Skocz do zawartości

Butler

Uczestnik
 • Zawartość

  4 301
 • Dołączył

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Gdańsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Topowy Sony Bravia 9 to nie OLED tylko QLED (XR|Mini LED). Oferowane w tej technologii A95 i Bravia 8 mają zeszłoroczą matrycę. Dlaczego najwyższy Sony to nie OLED? Warto samemu sprawdzić, nie bez powodu tak go wypozocjonowali, ale jeszcze chyba nie jest dostępny.
 2. Sub podłączasz mono pod wejście LFE. Nie ma sensu się nad tym rozwodzić nawet. Może być na listwie/szynie oświetleniowej i zamiast reflektorów dwa głośniki dać. Masz je rozmieścić kątowo zgodnie z zaleceniami Dolby.
 3. Soundbar to trochę lepszy i głębszy dźwięk niż TV (dzięki subwooferowi), ale na przestrzenność nie licz zbytnio.
 4. Albo instalujesz apke Denona na tablet czy smartfon, tez tak można.
 5. Rozszyfrować eARC? Enhanced Audio Return Channel. To funkcja pozwalająca uzyskać dźwięk z TV i jego źródeł na amplitunerze. Zauważ że kierunek transmisji jest odwrotny, bo normalnie to ampi jest nadajnikiem a TV odbiornikiem treści. 😉
 6. No i ok. Menu ampli jest? Jest. Na TV przełączasz na HDMi3 a na ampli Game. Dokładnie tak. Z bezpośrednich źródeł telewizora (jego HDMI lub apek) nie zobaczysz menu ampli.
 7. Różnicę na słuchawkach uchwyciłeś? O matko. Może jeszcze z YT?
 8. Main to strefy. Ja ich w ogóle nie używam i nie wiem co mogą mieć do rzeczy w temacie CEC
 9. HDMI3 to połączenie z ampli. Jak przełączasz TV na nie to wówczas źródłem jest ampli. Ale ma on wiele wejść, klepnac musisz Game by grała konsola itd. Przelaczy z automatu jak prawidłowo HDMI CEC jest skonfigurowane. Np. Amazon Stick włączam na pilocie, odpala się TV i ampli, po około 10 sekundach pojawia się obraz z HDMI3 a ampli zmienia audio. A co ma się pojawić? Klepniesz TV Audio i jest nic, bo tak ma być. Kliknij Home albo dowolny skrót na pilocie TV i obraz z dźwiękiem dopiero uzyskasz. Sam TV ma jeszcze 3 inne HDMI które są wejściami. Zobaczysz info z ampli wyłącznie jak źródło pochodzi z wejść ampli. Denon nie narzuci menu na TV jeśli źródłem obrazu jest wewnetrzny soft telewizora. Mam podpięte trzy konsole pod HDMI telewizora i nie ma szans by uzyskać na ich obrazie menu ampli. To samo z dowolnych apek Google TV. Menu będziesz mieć wyłącznie korzystając z ampli jako pośrednika treści.
 10. TV audio to przycisk w ampli który mówi że w tej chwili źródłem obrazu jest TV, a dźwięk (wyłącznie) poprzez ARC/eARC jest przekazywany do Denona. Będąc w tym trybie nie uzyskasz menu z amplitunera, to TV generuje wówczas obraz. Wystarczy że źródło przełączysz na Gamę, BluRay itd, i menu Denona zobaczysz bo ampli jest wtedy pośrednikiem. Grasz na konsoli podpiętej do Game. Chcesz obejrzeć Netflix na apce Sony, to musisz kliknąć właśnie TVaudio by uzyskać dźwięk pochodzacy z TV na ampli.
 11. Amplituner - nie powinno się w ogóle używać tego określenia dla obecnych sprzętów kina domowego. W wielu modelach w ogóle zrezygnowano z modułu radia zostawiając tylko usługi sieciowe.
 12. W salonie możesz porównać jedne do drugich. Ale nie ma to jak odsłuch u siebie, akustyka robi swoje.
 13. One mają być na kącie 80 stopni w relacji przód tył, ale masz jeszcze rozstaw boczny przecież. Zerknij poniżej jak ja widzę ich montaż, może trochę za wąsko zrobiłem ale nie chce mi się już poprawiać.
 14. Patrzysz z boku na swoją pozycję. 90 stopni jest bezpośrednio nad głową. 80 stopni lekko przed nią, nie ma potrzeby z tego powodu pochylać głośników. Powodem może być ewentualny rozstaw boczny, dlatego większość głośników instalacyjnych ma ruchome kosze dzięki którym możemy membranę skierować na sweetpoint. Jeśli nie skierujesz głośnika na siebie to najbardziej tracisz na wyższych częstotliwościach, bo im wyższe tym kąt opasania mniejszy (z reguły oczywoście).
 15. Napisałeś że wszystkie głośniki połączone z subem. No to się pytam czy jesteś pewien. Bo z tego co w opisie jest napisane to zestaw składa się z aktywnego subwoofera a więc z wbudowanym wzmacniaczem, oraz kolumienek pasywnych czyli takich potrzebujących wzmacniacza/amplitunera. To takiego zestawu potrzebujesz amplituner kina.
×
×
 • Utwórz nowe...