte pod w/w Yamahę jako głośniki A lub B. Co się od razu rzuciło to zupełnie odmienny charakter. MA Silver 2 miały właśnie tą pulchność. Subiektywne odczucie: Silver miażdży basem T1500. Oczywiście zwiększanie głośności przechylało się na stronę Magnatów. Wymontowane gąbki nie spełniają moich oczekiwań. Jak znajdę sensowny sposób (bez wykręcania głośnika basowego) usunięcia papierowych przedłużeń portów b-r, to podzielę się spostrzeżeniami. Teoretycznie porty b-r standardowo dostrojone są do ok. 28 Hz, skrócenie dostroi do ok. 34Hz. Wyliczenie na szybko programem WiniSD.
 8. Dobre pytanie. Możliwe, że konstruktorów przed weekendem poniosła fantazja co do brzmienia. A w poniedziałek przyszedł przełożony i stwierdził, że nie o to chodziło. Na szybko wykombinowali żeby zaślepić/wyciszyć otwory. W naszych, polskich, realiach byłoby to bardzo prawdopodobne 😀, ale niemieckich...? (chyba, że Polacy tam pracują🤣 ) Mnie osobiście, póki co, wersja z otwartymi otworami bardziej odpowiada. Dla zainteresowanych testem kolumn (w wersji seryjnej) przetłumaczony link: http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fwww.hifi-voice.com%2Ftesty-a-recenze%2Freprosoustavy-podlahove%2F2264-magnat-transpuls-1500
 9. W takim razie sam sobie odpowiem😁 Znalazłem parę informacji odnośnie usunięcia gąbki z b-r. Na dobrą sprawę nie jest to trudne i można zrobić to z zewnątrz, prosząc kogoś kto ma dłonie nie większe niż w rozmiarze rękawiczek "M"😉 Jednak nie chodzi tu o stopień trudności demontażu, tylko o brzmienie. Pierwsze co rzuca się w uszy to więcej basu, ale nie jest to lawina. Brzmienie z suchego dostaje trochę "mięcha", tłustości. Wbrew pozorom bas wcale się nie spowolnił, powiedziałbym, że nawet jest dynamiczniejszy, zwłaszcza przy większych poziomach głośności. Wcześniej pnąc się górę decybelami, zaczynała się (nazwałbym to) kompresja. Teraz efekt ten nie występuje. Głębia basu pozostała raczej bez zmian, może trochę schodzą niżej, ale pewnie z powodu efektu "placebo". Wg mnie teraz grają tak jak wyglądają, kanciasta, olbrzymia obudowa z wielkim głośnikiem daje popalić. Wg mnie wcześniej miały brzmienie do muzyki LIVE, teraz stały się trochę bardziej nowożytne. Ale to moje subiektywne odczucia. Pozdrawiam.
 10. Witam wszystkich. Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w Magnatów podpiętych pod R-N803D. Powodem dla którego podpinam się do wątku są wspomniane zaślepienia b-r. Czy ktoś znalazł cokolwiek/gdziekolwiek na temat usunięcia gąbek?
×
×
 • Utwórz nowe...