Skocz do zawartości

TomekWawa

Uczestnik
  • Zawartość

    40
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez TomekWawa

  1. Witam serdecznie Mam pytanie, wydaję mi się, że do osób z branży, ale każda informacja będzie mile widziana, Jako, że udało mi się znaleźć zestawienie sprzętowe, które spowodowało, że skupiam się już wyłącznie na słuchaniu muzyki a nie sprzętu, mam pytanie dotyczące różnicy pomiędzy dwoma urządzeniami marki Lyngdorf z tematu tego posta. Jak duża jest różnica w brzmieniu tych dwóch urządzeń? Funkcjonalność znam doskonale, chodzi mi wyłącznie o to, na ile znaczna różnica, jeżeli chodzi o moc, wpłynie na brzmienie systemu, dynamikę, detale itp. Jak wpłynie to na same kolumny, jak bardzo będą "zadowolone" z mocy jaką dostaną? Kolumny z jakimi gram to KEF R7. - nie oczekuje informacji typu - zapraszamy na odsłuchy, wypożyczamy itp. Bardziej chodzi mi o to jaka będzie zmiana w odsłuchach w zasadzie tego samego produktu z inną podawaną mocą. Może ktoś ma informację o wnętrzu urządzenia TDAI-3400, na ile lepsze komponenty zostały tam zastosowane względem TDAI-1120 ponieważ różnica w cenie jest znaczna. Z góry dziękuję za informacje.
  2. Cześć. Ja po wielu odsłuchach, po sprzedaniu wszystkiego co miałem znalazłem mój zestaw. Mam odrobinę mniejsze kolumny KEF R7 I Lyngdorf TDAI-1120 i gra to przepięknie. Gdzieś tutaj padła propozycja Lyngdorf tdai-3400, pomyśl o tym i poczytaj jakie możliwości ma Lyngdorf, szczególnie pod kątem korekcji akustyki. Ja mam podobny metraż i RoomPerfect zrobił tutaj fantastyczną robotę. Plus możliwości ustawienia brzmienia pod siebie. Wszystko w jednym. Ja cały dotychczasowy sprzęt miałem dzielony z 2-3 elementów i nigdy więcej nie wrócę do takiej opcji ponieważ przekonałem się, że dobry all in one nie odstaje pod względem brzmienia.
  3. Ja mam czarne piano black, wprawdzie nie R3 ale R7 i wcale nie uważam, że jest jakiś problem z kurzem. Raz w tygodniu zwykła szmatka i po problemie. Orzech bardzo mi się podoba, są bardzo oryginalne ale, jak napisał ktoś powyżej, muszą jednak pasować do wnętrza. U mnie wygrały względy praktyczne i uniwersalność kolorystyki. Łatwiej będzie je sprzedać w przyszłości chociaż nie planuje. Te KEFy w kolorze piano wyglądają MEGA elegancko. Wizualnie chyba jedna z ładniejszych kolumn. To moje subiektywne zdanie. Uwielbiam ich prostotę wyglądu i jakość wykonania.
  4. A ja tak w skrócie napiszę parę słów od siebie. Po wielu miesiącach dylematów sprzedałem DENON PMA-1600NE i kupiłem LYNGDORF TDAI-1120. Dwie rzeczy skłoniły mnie do tej decyzji - po pierwsze pomieszczenie, które mam bardzo trudne pod względem akustyki - salon, jadalnia i kuchnia w jednym pomieszczeniu, około 60 m2. Dużo przeszkleń. Jedna kolumna stoi prawie pod schodami, druga przy wielkich oknach a na jej tyłach grzejnik. Druga rzecz to potencjometr w DENONIE, którego skoki były dla mnie nie do zaakceptowania przy wieczornych odsłuchach, które mają miejsce w 90 % wolnego czasu. Kolumny to KEF R7. Po miesiącu użytkowania LYNGDORF - absolutnie UWIELBIAM!!! Room Perfect zrobił taką robotę, że jestem w szoku. Tak jak wcześniej echo i odbicia drażniły bardzo, zabijały przyjemność odsłuchu tak teraz rozpływam się. Niewiarygodne jak to zadziałało. Możliwość regulacji głośności o 0,1 db to również szok i można dobrać sobie poziom bardzo precyzyjnie. Brzmienie DENON PMA 1600 było znakomite, uważam tez wzmacniacz za bardzo dobry jednak po kilku godzinach słuchania drażnił wysokimi tonami, mimo, że uważany jest za wzmacniacz ciepły to w dłuższej perspektywie był zbyt ostry. Męczył. Ustawienia opcji brzmienia w LYNGDORF są tak ogromne, że jestem w stanie ustawić sobie brzmienie tak bardzo zbliżone do DENONA, korygując wysokie w takim stopniu, że brzmi to bardzo aksamitnie, wszystko jest bardzo dobrze słyszalne, każde przeszkadzajki, talerze itp. Piękna przestrzeń. Ciekawi mnie czy jednak LYNGDORF i KEF nie są dla siebie stworzone. Ciekawe jest to, że zmieniając ustawienia, gdzie możliwości jest ogromna ilość nie występują żadne zniekształcenia. Nawet dając bas na maxa i zmieniając częstotliwości nie ma czegoś takiego jak nakrycie kolumn kocem. Wszystko pięknie gra. Najlepsze jest też to, że przy bardzo cichym graniu, siedząc kilka metrów od głośnika znakomicie słychać np. całą linię kontrabasu w utworach jazzowych. Ja już w zasadzie wiem, że trafiłem w połączenie sprzętu wręcz idealnie i jeżeli kiedyś będę chciał zrobić upgrade to chyba tylko na LYNGDORF TDAI 3400, kwestia tylko czy będzie warto.
  5. Witaj, Bierz pod pachę tego Lyngdorfa i wpadaj do mnie, zobaczysz jak zagra z KEF R7. Ty zapewne skusisz się na R7 w przyszłości a ja zdecyduje się na tego LYNGDORFA Lokalizacja to Warszawa Ciągle mam dylemat czy zastąpić mojego DENONA PMA 1600 tym Lyngdorfem. Pomieszczenie mam spore, około 40m2 ale słucham muzyki wieczorami na niskich poziomach głośności. To jest też dylemat czy ten Lyngdorf będzie ok dla takiego metrażu. Kusi mnie ten Lyngdorf strasznie ze względu na mnogość ustawień jak i ten ROOM PERFECT bo pomieszczenie mam dosyć trudne. A jak wpadniesz to zobaczysz czy ROOM PERFECT działa naprawdę bo miałby co u mnie robić.
  6. WItam, śledzę ten wątek bo jestem bardzo zainteresowany tym LYNGDORFEM do moich KEF R7 i zastanawiam się cały czas czy z racji tego, że tak bardzo jesteś zadowolony z R3 nie powinieneś jednak spróbować pomyśleć o R7 właśnie.... To takie moje przemyślenie, jak piszę gdzieś powyżej zawsze będziesz krążył wokół z innymi kolumnami a jak przypasowało Ci brzmienie KEF R3 to może powinieneś pozostać w tej "rodzinie" Może wypowie się ktoś z branży, ktoś kto dobrze zna różnicę pomiędzy R3 i R7, wiem że te drugie to podłogówki ale może...
  7. Do przemyśleń skłoniła mnie następująca sytuacja: 1. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o zmiennym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość mocno średnia 2. Przy połączeniu kablami RCA - wejście o stałym sygnale w DNP - PMA 1600 jakość BARDZO DOBRA 3. Przy połączeniu kablem optycznym DNP - PMA 1600 - mam wrażenie, że jest jeszcze lepiej niż przy kablu RCA (wejście stałe) I nasunęło mi się pytanie czy 3 opcja dopiero teraz nie spowodowała, że priorytet ma DAC w PMA 1600 a nie w DNP. I czy w opcji 2 nie było tak, że słabszy DAC miał priorytet. hmm?
  8. Witam serdecznie. Naszło mnie na przemyślenia Mam do forumowiczów pytanie związane z DAC z sprzęcie DENON PMA 1600 oraz w odtwarzaczu strumieniowym DNP 800 (czy tutaj jest DAC?) Nie wiem czy dobrze rozumuje - możliwości połączenia pomiędzy DNP 800 a PMA 1600 są następujące: kabel RCA - wejście o stałym sygnale oraz zmiennym (absolutnie lepsza jakość jest przy połączeniu do gniazda o stałym sygnale), trzecią opcją jest wejście OPTICAL. I teraz co następuje - przy połączeniu poprzez kabel RCA obu sprzętów pytanie brzmi czy sygnał przechodzi przez DAC w odtwarzaczu strumieniowym (teoretycznie gorszym) a nie przez DAC w PMA 1600, który jest przyzwoitej jakości? Który DAC ma pierwszeństwo? Druga rzecz jest taka - czy po podłączeniu sprzętów kablem optycznym nie jest czasem tak, że odtwarzacz strumieniowy DNP jest tylko transportem i w tym momencie DAC w PMA 1600 jest tym właściwym? Dajcie znać jak to wygląda. Pewnie pogmatwałem ale może ktoś zrozumie powyższe
  9. A nie bedzie ten LYNGDORF mial problemów z napedzeniem KEF R7, ktore są dosyć spore? Nie slycham muzyki glosno o ile to ma znaczenie.
  10. Ciekawy jestem jak zagra zestawienie tego LYNGDORFa z KEF ale w muzyce mocno rockowej/metalowej...
  11. TomekWawa

    porada

    Witaj Mam do sprzedania wzmacniacz DENON PMA-1600NE, w kolorze czarnym. Pierwszy właściciel, wszystkie papiery, jak nowy. Lekko poza budzet ale naprawde warto bo to porzadny sprzet. Cena 5600.
  12. Witam Może ktoś pomoże, ktoś kto słuchał obu wymienionych w temacie sprzętów. Zastanawiam się nad zamianą wzmacniacza DENON PMA 1600 (plus DNP 800) na LYNGDORF TDAI 1120. Zakładam, że będzie to skok lekko w bok (co jest akceptowalne) a nie półkę wyżej, jeżeli chodzi o samo granie. Pytanie czy nie pójdę lekko do dołu pod względem brzmienia itp.? Zazwyczaj byłem sceptycznie nastawiony do urządzeń ALL-IN-ONE ale jeżeli taka zamiana będzie miała rację bytu, dlaczego nie. Dlaczego tak chcę zrobić? Wyłącznie ze względów praktycznych, mniej klocków, LYNGDORF posiada ROOM PERFECT a pomieszczenie mam dosyć ciężkie a wiem, że może to znacznie pomóc. Tym bardziej, że funkcjonalność ROOM PERFECT jest naprawdę bardzo duża i można się fajnie pobawić brzmieniem a mam specyficzne wymagania. Kolumny z jakimi gra DENON i z jakimi będzie grał LYNGDORF to KEF R7. Czy kolumny nie będą zbyt ciężkie do uciągnięcia przez LYNGDORF? Dajcie znać co myślicie o takiej opcji? Jakieś uwagi czy decyzja ta jest dobra czy robię życiowy błąd Dzięki za info.
  13. Dzięki za info. Tak się głośno zastanawiam, czy nie zmienić DENON PMA 1600 + DENON DNP 800 na tego LYGDORFA. Miałbym te dwa klocki w jednym. Zejdę tym Lyngdorfem półkę niżej czy zostanę na tym samym poziomie?
  14. Witam. Jeżeli można się lekko podpiąć pod wątek LYNGDORF i KEF Ciekawi mnie czy ten konkretny LYNGDORF pociągnie kolumny KEF R7? Czy ktoś z branży może kilka słów napisać? Z opisu autora wątku wynika, że ten wzmacniacz to chyba to czego szukam Z góry dziękuję.
  15. Witam serdecznie. Mam prośbę do osłuchanych. Czy zamiana PMA 1600 na MUSICAL FIDELITY MS5I będzie jakoś znacząco odczuwalna? Jak wygląda charakterystyka MUSICAL w niskich, średnicy i wysokich? Jak się ma do brzmienia Denona? Kolumny z jakimi by to grało to KEF R7. Jak wygląda czułość potencjometru w MUSICAL, czy jest czuły przy niskich poziomach głośności? Jak wygląda skok poziomu głośności? Z góry dziękuję za kilka słów.
  16. Witam Śledzę ten wątek i gdzieś wcześniej padło kilka słów na temat przeskoku z KEF Q na R. Ja osobiście miałem taki przeskok ale z KEF Q950 na KEF R7 i powiem tak - mnie R7 czasami teraz wgniatają w fotel jakością dźwięku. Ewidentnie dobrze nagrane płyty wywalają z kapci. Q950 były ok, bardzo poprawne kolumny ale po prostu zwyczajne. Ja bardzo odczułem ten przeskok. Co prawda z podłogówki na podłogówkę a nie jak Ty z podłogówki na podstawkę. Nie potrafię ładnie opisywać dźwięków ale czuć jednak jakość w R7.
  17. WItam To ja się podepnę pod ten wątek bo ten sprzęt mnie zainteresował. Czekam na opinię ponieważ zastanawiam się nad sprzedażą mojego wzmacniacza DENON PMA1600NE wraz z odtwarzaczem sieciowym DNP 800 i zamianą tego zestawu właśnie na to: Wzmacniacz zintegrowany z obsługą sieci: https://s4home.pl/wzmacniacze-tranzystorowe/roksan-attessa-streaming-amplifier.html Kwestia tego czy nie będzie to opcja "zamienił stryjek siekierkę na kijek" Jak ktoś będzie już miał wyrobione zdanie na temat tego ROKSANA a zna brzmienie DENONA PMA1600 to prośba o kilka słów w tym wątku. Kolumny z jakimi gra Denon, jak i ewentualnie ma grać ten Roksan to KEF R7. Pozdrawiam
  18. Witaj. Nigdy nie słuchałem wzmacniacza NAD, do końca nie wiem jak on gra ale gdzieś między słowami wspomniałeś o opcji KEF R7. Powiem tak, używam tych kolumn od niedawna wraz ze wzmacniaczem DENON PMA 1600 i to połączenie urywa głowę pod względem jakości brzmienia, przestrzenności, szczegółowości, wysokie nie męczą a są mega dobrze wyeksponowane, każdy szczegół utworu jesteś w stanie wyłapać, bas schodzi bardzo ładnie i jest fantastycznie sprężysty, nie ma zamulania, świetna jest jego kontrola. Jest to tak wyważone, że prawdopodobnie połączenie teoretycznie ciepło grającego wzmacniacza jakim jest DENON wraz z detalicznymi kolumnami KEF R7 robi tutaj robotę. Powyższe pisałem a propos jakości dźwięku tych kolumn, co do wzmacniacza jaki posiadasz może wypowie się ktoś, kto ma doświadczenie z NAD-em. Może brzmieniowo jest podobny do Denona? Tego nie wiem ale miej na uwadze te kolumny. Może wypowie się ktoś kto słuchał połączenia NAD z KEF.
  19. Jakie kolumny do PMA-1600? Już mówię Przerobiłem ten wzmacniacz z DALI OBERON 7 i KEF Q950 a teraz gra z kolumnami KEF R7 i uważam, że są stworzone do tego wzmacniacza Idealna para. To co usłyszałem podłączając KEF R7 do niego - niesamowita przestrzeń, bardzo ciepły kontrolowany bas, szczegółowość nagrań taka, że nawet żona, która ma średnio wyrobione ucho stwierdziła, że te piosenki jakoś tak dziwnie brzmią Wysokie nareszcie nie męczą mimo, że jest ich mnóstwo i to słychać, każde uderzenie w talerz perkusyjny, nawet bardzo lekkie idealnie można wychwycić, a linie kontrabasu w utworach jazzowych można nucić. W muzyce głośnej metalowej/rockowej przy bardzo szybkich partiach w ogóle nie tworzy się kakofonia dźwięków. Jak to było z DALI OBERON 7 - bas dudnił, cały dźwięk przykryty kocem Jak to było z KEF Q950 - bardzo dobrze się zgrywał z PMA-1600, fajna przestrzeń ale brakowało mi podstawy basowej, może z racji specyfiki tych kolumn. Ale złego słowa na to połączenie nie powiem i polecam. Przeszkadzały mi wysokie tony przy dłuższym słuchaniu. Myślę, że ze względu na dużą szczegółowość wysokich tonów i podstawę basową, która była ale balans pomiędzy wysokimi a dołem nie był idealnie zgrany. KEF R7 - coś pięknego jak to razem gra. Wiem, że to dwie klasy wyżej od Oberonów ale warto w przyszłości nad tym pomyśleć. Czego się bałem zamieniając Q950 na R7? Basu w R7, okazało się, że jest go więcej i jest przecudowny świetnie tworzy podstawę utworów.
  20. Czy DENON PMA-1600NE to gęsto brzmiący wzmacniacz? Te kolumny F502SP mnie zainteresowały.
  21. Dzieki za informację. Mam jeszcze opcje zakupu kolumn KEF R900, czy wiecie jak one się mają pod względem brzmienia do R7 oraz Q950?
  22. Dzięki za cenną radę, szczególnie co do PYLON. Gdzieś w głowie chodziło mi to, iż mogą być za mułowate do DENONA. W takim razie odrzucam PYLONY. Co do MONITOR AUDIO SILVER - przez chwilę myślałem o nich ale jest jeden aspekt - wizualny, nie jestem w stanie zdzierżyć tych jajowatych maskownic a maskownice muszą być ze względu na dzieci. Zostaje w takim razie KEF R7, później długo nic a na drugim miejscu FOCAL ARIA. Jakieś ewentualne propozycje ktoś ma? Chodzi mi o "elegancję" brzmienia. Przed DENONEM PMA 1600 używałem amplitunera DRA 800H. Pierwotnie byłem przerażony jak inny jest bas pomiędzy tymi sprzętami ale teraz doceniam, że bas w klasycznym wzmacniaczu jest tam gdzie powinien być a nie jak w amplitunerach jest wszędzie, nawet jak teoretycznie go tam nie powinno być Gdzieś ktoś mi napisał, że muszę się nauczyć inaczej patrzyć na bas. Jestem tylko ciekaw bezpośredniego porównania tych dwóch kolumn Q950 z R7 - chodzi o bas, wysokie i średnice.
  23. Źródłem jest Denon DNP-800 oraz DCD 800.
  24. Witam serdecznie, Po półrocznym użytkowaniu kolumn KEF Q950 wraz ze wzmacniaczem DENON PMA 1600NE przyszła pora na zmiany Zmiany powodujące skok na półeczkę wyżej pod względem jakości brzmienia. Generalnie skok ten chciałbym uzyskać poprzez zmianę kolumn a nie wzmacniacza. Myślę, że ten Denon to bardzo solidny sprzęt, który spokojnie napędzi każde kolumny o jakich myślę. W związku z tym będę miał kilka zapytań i prośbę o radę. Kolumny o jakich myślę i biorę pod uwagę to: KEF R7 FOCAL ARIA 926/936 PYLON DIAMOND 28 ELAC CARINA FS247.4 Jestem otwarty na inne propozycję. Budżet, po maksymalnych negocjacjach cen to 11K Pomieszczenie w jakim ustawiony mam sprzęt to ok. 50m2, czyli salon, jadalnia i kuchnia. Pomieszczenie nie jest łatwe. Nie zależy mi jakoś specjalnie na mega wypełnieniu całego pomieszczenia dźwiękiem, słucham muzyki raczej na niskich poziomach głośności. Pomieszczenie generuje trochę echa i to czasami czuć ze względu na bardzo duże okna w których powieszone są żaluzje drewniane, brak zasłon. Generalnie jestem bardzo zadowolony z kolumn KEF Q950, z racji biernych membran bas nie lata mi po pomieszczeniu i nie występuje kakofonia basu jak miało to miejsce przy poprzednich kolumnach DALI OBERON 7, przy głośniejszych odsłuchach trochę to wkurzało. W kolumnach KEF Q950 posiadam fantastyczną górę, detaliczność brzmienia oraz mega fajną przestrzeń. Problem polega na tym, że ta fantastyczna detaliczność wysokich dźwięków przy długich i głośniejszych odsłuchach trochę męczy. To jedno, z kolej niskie tony, przy cichych odsłuchach nie są takie jakie bym chciał (przy głośniejszych odsłuchach KEF Q950 robi fantastyczną robotę z basem ale nie słucham muzyki głośno) Chciałbym znaleźć złoty środek, czyli przy głośniejszym słuchaniu muzyki wysokie mają nie męczyć a przy cichszym bas ma być wyczuwalny i podkreślający całość Lubię również przestrzeń w muzyce, aby scena była baaardzo szeroka. A teraz o muzyce. 95% mojej płytoteki to bardzo ciężka muzyka metalowa ale... niech to nie zmyli, ponieważ 80% słuchanej muzyki to klasyczna muzyka rockowa, jazz, blues itp. Wyszukuję po prostu dobrze brzmiącej muzyki i jestem otwarty na wszystko co dobre. Pytanie do osób, które słuchały kolumn KEF Q950 oraz KEF R7 ponieważ R7 są moim zdecydowanym faworytem. Czy tutaj będzie wyczuwalny przeskok półkę wyżej? Jak się mają R7 do Q950. Podobno R7 mają zatyczki do bass reflexu i można regulować sobie poziom, czy to faktycznie działa? Napiszcie coś proszę o przeskoku półkę wyżej względem Q950. Co polecicie aby wskoczyć trochę wyżej i na lata mieć już problem z głowy. Z góry bardzo dziękuję.
  25. Witam serdecznie Czy jest ktoś, kto słuchał połączenia DENON PMA 1600 z kolumnami KEF R7, i jest w stanie w kilku słowach opisać brzmienie jakie ta para jest w stanie wytworzyć? Pasują do siebie? Dodam, że użytkuje bardzo podobny zestaw, czyli tego Denona ale z kolumnami KEF Q950 i zastanawiam się czy różnica pomiędzy Q950 a R7 będzie skokiem co do jakości brzmienia. Swoją drogą sprzedam moje Q950 w stanie praktycznie idealnym. Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i informacje.
×
×
  • Utwórz nowe...