Skocz do zawartości

WojtekSz

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gliwice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeszcze nie. Wolałem tego nie robić z uwagi na zawężenie pola wyboru wzmaka.
 2. Po przemyśleniu tematu zaczynam mieć wątpliwości czy potrzebuje takiego kombajnu jakim jest 803. Mnogość funkcji powoli odsuwa się na drugi plan, a priorytetem staje się jakość dźwięku i odcięcie od możliwości zaistnienia w perspektywie czasu braku wsparcia dla tych wszystkich bajerów serwowanych przez Yamachę.. Najlogiczniejszym wydaje mi się rozwiązanie posiadania dobrego wzmaka odpornego na stosunkową dynamiczną ewolucję standardów serwisów z muzyką. Równolegle rozważam zatem zakup wzmacniacza przy założeniu, że będzie on podłączony do telewizora przez wejście optyczne (MTV i takie tam z nc+) i do komputera via USB. I tutaj dochodzę do wątpliwości, jak najlepiej (w sensie jakości przesyłanych danych i stabilności przesyłu - bez zakłóceń, opóźnień etc) przesyłać muzykę z aplikacji tidal na komputerze do wzmacniacza? Lepiej jest wybrać sprzęt z zintegrowanym DACem czy też skorzystać z oddzielnego rozwiązania? Czy stremaing z telefonu/tabletu via bluetooth jest stabilny i zapewnia przesył dobrego jakościowo materiału? Jakie wzmacniacze możecie polecić do kwoty 3500 pln? Wybaczcie banalne pytania Pozdro
 3. Dziękuję wszystkim za konstruktywne uwagi. Nadszedł czas analizy danych i oczywiście odsłuchu. Pozdrawiam wszystkich.
 4. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Jakieś sugestie dla kolumn podstawkowych? Obawiam się, że mnogość sprzętów upośledzi propagację dzwięku. W jakiej odległości od ściany zaleca się ustawić "plecy" kolumny? Jak dobrać okablowanie do wybranego już zestawu? Na co zwrócić szczególną uwagę?
 5. (przeniesione z działu "Sieciowe amplitunery i wzmacniacze stereo") Cześć, proszę o pomoc w wyborze pierwszego zestawu do odsłuchu. Założenia są następujące: 1. Kwota do 4000 PLN, choć... 2. Sprzęt nowy. 3. Powierzchnia pomieszczenia ok 20 m2, po lewej stronie względem docelowej – głównej pozycji słuchacza, umiejscowiona jest ‘półotwarta’ kuchnia o powierzchni ok. 11m2. 4. Zdecydowanie będzie to sprzęt na lata, nie planuję modernizacji. 5. Jestem zdecydowany na sprzęt z funkcjami sieciowymi, musi być kompatybilny z Spotify i innymi podobnymi serwisami. Docelowo musi współgrać z laptopem, chromecast’em, telewizorem, nc+. Zastanawiam się nad wyniesionymi, mniejszymi kolumnami podstawkowymi, bądź monitorami z uwagi na stosunkowo zagracone pomieszczenie, głównie meblami wypoczynkowymi (o charakterze wygłuszającym). 6. Gatunki muzyczne jakie preferuję to psychedelic trance, goa, ambient, 70’s rock. 7. Nie jestem ‘purystą’, aczkolwiek lubię dobrą jakość muzyki, raczej nie zwracam uwagi na niuanse, jestem w stanie iść na drobne kompromisy. Jestem zorientowany na ciepłe brzmienia, dynamiczne, bogate, spójne, raczej neutralne bądź umiarkowanie detaliczne. 8. Rys sytuacyjny w załączeniu. p. Piotr z S4Home zaproponował: 1. Czy warto dopłacić do modelu RN-803D? i pozostać na poziomie zaproponowanych kolumn? Czy przesiadka na 803D wiąże się z logiczną powinnością użycia innych kolumn? 2. Czy YPAO jest warte swojej dodatkowej ceny? 3. Czy jest jakaś alternatywa dla ww. kolumn, w sensie jakości dźwięku, w kolumnach podstawkowych, wyniesionych o mniejszych gabarytach? 4. Jakie przewody rekomendujecie Panowie/Panie do zestawu? 5. Czy podłączenie starego odtwarzacza CD: Technics CD SL PG 480 do nowego zestawu będzie problemem?
 6. Dziękuję. Dla porządku... Jaki wątek jest właściwy? Czyż nie pisałem w "amplitunerach sieciowych"?
 7. Cześć, proszę o pomoc w wyborze pierwszego zestawu do odsłuchu. Założenia są następujące: 1. Kwota do 4000 PLN, choć... 2. Sprzęt nowy. 3. Powierzchnia pomieszczenia ok 20 m2, po lewej stronie względem docelowej – głównej pozycji słuchacza, umiejscowiona jest ‘półotwarta’ kuchnia o powierzchni ok. 11m2. 4. Zdecydowanie będzie to sprzęt na lata, nie planuję modernizacji. 5. Jestem zdecydowany na sprzęt z funkcjami sieciowymi, musi być kompatybilny z Spotify i innymi podobnymi serwisami. Docelowo musi współgrać z laptopem, chromecast’em, telewizorem, nc+. Zastanawiam się nad wyniesionymi, mniejszymi kolumnami podstawkowymi, bądź monitorami z uwagi na stosunkowo zagracone pomieszczenie, głównie meblami wypoczynkowymi (o charakterze wygłuszającym). 6. Gatunki muzyczne jakie preferuję to psychedelic trance, goa, ambient, 70’s rock. 7. Nie jestem ‘purystą’, aczkolwiek lubię dobrą jakość muzyki, raczej nie zwracam uwagi na niuanse, jestem w stanie iść na drobne kompromisy. Jestem zorientowany na ciepłe brzmienia, dynamiczne, bogate, spójne, raczej neutralne bądź umiarkowanie detaliczne. Rys sytuacyjny poniżej: Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...