Skocz do zawartości

MaaadAmp

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez MaaadAmp

  1. Ale tu nie chodzi o porównanie wzmacniaczy, wskazuje tylko kierunek w ustawieniu impedancji w 803d i tym, że opcja default jest opcją najlepszą jeśli wzmacniacz się nie przegrzewa/nie wyłącza przez zabezpieczenie.
  2. Wtrącę jeszcze apropo przełącznika impedancji w Yamaha - w recenzji as801 zalecają ustawić go na default jak wyszedł z fabryki czyli high i nie ruszać. "You see that impedance selector switch on the backpanel? Don't touch it! Leave it at its factory default ‘high’ setting regardless of the speakers you connect, or else you will be starving your speakers of power just to validate a UL heat dissipation test that is required to list 4-ohm capability on the silkscreen. " https://www.audioholics.com/amplifier-reviews/yamaha-a-s801-amplifier-review Z tego co się orientowałem zasilacz w as801posiada podwójne uzwojenia różniące się dostarczaną mocą na końcówkę , podłączone są odpowiednio pod mechaniczny przełącznik high i low z tyłu obudowy, jeśli podobną zasadę zastosowano w 803d tylko zmieniono sposób przełączania z mechanicznego na softwearowy to jednak lepiej ustawić na high wg nich (jeśli sprzęt się nie przegrzewa oczywiście). Podobnie z as701 https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/yamaha-a-s701-tear-down-thoughts-about-the-internals-few-measurements.9459/ "Basically, the big transformer has 4 windings: a pair able to deliver 2 x 40 VAC and another pair able to deliver 2 x 33 VAC, so when choosing "high impedance" you get the biggest voltage on both positive and negative rails of the power amp and when choosing "low impedance" you get the lowest voltage" Polska recenzja i cytat odnośnie ustawienia impedancji: https://audio.com.pl/testy/stereo/amplitunery-stereo/2984-yamaha-r-n803d "Ponieważ większość kolumn jest 4-omowa (mimo że przez producentów połowa z nich deklarowana jest jako 8-omowa), więc nie uznaliśmy 4 omów za "wyjątkowe trudne", i wszystkie pomiary, zarówno przy obciążeniu 8-, jak i 4-omowym przeprowadziliśmy w trybie wyjściowym ("niewyjątkowym"). Był to dobry wybór. Przy 8 omach, przy wysterowaniu jednego kanału, moc wynosi aż 146 W, nieznacznie tylko mniej w trybie dwukanałowym (2x133 W), a przy 4 omach, R-N803D wspaniale się "rozkręca", jak przystało na porządny wzmacniacz stereo – w jednym kanale moc dochodzi do 240 W, a przy dwóch obciążanych równocześnie – 2 x 207 W, czyli wyraźnie więcej niż w danych producenta, który obiecuje 2 x 160 W (przy 4 omach). Przy ustawieniu dla impedancji wyjątkowo trudnych, moc prawdopodobnie spada, aby ograniczyć potencjalnie większy przepływ prądu i wzrost temperatury. Nie należy więc sobie w ogóle tym trybem zawracać głowy; no chyba że amplituner się wyłącza z niewiadomego powodu... ale takiej sytuacji tutaj raczej nie przewidujemy."
  3. WItam, Mam pytanie odnośnie brzmienia tytułowej Yamahy. Jak wiadomo posiada ona z tyłu selektor zmiany impedancji low czyli 4 ohm i więcej lub high 6ohm i więcej. Szukałem informacji odnośnie prawidłowego ustawienia tej opcji i generalnie większość osób pisze, żeby pozostawić to ustawienie na opcji high np. tu https://www.audioholics.com/audio-amplifier/impedance-selector-switch-1 Testując ustawienia low i high zauważyłem jednak , że dźwięk jest inny ( mam kolumny 6ohm budżetowe Taga 806). Na ustawieniu high dźwięk jest mocny ale brakuje mu przestrzeni, średnie tony są jakby schowane a wysokie spłaszczone. Natomiast podczas ustawienia impedancji na Low linia basu jest delikatniejsza ale średnie i wysokie tony są bardziej muzykalne, mają większą przestrzeń. Z ciekawości zresetowałem też wzmacniacz do ustawień fabrycznych wchodząc w self diagnostic function i wykonałem factory preset bo myślałem, że może coś nie działa jak powinno ale efekt pozostał bez zmian. Czy ktoś oprócz mnie zauważył różnice w dźwięku przy zmianie tej opcji? Ostatecznie zostawiłem ustawienie impedancji Low, gdyż wg mnie dźwięk ma w sobie więcej detali.
×
×
  • Utwórz nowe...