Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  6 699
 • Dołączył

 • Ostatnio

6 obserwujących

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. O Onkyo to zapomnij, praktycznie zniknęli z rynku. Druga sprawa to ustawienie pomieszczenia. Obecne powoduje, że co byś nie zrobił, będzie źle. Jeśli nie chcesz się bawić w przemeblowanie i tak jak mówisz, nie przywiązujesz uwagi do jakości brzmienia to przy tym ustawieniu mimo wszystko soundbar sprawdzi się najlepiej. Nie wierz natomiast w te opisy o dźwięku przestrzennym itd. Jeśli nie zamontujesz głośników na ścianie lub suficie to jedyne co uzyskasz to bałagan. Ja bym popatrzył na SONOS Arc i do tego Sub gen 3 na początek.
 2. Jeśli chcesz słuchać muzyki to zdecydowanie daj sobie spokój z soundbarem. Do takiego metrażu zdecydowanie kolumny podłogowe i wtedy możesz iść w stereo. Do muzyki idealnie a film też na takim zestawie obejrzysz. Polecałbym np.: Topping MX3 i do tego np.: Pylon Pearl 25.
 3. Q21

  Amplituner

  Jeśli dominujące odsłuchy są muzyczne to mocno zastanowiłbym się nad przejściem w stereo. Jeśli chciałbyś pozostać przy kinie to wtedy polecałbym Denona od modelu AVC-X3700H w górę. Zapraszamy na odsłuchy i po wyceny.
 4. Q21

  Coś do poprawki

  Przy takim pomieszczeniu spokojnie można rozważyć już jakieś niewielkie kolumny podłogowe. Do tego Azura z wymienionych przez Ciebie monitorów chyba najbardziej bym widział Klipscha albo Monitor Audio ewentualnie Wharfedale.
 5. Q21

  Wharfedale Evo 4.1/4.2

  Całkiem przyzwoite wykonanie, mamy je na stanie, także najlepiej by było podjechać do nas ze swoim wzmacniaczem i posłuchać osobiście jak takie połączenie gra. Ewentualnie w grę wchodzą również testy wysyłkowe. Zapraszamy do kontaktu.
 6. Q21

  Pomoc w wyborze...

  To brzmienie lat 80' kojarzy mi się jako mocno przerysowane z podbitą górą i dołem. Poszukałbym może wzmacniacza, który bardziej będzie dorównywał takiemu opisowi, np. coś od Marantza (z serii PM) lub Cambridge Audio (seria CXA).
 7. Q21

  dobór sprzętu stereo

  Jeśli głównie stawiasz na system stereo to przede wszystkim co tutaj robi amplituner kina domowego? Możesz albo pójść w kierunku końcówki mocy takiej jak Vincent SP 332 lub dynamiczniejszego brzmienia Atoll AM200 SIgnature. Możesz także pomyśleć o wymianie amplitunera kina domowego na wzmacniacz stereo i bardziej bym szedł w tym kierunku. Masz mocną hybrydę Vincent SV 237mk, która zapewni Ci brzmienie muzykalne z mocnym i dobrze kontrolowanym dołem. Masz Musical Fidelity M6si, który wyciągnie więcej szczegółów oraz zyskasz w tym przypadku większe zróżnicowanie w dole pasma. Na samym początku skupiłbym się raczej na wymianie amplitunera na wzmacniacz stereo. Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu.
 8. Cześć, Sprzedać zawsze zdążysz i mimo wszystko na samym początku skupiłbym się na kolumnach, a w następnym etapie spróbowałbym z innym amplitunerem. W przypadku muzyki, którą słuchasz bardzo dobrze sprwadziłyby się kolumny Heco Aurora 700/300/center 30 + sub 30a. Uzyskasz muzykalniejszy charakter brzmienia z głębokim basem. Jeśli chciałbyś uzyskać dynamiczniejszy charakter brzmienia to zwróciłbym uwagę na Monitor Audio Bronze 500set lub Q Acoustic 3050i set. Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu oraz po wyceny.
 9. Są to bliżniacze wersje i w ślepych testach ciężko jest je rozróżnić. Jesli lubisz cieplejsze brzmienie z mocniejszą podstawą basową to S750h to dobry kierunek. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 10. Cześć, Jeśli Dali Zensor byłby dla Ciebie za ciepło brzmiące to unikałbym Dali Oberon 7 czy Heco Aurora 1000 czy 700, ponieważ jest to ten sam kierunek. Z opisu wynika, że chciałbyś wyciągnąć więcej szczegółów, w takim przypadku warto wziąć pod uwagę dynamicznie brzmiące Monitor Audio Bronze 500 set lub Q Acoustic 3050i set. Dali Opticon 7 to także dobry kierunek i na pewno zyskasz zdecydowanie lepszą dynamikę oraz szczegółowość względem zensorów. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 11. Cześć, W grę wchodzą tak na prwadę 2 amplitunery: Yamaha RX V4a lub Denon 2700h. Yamaha zapewni Ci lepszą dynamikę oraz wyciągnie więcej szczegółów, zyskasz dodatkowo nieco lepszą lokalizację. Denon zapewni CI większą głębię, bogatszą średnicę oraz mocniejsza podstawę basową. Jamo nie są idealnym rozwiązaniem ale warto sprawdzić czy brzmienie będzie Ci odpowiadać. W kinie domowym dają radę ale w stereo brakuje wyrafinowania. Tutaj przykładowo Polk Audio T531 to półka zdecydowanie wyżej. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
 12. Cześć, Najprawdopodobniej winowajcą będzie uszkodzony laser. Zadzwoń do Top Hi-Fi i umów odbiór sprzętu przez kuriera.
 13. Q21

  dobór sprzętu stereo

  Jaki dokładnie masz model amplitunera Yamahy? Możesz dokładniej opisać w czym jest problem, ponieważ z Twojego opisu nic nie wynika i ciężko jest powiedzieć czy winą jest amplituner czy może kolumny. Napisz też jaki zakładasz budżet na rozbudowę.
 14. Cześć, jeśli cenisz sobie dynamiczne i przestrzenne brzmienie to Klipsch R620f lub r820f to dobry kierunek. W pomieszczeniu około 25m2 możesz spokojnie pomysleć nad większym modelem, który zapewni mocniejszą podstawę basową. W przypadku tych kolumn warto wybrać cieplej brzmiący wzmacniacz taki jak Denon DRA800h lub NAD C326BEE w połączeniu z Yamahą WXAD10. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na Heco Aurora 1000 w połączeniu z Yamahą RN803d. Zyskasz bogatszą średnicę oraz większą głębię względem Klipsch. Góra oraz dół pasma będzie spokojniejszy. Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.
×
×
 • Utwórz nowe...