Q21

Branża
 • Zawartość

  1058
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Dzień dobry. Jesli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, pomyśl o drobnym zwiększeniu budżetu. Spójrz proszę na zestaw Pioneer XC-HM86D / Indiana Line Nota 260X. To bardzo nowoczesny system, który pod względem wyposażenia w pełni Cię usatysfakcjonuje. Przy tym zaoferuje bardzo dobrą klasę dźwięku. Jako alternatywa nawet wyraźnie taniej możemy zbudować system na bazie Pioneer XC-HM86D oraz kolumn Wharfedale Diamond 220. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
 2. Jesli kolumny są w stanie idealnym, to warto taki zestaw rozważyć, jednak moim zdaniem maksymalna kwota to około 1800 zł. Jesli zdecydujesz się na kolumny Canton, na pewno bardzo dobrą opcją jest amplituner marki Denon. W zależności od budżetu spójrz na model AVR-1400H lub wyższy i lepszy Denon AVR-X2400H. W przypadku tego drugiego teraz otrzymujesz bardzo atrakcyjny, wartościowy prezent. Połączenie Denon z Canton jest optymalne, gwarantuje pełny, dynamiczny i uniwersalny dźwięk. Natomiast jeśli ogromny nacisk kładziesz na kino domowe, jako alternatywa warto także rozważyć Onkyo. W tym przypadku wybieraj pomiędzy amplitunerem TX-NR656 i najnowszym TX-NR676E. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 3. Dzień dobry. Brzmieniowo zdecydowanie polecam zestaw Polk Audio T531. To mocne, dynamiczne i uniwersalne brzmienie. Przy bezpośrednim porównaniu jednak z zestawem Pylon Audio Pearl 25 Set 5.0, polska konstrukcja pokazuje swoją wyższość szczególnie w plastyczności dźwięku, wypełnieniu. Jest to wyraźnie słyszalne przede wszystkim przy odsłuchu muzyki. Tak więc namawiam jesli tylko budżet pozwoli na kolumny Pylon Audio, ewentualnie jako alternatywa można jeszcze spojrzeć także na polską konstrukcję STX Electrino 250 Set 5.0. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji w komfortowych warunkach.
 4. Dzień dobry. Spójrz proszę na kabel głośnikowy Tellurium Q Blue Speaker. To kabel, przez który nie stracisz swobody, przestrzeni, a dodatkowo wyeksponuje dół. Moim zdaniem ciekawa propozycja, szczególnie że bardzo atrakcyjnie wygląda cena wersji fabrycznie konfekcjonowanej. Drugą opcją jest kabel Van den Hul CS-122 Hybrid. To kabel dodający trochę gęstości, wypełnienia, raczej spokojny w górze. To także moim zdaniem dobra propozycja do Twojego systemu. Przemyśl temat, jest także u nas możliwość zakupienia np. dwóch kabli i jeden z nich możesz odesłać po testach, pozwoli to na wybór możliwie najlepszej opcji. Jeśli jest taka możliwość, podaj proszę na priv nr telefonu do siebie, temat przekażę koledze Rafałowi, który skontaktuje się i poradzi najlepsze rozwiązanie.
 5. Oczywiście, proponuję najpierw porozmawiać, wtedy ustalimy szczegóły. Jeśli jest taka możliwość, proszę o nr telefonu na priv. Jacek
 6. Proszę przemyśleć przyjazd, rzeczywiście jest to jeden dzień na to przeznaczony, ale w zamian jest możliwość w jednym miejscu w komfortowych warunkach odsłuchanie praktycznie wszystkiego. Proszę potraktować to jako przyjemność, całą otoczkę zakupu. Może tak przekonam. A z ceną na pewno będzie OK.
 7. Dzień dobry. Zawsze zestawy Yamaha Piano Craft wyróżniały się wśród konkurencji bardzo dobrą jakością dźwięku. Urządzenia nie były strojone jak większość tego typu systemów na wyeksponowanie za wszelką cenę skrajów pasma i zrobienie na kupującym dobrego pierwszego wrażenia. Raczej były to zestawy do dłuższego, przyjemnego odsłuchu. Tak jest też w przypadku najnowszych modeli np. Yamaha MCR-N670D. Natomiast jeśli zaczniemy porównywać Piano Craft'a do klasycznego amplitunera sieciowego typu Onkyo TX-8150, Yamaha R-N402D, Yamaha R-N602 czy Pioneer SX-N30DAB, te drugie wypadną zdecydowanie lepiej. Przy odpowiednim doborze kolumn jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza. Reasumując, jeśli mamy miejsce na postawienie klasycznego amplitunera sieciowego, będzie to jakościowo rozwiązanie lepsze, warto tylko zwrócić dużą uwagę na dobór kolumn. Natomiast w przedziale cenowym około 3500 zł. z naszej oferty będziesz miał do wyboru ponad 10 różnych opcji, z których każda oferuje trochę inne brzmienie, inny charakter. Zapraszam do kontaktu, najlepiej jednak na odsłuchy, wszystko w naszym salonie można odsłuchać, porównać w komfortowych warunkach, a cena dla forumowicza na pewno będzie atrakcyjna. Odpowiadając na drugi temat, w założonym budżecie na pewno warto pozostać przy amplitunerze Yamaha R-N301, natomiast jeśli Twój salon nie jest duży, znacznie lepszą jakość dźwięku uzyskasz z dobrych monitorów. W podobnym budżecie możemy zaoferować świetne, mocne i bardzo dynamicznie grające kolumny Wharfedale Diamond 220, które w połączeniu z R-N301 zapewnią Ci bardzo dobry, dynamiczny dźwięk. Minimalnie drożej masz bardzo ciekawą, polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 20. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak na odsłuchy do naszego salonu.
 8. Dzień dobry. Szkoda, że nie podałeś więcej informacji o Twoich preferencjach brzmieniowych, gatunkach muzycznych. Zakładam jednak dążenie do stworzenia systemu uniwersalnego, który pozwoli na przyjemny odsłuch muzyki oraz docelowo efektowne obejrzenie filmu czy koncertu. Jeśli stawiamy przede wszystkim na dobre stereo, w założonym budżecie zakupiłbym na początek dobre dwie kolumny przednie. Bardzo dobrym wyborem będzie polska konstrukcja Pylon Audio Pearl 25. To kolumny o dobrej dynamice, dźwięku przestrzennym, szczegółowym i dobrze dociążonym. To bardzo uniwersalna konstrukcja, która świetnie współpracuje z prostszymi amplitunerami wielokanałowymi, gwarantując naprawdę bardzo dobrą jakość dźwięku. To moja rekomendacja. Drugą opcją jest także polska konstrukcja STX Electrino 250. To trochę większe kolumny, grające bardziej rockowo, eksponujące skraje pasma. Bardzo dobrze sprawdzą się w kinie domowym oraz w szybszych i mocniejszych gatunkach muzycznych. Bardzo dobrą opcją będzie także Indiana Line Nota 550X. To kolumny o raczej cieplejszym, gęstym charakterze brzmienia. Na koniec dwa zestawy o mocnym, szybkim i bardzo dynamicznym graniu - Melodika BL30 oraz JBL Arena 170. Do każdego z powyższych zestawów w przyszłości będziesz mógł dokupić głośnik centralny i efektowe oraz subwoofer. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza powyższymi propozycjami na miejscu w naszym salonie znajdziesz jeszcze wiele innych, równie ciekawych modeli kolumn, które możesz w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać. Zapraszam.
 9. Dzień dobry.REL Jeśli największy nacisk kładziesz na jakość dźwięku, zdecydowanie namawiam na przyjrzenie się marce Anthem. To urządzenie konstruowane jak na dzisiejsze czasy bezkompromisowo, ogromny nacisk producent kładzie na klasę przedwzmacniacza oraz wydajność i jakość końcówek mocy. Urządzenia Anthem grają potężnie, dynamicznie ze świetnym dociążeniem i wypełnieniem. Jest to bardzo dobre połączenie z kolumnami Monitor Audio. Dodatkowo Anthem stosuje w swoich amplitunerach bardzo zaawansowany system kalibracji ARC. Jeśli możemy wybrać amplituner bez funkcjonalności sieciowej, spójrz proszę na model MRX-310. Możemy do niego dołączyć odtwarzacz Yamaha WXAD-10 lub WXC-50. Jeśli natomiast wybierzemy jeden z najnowszych modeli np. Anthem MRX-520, funkcje sieciowe będziemy mieli już wbudowane. Drugą opcją są amplitunery japońskie. Na pewno dobrym rozwiązaniem jest Onkyo TX-RZ810. To mocny, dynamicznie grający amplituner, praktycznie w pełni wyposażony. Alternatywą jest Denon AVR-X4300H. To także w pełni wyposażone urządzenie, dodatkowo kompatybilne z Heos. Dźwiękowo Denon jest trochę cieplejszy, bardziej gęsty, wypełniony. Na koniec subwoofer - znowu moim zdaniem najlepszą opcją będzie wybór jednego z modeli REL. To specjalista od subwooferów, marka która wyłącznie w swojej ofercie ma głośniki niskotonowe, specjalizuje się w tym od lat. Subwoofery REL charakteryzują się nieosiągalną dla konkurencji szybkością i dokładnością co daje możliwość stosowania ich także w bardzo zaawansowanych systemach stereo, nie wspominając o poważnym zestawach kina domowego. W Twoim przypadku optymalnym rozwiązaniem będzie model REL T/7I, chyba że budżet pozwoli, to spójrz proszę na REL S2. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
 10. Dzień dobry. Obydwie propozycje tj. Jamo C97 oraz Tannoy Mercury 7.4 będą bardzo dobrze współpracowały z amplitunerem Onkyo. Tannoy zagra trochę bardziej gęstym, ciepłym brzmieniem, chociaż Jamo także zapewni równowagę, plastyczność. To dwie naprawdę dobre konstrukcje. Jamo przy dociążonym i równym dźwięku dodatkowo oferuje świetną dynamikę. Jako alternatywa nasuwa mi się tylko jedna propozycja - polska konstrukcja Audio Academy Phoebe III. To przede wszystkim niesamowita plastyczność dźwięku, spokój, rewelacyjny środek pasma płynnie przechodzący w aksamitną górę i dobry, nisko schodzący chociaż nie dominujący bas. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 11. Dzień dobry. Zdecydowanie najlepszą opcją do Twojego systemu będą mocne monitory Indiana Line Nota 260X. To kolumny, grające dynamicznie, oferujące gesty, lekko ocieplony dźwięk z łagodną, aksamitną górą pasma. W Twoim systemie zapewniam, że sprawdzą się idealnie. Drugą opcją jest polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor oraz wyjątkowo ciekawa jak na swoją cenę kolumna Wharfedale Diamond 220. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. Poza wymienionymi powyżej propozycjami, na miejscu będziesz miał do dyspozycji jeszcze wiele innych, równie ciekawych modeli, które możesz spokojnie w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty dla forumowicza służę pomocą.
 12. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Onkyo TX-8270 w połączeniu z odtwarzaczem Onkyo C-7030 lub Yamaha R-N602 z odtwarzaczem Yamaha CD-S300. To dwa w pełni wyposażone zestawy, które przy bezpośrednim porównaniu jednak różnią się charakterem brzmienia. Onkyo gra równiej, dokładnie, spójnie, dżwiekiem wypełnionym. Yamaha natomiast jest bardziej rockowa, eksponując skrajne pasma. Alternatywą do powyższych zestawów jest konfiguracja Denon PMA-720AE / DCD-720AE / DNP-730AE. Do powyższych zestawów zaproponowałbym na pewno kolumny Pylon Audio Sapphire 25 jako propozycja uniwersalna, grająca dynamicznie, szybko i spójnie. Jeśli bardziej zależy Ci na większej plastyce, wypełnieniu, gładkości, świetną opcją będzie Polska konstrukcja Audio Akademi Phoebe III. Warto także przesłuchać Monitor Audio Bronze 5 oraz Dynavoice DF-5. Na koniec propozycja zestawu, w którym teraz bardzo dobre kolumny otrzymujesz gratis - elektronika Marantz z duńskimi Dali - Marantz PM6006 / CD6006 / NA6006 / Dali Zensor 5. Jest to bardzo ciekawy zestaw, który świetnie sprawdzi się w Twoim salonie i jest spójny z Twoimi wymaganiami w kwestii muzyki i brzmienia. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza podanymi powyżej konfiguracjami, na miejscu w naszym salonie znajdziesz dziesiątki innych, równie ciekawych urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać i przetestować.
 13. Dzień dobry. Jeśli budżet nie jest sztywny, zdecydowanie moim zdaniem najlepszą opcją jest zestaw Focal Dimension Sub Cub3. To zdecydowanie droższe rozwiązanie, jednak w ktualnej promocyjnej cenie wydaje się bezkonkurencyjne pod względem jakości dżwieku, przestrzeni i wyposażenia. Natomiast w założonym budżecie proponowałbym soundbar JBL SB350 lub Yamaha YAS-207. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.
 14. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe oraz konfigurację systemu, zdecydowanie polecałbym kolumny JBL Studio 230. To mocne, szybkie i dynamiczne granie, zestaw który na pewno w pełni Cię usatysfakcjonuje brzmieniowo i wykorzysta możliwości systemu. Tańszą opcją może być model serii niższej JBL Arena 130 oraz Klipsch R-15M. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
 15. Dzień dobry. Oczywiście możemy także brać pod uwagę kolumny JBL Arena 180, to zestaw grający koncertowym, efektownym dźwiękiem z wyeksponowanymi skrajami pasma. Jeśli takie brzmienie szukamy, także polecam tą konfigurację.