Skocz do zawartości

draax

Uczestnik
  • Zawartość

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez draax

  1. 6 godzin temu, lysyrafal napisał:

    Niezły prezent zrobiłeś sobie na dzień dziecka.

    Pozdrawiam!

    Prawda? 😁

    Odnośnie DAC, który byłby lepszy niż wbudowany w MR (a który wydaje mi się odrobinę lepszy niż hifiberry digi 2 pro), to rzuciłem okiem na ifi zen ale u mnie konieczne jest tez wejście optyczne, żeby podpiąć tv.

    • Gratulacje 1
  2. Moj MR 780 zdaje się pochodzi ze szczęśliwszej partii. Pokrętła są zamocowane osiowo, pracują jak powinny. Regulacja głośności też. Nie słyszałem też buczenia transformatora.

    Współpracuje z malina + hifiberry 2 pod kontrolą Volumio. Co ciekawe mam wrażenie, że dźwięk z maliny po usb jest lepszy niż via RCA. Czy to znaczy, że mogę to hifiberry wyjąć całkiem?

    No i z nowości, to dzisiaj przyjechały nowe kolumny Klipsch RP-260f. W sumie miałem się jeszcze wstrzymać, ale w @Q21 była niezła cena i Allegro Pay, więc nie miałem już argumentów wobec wewnętrznego dziecka w sobie :)

    Pierwsze wrażenia odnośnie RP-260f w porównaniu do starych Chorus 715 są naprawdę pozytywne. Nie potrafię zamienić wrażeń dźwiękowych w opis słowny niestety - wybaczcie. 

     

    Właściwie jedyny kłopot w tym…że to nie koniec. Te kolumny nie są docelowe, zostaną u mnie jakiś czas - chcę się osłuchać i celowo wybrałem takie „jaskrawe” wg opinii, żeby mieć na przyszłość odniesienie. 

    Teraz DAC - jeśli dźwięk z maliny idzie przez USB, to domyślam się, że gra wbudowany DAC w magnata. Które osobne przetworniki będą „lepsze”, niż ten? 

  3. Czołem!

    Mam stary wzmacniacz Saba Mi212, kupiony kiedyś za grosze. Z racji, że jest uszkodzony, postanowiłem na nim poćwiczyć naprawy sprzętu - bo czemu nie :) Na pierwszy rzut oka, wygląda, że szlag trafił kilka oporników w końcówce mocy. Ale oporniki nie palą się same z siebie, prawda? Przypuszczam, że padły tranzystory mocy i oporniki dostały prąd przekraczający ich nominalne wartości.

    Co ciekawe, wzmacniacz posiada inne tranzystory niż opisane na schemacie. Tak czy owak tranzystory opisany na schemacie, tj BD745B i BD746B ani te zainstalowane faktycznie w końcówce mocy, tj BDV91 i BDV92 są niedostępne.

     

    I tu dochodzimy do clou: czy istnieją strony, które po wklepaniu nr podzespołu, pokażą zamienniki? Czy to się dobiera inaczej?

     

    Sam wzmacniacz nie ma dla mnie wielkiej wartości sentymentalnej ani materialnej - będzie służył za poligon doświadczalny dla początkującego entuzjasty napraw sprzętów wszelakich :) Stąd niespecjalnie chciałbym polować na oryginalne części ani kupować innych egzemplarzy jako dawców. Nie ten czas i nie ten obiekt prac naprawczych.

  4. 9 godzin temu, MirekZabrze napisał:

    Wymiana jest prosta. Odkrecasz śrubki obudowy (bez frontu), zdejmujesz obudowę, odkrecasz dwie śrubki od płytki na której osadzona jest obudowa i gniazda lamp, odkręcona płytkę delikatnie odsuwasz od panelu frontowego, odkrecasz dwie śrubki obudowy lamp, zdejmujesz obudowę i masz dostęp do lamp.. wyjmujesz, wkładasz nowe, skręcasz..

    F8181B3B-9AAA-4490-8F22-0B0001CAF4DD.jpeg

    22554F29-FC5C-4E00-8D71-4DFD4E137CA9.jpeg

    teraz wszystko jasne, dzięki! Myślałem, że trzeba zdejmować front albo odkręcać te zalakowane nakrętki.

  5. Macie rację Panowie, nie ma tutaj racjonalnego uzasadnienia, jest tylko jedno irracjonalne w moim przypadku.

    - Po co Ci to? 

    - do mania :D 

    Jeśli chodzi o hobby, jakiekolwiek by ono nie było, przestałem uzasadniać i racjonalizować podejmowane decyzje. "Do mania" mi wystarczy.

    • Lubię to 1
  6. Akurat mam w miarę świeżą instalację, porządne przewody i uziemienie - dopilnowałem tego, jak robiłem elektrykę w domu. A zasilający faktycznie zamierzam zrobić na 3x2,5 z porządnej miedziuchy. Może w jakimś ładnym oplocie, żeby pocieszył oko :)

  7. 6 minut temu, Sebastian kozlowski napisał:

    widziałem fajny kabel za 80e na Amazonie 

    Planuję DIY w tym temacie - kupię wtyczki, przewód i polutuję sobie. Chwila moment i będzie satysfakcja :)

     

  8. 2 godziny temu, MrJansjo napisał:

    Tak że zapewne z Magnatem wszystko ok. To specyfika kolumn.

    Wszystko na to wskazuje - to nie jest tak, że tego basu tam nie ma. Jest, ale zupełnie inny...(wybaczcie, nie potrafię jeszcze opisać dźwięku). Głośniki niskotonowe pracują, po rozkręceniu potencjometru czuć było niskie tony "na klacie". Wydaje mi się, że ten bas jest bardziej naturalny, lepiej oddaje instrument z którego pochodzi.

    W każdym razie z każdą kolejną chwilą mój banan na gębie robi się coraz szerszy. Niestety już wiem, że to nie koniec drogi - za kilka miesięcy dam szanse Heco Aurora 1000, po gwarancji Magnat dostanie inne lampy. Czy to znaczy, że przepadłem? :)

     

  9. 9 minut temu, T Z6 napisał:

    Ale juz srednica w yamaszce wycofana a magnacik prezentuje to wysmienicie.

    Mam podobne spostrzeżenia, chociaż między Twoją yamaha a moją jest pewnie przepaść. Z tego, co zdążyłem usłyszeć, to średnica jest cudowna jak dla mnie.

  10. 7 minut temu, T Z6 napisał:

    Poteznego basu sie nie spodziewaj.On tak poprostu ma.

    Ale żeby mniej niż ta biedna yamaha? W sumie to aż tak wielki problem nie jest, pokrętła od korekcji barwy ma i pewnie mu też lampy zmienię. A jak znam życie, to niedługo będę się rozglądał za innymi kolumnami.

    ...i tak się to kręci :D

  11. Przyjechał dzisiaj do mnie MR780. Rozmawiałem z S4Home (dzięki Piotr!), niestety u mnie warunkiem koniecznym było Allegro Pay, co niestety podbijało cenę - wziąłem jednego z wystawionych już na allegro z dostępnym Pay.

    Wstępne oględziny - przyciski, potencjometry, gniazda wyglądają i pracują jak powinny (soft fabrycznie wgrany najnowszy). Obie lampy są równo podświetlone, chociaż to wygląda jakby za nimi były ledy, a nie że to lampy same świecą.

    Co do brzmienia, to...brakuje basu! Co prawda wzmacniacz pograł jakieś pół godziny - przypuszczam, że należy go wygrzać, ale przyznam szczerze, ze biedna Yamaha Pianocraft 470d z tymi samymi kolumnami (Focal Chorus 715) tego basu dawała zdecydowanie więcej. Czy ktoś też miał podobne odczucia?

    Średnica i góra bardzo mi odpowiada! Nie zauważyłem wspominanego tu zapiaszczenia wysokich tonów, ino ten bas mnie trochę zmartwił.

    Przy okazji streamer postawiłem na Raspberry Pi i Digi2 Pro oraz Volumio. Śmiga bezproblemowo - najszybsze wdrożenie rozwiązania open-source jakie do tej pory miałem!

     

  12. 3 godziny temu, S4Home napisał:

    W tym budzecie możesz już upolowac na prawde fajnie brzmiący wzmacniacz

    Dzięki! Faktycznie ta koncepcja coraz mocniej mi siedzi. Z jednej strony taki DRA-800 kusi tymi hdmi (podłączyłby tez TV, ipTV, Xbox i miał do tego sterowanie jednym pilotem od telewizora). z drugiej zaś to muzyka ma mieć jednak pierwszeństwo.

    W innym wątku, ktoś polecał Cambridge Audio AXR-100. Zdaje się być odpowiedni - TV i konsola podłączone optykami, gramofon ma swoje wejście. Tylko do tego należałoby jeszcze dołożyć jakiś streamer z CD, np Yamaha?

    Czy CA AXR-100 i Focal Chorus  715 maja szanse dobrze współpracować?

     

  13. Aż taka teraz jest górka na amplitunerach? W sumie kolejna opcja w mojej sytuacji, to zostawić jak jest i cieszyć się muzyką - ale jednak mam przeczucie, że moje Focale jeszcze nie grają całym swoim potencjałem.

    Co do kabli, to chciałbym ten element systemu ruszyć jako ostatni, skupiam się na razie na amplitunerze. Lub innym rozwiązaniu, mieszczącym się w założonych parametrach.

  14. za namową @lysyrafal Tworzę osobny wątek - początkowo post umieściłem w zbiorczym temacie o Amplitunerach sieciowych.

     

    Czołem,

    rozglądam się za polepszeniem swojego audio i będę wdzięczny za Waszą pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco:

    • amplituner Yamaha CRX-470d
    • gramofon Teac TN-300
    • kolumny Focal (JM Lab) Chorus 715
    • przewody: Melodika MDC2400
    • pomieszczenie: salon ~20m2, obrazy na ścianach, kwiaty, dywan i mnóstwo innych dupereli (przeciwieństwo minimalizmu:))
    • preferencje muzyczne: więcej instrumentów aniżeli elektronicznej muzyki, klasyka, rock, jazz, blues dominuje, chociaż zdarza się i hiphop, metal, czy właśnie elektroniczne brzmienia. Lubię wyraźny wokal i czystą górę oraz nienatarczywy bas, chociaż obecny.
    • żródła muzyki: Apple Music via AirPlay, FLAC z NAS i CD (rzadko, bo wszystkie płyty mam zripowane), winyl, FM i radio internetowe.

    Aktualny zestaw gra jak dla mnie dobrze. Kolumny zdecydowanie zostają, jednak amplituner ma 2x20W a w ich specyfikacji podany jest zakres 25-100W. Czy mocniejszy wzmacniacz ożywi moje Focale, dając im nieco więcej "oddechu" i "swobody"? Również opisy kolumn wskazują, że są raczej jasne - czy należałoby dobrać amplituner raczej cieplejszy?

     

    Przechodząc do clou jednak - moje warunki brzegowe i oczekiwania względem nowego sprzętu:

    • budżet do 5-6k
    • raczej urządzenie all in one (ew. bez CD)
    • wejście phono
    • obsługa AirPlay (w wersji 2 idealnie) i NAS
    • wejścia/wyjście HDMI mile widziane (TV, Xbox, IpTV)
    • niekonieczne: wbudowane spotify, tidal etc (wole sterować muzyka z telefonu/tabletu)

    Robiąc rozpoznanie mam kilku wstępnych faworytów: Onkyo TX-8390 (o ile da się go gdzieś dostać), Denon DRA-800h i Yamaha RN-803. Czy są na rynku urządzenia lepiej wpasowujące się w temat? Który z wymienionych ma szansę najlepiej zagrać z moimi Focalami?

    Pytanie bonusowe: czy gdybym zdecydował się jednak na zmianę kolumn, to Dali Zensor 7 dałyby skok jakości dźwięku?

     

    Będę wdzięczny za opinie i pomoc!

  15. Czołem,

    rozglądam się za polepszeniem swojego audio i będę wdzięczny za Waszą pomoc. Moja sytuacja wygląda następująco:

    • amplituner Yamaha CRX-470d
    • gramofon Teac TN-300
    • kolumny Focal (JM Lab) Chorus 715
    • przewody: Melodika MDC2400
    • pomieszczenie: salon ~20m2, obrazy na ścianach, kwiaty, dywan i mnóstwo innych dupereli (przeciwieństwo minimalizmu:))
    • preferencje muzyczne: więcej instrumentów aniżeli elektronicznej muzyki, klasyka, rock, jazz, blues dominuje, chociaż zdarza się i hiphop, metal, czy właśnie elektroniczne brzmienia. Lubię wyraźny wokal i czystą górę oraz nienatarczywy bas, chociaż obecny.
    • żródła muzyki: Apple Music via AirPlay, FLAC z NAS i CD (rzadko, bo wszystkie płyty mam zripowane), winyl, FM i radio internetowe.

    Aktualny zestaw gra jak dla mnie dobrze. Kolumny zdecydowanie zostają, jednak amplituner ma 2x20W a w ich specyfikacji podany jest zakres 25-100W. Czy mocniejszy wzmacniacz ożywi moje Focale, dając im nieco więcej "oddechu" i "swobody"?

    Również opisy kolumn wskazują, że są raczej jasne - czy należałoby dobrać amplituner raczej cieplejszy?

    Przechodząc do clou jednak - moje warunki brzegowe i oczekiwania względem nowego sprzętu:

    • budżet do 5-6k
    • raczej urządzenie all in one (ew. bez CD)
    • wejście phono
    • obsługa AirPlay (w wersji 2 idealnie) i NAS
    • wejścia/wyjście HDMI mile widziane (TV, Xbox, IpTV)
    • niekonieczne: wbudowane spotify, tidal etc (wole sterować muzyka z telefonu/tabletu)

    Robiąc rozpoznanie mam kilku wstępnych faworytów: Onkyo TX-8390 (o ile da się go gdzieś dostać), Denon DRA-800h i Yamaha RN-803. Czy są na rynku urządzenia lepiej wpasowujące się w temat? Który z wymienionych ma szansę najlepiej zagrać z moimi Focalami?

    Pytanie bonusowe: czy gdybym zdecydował się jednak na zmianę kolumn, to Dali Zensor 7 dałyby skok jakości dźwięku?

     

    Będę wdzięczny za opinie i pomoc!

×
×
  • Utwórz nowe...