Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  1170
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice
 1. Kino domowe do 3500

  Dzień dobry. Budzet nie jest zbyt duży, szczególnie że masz niemałe pomieszczenie. Domyślam się jednak, że cześć odsłuchów będzie miała 20-25 m2. Zacznę od elektroniki - spójrz proszę na zestaw Onkyo TX-NR656 / Jamo S626 HCS. To bardzo nowoczesny zestaw z mocnymi, uniwersalnymi kolumnami. Musisz się liczyć z pewnymi kompromisami w kwestii jakości dżwięku, jednak w zalożonym budżecie jest to moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji. Jeśli nie zależy Ci na bardzo potężnym brzmieniu, dobrą opcją może być zestaw Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 150 Set. To zdecydowanie lepsza jakość dżwięku, jednak na pewno mniej mocy, efektu. Natomiast w przypadku trochę wyższego budżetu spójrz na dwa bardzo ciekawe rozwiązania - Onkyo TX-NR656 / STX Electrino 250 Set oraz konkurencyjny zestaw Yamaha RX-V483 / Indiana Line Nota 550X Set. Pierwsza propozycja to bardzo dynamiczne, szybkie, swobodne i potężne granie. Drugi zestaw oferuje cieplejszy, bardzo plastyczny ale także dynamiczny dźwięk. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Jeśli nie masz takiej możliwosci, służę pomocą mailowo ewentualnie kontaktuj się z nami telefonicznie, uzyskasz wszelkie informacje.
 2. Dzień dobry. Nie ma żadnego problemu z podłączeniem zestawu w takiej konfiguracji. Wystarczy wybrać jeden z modeli amplitunerów wielokanałowych, odtwarzacz Blu-Ray oraz dopasowany pod Twoje preferencje oraz wielkość salonu zestaw kolumn. Praktycznie każdy amplituner ma wejścia analogowe, cyfrowe oraz HDMI, które pozwolą na podłączenie każdego z posiadanych przez Ciebie urządzeń. Aby konkretnie zaproponować odpowiednią konfigurację, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić z całym zestawem.
 3. Coś od Yamahy ?

  Dzień dobry. Pomiędzy Yamaha A-S501, a R-N602 różnica nie jest już duża. Jeśli zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, to na pewno dobrym wyborem będzie R-N602. Zapraszam na odsłuch.
 4. Coś od Yamahy ?

  Dzień dobry. Jeśli lubisz mocne, dynamiczne granie, na pewno wybór elektroniki Yamaha jest jak najbardziej optymalny. Na pewno brzmieniowo opcją lepszą jest wzmacniacz Yamaha A-S501, natomiast Yamaha R-N602 oferuje bardzo bogatą funkcjonalność sieciową. Wybór należy do Ciebie. Przy zakupie wzmacniacza A-S501 zawsze możesz w przyszłości dokupić zewnętrzny odtwarzacz sieciowy np. Yamaha NP-S303 lub WXAD-10 i rozbudować system o funkcjonalność sieciową. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzań, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.
 5. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę konfigurację systemu oraz Twoje preferencje oraz wielkość salonu, na pewno zaproponuję Ci polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. To mocna, dynamicznie grająca kolumna, która bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z amplitunerem Onkyo. Drugą alternatywą będzie Indiana Line Tesi 560. To całkiem inny charakter grania, bardziej ciepły, plastyczny, dobrze wypełniony, spójny. Jeśli natomiast możesz trochę zwiększyć budżet, namawiam na kolumny Monitor Audio Silver 6. To zdecydowanie lepsza konstrukcja od proponowanych powyżej, zapewniająca bardzo swobodny, szybki i dynamiczny dźwięk. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać. Dla przykładu w przyszłym tygodniu dostępny będzie amplituner Pioneer SX-N30DAB, który w przypadku zakupu w pakiecie z kolumnami możemy sprzedać w wyjątkowo atrakcyjnej cenie - zostanie więcej budżetu na kolumny. A jest to urządzenie bliźniacze do Onkyo TX-8150.
 6. Salon 24mkw

  Zakup dwóch głośników sufitowych to drobny koszt, jedynie musisz liczyć się z wymogiem położenia instalacji okablowania. W przypadku natomiast Focal dźwięk rozchodzi się na zasadzie odbicua od sufitu, nie ma problemu kładzenia dodatkowych kabli. Poza tym zestaw Focal jest na pewno rozwiązaniem zdecydowanie lepszym brzmieniowo, natomiast oczywiście droższym. Reasumując jeśli musimy zmieścić się w założonym budżecie, proponuję Onkyo HT-S9700THX i do tego dobierzemy głośniki sufitowe, natomiast jeśli możesz trochę dołożyć, namawiam na Onkyo z Focal Sib Dolby Atmos. Aktualnie bez żadnych dodatkowych kosztów możemy zaproponować rozliczenie (całość lub część) w kredycie 0%, możesz także liczyć na atrakcyjny upust przy zakupie zestawu.
 7. Onkyo rz800 & heco 702 lub magnat 1002

  Dzień dobry. Biorąc pod uwagę wielkość salonu i preferencje muzyczne, zdecydowanie zaproponowałbym polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25 (https://www.q21.pl/pylon-audio-pearl-25.html). Będzie to moim zdaniem znacznie lepsze brzmienie. Ewentualnie przy trochę wyższym budżecie warto spojrzeć także na polską konstrukcję STX Electrino 250 (https://www.q21.pl/stx-electrino-250.html). Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
 8. Salon 24mkw

  Dzień dobry. Na pewno zestaw Onkyo HT-S9700THX (https://www.q21.pl/onkyo-ht-s9700thx.html) jest opcją dobrą, to mocny i dynamicznie grający zestaw. Aby jednak uruchomić Dolby Atmos, należy jeszcze dokuoić dodatkowe głośniki górne. Natomiast jeśli możemy trochę zwiększyć budżet i stawiamy większy nacisk na jakość dżwieku, proponuję zestaw oparty na bazie amplitunera Onkyo TX-NR656 (https://www.q21.pl/onkyo-tx-nr656.html) oraz najnowszym zestawie kolumn Dolby Atmos Focal Sib Evo 5.1.2 Dolby Atmos (https://www.q21.pl/focal-sib-evo-5-1-2-dolby-atmos.html). Konfiguracja taka naprawdę oferuje świetne brzmienie tak w stereo, jak i w kinie domowym. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.
 9. Pomoc - stereo

  Dzień dobry. Jeśli pomieszczenie ma 30m2 i kolumny będą stały na podłodze w większych odległościach, pozostaję przy opcji zaprezentowanych przeze mnie kilka wpisów wyżej. Natomiast jeśli kolumny będą stały na biurku i pracowały jako monitory bliskiego pola, zdecydowanie polecam Kef Q350 (https://www.q21.pl/kef-q350.html). To bardzo dobre monitory, w dodatku wyposażone w głośnik współosiowego dzięki któremu uzyskujemy punktowe źródło dżwieku. Jako wzmacniacz w takiej konfiguracji możemy zastosować np. Nad C338 (https://www.q21.pl/nad-c338.html), może Marantz PM6006 (https://www.q21.pl/marantz-pm6006.html). Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu.
 10. To bardzo dobry pomysł, zawsze możesz sobie spokojnie dokupić pozostałe głośniki, a na początek będziesz miał porządny system. Ktory model kolumn słuchałeś? Przy Twoim pomieszczeniu wchodzi w rachubę Klipsch R-28F lub z serii Reference Premiere model RP-260F lub większe i potężniej grające RP-280F. Będzie to dobre połączenie z amplitunerem Onkyo. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, przy zakupie zestawu możesz u nas liczyć na forumową cenę.
 11. Zestaw do 10 tys. zł

  Dzień dobry. Na pewno od razu sugeruję odsłuchy, które pozwolą na wybór systemu najlepiej dopasowanego do Twoich preferencji. Z mojej strony natomiast mogę zasugerować kilka konkretnych sugestii i rozwiązań, które mam nadzieję pomogą w pierwszych wyborach. Zacznę od kolumn, jeśli wspomniałeś o odsłuchu muzyki, zdecydowanie polecam na przód klasyczne kolumny podłogowe. Po prostu przy odsłuchu muzyki stereofonicznej tylko one odpowiadają za nagłośnienie salonu. Także klasyczne kolumny przednie pozytywnie wpłynął na jakość dźwięku w kinie domowym. Druga sprawa to kino domowe - moim zdaniem warto pomyśleć o systemie Dolby Atmos czyli dodatkowe kanały symulujące dźwięk z góry. Zestaw taki oczywiście można zbudować na bazie tylko kolumn stojących na podłodze, jedynie kolumny przednie mają dodatkowe przetworniki skierowane do góry. Wracając do konkretów - jeśli podejdziemy bardziej budżetowo, to warto rozważyć amplituner Onkyo TX-NR676, Yamaha RX-V683, czy Denon AVR-X2400H. Każdy z powyższych jest dobrze wyposażony, oferuje wystarczającą moc do prawidłowego wysterowania większości kolumn i dobrą jakość dźwięku. Jeśli natomiast chcemy pójść wyżej z jakością dźwięku, na pewno warto rozważyć modele bardziej zaawansowane, które poza jeszcze lepszym wyposażeniem, przede wszystkim oferują wyższą jakość dźwięku. Kolumny - jeśli chcemy zbudować system Dolby Atmos, wybór będzie ograniczony. Moim zdaniem bardzo dobrą opcją okazałby się system Klipsch na bazie serii Reference Premiere. Spójrz proszę na bezkompromisowy system Dolby Atmos Klipsch. Natomiast jeśli zrezygnujemy z Dolby Atmos, wybór dobrych zestawów kolumnowych jest ogromny. Ciekawą opcją jest Dali Zensor 7 Set 5.1, Monitor Audio Bronze 6 Set 5.1. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. To temat złożony, proszę o przesłanie na priv nr telefonu, oddzwonimy i porozmawiamy o możliwościach. Oczywiście zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej produktami, na miejscu masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i przetestować.
 12. Dzień dobry. Masz bardzo duże pomieszczenie, które wymaga dużej mocy. Oczywiście złożymy zestaw, który dobrze nagłośni Twój salon, jednak musisz liczyć się z pewnymi kompromisami jakościowymi. Zacznę od elektroniki - myślę że najlepiej w Twoim systemie sprawdzi się amplituner Onkyo TX-NR656, ewentualnie najnowszy model TX-NR676. To nowoczesne urządzenia, praktycznie w pełni wyposażone w funkcjonalność sieciową i systemy dźwięku przestrzennego. Co ważne, oferują potężną moc, która będzie wystarczająca do prawidłowego nagłośnienia Twojego salonu. Kwestia kolumn - spójrz proszę na zestaw Wilson Raptor 7 + Mini + Vocal. To mocne kolumny o bardzo uniwersalnej charakterystyce brzmienia. To zestaw zbudowany na bazie świetnych Dali Zensor, tylko znacznie tańsze. Biorąc pod uwagę nasz budżet, wydaje mi się, że jest to zdecydowanie najlepsza propozycja. Natomiast jako subwoofer zastosowałbym Klipsch R-12SW. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 13. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twój opis, problem może w części leżeć w akustyce pomieszczenia, natomiast sprzętowo pomyślałbym nad mocniejszym wzmacniaczem. Sonus faber lubi mocne, wydajne piecyki. Marantz jest delikatny, spokojny co szczególnie przy cichym słuchaniu może powodować efekt płaskiego dźwięku. Co moim zdaniem wchodzi w rachubę - jeśli chcesz pozostać przy marce Marantz, to minimum PM8005, chociaż znacznie lepszym rozwiązaniem byłby wzmacniacz PM-14S1 SE. Natomiast z innych marek odsłuchałbym na pewno potężną hybrydę lampową Vincent SV-237MK. To połączenie szybkości, mocy i dynamiki tranzystorowej końcówki mocy z plastycznością, muzykalnością lampy w przedwzmacniaczu. Ciekawą opcją może okazać się Atoll IN200SE oferujący szybki, swobodny dźwięk z dobrą i mocną podstawą basową. Jeśli stawiamy na bardziej szybki i mocny przekaz, warto odsłuchać wzmacniacz Naim Nait XS-2. To niepozorna integra, mająca potężne zapasy energii, szybkości, ale to wszystko w spójnym, pełnym przekazie. W przypadku opcji tańszych namawiam na odsłuch wzmacniacza Hegel H80. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej urządzeniami na miejscu w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 14. Pomoc - stereo

  Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci wzmacniacz Yamaha A-S501 lub model wyższy i mocniejszy A-S701 oraz zestaw polskich kolumn Pylon Audio Sapphire 25, ewentualnie najnowsze brytyjskie podłogówki Wharfedale Diamond 11.4. Obydwie konfiguracje zapewnią Ci mocny, dynamiczny, szybki i energetyczny dźwięk z mocnym i dociążonym basem oraz szczegółową górą pasma. To konfiguracje, które bez problemu nagłośnią Twój salon i zapewnią odpowiednie brzmienie do Twoich preferencji brzmieniowych. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.
 15. Jaki wzmacniacz do Tannoy Mercury 7.4?

  Dzień dobry. Na pewno kolumny Tannoy Mercury 7.4 bardzo dobrze współpracują z elektroniką Marantz. Model Marantz PM6006 to dobre urządzenie, jednak aby w pełni wykorzystać potencjał kolumn, warto zastosować coś lepszego. Z mojej strony jak najbardziej polecam wzmacniacz Marantz PM8005. Praktycznie pod każdym względem będzie zdecydowanie lepiej niż z PM6006. Takie połączenie zagwarantuje szybki, analityczny, ale przy tym plastyczny i dobrze wypełniony dźwięk. Podobną charakterystykę otrzymasz jeszcze w połączeniu z francuską integrą Atoll IN100SE. Jeśli stawiasz na ciepły, miękki, gęsty przekaz, proponuję posłuchać także hybrydę lampową Vincent SV-500 oraz Dayens Menuetto. Natomiast jeśli bardziej swobodne, dynamiczne, mocne, energetyczne granie, świetnie sprawdzi się Cyrus One. Na koniec jako ciekawostka, która może okazać się strzałem w dziesiątkę - wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Poza wymienionymi powyżej modelami, w naszym salonie znajdziesz dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać, porównać.
×