Q21

Branża
 • Zawartość

  1094
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Dzień dobry, jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku i chcesz w pełni wykorzystać możliwości jakościowe kolumn, podaną kwotę przeznaczyłbym na amplituner i poszukałbym jakiś niedrogi odtwarzacz. Na pewno ciekawą opcją będzie Denon AVR-X1300W oraz najnowsza Yamaha RX-V383. Denon to uniwersalny amplituner, który świetnie sprawdzi się tak w muzyce, jak i kinie domowym. Yamaha najlepiej będzie się czuła w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych oraz w kinie domowym. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 2. Dzień dobry. Pierwsza sprawa to wybór, czy ma to być urządzenie dwukanałowe, czy wielokanałowe. Jeśli chcesz poprzestać tylko na dwóch kolumnach, w danym budżecie kupisz lepiej brzmiący amplituner stereofoniczny. Spójrz np. na Yamaha R-N402D czy najnowszy Yamaha R-N303D. Natomiast jeśli planujesz w przyszłości rozbudowę do systemu wielokanałowego, bardzo dobrą opcją będzie Denon AVR-X1300W lub jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, najnowszy model Denon AVR-X1400H lub Onkyo TX-NR656. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 3. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz możliwości instalacyjne, zestaw zbudowałbym na bazie bardzo dobrego i mocnego zestawu kolumn Kef serii T. Spójrz proszę na model Kef T205 lub większe Kef T305. Jako amplituner wybierałbym pomiędzy Yamaha RX-V683, Onkyo TX-NR676 oraz Denon AVR-X2400H. Każdy z podanych amplitunerów oferuje praktycznie pełne wyposażenie sieciowe oraz bardzo dobrą jakość dźwięku. W przypadku amplitunera Yamaha dodatkowo wbudowany jest system MusicCast, który w łatwy sposób umożliwia stworzenie systemu nagłośnienia wielopomieszczeniowego na urządzeniach Yamaha. W przypadku amplitunera Denon jest to Heos, natomiast Onkyo ma wbudowane systemy otwarte typu Google Cast, DTS Play-Fi. Spójrz także na przygotowane zestawy, oparte na kolumnach Kef T305. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
 4. Dzień dobry. Budżet niestety nie jest duży, natomiast biorąc pod uwagę Twoje preferencje zaproponowałbym kompletny zestaw Yamaha RX-V483 / NS-F51 / NS-P51. Oczywiście zestaw taki będzie wiązał się z pewnymi kompromisami w kwestii jakości dźwięku przede wszystkim podczas odsłuchu muzyki, jednak przy założonym budżecie myślę że niczego lepszego nie znajdziemy. Zestaw zawiera ponadto bardzo nowoczesny, bogato wyposażony amplituner. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
 5. Dzień dobry. Jeśli zależy Ci na elegancki i przyzwoitym modelu gramofonu, spójrz proszę na Denon DP-300F. Myślę, że to urządzenie, które powinno Cię w pełni usatysfakcjonować. Jako alternatywa zaproponowałbym Ci gramofon Pro-Ject Essential II Phono USB. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na prezentacje.
 6. Dzień dobry. Jeśli na pierwszym miejscu stawiasz jakość dźwięku i świetną dynamikę, moim zdaniem najlepszą opcją będzie polska konstrukcja STX Electrino 150. To trochę powyżej założonego budżetu, jednak to zestaw, który na pewno Cię usatysfakcjonuje. Jest to co prawda kolumna podłogowa, jednak konstrukcja jest elegancka, są do wyboru ciekawe okleiny, myślę że żona to także będzie w stanie zaakceptować. Natomiast jeśli wchodzą w rachubę monitory, zdecydowanie polecam mocne i dynamicznie grające Pylon Audio Pearl Monitor lub Monitor Audio MR2. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej modelami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 7. Dzień dobry. Obiektywnie kolumny Kef są konstrukcją lepszą, bardziej zaawansowaną, natomiast stawiającą dosyć duże wymagania w kwestii całego toru oraz oferującą dosyć specyficzne brzmienie. To bardzo dobre brzmienie, pełne ze świetną sceną, ale na pewno nie uniwersalne, może spodobać się tylko wybranym osobom. Melodika jest konstrukcją zdecydowanie bardziej uniwersalną, oferująca dźwięk bezpośredni, dynamiczny, lekko eksponując skraje pasma. Tak więc bez odsłuchu zdecydowanie Melodika, natomiast w przypadku Kef sugeruję porządny odsłuch i to na Twoim systemie.
 8. Dzień dobry. Aby zaproponować Ci konkretne konfiguracje, potrzeba więcej informacji. Podaj proszę wielkość salonu odsłuchowego, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Czyto teoretycznie jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Tannoy, spójrz proszę na podłogówki Tannoy Mercury 7.4. To zestaw, który bez problemu nagłośni salon 20-30m2, zapewni dynamiczny, dobrze wypełniony, przestrzenny, można określić uniwersalny dźwięk. Będzie to charakter brzmienia zbieżny z tym, co masz teraz. Alternatywnie warto także rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To bardzie swobodne granie z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. To kolumny, które świetnie sprawdzą się w szybszych gatunkach muzycznych. Rozważ także zestawy Dynavoice. Natomiast jeśli możesz trochę podwyższyć budżet, gorąco namawiałbym na zestaw Monitor Audio Silver 6. Standardowo kolumny kosztują prawie 6 tys. zł., natomiast ze względu na wprowadzenie nowej serii, możne je teraz zakpić w znacznie atrakcyjniejszej ofercie. To kolumny, które świetnie sprawdziłyby się w połączeniu z Twoją elektroniką. Czekam na szczegóły, przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w salonie na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki modeli kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.
 9. Zestaw Marantz/Dali to moim zdaniem bardzo dobre połączenie, jednak raczej do spokojniejszych gatunków muzycznych, gdzie docenimy dobre wypełnienie, plastyczność, lekkie ocieplenie dźwięku. Przy mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych rzeczywiście dźwięk może się trochę rozlewać, tracić szybkość. Moim zdaniem warto rozważyć wspomniane przeze mnie kolumny Pylon Audio Sapphire 25, do których możemy dobrać odpowiedni zestaw elektroniki, w Twoim przypadku niekoniecznie będzie to Marantz.
 10. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw na pewno zbudowałbym na bazie amplitunera wielokanałowego sieciowego Onkyo TX-NR656. To mocny i świetnie wyposażony amplituner, który na pewno w pełni Cię usatysfakcjonuje. Szczególnie że aktualnie jest w bardzo atrakcyjnej cenie dostępny. Kwestia kolumn - dobrym rozwiązaniem będzie polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0. W tym przypadku możesz liczyć także na bardzo dobre stereo. Drugą opcją jest pakiet Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 250 Set 5.1. W tym przypadku masz kompletny i bardzo dobry system 5.1, który swietnie sprawdzi się w muzyce oraz w kinie domowym. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami i kolumnami w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 11. Dzień dobry. Jeśli decyzja zapadnie na Jamo, to zdecydowanie polecam wyższy model amplitunera Onkyo TX-NR656. Zresztą przy każdych kolumnach warto dopłacić do lepszego amplitunera, różnica będzie wyraźna. Natomiast kwestia wyboru pomiędzy Quadral, a Jamo - zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, mamy obydwa modele kolumn, można samemu się przekonać. Zresztą ciekawą opcją może być także polski zestaw Pylon Audio Pearl 25 Set. Zapraszam na odsłuchy, w salonie mamy ogromny wybór kolumn i praktycznie wszystkie modele elektroniki dostępne na rynku, wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać i dokonać dobrego wyboru.
 12. Dzień dobry. Jeśli zestaw będzie służył przede wszystkim do kina domowego, na pewno bardzo dobrym wyborem jest amplituner Onkyo TX-NR656. To bardzo dobrze wyposażone urządzenie, oferujące mocny, dynamiczny, kinowy dźwięk. W zadanym budżecie niczego ciekawszego nie znajdziemy. Kwestia kolumn - do kina domowego zestaw Jamo S626 HCS + Sub 210 jest optymalny. To zestaw, grający mocno, bardzo dynamicznie, efektownie. Jedynie kolumny przednie potrzebują trochę swobody szczególnie po bokach. Quadral będzie opcją gorszą. Natomiast jeśli możemy minimalnie zwiększyć budżet, proszę spojrzeć na zestaw Polk Audio T5311 oraz koniecznie STX Electrino 150 Set 5.1. Szczególnie druga propozycja wydaje się bardzo atrakcyjna pod względem jakości dźwięku, różnica natomiast będzie odczuwalna przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
 13. Dzień dobry. Jeśli jednak rozważałbyś zakup zestawu fabrycznie nowego, zaproponowałbym Ci konfigurację opartą na wzmacniaczu NAD C326 BEE oraz zestawie kolumn Pylon Audio Pearl 25. To zestaw, który pod względem brzmienia powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
 14. Dzień dobry. 1. Pylon Audio Pearl 25 i STX Electrino to trochę inny charakter brzmienia. Pylon Audio oferuje pełne, dynamiczne, plastyczne, mocne granie. STX Electrino w modelu 150 oferuje ciepły, także spójny przekaz, ale raczej w kierunku spokoju, relaksu. Dopiero model STX Electrino 250 to kolumna bardzo dynamiczna, otwarta, wyraźnie eksponująca skraje pasma. 2. Najpierw porównując elektronikę Yamaha do Pioneer możemy wyraźnie określić charakter poszczególnych urządzeń. Pioneer jest dokładny, szybki, analityczny, Yamaha natomiast najlepiej sprawdzi się w mocniejszych, szybszych gatunkach muzycznych, eksponując wyraźnie skraje pasma. Porównując natomiast model R-N402D do R-N602, poza pewnymi szczegółami w wyposażeniu, model wyższy oferuje trochę lepsze brzmienie, przejawiające się lepszą plastycznością, wyraźniejszym środkiem pasma, spójnością i dokładnością, szybkością basu. 3. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest zakup lepszych kolumn. W ostatecznym rozrachunku jakość brzmienia takiego systemu będzie po prostu lepsza. 4. W pomieszczeniu 15m2 można tak naprawdę zastosować obydwa rodzaje kolumn. Jeśli lubimy bas, dynamikę i lepsze dociążenie, proponuję wybrać wersje podłogowe. Zapraszam serdecznie jeśli jest taka możliwość na odsłuchy.
 15. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zestaw zbudowałbym na bazie wspomnianego przez Ciebie amplitunera Yamaha R-N402D. W zestawie w cenie poniżej 3000 zł. możesz wybrać bardzo dobry zestaw, oparty na kolumnach STX Electrino 150. Będzie to konfiguracja, która tak pod względem wyposażenia jak i jakości i charakteru dźwięku powinna Cię w pełni usatysfakcjoniwać. Jako trochę droższa alternatywa spójrz jeszcze na kolumny Pylon Audio Pearl 25. Jeśli natomiast możesz trochę zwiększyć budżet, namawiałbym na bardzo dobry amplituner sieciowy Pioneer SX-N30DAB, który także możemy połączyć z kolumnami STX, Pylon Audio lub np. świetnymi monitorami Monitor Audio Bronze 2 czy Cambridge Audio Aero 2. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście słuźę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.