Skocz do zawartości

Carmion

Uczestnik
 • Zawartość

  467
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Olsztyn

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. No to najważniejsze że jesteś zadowolony 😉 ja też nie twierdzę że diamond jest zły. Ale nie można porównywać z Gold. To zupełnie inna półka grania.
 2. Miałem d25 i później d28. Diamond sypie wysokimi ale one siedzą w kolumnie. Gra mocno nienaturalnie jakby coś dodawały od siebie tylko są mocno matowe. A w gold są oderwane od kolumny i mają wyraźną scenę i separację. Wszystko ma swoje miejsce i nienachodzi na siebie. Można słuchać godzinami bez jakiegokolwiek dyskomfortu. Nawet na Cambridge azur 851a mi nie przeszkadzało ich słuchać. Gdzie na diamond krwawiły mi uszy. Na krótkim odsłuchu można ma gold nie docenić. Je się docenia coraz bardziej z czasem. Więcej pylona już nie kupie. Kiedyś Diamondy były dobre bo były tanie. A teraz w tych cenach jest wiele ciekawszych kolumn. Np. Heco celan, elac solano, kef seria R.
 3. Goldy w porównaniu do Diamond są bardzo otwarte. Tylko że mniej jest wysokich. A pylony sypią nimi jak szalone, ale jest to bardzo matowe brzmienie. Więc może Ci się tak wydawać przez większą ilość że są jaśniejsze 😉 No ale słuchaliśmy w 5 osób i każdy z nas wskazał przewagę goldow. Z całym szacunkiem do diamond, ale to dla mnie przeskok o dwie klasy. Goldy się docenia na dłuższą metę. A diamondy może na początku zrobią efekt wow. A później tylko się z nimi męczysz bo te wysokie tony po prostu są sztuczne i czuć duży koc. Wokale i bass to też spora przewaga goldow. Więc nie wiem jak można nadal porównywać diamond do gold. Brzmienie ma kilka warstw. A w diamond jest zlane.
 4. Ja tam się nie zgodzę że Goldy są ciemniejsze od diamond. Diamond jak pisałem. Sypie wysokimi jak szalony tylko że lokalizacji i szczegółowości nie ma. U gold jest mniej wysokich ale błyszczą nawet mocniej. Tylko że te błyszczenie to nie przeszkadza bo ładnie pokazuje szczegóły. A szczególnie w kinie dało się to odczuć. Brzmienie jest gęste i lekkie. Diamond jest pod tym względem kilka klas niżej i podejrzewam że silvery pod tym względem też wypadają lepiej. Także dla mnie i dla braci diamond w porównaniu do Gold grał jak przez koc. W dodatku nie można porównywać diamond do Gold bo to inna klasa sprzętu.
 5. Możliwe, mi np. Seria bronze w ogóle nie podchodziła. Tak samo jak elac carina. Krzykliwa góra. Nieprzyjemna. Za to vela to naprawdę udana kolumna. obsługa fakt, specyficzna. Miałem wrażenie że na siłę chcieli mi coś sprzedać.
 6. Miałem, w kinie różnica była jeszcze większa. Ale podjąłem decyzję że jak sprzedam centralny pylona to wtedy zamówię. Zależało mi głównie na poprawie w stereo. A na ma Gold 100 I 2x rel było znacznie lepiej. Pod każdym aspektem. Bo gdy wróciłem do diamond 28 to nie chciałem już niczego słuchać bo tak mnie drażniły wysokie tony i wydawało mi się jakby grały przez koc. Takie próbowanie czarowania na siłę. A na ma Gold jest wysoka jakość i lekkość w tym dźwięku. No po prostu lubię te kolumny. Miałem spory problem bo równie dobre wrażenie zrobiły na mnie elac vela. Z własnej roboty wełna to isover pt 80. W rogach też mam pułapki basowe ale wątpię że coś działa na poniżej 60hz. Inwestycja w akustykę daje bardzo wiele 😉
 7. Ja testowałem u siebie HT 1003 MK2 i MK1. Docelowo będzie 2x rel HT 1002 MK2. No i w moim przypadku lepiej się zagrało jak dwa były z przodu. Gdy był jeden z tyłu to lepiej grało ale w innych pokojach. Tylko u mnie jest pomieszczenie typu "L" więc może dlatego. Bez żadnego dsp będzie ciężko zgrać. U siebie próbowałem z Dirac i w kinie ogromna poprawa. A w szczególności od 50-80hz Bass brzmiał swobodniej, bardziej dociążone brzmienie no i ogólnie podczas oglądania filmów sporo na plus. Do stereo nie udało mi się zgrać idealnie ale jest to możliwe. Tylko trzeba posiedzieć przy tym.
 8. Proponuję posłuchać elac solano fs 287 a jak jeszcze lepiej to elac vela fs 407/408 w tym przypadku warto zwiększyć budżet bo są świetne paczki. Ale cxa będzie dla nich wąskim gardłem tak samo jak do ma gold. Na ten metraż to ma gold 200 by zdecydowanie lepiej się odnalazły. Ale z drugiej strony możesz też wziąć ma Gold 100 i jakiegoś rela T5x /T7x.
 9. Centralny zostaję diamond. Jeżeli sprzedam to będę myślał nad ma gold 250 5g
 10. Zamówione gold 100 I drugi rel HT 1003 MK2. Będę się bawił z ustawieniem do stereo na 60hz/80hz. Także powinien być progres i w kinie i w stereo. W dodatku lubię wygląd nowego rela.
 11. Na taki metraż podstawkowe mogą być za małe. Nie rozumiem nadal jak ma Gold mogą być ciemne w porównaniu do pylon diamond. U pylona wysokie tony nie mają lokalizacji tylko ślepo grają. W Gold ma jest wysokich tonów mniej ale mają lokalizację i błyszczą są bardziej szczegółowe. Więc nie rozumiem jak można stwierdzić że Goldy są ciemne. No po prostu sory. Nie rozumiem tego stwierdzenia. Pylon w porównaniu do Gold gra jakby przez koc to grało. Nie mam nic do diamond bo w tej cenie to fajne kolumny. Ale Goldy przewyższają pod każdym względem diamondy. Bass - lepsza kontrola, wokale znacznie lepsze i naturalniejsze, wysokie tony to już przepaść. Nie jest to tylko moje zdanie ale kolegów również jak robiliśmy porównanie. Po prostu diamond są ok ale daleko im do ma gold. Może do ma bronze/silver można porównać. Goldy to już kilka lvl wyżej. Goldy potrzebują też solidnego wzmacniacza i mają spory potencjał. Dużo większy nawet od pylon jasper. Jest wiele dobrych konstrukcji i lepszych od diamond. Np. Elac vela starszy model na wyprzedaży. A moim zdaniem jest to poziom ma Gold tylko nieco inne brzmienie. Sam miałem spory dylemat co wybrać bo to i to jest świetną konstrukcją.
 12. Diamondy 28 się sprzedały. Ostatecznie zamówiłem gold 100 I drugiego rela HT 1003 MK2 Będę musiał się pobawić w stereo żeby dobrze zgrać. Bo w kinie co dwa rele robiły to szybko zatęskniłem za drugim subem. Najlepiej by było gold 200 i drugi sub lecz niestety nie ten budżet. Ale tak czy siak w stereo lepsze granie udało mi się uzyskać z ma gold 100 I 2 suby niż solo Pylon diamond 28 z 1x subem grało dla mnie gorzej niż bez suba.
 13. Nadal się zastanawiam czy 2x rel HT 1003mk2 I gold 100 na AVR 20 Czy przejść na stereo i sa30 + ma Gold 200/300 Jednak na diracu mi bardzo zależy.
 14. Dlatego że testowałem u siebie ma gold 100 i poza niedostatkiem basu ( wiadomo monitory) oraz centralny z serii gold to po prostu diamond nie miał podejścia. Diamond w porównaniu do ma gold to po prostu sypie górą jakby w ślepo. A u Ma gold jest mniej góry ale ma swoje miejsce za każdym razem. Oraz realniejsze wokale są po stronie ma gold. Diamond gra jakby trochę spod koca. Nie twierdzę że to złe kolumny bo za te pieniądze to nadal bardzo dobry wybór. Ale po prostu serce skradły mi ma gold. Dla mnie różnica jest bardzo duża i dlatego chcę zmiany
 15. Miałem na testy niedawno MA gold c250 razem z ma gold 100 to różnica w filmach była spora. Minus że to dość spory głośnik... Jeżeli mowa o centralnym. Nie taka jak przejscie z ma bronze centralny na pylon diamond centralny. Miałem pomysł na zakup drugiego rela ht 1003 mk2 i ma gold 100. Lecz niestety jak zgrałem fronty z subami to w innych pomieszczeniach mocno bass się przenosił. Do mieszkania w bloku nie przejdzie. Dlatego po sprzedaży Pylon diamond 28 przechodzę na ma gold 200. Do stereo wole bez suba słuchać.
×
×
 • Utwórz nowe...