Skocz do zawartości

lysyrafal

Uczestnik
 • Zawartość

  3 358
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lysyrafal

 • Urodziny 13.10.1981

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  MYSŁOWICE

Ostatnio na profilu byli

19 376 wyświetleń profilu
 1. Kiedyś kupiłem nowe kolumny i brzmienie ich podobało mi się bardziej na początku niż po ich wygrzaniu. Jak dziecko dosłownie, a już raz miałeś okazję kogoś sprawdzić i podkuliłeś ogon!
 2. No właśnie w pomiarach wypada całkiem dobrze, a jak gra, to się okaże. https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/3433-ra-1592-mkii
 3. Ciekawy test i pewnie wielu osobom pomoże, a na pewno nie będą lekceważyć tego elementu toru. Warto zrobić osobny temat w odpowiednim dziale tzn. Nasze Testy.
 4. @TomekN Czytamy ze zrozumieniem i więcej trenować pamięć. Poczekamy, zobaczymy, co jeszcze mądrego napisze.
 5. Jest za dużo zmiennych, aby Ci ktoś powiedział, jak to będzie grało w Twoich warunkach akustycznych. Vincent da na pewno więcej basu, zaś Arcam będzie go lepiej kontrolować.
 6. Z poniższego tekstu wyczytałem: https://www.hfc.com.pl/news/5184,yamaha-r-n2000a-i-ns-2000a.html
 7. Jestem bardo ciekawy, ile sobie będą liczyć za ten amplituner. Dostępność w sklepach to czwarty kwartał tego roku.
 8. Mógłbyś się naprawdę zdziwić, że wygrzewanie czasami może popsuć brzmienie. Mówisz i masz: WYGRZEWANIE KOLUMN GŁOŚNIKOWYCH Wygrzewanie kolumn głośnikowych polega na doprowadzeniu ich do optymalnej sprawności i optymalnych parametrów mierzalnych i dźwiękowych. W pewnym przybliżeniu można ją przyrównać do docierania samochodu. W czasie wygrzewania elementy mechaniczne i głośników uzyskują bowiem swoje docelowe własności, a elementy elektryczne - swoje. Dla przykładu - gumowe zawieszenie górne i materiałowe dolne uzyskują odpowiednią sprężystość, a druty doprowadzające sygnał do cewki odpowiednią giętkość. Poprawi się również centrowanie cewki w szczelinie magnetycznej. Elementy elektryczne wygrzewa się po to, aby np. uformować kondensatory, ustalić strukturę krystaliczną przewodników itp. Wszystko to potrzebne jest po to, aby kolumny pracowały w optymalnych warunkach. Wygrzewanie kolumn można przeprowadzić w dwojaki sposób - albo za pomocą specjalnych płyt z generowanymi sztucznie sygnałami, przyspieszającymi proces wygrzewania lub zwyczajnie grając muzykę. W obydwu przypadkach ważne jest, że dźwięk nie powinien być zbyt głośny, nie powinien przekraczać parametrów znamionowych głośnika. Chodzi zarówno o zwykłą moc maksymalną, ale też o zniekształcenia, z jaką jest podawana. Moc maksymalna głośników opisuje bowiem moc niezniekształconą. Dla przykładu - jeśli kolumny charakteryzują się moc maksymalną 120 W, to wystarczy nawet kilka watów zniekształconego sygnału, żeby spalić któryś z głośników (najczęściej wysokotonowy). Dotyczy to także stosowania regulatorów barwy dźwięku. Przy mocnym odkręceniu regulacji basów lub wysokich tonów wystarczy stosunkowo niegłośne granie, żeby zniszczyć głośniki. Dlatego z regulatorów barwy dźwięku należy korzystać z umiarem !!! Wygrzewanie kolumn zajmuje od 50 do nawet 700 godzin - w zależności od użytych przetworników i elementów elektronicznych. Większość producentów informuje o czasie potrzebnym do wygrzania, Jeśli jednak takiej informacji nie znajdziemy najbezpieczniej przyjąć, że to ok. 250 godzin. Po tym czasie kolumna osiąga pełnię swoich możliwości i jej dźwięk zmienia się wraz z upływem czasu w bardzo nieznaczny sposób. W czasie wygrzewania zmiany dźwięku mogą być jednak bardzo duże - możemy dostać albo znacznie więcej, albo znacznie mniej basu itp. Niezależnie od wszystkiego, aby cieszyć się przez długi czas nowo zakupionymi głośnikami należy uważać z pokrętłem głosu i regulacją barwy dźwięku !!! Należy także zadbać o możliwie mało zniekształcony sygnał wejściowy !!! Pozdrawiamy Audio Center Poland
 9. Na pierwszej stronie tego wątku pisałem właśnie o końcówce mocy. Tym to się akurat nie przejmuj i możesz mieć coś, co przewyższa zalecaną moc, a ja mam dwa razy więcej niż zaleca producent do moich kolumn.
 10. To są dane papierowe i w rzeczywistości impedancja kolumn pewnie jest niższa. Sam amplituner daje możliwość podłączenia kolumn o niskiej impedancji.
 11. Dlatego warto je też zestawiać z innymi kolumnami, niż tylko to co oferuje Top Hi-Fi. Niższe modele owszem, wyższe już niekoniecznie.
 12. Sebastian tu masz odpowiedź na Twoje pytanie, które zostało udzielone jeszcze w klubie MA: Pożyczyłem do domu po wizycie w kilku salonach najpierw Naima XS3 z Goldami 100, później Caspiana M2.
 13. https://www.q21.pl/polk-audio-rti-a5-czarny-outlet.html https://www.q21.pl/audiosymptom-i6-black-copper-outlet.html
 14. Dawno tak dobrej reklamy nie czytałem. Autorowi podoba się to brzmienie i to szanuję, ale kupowanie w ciemno odradzam innym użytkownikom.
 15. https://nautilus2.pl/podlogowe/8054-monitor-audio-6g-silver-500-czarny-fortepianowy.html?utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=906bcd22-3424-375f-fcf3-abc0a9a6b3e5 https://avswiat.pl/monitor-audio-silver-500-czarne-w-polysku.html
×
×
 • Utwórz nowe...