Skocz do zawartości

lysyrafal

Uczestnik
 • Zawartość

  1 349
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lysyrafal

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  MYSŁOWICE

Ostatnio na profilu byli

4 875 wyświetleń profilu
 1. W tych kolumnach zastosowane są inne głośniki wysokotonowe, dlatego jest taka różnica w odbiorze górnego pasma. Tutaj zgadzam, że ciężko będzie to osiągnąć z jakimkolwiek wzmacniaczem i uzyskać tak namacalną, wyraźną górę pasma.
 2. Myślę, że ciężko będzie znaleźć w tym budżecie kolumny grające tak dobrze średnicą ładnie połączoną z wysokimi tonami. Uprzedzam tylko, że w dłuższej perspektywie może okazać się zbyt wyraziste i może zmęczyć, choć oczywiście wcale tak nie musi być.
 3. O ile dobrze widzę ja tego wzmacniacza nie rekomendowałem do tych kolumn, ale pozwolę sobie zadać parę pytań. 1) Czy słuchałeś Marantz NR 1200 z tymi Focal Aria 926 czy z innymi kolumnami i czy Ci się to bardziej podobało jak to grało? 2) Czego brakuje Ci w brzmieniu albo co byś chciał poprawić lub zmienić? 3) Jak duże masz pomieszczenie w którym gra sprzęt oraz jak wygląda u Ciebie sprawa z akustyką pokój pusty czy umeblowany (zrób zdjęcia jak możesz)? 4) Jak długo użytkujesz już ten sprzęt lub może dopiero go kupiłeś?
 4. TAK POPIERAM. Wychodzi na to, że to kable grają to w takim razie muszę chyba swoje zmienić.
 5. Samych kolumn nie słyszałem, ale z opisów wynika iż są to kolumny surround i nie są zbyt mocne. Warto je w przyszłości wymienić na kolumny podstawkowe do prawdziwego stereo i subwoofer nie będzie Ci potrzebny. Co do samego amplitunera to lepszą opcją będzie wzmacniacz (lepsza jakość dźwięku) z odtwarzaczem sieciowym. https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/a10.html https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/yamaha-musiccast-wxad-10.html Lub wszystko w jednym segmencie: https://www.tophifi.pl/multiroom/musiccast/yamaha-musiccast-wxa-50.html
 6. To jest dobry kierunek do Twojego gatunku muzyki. Możesz te kolumny wypożyczyć i sprawdzić w warunkach domowych (zalecane). To są kolumny z ekspozycji, ale masz na nie pełną gwarancję. https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a7-czarny-outlet.html Wzmacniacz do nich to np. Rotel A14 chociaż tutaj nie wiem czy Ci go wypożyczą do domu. Zadzwoń, zapytaj bo jest dostępny niestety tylko w Top Hi-Fi.
 7. Bardzo ładnie wykończone kolumny to Q Acoustics 3050i i dobrze zgrywające się z w/w amplitunerem. Wygląd ma duże znaczenie jak widać z Twojego opisu także Heco Aurora nie są dla Ciebie, a przede wszystkim chyba dla żony.
 8. Tak jak wyżej zostało wspomniane pomieszczenie jest duże i budżet nie zbyt wielki. Rekomendować można, ale pewniaków nie ma bo każdy szuka czegoś innego w brzmieniu. Z w/w kolumn do tego amplitunera w cenie około 2K to Tannoy Mercury 7.4. Czy warto inwestować w droższe kolumny myślę, że nie ponieważ dużym ograniczeniem będzie sam amplituner.
 9. Jest różny repertuar muzyczny i warto iść w kierunku kolumn, których brzmienie Ci najbardziej odpowiadało. Wybierając powyższe kolumny zostaje około 5K na wzmacniacz i według mnie jest to trochę za mało, aby pokazały pełnię swoich możliwości. Wzmacniacze do Focal Aria 926 to: a) Musical Fidelity M5si lub Musical Fidelity M6si ocieplą brzmienie i ładnie wypełnią środek pasma, b) NuPrime IDA-8 lub NuPrime IDA-16 ocieplą brzmienie oraz zwiększą dynamikę, c) Rotel RA-1572 lub Rotel RA-1592 bardzo uniwersalne wzmacniacze (nie myśleć, że złe). Wzmacniacz do Monitor Audio Silver 500 to: a) Denon PMA-1600NE lub Denon PMA-2500NE będzie bardziej technicznie z dobrą podstawą basową.
 10. Trzeba ustawić impedancję na niższą wartość!!!
 11. Marantz Melody M-CR412 lub Marantz Melody M-CR612 może się spodoba żonie. Bardzo muzykalne amplitunery stereo z CD w wersji mini.
 12. To jest optymalny wybór w tym budżecie (nowy sprzęt), a jak nie potrzebujesz DAB to masz do wyboru tańszy model SC-PMX90. Ma wygodne złącze optyczne, które posłuży do podpięcia telewizora. Trzeba obowiązkowo wymienić przewody głośnikowe z tego zestawu to polepszy jakość dźwięku. Warto też poeksperymentować z ustawieniem kolumn szeroko lub wąsko tak, aby cały zestaw (kolumny, elektronika) nie stał w jednym miejscu.
 13. Adam, a nie myślałeś np. o kolumnach Dynaudio Emit M30 (polecałem Ci je kiedyś do innego pieca) do Twojego pieca spokojnie je wysteruje. Kolumny bardzo spokojne i melodyjne, a co ważne nie zmęczą w dłuższej perspektywie czasu (dużo osób chwali takie połączenie).
 14. Audio&Video nr 7-8/2020 str. 29 cyt. ''Konfrontacja obu tych zestawów głośnikowych mogłaby posłużyć jako koronny dowód potwierdzający wciąż prawdziwą tezę, że to zestawy głośnikowe - a nie wzmacniacz, źródło czy kable - w zdecydowanie największym stopniu determinują brzmienie systemu.'' Audio&Video nr 7-8/2020 str. 44 cyt. ''Nie można także zapomnieć, że każde urządzenie elektroniczne w systemie wpływa na pozostałe, choćby poprzez emisję zakłóceń radiowych i elektrycznych (po kablu i zasilaniu)."
×
×
 • Utwórz nowe...