Skocz do zawartości

Mariusz3004

Uczestnik
  • Zawartość

    37
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Mariusz3004

  1. 1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

    Masz Audiolaba 6000A? nie wiem czy nie będzie do nich za słaby.

    Nie mam, planuję pójść w Audiolaba Omnię ze względu na wszechstronność ( 2x 75W przy 4 omach to może być za słaby do Diamondów 25???).

    1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

    Pylon jest robiony w Polsce. To jednak różnica.

    I to właśnie bardziej do mnie przemawia, ponadto producent nie ukrywa na jakich podzespołach wykonuje kolumny. Można znaleźć w sieci informację jakie głośniki czy zwrotnice siedzą w ich produktach. Druga sprawa, że w razie czego jest dostępność "gratów" na wymianę.

  2. Która konstrukcja wg Was jest bardziej udana? 

    Zamierzam zakupić w najbliższym czasie jakiś sprzęt all in one ( na 80% będzie to Audiolab Omnia ). Czy któreś z tych kolumn będą lepiej "współpracować" z Audiolabem?

    Wiem, że Diamondy 25 są w miarę dobre i chętnie bym je sobie sprawił, czytałem również te zachwyty na forum "Pylon Audio Fanklub" 

    Cenowo bez promocji te kolumny są zbliżone do siebie, ale czy stosunek jakość/cena jest rzeczywiście tak dobry??

    Aktualnie widzę EL-10 w super promocji i w tym momencie rodzi się pytanie, czy warto dokładać do Diamondów, a może Wilsony są tak nieracjonalnie wycenione, że jest aż taka obniżka.

    Co tak siedzi wewnątrz tych Wilsonów ( jakie głośniki, zwrotnice ), ktoś wie???

    Muzyka pop, hip-hop, rap, rock, trochę elektroniki, czyli różna. Pokój ok. 18 m2 dzienny, czyli z meblami, kanapą, stołem.  

  3. Do mojego metrażu ( ok. 18 m2 ), to pewnie nie ma co przesadzać z wielkością kolumn, Diamond 25 lub Oberon 5 będą wystarczające. Cenowo dużo przemawia na korzyść Oberonów.

    Pylony są sporo droższe, ale czy aż tyle lepsze, żeby dokładać??

    Nie chciałbym się "wypruć" z kasy, na zestaw mógłbym przeznaczyć 10, no max 12 tyś.

    21 godzin temu, Q21 napisał:

    Przede wszystkim odsłuch - posłuchamy Twoich sugestii, uwag i pomożemy dobrać odpowiedni set.

    Trochę mam do Was daleko, 270 km w jedną stronę. Muszę rozejrzeć się za możliwością odsłuchu gdzieś bliżej,

  4. No i stało się.

    Po pół roku słuchania Magnat-a MR780 w zestawieniu z kolumnami Siganture 507 zestaw "poszedł" do nowego użytkownika, nie ukrywam, że z dużą niechęcią sprzdałem.

    Teraz pytanie, co będzie krokiem wyżej. Z zestawu MR780+ Signature 507 byłem zadowolony. Kolumny kupiłbym kolejny raz, bardzo mi pasowało ich brzmienie.

    Rozważam dwa układy, a mianowicie:

    - Denon PMA-900HNE+ DCD900 + powrót do Signature 507.

    - Audiolab Omnia ( ciekawy system all in one)+ Signature 507.

    Czy te zestawy pozwolą mi "usłyszeć więcej" w nagraniach??

    A może proponujecie do powyższego zestawienia jakieś inne kolumny w podobnym, lub lekko wyższym budżecie zbliżone brzmieniowo do Signature 507??

  5. 19 minut temu, S4Home napisał:

    To już sprawa indywidualna.

    Musisz je odsłuchać tu nie ma tak że wskażemy Ci któreś kolumny jako ewidentnie złe albo ewidentnie na plus.

    Sprawdzaj w domu po kolei

    Jasne, dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

    Na pierwszy "strzał" idzie Magnat MR780 + Magnat Signature 507 ( kolumny też poniekąd ze względu na "wniosek" drugiej połówki, bo ładniejsze 🙂 ), może zdecydowałbym się jeszcze dodatkowo na MMS730, gdyby zestaw wyszedł w rozsądnych pieniądzach. 

    Prośba jeszcze o podpowiedź jakiegoś odtwarzacza CD ( wiem, że MCD 750 nie ma i nie będzie), ale może ktoś z branży słyszał o możliwości zakupu MCD 750, lub poleci coś w zamian, może być używany.

  6. 24 minuty temu, Q21 napisał:

    Wiadomo, najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu.

    Gdybym tylko miał większą gotówkę do dyspozycji wziąłbym do domu MR780 i dwie pary kolumn ( Sign 507 i BL40 MK3 ) do porównania.

    9 godzin temu, S4Home napisał:

    Melidiki są cieplejsze. To brzmienie zbliżone do Tesi 561. Określił bym je podobnie. Z tym że sa delikatnie jaśniejsze.

    Dobry trop jeśli szukasz bardziej melodyjnego grania kosztem energii którą daje Magnat

    Czyli Piotr, wg. Ciebie Melodika gra jaśniej, więcej górnego pasma- dobrze rozumuję, że jest gdzieś pomiędzy Signature 507 a Tesi 561? 

    Lubię czasem "odstresować się" słuchając czegoś spokojniejszego, ale trochę głośniej. Czy wokale np. Cugowskiego, Wodeckiego, Sade lub Adele będą lepiej odwzorowywane na którejś z wybranych kolumn.

  7. 53 minuty temu, S4Home napisał:

    Dobry trop jeśli szukasz bardziej melodyjnego grania kosztem energii którą daje Magnat

    I tutaj pojawia się dylemat. Czy bardziej melodyjnie, czy energetycznie?? Ciężko określić, w którym kierunku iść. Aktualnie "jadę" na plastikowym kinie domowym Panasonic-a, z tym, że wywaliłem głośnik centralny i surround-owe i zmieniłem ustawienia w opcji "dźwięk", więc dla mnie przeskok w jakości muzyki będzie kolosalny.

    Najlepiej byłoby posłuchać i może usłyszałbym, które brzmienie jest dla mnie lepsze. Problem numer 2 to odległość ( do WAS mam 390 km w jedną stronę, do Q21 "tylko" 280 km w jedną stronę, do RMS- 180 km ). Muszę poszukać jakiegoś salonu z możliwością odsłuchu trochę bliżej mnie. 

    Inna sprawa, to nie wiem, czy w moim przypadku nie będzie lepiej z Melodiką ze względu na przedni bas reflex. Zdaję sobie sprawę, że różnie z tym bywa ( czytałem wątek odnośnie umiejscowienia bas reflexu na forum ), ale jednak jakiś mniejszy lub większy wpływ to ma na ustawienie kolumn przy ścianie ( warunki lokalowe ).

  8. Witam wszystkich serdecznie,

    czy ktoś mógłby z grubsza opisać charakterystykę dźwięku z kolumn Indiana Line Tesi 561, Pylon Audio Pearl 25 i Magnat Signature 507 w połączeniu z Yamaha A-S501 i Magnat MR780 ??

    Czy któreś z tych kolumn "lepiej się zgrywają" w połączeniu z jednym czy drugim wzmacniaczem?? Czy warto dołożyć "trochę grosza"do któregoś połączenia??

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  9.  

    19 minut temu, aG3nt napisał:

    Posłuchałem więc głosu ludu i kupiłem być może najlepiej sprzedające się kolumny na allegro a na pewno nr 1 w Niemczech - Teufel Ultima 40 (Made in Berlin) + dokupiłem używane Onkyo tx-8030 (polecany na forach niemieckich - 2x135W). Wszystko było na próbę, kolumny mogłem oddać do 30 dni bez podania przyczyny więc nie było problemów.  JBL'e w razie czego czekały. Kolumny przyjeżdzają prosto od producenta z Berlina. Miło, Made in Germany. Odsłuch szok - ocena na allegro 4,95 może i przyznawana przez laików ale pokazuje moc tego sprzętu. Bas- perfect. Średnica i góra nieco gorzej ale i tak jak zą obecną cenę to potęga.

    I co branża powie w tym temacie?    Mi ten tekst jakby troszkę zalatuje reklamą.                                                                         

    • Gratulacje 1
  10. W związku z problemami w dostępności amplitunerów/wzmacniaczy stereo zwracam się z pytaniem.

    A mianowicie: czy rezygnacja z zakupu zestawu ampli/wzmacniacz+ kolumny na rzecz kolumn aktywnych i podłączeniu do nich odtwarzacza CD, dekodera satelitarnego i Audio Pro Link 1 jest w miarę dobrą alternatywą??

    Nie mówię tu o wysokich kwotach, a cenie za kolumny aktywne do 5000 zł za parę, np. podłogowe Magnat Monitor Reference 5A.

    Znalazłem test M M Reference 5A na jakiejś niemieckiej stronie, ale nie wiem, czy jest w miarę obiektywny, bo przecież Magnat jest z DE.

    Czy oprócz argumentu o braku możliwości późniejszej modyfikacji systemu typu wymiana wzmacniacza na inny- lepszy są jeszcze jakieś argumenty przeciw takim zestawom, np. gorsza jakość dźwięku ??.

  11. Podepnę się pod temat.

    Czy ktoś z Was słuchał może już aktywnych Magnat Monitor Reference 5A??  Znalazłem jakiś test na niemieckiej stronie, ale nie jestem do końca przekonany o jego obiektywności, wszak Magnat jest z DE.

  12. Moje wnioski z obserwacji cen są jednoznaczne ( może tylko dla mnie, ale jednak ).

    Patrząc i śledząc od jakiegoś czasu aktualne ceny ampli stereo ( DRA-800H; TX-8270 czy RN803D ) wnioskuję, że sprzęt jest wyceniony zbyt wysoko. Producenci windują ceny, usprawiedliwiając je brakiem podzespołów, kosztami, itp. Co dla nas, szukających sprzętu jest delikatnie mówiąc denerwujące. Ile tak rzeczywiście powinien kosztować w miarę solidny amplituner stereo?? Kiedy to wszystko padnie i ludzie przestaną kupować?? Przecież sztuczne windowanie cen musi mieć jakiś koniec.

    Chyba jednak kupię kolumny, które wybrałem ( Magnat Signature 507 ) i jakiś używany ampli/wzmacniacz, żeby nie stały bezczynnie i spokojnie będę czekał, aż ceny nowych w końcu zaczną spadać, bo aktualnie to jest przegięcie.

  13. Witam wszystkich.

    Pytanie do branży- co się dzieje z dostępnością amplitunerów stereo? 

    Miałem już kupować Denon-a DRA-800H i kolumny Magnat Signature 507, ale w tzw. międzyczasie wpadł mi w oko Onkyo TX-8390 i mam zagwozdkę.

    Kasa odłożona. Do wydania 6- 8 tys. Jakoś wybitnie nie mam ciśnienia na zakup, ale czy nie będzie coraz drożej patrząc co się dzieje na rynku?

    Czy czekać cierpliwie na nowe dostawy Onkyo i czy ich cena nie będzie wywindowana ( stosunek jakości i możliwości do ceny ) przez braki w dostępności??

    A może nie zaprzątać sobie głowy i brać to, co jest, czyli DRA-800H?

    Czy inaczej- Magnat Signature 507+ wzmacniacz+ odtwarzacz DVD+ CD w jednym i odtwarzacz sieciowy. Jeśli tak, to co wybrać?

    Pomieszczenie: umeblowany pokój ok. 16 m2, muzyka: hip-hop, r'b, polskie ( Perfect, Budka Suflera, Bajm ) trochę rock-a i czasem metal ( Metallica, System of a Down )

  14. 4 minuty temu, Fafniak napisał:

    @Mariusz3004 zanim cokolwiek zamówisz, pojedź do salonu i posłuchaj. Znajdź dźwięk który ci się podoba. To będzie punkt odniesienia a tak to wróżenie z fusów. Naczytałeś sie całej masy opinii i na jej podstawie chcesz zamówić na szybko zestaw. To nie jest dobra droga. To że piszesz o odsłuchu w domu to jest dobry pomysł ale warto mieć wcześniej jakieś doświadczenie (to co napisalem o punkcie odniesienia) to pomoże zarówno tobie jak i doradzającym

    Wiem jaki dźwięk chcę uzyskać. Jak pewnie zauważyłeś "napęd" do kolumn mam wybrany ( Denon DRA-800H ) i do niego dobieram kolumny ( też nie z przypadku, może z wyjątkiem STX-ów, ale przemyślane konstrukcje ). Koledzy, którzy "siedzą w branży" od x- lat są w stanie określić jak grają kolumny z danym wzmacniaczem/amplitunerem i czy będzie to się właściwie zgrywać Do lepszych salonów, które mają na stanie sprzęt, który wybrałem mam co najmniej 280 km w jedną stronę, a i tak odsłuch w pomieszczeniu odsłuchowym będzie i to znacznie odbiegał od odsłuchu w pokoju w bloku z wielkiej płyty. Lepszym rozwiązaniem jest ewentualne wypożyczenie kolumn i posłuchanie ich przez kilka dni w miejscu docelowym. 

  15. 8 minut temu, S4Home napisał:

    Mamy. Signature to lepsze kolumny od STX. 3050i także.

    Nota 550X absolutnie nie do Denona. Będzie buła i kompletnie nie kontrolowany bas.

    Piotr

    Dzięki.

    Jeszcze pytanie, czy Signature 507 będą grały "szerzej" od 3050i?? Patrząc na specyfikację producenta powinny ( Pasmo przenoszenia 23 - 53000 Hz vs 44- 30000 Hz), ale czy DRA-800 poradzi sobie z napędzeniem 507-ek i wykorzystaniem ich potencjału??

  16. Chyba będę musiał jednak gdzieś posłuchać, a najlepiej byłoby zrobić odsłuch w pomieszczeniu docelowym.

    Wpadły mi jeszcze w oko Magnat Signature 507, mają szerszy zakres częstotliwości i są węższe ( co akurat u mnie w pokoju ma znaczenie ) niż QA 3050i.

    Co sądzicie o tych 507-kach?

    Czy ktoś z branży ma aktualnie na stanie DRA-800H i Magnat Signature 507 oraz Q Acoustics 3050i??

  17. Dnia 10.12.2021 o 14:14, lysyrafal napisał:

    Niekoniecznie tak jest, że kolumny z przednim BR, można bezkarnie przysuwać do ściany. Trzeba to sprawdzić, ponieważ te z tylnym BR, mogą wypaść lepiej. Niektóre kolumny mają port umiejscowiony na dole obudowy.

    https://forum.audio.com.pl/topic/67183-bas-reflex-a-bliskość-sciany/#comments

     

    Dzięki. Przeczytałem, zrozumiałem i zapamiętam.

    A co myślicie o tych STX-ach Electrino 250, warto rozważyć, czy lepiej odpuścić i będzie bezpieczniej zostać przy Q Acoustics 3050i??

  18. 21 minut temu, Markcox napisał:

    @RoRo poprosimy o pomoc ;)

    Nie wiem, na jakiej szerokości geograficznej musiałbyś mieszkać, żebyś do najbliższego salonu, znajdującego się w każdym większym mieście, miał kilkaset kilometrów, ale ok.  

    Możesz też przecież wypożyczyć, również na odległość, dowolny zestaw i sprawdzisz go w warunkach domowych. Chcieć, to móc.

    Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

    Oczywiście w 100% zgadzam się z Tobą. Ale sprawdziłem kilka stron salonów i jak mają jedno, to nie mają drugiego na stanie. Jechać na odsłuch i stawiać na to  co salon ma na stanie- nie tędy droga. Dwa konkretne salony, które mają to, co chcę są daleko ode mnie. Wypożyczać też można, jednak sezon przedświąteczny nie jest najlepszym czasem na wysyłanie i odsyłanie sprzętu- duże ryzyko. Pozdrawiam serdecznie.

×
×
  • Utwórz nowe...