Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  1423
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice
 1. amplituner do jbl 230

  Kolumny Jbl Studio 230 to dobra konstrukcja, moim zdaniem jeden z lepiej zestrojonych głośników w aktualnej ofercie JBL. Wybór odpowiedniego modelu amplitunera jest uzależniony od preferencji brzmieniowych. Onkyo TX-8250 oraz bliźniaczy Pioneer SX-N30AE to urządzenia w pełni wyposażone w funkcjonalność sieciową, dodatkowo stawiające na systemy otwarte Google Chromecast i DTS Play:Fi. Brzmieniowo to równe, pełne, dynamiczne i dokładne, analityczne granie. Yamaha R-N602 natomiast pod względem wyposażenia stawia na system autorski Music Cast. Brzmieniowo natomiast Yamaha jest bardziej dynamiczna, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Przy bezpośrednim porównaniu tych urządzeń na kolumnach Jbl Yamaha zdecydowanie lepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, Onkyo i Pioneer przy muzyce spokojniejszej. Są jeszcze dwie inne, bardzo ciekawe propozycje. Flagowy amplituner Onkyo TX-8270 oraz Yamaha R-N803D. Onkyo TX-8270 to tak naprawdę TX-8250, tylko dodatkowo wyposażony w gniazda HDMI, które pozwalają na podłączenie wszystkich urządzeń audio-video kablami HDMI i wyprowadzenie jednego kabla HDMI do telewizora. Yamaha R-N803D natomiast to już klasa wyżej pod względem brzmienia. To amplituner zbudowany na bazie bardzo dobrego wzmacniacza Yamaha A-S701. Brzmieniowo to obiektywnie najlepsze urządzenie. Przede wszystkim wypełnienie, kontrola, dociążenie, plastyka dźwięku jest na najwyższym poziomie. Tak więc jeśli budżet na to pozwoli, na pewno warto o tym amplitunerze pomyśleć. Na koniec propozycje dzielona - spójrz na system Onkyo A-9050 z odtwarzaczem NS-6130. Brzmieniowo będzie to moim zdaniem najlepsza opcja. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.
 2. SX-S30 DAB, czy SX-N30AE

  Amplituner slim Pioneer SX-S30DAB to tak naprawdę amplituner wielokanałowy, zubożony o dodatkowe końcówki mocy i dekodery dźwięku przestrzennego. Ma natomiast, tak jak każdy nowoczesny amplituner kina domowego złącza HDMI. Natomiast Pioneer SX-N30AE to klasyczny amplituner stereofoniczny, wyposażony w funkcjonalność sieciową. Zaletą tego drugiego poza wyższą mocą, jest wyraźnie lepsza jakość dźwięku. Tak więc jeśli stawiasz na dźwięk, namawiam na rozwiązanie drugie. Jeśli natomast możliwości podłączenia wszystkich urządzeń audio-video poprzez HDMI jest kluczowa, pozostaje slim. Jest jeszcze urządzenie, łączące dobrą jakość dźwięku i złącza HDMI - jest to amplituner Onkyo TX-8270. Przyjrzj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania.
 3. amplituner do jbl 230

  Podaj proszę więcej informacji, które pozwolą na zaproponowanie konkretnych rozwiązań. Przede wszystkim jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy amplituner powinien mieć funkcjonalność sieciową, jaki masz budżet na zakup amplitunera.
 4. Zestaw

  Dzień dobry. Oczywiście zestaw taki ma sens pod warunkiem, że lubisz dźwięk raczej jasny, analityczny, szczegółowy z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma. To zestaw, który sprawdzi się w pomieszczeniu ponad 25m2. Tak naprawdę to aby ustosunkować się do Twojej propozycji, podaj proszę więcej informacji: - jak duże jest pomieszczenie odsłuchowe, - jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, - jakie preferujesz brzmienie. Czekam na szczegóły, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
 5. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, do wyboru masz tak naprawdę trzy amplitunery - Pioneer SX-N30AE w wersji z DAB, Yamaha R-N602 oraz Onkyo TX-8250. Pioneer i Onkyo to bliźniacze urządzenia, oferujące równy, dokładny, szybki i bardzo uniwersalny dźwięk. Yamaha jest bardziej efektowna, eksponuje wyraźniej skraje pasma. Dodatkowo są pewne różnice w wyposażeniu sieciowym - Pioneer i Onkyo stawiają na systemy otwarte Google Chromecast i DTS Play:Fi, natomiast Yamaha ma swój firmowy system Music Cast. Kolumny - na pewno bardzo ciekawą opcją jest zestaw Indiana Line Tesi 542. To kolumny, które bardzo dobrze zgrywają się z powyższymi amplitunerami, gwarantując spójny, bardzo plastyczny, dobry klasowo dźwięk. Kolumny są dostępne także w kolorze białym, mają bass-reflex z przodu, są łatwe w ustawieniu. Mamy nawet bardzo ciekawą propozycję konfiguracji amplitunera Yamaha R-N602 z Indiana Line Tesi 542. Drugą opcją jest polski zestaw STX Electrino 250. To zdecydowanie bardziej otwarte, dynamiczne, efektowne, koncertowe granie. Zestaw ten najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych. W tym przypadku najlepiej zagra system Pioneer SX-N30AE z STX Electrino 250. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam do zapoznania się z naszymi zestawami promocyjnymi, może jeszcze coś innego zainteresuje Cię, zresztą zawsze możemy także przygotować indywidualną ofertę na zestaw zbudowany z innych elementów. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i porównania, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 6. Yamaha 803 czy Nad 356

  Może mocowo NAD C338 jest słabszy od Yamaha R-N803, natomiast brzmieniowo jest inny, a czy lepsza, to kwestia indywidualnych preferencji. Moim zdaniem jest lepszy. Google chromecast to bardzo prosty system, który pozwala na uruchomienie wielu programów audio-video np. Spotify, Tidal, YouTube na ekranie telefonu lub tabletu i wysłanie strumienia dźwięku i obrazu (w naszym przypadku tylko dźwięku) do wzmacniacza. Działa to w 100% stabilnie, jest wyjątkowo proste w obsłudze, bardzo elastyczne, nie jesteśmy zdani na aktualizacje producenta wzmacniacza, tylko na aktualizacje programów na telefon. Jedynym ograniczeniem jest korzystanie z urządzenia zewnętrznego (telefon, tablet, ale także komputer) do sterowania. W praktyce jednak zawsze korzystamy z tego typu urządzeń do obsługi serwisów streamingowych. Aha, co ważne nie jesteśmy ograniczani jakością dźwięku, jakąś kompresją itp. Natomiast w przypadku NAD C368 jest możliwość wbudowania karty rozszerzeń, która rozszerzy możliwości o system BluOS. Jest to trochę odpowiednik Music Cast w Yamaha. Oczywiście jest to także kwestia, czy będzie to potrzebne. W większości przypadków Chromecast jest wystarczający, prosty i stabilny. Oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji, Jacek
 7. Dali Zensor 7 + amplituner???

  Dzień dobry. Połączenie Denon AVR-X1400H z kolumnami Dali Zensor 7 zaoferuje dźwięk spokojny, plastyczny, lekko ocieplony, miękki, relaksujący. Jeśli taki charakter brzmienia Ci odpowiada, to na pewno rekomenduję powyższą konfigurację. Z mojej strony jedynie zwróciłbym Twoją uwagę na model wyższy Denon AVR-X2400H, jest po prostu lepszy, a różnica cenowa nie jest ogromna. Jeśli natomiast szukasz brzmienia bardziej swobodnego, otwartego, dynamicznego, szybkiego, ale z trochę mniejszym wypełnieniem, dobrą opcją będzie amplituner Onkyo TX-NR676. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 8. Yamaha 803 czy Nad 356

  Także polecam porównanie obydwóch urządzeń, moim zdaniem różnica na korzyść NAD jest duża i warta przemyślenia. Myślę, że jest jeszcze jedno rozwiązania - wzmacniacz NAD C338 bądź lepszy i mocniejszy NAD C368. Obydwa urządzenia mają wbudowany google chromecast, który może okazać się wystarczający dla Ciebie do uzyskania pełnej funkcjonalności sieciowej. W przypadku modelu C368 istnieje jeszcze możliwość dokupienia karty rozszerzeń NAD MDC BluOS DD, która rozszerzy możliwości wzmacniacza. Zapraszam na odsłuchy, w przypadku decyzji wzmacniacza w założonym budżecie możemy zaproponować jeszcze wiele innych, równie ciekawych konstrukcji, może warto porównać.
 9. filmy i muzyka w stereo

  Indiana Line to spokojne, ciepłe, miękkie, relaksujące granie. Natomiast to o tyle ciekawe kolumny, że nawet przy cichym odsłuchu generują wyraźny, szczegółowy i dynamiczny dźwięk. Myślę, że będzie to najlepsza opcja, chociaż podobnie mógłbym opisać Monitor Audio. W przypadku MA dźwięk jednak nie jest tak ciepły, zaokrąglony, jest trochę szybszy, bardziej swobodny.
 10. Dali i Klipsch to dobre konstrukcje, jednak o zupełnie innym charakterze brzmienia. Dali jest łagodniejsze, bardziej plastyczne, lepiej wypełnione. Klipsch jest jaśniejszy, ostrzejszy, na pewno bardziej efektowny. Biorąc pod uwagę moc, skuteczność i sam charakter zestrojenia, Klipsch może przy kinie domowym mieć przewagę, w stereo natomiast ja osobiście wolałbym Dali. Ale to jest wyłącznie moja subiektywna ocena, a wybór zależy tak naprawdę od indywidualnych preferencji i gatunków muzyki, jakie najczęściej będą odsłuchiwane. Zapraszam na odsłuchy.
 11. Dzień dobry. Zacznijmy od elektroniki - na pewno wybór Onkyo TX-NR676 jest jak najbardziej optymalny, to uniwersalny amplituner z pełnym wyposażeniem i naprawdę dobrym brzmieniem. To także bardzo dobre połączenie z Dali Zensor 7, to kolumny które uważam za bardzo udane konstrukcje, też nie wiem, dlaczego wiele osób je odradza. Uwierz mi, że podczas odsłuchów bardzo często Dali Zensor jest wybierany. W przypadku Kliosch zdecydowanie namawiam na odsłuch serii wyższej Reference Premiere, w Twoim przypadku optymalne będą RP-260F. To znacznie lepsze kolumny niż R-26F. Natomiast w podobnym budżecie możemy zaproponiwać jeszcze kilka innych, równie ciekawych opcji. Na pewno posłuchaj Monitor Audio Bronze 6, świetnie sprawdzi się także polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25, może brytyjskie Q Acoustics QA3050 oraz Tannoy Mercury 7.4. Kazda z powyższych propozycji jest optymalna, natomiast wybór zależy od indywidualnych preferencji. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, na miejscu znajdziesz u nas dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać i dokonać najlepszego wyboru. Możliwe, że znajdziemy zupełnie inne konfiguracje, które jeszcze bardziej przypadną Ci do gustu. Oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji.
 12. Onkyo TX-8270 + Klipsch R-26F

  Dzień dobry. Na pewno namawiam na odsłuchy, jeśli chcesz dobrze wybrać i mieć możliwość porównania dziesiątek urządzeń i kolumn, serdecznie zapraszam do naszego salonu, z Warszawy masz do nas 1.5-godziny drogi autostradą, a na miejscu nieograniczony wybór i możliwości komfortowych odsłuchów i wyboru. Wracając do konkretów, namawiałbym na posłuchanie amplitunerów Yamaha, konkretnie model R-N602 oraz Onkyo TX-8250, ewentualnie ze złączami HDMI Onkyo TX-8270. Trudno będzie pisać nad wyższością jednego amplitunera nad drugim, jest to bardziej kwestia indywidualnych preferencji, Onkyo jest równiejsze, bardziej wypełnione, dokładniejsze przy bezpośrednim porównaniu z amplitunerem Yamaha, który wyraźniej eksponuje skraje pasma, dając wrażenie dżwieku mocniejszego, bardziej dynamicznego, koncertowego. Kolumny - jeśli lubimy mocny, bardzo szybki, analityczny przekaz, oczywiście możemy zdecydować się na jeden z modeli Klipsch. Natomiast jako ciekawe alternatywy do powyższych amplitunerów na pewno warto posłuchać bardzo uniwersalną i po prostu dobrą polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25, jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, mamy atrakcyjne zestawy z kolumnami Monitor Audio Silver 6. Warto także posłuchać Dynavoice DF-5, wyróżniające się bardzo dobrym wstęgowy głośnikiem wysokotonowy, może brytyjskie Tannoy Mercury 7.4, ewentualnie Monitor Audio Bronze 6 lub bardzo przeze mnie lubiane Q Acoustics QA 3050. Każda z powyższych konstrukcji jest bardzo dobrym uzupełnieniem jednego z powyższych amplitunerów, na miejscu znajdziemy pewnie jeszcze kilka innych, równie ciekawych rozwiązań, a może zainteresuje Cię system dzielony Onkyo A-9050 z NS-6130, może świetny wzmacniacz z Google Chromecast NAD C338. Zapraszam serdecznie.
 13. Onkyo TX-NR676 + Polk Audio T531

  Zapraszam serdecznie, powołaj się koniecznie na forum, dla forumowiczów mamy specjalne ceny.
 14. Pomoc w skompletowaniu kina domowego

  Dzień dobry. Zacznę od elektroniki - wybierałbym pomiędzy Onkyo TX-NR676, Yamaha RX-V683, Denon AVR-X2400H oraz Marantz SR5012. Wszystkie podane urządzenia oferują praktycznie pełną funkcjonalność sieciową, są pewne różnice w systemach sieciowych tzn. Yamaha ma Music Cast, Denon i Marantz swój firmowy Heos, natomiast Onkyo stawia na systemy otwarte tj. DTS Play:Fi czy Google Chrmoecast. Większe różnice są w brzmieniu poszczególnych urządzeń. Onkyo to równe, szybkie, analityczne, dynamiczne granie. To bardzo uniwersalne urządzenie. Yamaha jest najbardziej efektowna, świetnie sprawdza się w kinie domowym oraz w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych. Wynika to z wyraźnego wyeksponowania skrajów pasma. Denon jest cieplejszy, spokojniejszy, bardzo plastyczny. To urządzenie często wybierane przez osoby, które szukają dobrego stereo, charakteryzującego się raczej spokojnym, dobrze wypełnionym dźwiękiem. Kino domowe jest przestrzenne, ale nie jest to sztuczne efekciarstwo, raczej solidny przekaz. Marantz wyraźnie wybuja się wśród konkurencji szczególnie w stereo, gwarantując bardzo plastyczny, dobrze wypełniony, lekko ocieplony dźwięk z dokładną, aksamitną góra pasma. Kwestia kolumn - na pewno dobrą opcją jest zestaw Dali Zensor 1 Set 5.1. To dobre kolumny, które sprawdzą się tak w kinie domowym, jak i stereo. DO tych kolumn natomiast najlepiej brzmieniowo będzie pasował amplituner Onkyo i na pewno Marantz. Ciekawą i równie dobrą opcją jest zestaw Q Acoustics QA 3000. Warto także rozważyć budowę zestawu na bazie Tannoy Mercury 7.2, na tył Mercury 7.1 oraz dedykowany głośnik centralny i subwoofer. Na koniec propozycja Monitor Audio, oparta na kolumnach serii MR. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 15. Zestaw stereo do 4500 PLN

  Jamo S 809 to najnowsza konstrukcja od Jamo, ciekawa propozycja. To kolumny oferujące raczej równy dźwięk, dobrze wypełniony, neutralny w górze pasma. Bas jest także równy, dobrze kontrolowany. Jeśli wymagasz mocnego uderzenia, to warto pomyśleć o subwooferze. Jeśli kolumny białe, to spójrz proszę na bardzo ciekawą i przede wszystkim dobrą brzmieniowo konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To dobre i bezpieczne rozwiązanie, kolumny uniwersalne. Zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań i wyceny jestem do dyspozycji.
×