Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  2002
 • Dołączył

 • Ostatnio

 • Days Won

  1

O Q21

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice
 1. Jaki wzmacniacz do kolumn Dali ikon 6 mk2

  Podaj proszę więcej szczegółów. Poza budżetem, podaj proszę, jakie najczęściej gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy miałby to być amplituner stereofoniczny (sieciowy), czy klasyczny wzmacniacz.
 2. Sprzęt do pokoju

  Cześć, zbuduj zestaw na amplitunerze Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8250. Obydwa amolitunery to nowoczesne, w pełni wyposażone urządzenia, Onkyo jest trichę równiejsze, bardziej dokładne, analityczne. Yamaha natomiast wyraźniej eksponuje skrajne pasma. Kolumny - wydaje mi się, że jest wiele innych, ciekawszych propozycji. Niech dobrym przykładem będzie Heco Aurora 700 (dobry bas, dociążenie, wypełnienie), Magnat Quantum 727 (mocne, szybkie, dynamiczne granie), czy świetne Polk Audio Singature S55, nie wspominając o serii RTi.
 3. Głośnik przenośny do +-400zł

  Spoójrz na Denon Envaya Pocket. Myśle, ze dźwiękowo będzie to najlepsza opcja, głośnik jest odporny na kurz i wodę IP67.
 4. Stereo do 3000zł do pokoju 10 m2?

  Jak najbardziej, Nota 260X będzie dobrze współpracowała z amplitunerze Yamaha. Może być także atrakcyjny pakiet cenowy Yamaha / Indiana Line. Yamaha to szybki, dynamiczny, swobodny, efektowny dźwięk, który w połączeniu z Nota 260X, oferujące plastyczny, dociążony, gesty charakter, zaoferuje bardzo uniwersalne, dynamiczne granie.
 5. Kino domowe do 5,5 tys.

  Zgadzam się z powyższym - amplituner zdecydowanie tak, kolumny niekoniecznie. Zresztą Dolby Atmos w Twoim pomieszczeniu o powierzchni około 10m2 z tego typu klolumn będzie trudno uzyskać. Pozostając przy tym amplitunerze, zaproponowałbym Ci zestaw Polk Audio T531, wspomagany aktywnym subwooferem Klipsch R-10SW. To naprawdę porządne kino domowe. Ewentualnie spójrz na rozwiązania, zbudowane na bazie amplitunera Yamaha RX-V485. To niższy model urządzenia, ale myślę że w kinie domowym będzie w pełni satysfakcjonujący. Spojrz na zestaw oparty na Magnat Shadow 207 (to trochę droższe rozwiązańie jeśli dorzucimy jeszcze subwoofer Klipsch R-10SW) oraz Yamaha z Indiana Linę Nota 550X. To zestaw o trochę spokojniejszym, cieplejszym graniu.
 6. Stereo do 3000zł do pokoju 10 m2?

  Jeśli zdecydowałeś się na Indiana Line Nota 260X, to spójrz na zestaw oparty na wzmacniaczu NAD C338, to będzie konfiguracja dźwiękowo zdecydowanie najlepsza. Wzmacniacz posiada Google chromecast, czyli masz pełną funkcjonalność sieciową. Zestaw taki zagra zdecydowanie lepiej niż wszystkie mini zestawiki.
 7. Yamaha 803d do Focal Chorus 726

  Można oczywiście zastosować Yamaha R-N803D do Focal Chorus, chociaż w Twoim przypadku amplituner będzie jednak pewnym ograniczeniem systemu. Druga sprawa to sam charakter dźwięku - musisz liczyć się z dosyć ofensywnym charakterem grania, wyraźniejszą ekspozycją szczególnie wyższych tonów. Moim zdaniem znacznie lepszą opcją będzie zastosowanie klasycznego, dobrego wzmacniacza i zewnętrznego odtwarzacza. Najlepszym przykładem wyraźnie lepszego zestawu w praktycznie identycznej cenie jest NAD C356 BEE zYamaha WXAD-10. Wzmacniacz możemy podmienić także na francuską integrę Advance Acoustics X-i75 lub minimalnie drożej Cyrus One. W podobnych budżetach za chwilę dostępny będzie najnowszy wzmacniacz Audiolab 6000A, to także może okazać się wyjątkowo ciekawą propozycją.
 8. Kolumny do NAIM UNITI ATOM

  Witam. Jeśli podoba Ci się charakter dźwięku Dali Zensor 7, warto odsłuchać także Heco Aurora 700, moim zdaniem najlepsze Kef Q750, System Audio Saxo 40 oraz troszeczkę droższe Dynaudio Emit M30. Jeśli rozważasz także dobre monitory, spójrz proszę na świetne Buchardt Audio S300 MK oraz Elac BS 244.3. Każda z tych propozycji świetnie zgrywa się z Naim. Wpadnij na odsłuchy lub wypożycz u nas zestaw do testu.
 9. Stereo do 3000zł do pokoju 10 m2?

  Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Podaj więcej szczegółów - przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie (jasne, ostre, dynamiczne, ciepłe, miękki, ...). Szukając najbardziej uniwersalnego systemu mini do 10m2, który moim zdaniem obiektywnie będzie najlepszy, brałbym pod uwagę Pioneer XC-HM86D z kolumnami Heco Aurora 300.
 10. Cześć, na pewno powyższy zestaw jest opcją bardzo ciekawą. Amplituner ma praktycznie pełne wyposażenie, zestaw gwarantuje pełny, dynamiczny, bardzo uniwersalny dźwięk. Są jednak alternatywy. Tylko minimalnie drożej masz zestaw Yamaha R-N602 z kolumnami Monitor Audio MR6. To lepsze, trochę większe i przede wszystkim mocniejsze kolumny. Jeśli lubisz mocny dźwięk z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma, jest także konfiguracja Yamaha R-N602 z polska konstrukcją STX Electrino 250 lub w podobnych kwotach z najnowszymi podlogówkami Pylon Audio Pearl 27. Spojrz także na ciekawe pakiety, zbudowane na bazie konkurencyjnego amplitunera sieciowego Onkyo TX-8250. Dźwiękowo to trochę spokojniejsze, bardziej dokładne, analityczne granie.
 11. Nie wiem, czy nie lepsza do tych kolumn będzie Yamaha RX-V485 lub model wyższy. Chociaż i tak wąskim gardłem systemu będą kolumny.
 12. Stereo do 8k

  Koledzy z Top HiFi, nie ma powodów do unoszenia się. Przecież nikt nie napisał, że Yamaha jest zła Przede wszystkim każdy ma swój gust (także każdy z nas, z branży) i ostatecznie to klient powinien zdecydować jakie brzmienie będzie się mu podobało - stąd zawsze zachęcam do odsłuchu. Myślę jednak, że łączenie Yamahy z B&W poza fajną ofertą cenową i innymi uwarunkowaniami jest dość ryzykowne - nie każdy lubi takie granie i trzeba to sprawdzić osobiście. Jeśli ktoś uważa, że Yamaha 803 brzmi ciepło i łagodnie, pozostaje mi to tylko uszanować a już na pewno nie hejtować Niech zdecyduje klient. Pozdrawiam, Michał.
 13. Kino domowe 5.1.2 w salonie 35m2

  Witam, Wybór Denona AVR-X2500 jak i Onkyo 686 jest przy takim budżecie bardzo dobry, a jeśli chodzi o kolumny to do kina miałbym niedrogi i ciekawy zestaw głośników firmy Audio Pro Avanto HTS 5.0 kolumny, które radzą sobie bardzo dobrze bez subwoofera. Cały zestaw można uzupełnić głośnikami sufitowymi ale tu wybór jest dość spory np. Monitor Audio CWT140, Monitor Audio CT165 czy Q Acoustics QI1050. Pozdrawiam Marcin
 14. Stereo do 3500

  Witaj, Tak jak słusznie zauważyli przedmówcy, w miarę możliwości lepiej wybrać wzmacniacz stereofoniczny niż amplituner. Wzmacniacz zawsze zabrzmi lepiej. Klasyczny Nad 326 z mini odtwarzaczem sieciowym Yamahy oraz nowoczesny Nad 338 to bardzo fajne rozwiązania, chyba optymalne w tej cenie. Od siebie zaproponowałbym połączenie tych wzmacniaczy z Heco Aurora 300. Zmieścimy się w budżecie nawet ze standami np. Norstone Stylum 3. Mamy takie zestawy na miejscu. nie ma również problemu z wysyłką sprzętu na test. Pozdrawiam, Michał.
 15. Stereo do 3,5k do 23m2

  Witam, Kupuj w ciemno Nad C338 mały ale wariat, potrafi przyłożyć znacznie lepiej niż ampltunery. Co do kolumn to jak podłączysz, posłuchasz wtedy będziesz wiedział co robić ale myślę że chyba je wymienisz. Pozdrawiam Marcin
×