Skocz do zawartości

audioamator

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Stolica Warmii

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Dzięki za propozycje będę analizował Co w takim razie można wykombinować, żeby był dobry efekt, kolumny na podstawkach? Wygłuszanie ścian pianką? Czy wogóle przestawienie mebli? Zakładając, że kolumna stoi na podstawce to ile musi minimalnie być odstawiona od narożnika pokoju? Rozumiem, że najlepszą opcją jest ustawienie w trójkącie równoramiennym? (Jednakowa odległość: kolumna lewa - kolumna prawa - kanapa) A może zamiast kolumn na podstawkach, pomyśleć o podłogówkach? Z tym, że wyczytałem gdzieś w internetowych mądrościach, dogmat, że przy pomieszczeniach do 20m2 stosujemy kolumny podstawkowe, czy to słuszne założenie?
 2. Komoda: Szerokość 170 cm x Wysokość 46 cm x Głębokość 42 cm https://naforum.zapodaj.net/81e9227f1cea.jpg.html Pokój tak poglądowo (zdjęcia nie wstawiam bo jeszcze stoi choinka i wszystko zasłania) https://naforum.zapodaj.net/d1d8ac9c6279.jpg.html Mógłbyś zaproponować tak ze dwa zestawy? Co do ustawienia kolumn na komodzie, to rozumiem że nie polecasz? Jeśli chodzi o podstawki to boję się, że lewa kolumna wyszła by w rogu pokoju i wtedy to lipa. Od komody do sofy (czyli miejsca odsłuchu tak około 2,40m. Chyba właśnie tylko wypożyczenie wchodzi w grę bo do dużych miast z salonami wszędzie daleko (mieszkam w okolicach Olsztyna). Jak byś mógł podać dwa przykłady totalnie różnie grających zestawów. P.S. Jak poprawnie wstawić zdjęcie na forum, znane mi sposoby zawodzą
 3. Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum, to mój pierwszy post tutaj, kłaniam się nisko. Powiedzieć, że nie mam doświadczenia w systemach audio to nic nie powiedzieć, jestem kompletnym juniorem audio (chociaż swoje lata mam), który to pogubił się całkowicie w dla mnie nowej dziedzinie. Jeśli będę tu wypisywał herezję to proszę odrazu do mnie nie strzelać, wszystkie moje rozterki wynikają całkowicie z braku doświadczenia i niewiedzy. Określenia typu: analityczność, neutralność, chłodny czy zimny, równowaga, szczegółowość kompletnie nic mi nie mówią (nie czuję tego) chociaż definicje sobie poczytałem. Czytałem testy różnych sprzętów na stronach poświęconych Hi-Fi, moja konkluzja po lekturze testów jest taka, że w sumie wszystko co recenzują jest dobre, sprzęty posiadają co prawda drobne minusiki ale ogólnie wszystkie recenzowane sprzęty dostają pozytywną rekomendację, ale coś mi się wydaje, że rzeczywistość tak nie wygląda. No ale do brzegu Cel - zakup najlepiej na świecie grającego stereo (całego zestawu) + możliwość podpięcia TV Budżet - najlepiej 8-9K PLN Pokój - 20m2 4mx5m Kolumny podstawkowe, które będą stały na komodzie a TV w środku, szer komody około 170cm, wszystko to na dłuższej ścianie Muzyka - blues, rock, pop, trochę muzyki filmowej oraz chciałbym chociaż trochę zacząć słuchać klasyki Źródło - Tidal, Spotify, Apple Music Priorytet -jakość dźwięku Obrałem sobie trzy drogi: 1. Odtwarzacz sieciowy typu combo (NAD C700, PowerNode, DENON PMA-150H (jest śliczny:) do tego komuny podstawkowe 2. Odtwarzacz sieciowy typu (BLUESOUND NODE) do tego wzmacniacz mniejszej mocy (Rotel A11, NAD 338 , Cambridge Audio AXA35, Marantz PM6007) do tego kolumny podstawkowe 3. Odtwarzacz sieciowy typu (BLUESOUND NODE -bardzo mi się podoba funkcjonalność blueOS) do tego większy wzmacniacz (Cambridge Audio CXA 81, Cambridge Audio CXA61, Cyrus One, NAD C368) do tego kolumny podstawkowe kolumny jakie sobie upatrzyłem to: Heco Celan Revolution 3, Monitor Audio Silver 100, Indiana Line Diva 262, Focal Chora 806, Elac Uni-Fi Reference B6, Elac Carina BS243.4, Focal Aria 906 Proszę o pomoc którą drogą się udać aby osiągnąć dobry efekt To co sobie wymyśliłem to BlusoundNode + Rotel A11 + Heco Celan Revolution 3 Wiem że bez odsłuchów się nie obędzie, ale będę wdzięczny za pomoc w określeniu drogi i pomoc w wyborze tak ze trzech wzmacniaczy i trzech rodzajów kolumn.
×
×
 • Utwórz nowe...