Skocz do zawartości

Piotr Szpalik

Uczestnik
 • Zawartość

  8
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Piotr Szpalik

 • Ranga
  Debiutant
 • Urodziny 08.02.1991

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Poznań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Panowie, a polecilibyście do tego Creeka i Usherów jakiś preamp gramofonowy w rozsądnej cenie?
 2. Cześć, wracam do tematu, do wydania mam ok. 4.5k, wstępnie wybrałem zestaw Usher v-601 i creek evo 2. Co sądzicie?
 3. Cześć, jestem na etapie wyboru kolumn i wzmacniacza {sprzęt używany}. Budżet to około 4/4.5k. Wzmacniacz powinien być wyposażony w wejście gramofonowe, poza kablami nie planuje dodatkowych wydatków na preampy. Oprócz mojego Duala, będą do niego podłączone cd, TV i w przyszłości, jeżeli odezwie się we mnie leń, to audiocast. Pomieszczenie 20m2, głównie winyl i cd, muzyka na żywych instrumentach, głównie rock i stare granie, nieco mniej heavy ale też dużo dobrego popu, Big bandowego funku, klasyka. O co głównie chodzi? Moim ulubionym soundem jest ten który zwykle słyszę w studio w trakcie mixu, żywy, surowy instrument. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby bas nie był kluchą, bułą, powinien być szybki. Stopa powinna go podbijać a nie mulić, ważny jest ten kick, pounch. Tak żeby było słychać spod palucha Basisty jakie wygrywa dzwieki, a nie jak w moim poprzednim systemie, szybsza partia basu ze stopką brzmi jak wybuch nuklearny i niesie się po osiedlu jeszcze tydzień. ALE przy tym chciałbym tego basu nie stracić, lubię jak to krótkie uderzenie powoduje zmiany w brzuchu. Na ten przykład w słuchawkach akg k550, wszystko fajnie, ładny sound, ale basu mi brakuje. Także szybkie, selektywne mocne uderzenia, werbel przeszywa. Jak widać głównie słucham sekcji, także to jest dla mnie priorytet, reszta bandu, tj. wokale, gitary, klawisze no to wiadomo, Ameryki nie odkryje, napisze jak każdy, czysty sound itd. Po lekturach na forum mam zarezerwowane Ushery v 601 i creeka evolution 2. Może ktoś ma opinie nt. tego zestawu, lub zaproponuje coś innego na podstawie moich wypocin?
 4. Cześć, właśnie staje się szczęśliwym posiadaczem v-601. Pod te kolumny chce kupić wzmacniacz, w związku z czym proszę o radę ekspertów. Niefortunnie budżet nie powala, za używkę dam te 2tys., chyba, że coś mnie powali to dołożę. Pomieszczenie 20m2, głównie winyl i cd, muzyka na żywych instrumentach, głównie rock i stare granie, ale też dużo popu, Big bandowego funku. O co głównie chodzi? Moim ulubionym soundem jest ten który zwykle słyszę w studio w trakcie mixu, żywy, surowy instrument. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby bas nie był kluchą, bułą, powinien być szybki. Stopa powinna go podbijać a nie mulić, ważny jest ten kick, pounch. Tak żeby było słychać spod palucha Basisty jakie wygrywa dzwieki, a nie jak w moim poprzednim systemie, szybsza partia basu że stopka brzmi jak wybuch nuklearny i niesie się po osiedlu jeszcze tydzień. ALE przy tym chciałbym tego basu nie stracić, lubię jak to krótkie uderzenie powoduje zmiany w brzuchu. Na ten przykład w słuchawkach akg k550, wszystko fajnie, ładny sound, ale basu mi brakuje. Także szybkie, selektywne mocne uderzenia, werbel przeszywa. Jak widać głównie słucham sekcji, także to jest dla mnie priorytet, reszta bandu, tj. wokale, gitary, klawisze no to wiadomo, Ameryki nie odkryje, napisze jak każdy, czysty sound itd. Po lekturach na forum planuje jechać sprawdzić creeka evo 2 i nad 356
 5. Nie jestem przywiązany ani do wzmaka ani do kolumn. Budżet tak jak pisałem, to za ile sprzedałbym ten zestaw (kto zna rynek to będzie wiedział jak sądzę) +1000-2000zł.
 6. Nie mam problemu z kupem sprzętu używanego, wręcz taki preferuję.
 7. Można powiedzieć, że otrzymałem ten sprzęt w prezencie. Budżet tak jak pisałem, to za ile sprzedałbym ten zestaw (kto zna rynek to będzie wiedział jak sądzę) +1000-2000zł.
 8. Witam! Posiadam Yamahę r-s700 i kolumny ns-777. Wydaje mi się, że ten zestaw jest znacznie za duży jak na moje pomieszczenie. Kolumny grają na pokój 4x5m który z lewej strony połaczony jest z kuchnią 4x3m, ale tam dźwięk nie musi dochodzić. Mam wrażenie, że nie jestem w stanie odkręcić odpowiedniej glośności, sprzęt się męczy, dławi, nie ma selektywności, bas muli, ciężko wyodrębnić od siebie instrumenty. Wszystko jest dość rozlazłe. Czy mielibyście propozycje na co można te graty wymienić aby mogły się odezwać tak jak należy biorąc pod uwagę skromne gabaryty pomieszczenia? Zakładam sprzedaż zestawu, myślę, że do interesu mogę dołożyć tysiąc, może dwa. Wydaje mi się, że dwa małe monitory w zupełności by wystarczyły, ale dopiero wdrażam się w tematykę audio domowego. Muzyka której słucham zawsze opiera się na żywych instrumentach, bez elektro, bez hip hopopwych beatów. Od funky z sekcją dętą, przez stary progresywny rock po heavy metal. Zależy mi na dobrym odseparowaniu instrumentów, lubie słuchać każdej partii osobno. Przy okazji, kupię CD Marantz 63 ki albo 67 se lub coś podobnej jakości.
×
×
 • Utwórz nowe...