Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  1823
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice
 1. Kolumny podłogowe do 10000zł używane

  Dzień dobry. Jeśli chcesz dobrze wybrać, to moja sugestia słuchaj i dokonaj wyboru zestawu, nie oceniaj poszczególnych elementów osobno. Bardzo często wybitne urządzenie i kolumny źle ze sobą współpracują. Jeśli zaczynasz od kolumn, to słuchaj je na wzmacniaczach, które bierzesz pod uwagę w kwestii zakupu.
 2. Oj nie, znacznie lepiej nawet podstawowa Yamaha.
 3. Jamo 809 czy Taga 606 v.3

  Jeśli lubisz dobry bas, to do Jamo warto zastosować jeden z modeli subwooferów Klipsch np. model R-10SW. Wilson to nowa marka, jednak kolumny zdecydowanie warte swojej ceny. To brzmienie zbliżone do duńskich kolumn Dali czyli dźwięk spójny, dobrze wypełniony, dynamiczny i uniwersalny
 4. Jeśli tylko filmy i dźwięk przestrzenny, możesz pozostać przy soundbarze. W troche wyższym budżecie masz JBL Bar 3.1, jest to jednak jeden z ciekawszych soundbarow w danym budżecie, naorawdę warto dołożyć. Natomiast jeśli także system będzie służył do odsłuchu muzyki, zbudowałbym go na bazie amplitunera sieciowego i dwóch monitorów. Spójrz na amplituner Yamaha R-N402D w połączeniu z kolumnami Wharfedale Diamond 220.
 5. Jaki amplituner do taga 606 SE ??

  Zacznę od subwoofera - to bardzo dobra opcja, jak najbardziej polecam. W kwestii elektroniki ze względu na charakter dżwieku kolumn Taga stawiałbym zdecydowanie na amplituner Denon. Model AVR-X1400H to bardzo dobra opcja, chociaż jeśli budżet pozwoli, można jeszcze pomyśleć o modelu wyższym AVR-X2400H.
 6. Magnat Quantum 753 vs Bowers & Wilkins 685 S2

  Potwierdzam opinie kolegów powyżej, ani B&W, ani Magnat nie będą opcją najlepszą, poszukaj kolumn o bardziej gęstym, ciepłym, spokojnym charakterze. Indiana Line to bardzo dobra opcja, spójrz także na Heco Aurora, Kef seria Q, Tannoy Mercury 7.4, jeśli lubisz mocny i swobodny dźwięk, spodobać się może także Pylon Audio Sapphire 25.
 7. Poza wspomnianymi prze Ciebie Sennheiser, zwróciłbym tez Twoją uwagę na bardzo ciekawe słuchawki Audio-Technica ATH-AR3BT.
 8. Jamo 809 czy Taga 606 v.3

  Jamo zagra bardziej spokojniej, cieplej, bardziej wypełnionym dźwiękiem. Taga jest mocniejsza, trochę ostrzejsza, bardziej swobodna. Zaoferuje na pewno więcej basu. Kwestia indywidualnych preferencji. Natomiast szczególnie przy amplitunerz Denon AVR-X3400H pomyślałbym na Twoim miejscu o lepszym zestawie kolumn, w podanych przez Ciebie konfiguracjach trochę wąskim gardłem będą właśnie kolumny.
 9. Za duże głośniki Magnat

  Magnat Shadow 209 nie są za duże do 21m2, natomiast oczywiście seria Quantum jest wyraźnie lepsza od Shadow, przyrost jakości dźwięku będzie związany z klasą kolumny. Podaj proszę pełną konfigurację Twojego systemu oraz opisz, co chciałbyś zmienić lub poprawić w aktualnym dźwięku.
 10. Budżet niestety nieduży, koledzy podali dobre propozycje używek. Jesli jednak zestaw nowy, to przy minimalnie wyższym budżecie możesz zakupić zestaw Yamaha R-N303D z kolumnami Indiana Line Nota 260X. Myślę, że na początek to wystarczy. Chyba, że możesz trochę zwiększyć budżet, wtedy poszukamy ciekawsze rozwiązania. https://www.q21.pl/yamaha-r-n303d-indiana-line-nota-260x.html
 11. Audiolab 8300 i co dalej?

  Audiolab to wystarczająco wydajny wzmacniacz do prawidłowego wysterowania kolumn typu Tannoy Revolution, nawet większych modeli podłogowych. Zapraszam do wypożyczenia kolumn i przetestowania swoim domu.
 12. Yamaha RX-A1070 czy Marantz SR7012

  Wybór najlepiej żeby był poprzedzony odsłuchem. Bardzo uogólniając Marantz moim zdaniem wyraźnie lepiej sprawdzi się w muzyce, oferując bardziej pełny, plastyczny dwięk. Yamaha to bardziej efektowny przekaz, który docenimy w kinie domowym i szybszych gatunkach muzycznych. Yamaha wyraźniej podbija skraje pasma.
 13. Yamaha r-n 602 jakie kolumny do 4000 zł?

  Focal zaoferuje mocny, głęboki i szybki bas, myślę że sprawdzą się w Twoim systemie najlepiej. Dali bardziej zaokrągli bas, troszeczkę go rozpuści. Polk Audio natomiast zapewni szybkość, dokładność ale jednak trochę kosztem wypełnienia, dociążenie.
 14. Kolumny do Denon D-M41D DAB+

  Jesteśmy salonem niezależnym, mieścimy się tylko w Pabianicach, nie jesteśmy siecią. Natomiast tak jak wspomniałem powyżej, jest możliwość wysłania kolumn do testu. Zresztą jest to najlepsze rozwiązanie, usłyszysz jak taki zestaw sprawdzi się w Twoim pomieszczeniu w konfiguracji z Denon. Zapraszam.
 15. Kolumny do Denon D-M41D DAB+

  Pewnym ograniczeniem jest na pewno elektronika, jednak jeśli dopasujesz dobre kolumny, zestaw powinien Cię usatysfakcjonować. Zresztą w przyszłości zawsze możesz dokupić lepszą elektronikę. Nie znam wielkości Twojego salonu, ale biorąc pod uwagę elektronikę, musimy poruszać się wśród konstrukcji podstawkowych. Jeśli lubisz dobrze wypełniony, raczej spokojniejszy charakter dźwięku, spójrz na Indiana Line Nota 260X. Więcej swobody, szybkości, dokładności uzyskasz z Magnat Shadow 203. Warto na pewno spojrzeć na Heco Aurora 300, to większa, mocna kolumna. Jeśli pomieszczenie nie jest większe niż 15-18m2, dobrą opcją będzie także Q Acoustics QA 3020. Zapraszam na odsłuchy i wypożyczenia, w przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.
×