Q21

Branża
 • Zawartość

  1005
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum
 1. Jest jeszcze niższa seria Tannoy Mercury 7.4, natomiast nie jest to zupełnie klasa serii Revolution. Rzeczywiście sam charakter brzmienia jest podobny, jednak scena, plastyczność są na zupełnie innym poziomie. Zapraszam serdecznie najlepiej do naszego salonu na odsłuchy, wszystkie jest dostępne, tak więc można komfortowo sobie posłuchać i porównać i samemu zdecydować, co będzie najlepszym wyborem.
 2. Dzień dobry. Na pewno warto pozostać przy marce Tannoy, szczególnie ze jesteś zadowolony z brzmienia aktualnego zestawu. W Twoim salonie jednak wchodzą w rachubę tylko Tannoy Revolution XT 8F. To wystarczająco mocne kolumny, które w dodatku bardzo dobrze sprawdzają się w połączeniu z elektroniką Marantz. Jeśli nie zależy Ci na wyraźnym basie,stawiasz raczej na równy, plastyczny dźwięk, koniecznie posłuchaj polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III. Bardzo ciekawą opcją będą także kolumny Indiana Line Diva 650, gwarantując gęsty, lekko ocieplony, dynamiczny dźwięk. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pyrań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście słuźę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji w komfortowych warunkach.
 3. Dzień dobry. Soundbary działają przede wszystkim na zasadzie odbić od ścian, dlatego otwarte przejścia nie wpływają pozytywnie na dźwięk, a szczególnie na tworzoną aurę przestrzeni. Na pewno także lepszym rozwiązaniem dla soundbara byłby układ pomieszczenia symetryczny względem telewizora tzn. soundbar stojący po środku ściany na której stoi telewizor. W przypadku pewnych odstępstw będą na pewno pojawiały się pewne odstępstwa od równomiernego tworzenia przestrzeni. Bezpośrednio porównując amplituner kina domowego Onkyo TX-NR656 z amplitunerami sieciowymi typu Pioneer SX-N30DAB czy nawet Onkyo TX-8150, przy odsłuchu stereo będzie słychać przewagę urządzenia stereofonicznego. Proszę spojrzeć, że mamy dwa inaczej wyposażone amplitunery (dwa wzmacniacze vs 7 wzmacniaczy, wszystkie dekodery dźwięku przestrzennego, sekcja wejść i wyjść audio-video, kalibracja akustyki pomieszczenia itp.) w tej samej cenie. Natomiast do każdego z amplitunerów można w przyszłości podłączyć subwoofer. Ostatnia sprawa - postawienie kolumn - myślę że jest wystarczająco miejsca po bokach szafi tv, żeby prawidłowo ustawić kolumny, o to nie martwiłbym się. Różnica w jakości dźwięku pomiędzy soundbarem a klasycznym systemem jest naprawdę duża, nawet osoba początkująca w kwestiach audio natychmiast rozróżni brzmienie obydwóch rozwiązań. Zapraszam na odsłuchy.
 4. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem, które dobrze sprawdzi się podczas oglądania telewizji, filmów czy bajek będzie dobry soundbar. W tym przypadku zdecydowanie polecam Focal Dimension Sub Air, czyli najbogatsza wersja z bezprzewodowym, mocnym subwooferem. Jest także opcja tańsza Focal Dimension Sub Cub3, jednak w tak dużym salonie raczej sugeruję opcję droższą. Niestety musisz się liczyć z dosyć dużymi kompromisami jakościowymi, największy problem będzie z odsłuchem muzyki. Wynika on z samej budowy sounbara oraz jego ograniczeń oraz wielkości salonu. Moja propozycja to klasyczny, dobry system, oparty na dwóch kolumnach podłogowych i amplitunerze sieciowym. Jesli zależy Ci na niedużym urządzeniu w obudowie slim, spójrz na Onkyo TX-L20D. Natomiast jeśli jest miejsce na klasyczny segment, weź pod uwagę Pioneer SX-N30 DAB lub Yamaha R-N602. Pewną alternatywą jest także bardzo bogato wyposażony amplituner wielokanałowy Onkyo TX-NR656. W tym przypadku możesz używać systemów wirtualnych, tworzących dźwięk przestrzenny z dwóch kolumn. Kwestia kolumn - na pewno warto spojrzeć na ofertę Monitor Audio, model MR6 lub Dali Spektor 6 będą optymalne. Bardzo dobrą opcją będą także kolumny Indiana Line Tesi 560 oraz Melodika BL40 MKII. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania poszczególnych rozwiązań w komfortowych warunkach.
 5. Dzień dobry. podaj proszę więcej informacji - jaka jest pełna konfiguracja Twojego systemu (jakie głośniki, amplituner), jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, w jakim budżecie chciałbyś się zmieścić.
 6. Dzień dobry. Z mojej strony jestem w stanie doradzić wśród sprzętów fabrycznie nowych. Urządzenia vintage są bardzo ciekawą opcją, ale tylko pod warunkiem, że kupimy je od pewnej osoby, gdzie dokładnie znamy stan sprzętu. W innym przypadku jest to niestety loteria. Duża część elementów pod wpływem czasu ulega zużyciu, tracą parametry itp. dlatego starsze sprzęty tak, ale z pewnego, sprawdzonego źródła. Z mojej strony w kwocie około 3 tys. zł. mogę na pewno zaproponować kilka bardzo ciekawych wzmacniaczy. Jeśli nie zależy Ci na funkcjonalności sieciowej, odradzam zakup amplitunera sieciowego. Amplituner taki w cenie niecałe 2200 zł. zagra tak, jak wzmacniacz za 1200-1500 zł. Na pewno zaproponowałbym Ci brytyjską integrę Cambridge Audio CXA60. To nowoczesny, mocny wzmacniacz, oferujący dynamiczny, bardzo swobodny dźwięk. Drugą opcją jest hybryda lampowa Vincent SV-500. To połączenie mocy, dynamiki i szybkości tranzystora (końcówka mocy) z plastycznością, lekkim ociepleniem lampy (przedwzmacniacz). Jeśli lubisz brzmienie dynamiczne, ale lekko ocieplone, gęste, może się to okazać najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem. Równie szybkie, dynamiczne i bardzo swobodne brzmienie uzyskasz z francuskiej integry Atoll IN80SE. Na koniec oferta Marantz i wzmacniacz, który teraz jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie - Marantz PM7005. To połączenie lekkiego ocieplenia z dokładnością. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. Aha, na zupełny koniec dwie propozycje wzmacniaczy lampowych, które mogą okazać się równie ciekawe - Yaqin MS-30L oraz świetna polska konstrukcja Fezz Audio Silver Luna
 7. Dzień dobry. Jeśli koniecznie chcesz tylko polepszyć jakość dźwięku z Twojego telewizora, bardzo ciekawą opcją jest teraz jeden z dwóch modeli systemów soundbar francuskiej marki Focal. Spójrz proszę na Focal Dimension Sub Air oraz Focal Dimension Sub Cub3. To bardzo dobre soundbary, dodatkowo w pakiecie otrzymujesz odbiornik bluetooth. Natomiast, jak zawsze w przypadku tego typu głośników, musisz liczyć się z pewnymi kompromisami, bardzo dużymi szczególnie w przypadku odsłuchu muzyki. Jako alternatywa na pewno znacznie lepszym rozwiązaniem jest zbudowanie klasycznego systemu kina domowego, opartego na systemie kolumn 5.1. Zapewni Ci to znacznie lepszą jakość dźwięku i większe możliwości. Jeśli natomiast nie masz możliwości ani miejsca na postawienie pozostałych kolumn, możesz zbudować system 2-kanałowy w oparciu o np. amplituner sieciowy Onkyo TX-L20D, do którego dobierzemy optymalny zestaw kolumn. Przemyśl sprawę, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
 8. Dzień dobry. Jesli zależy Ci także na jakości dźwięk, spójrz proszę na Audio-Technica ATH-SR5BT. To bardzo wygodne słuchawki, gwarantujące pełny, dynamiczny dźwięk. Cena trochę powyżej założenia, jednak produkt wart przemyślenia, gwarantuję że będziesz zadowolony. Drugą opcją jest najnowszy model słuchawek Sennheiser. Spójrz na model Sennheiser HD 4.40 BT Wireless, równie wygodne i brzmieniowo atrakcyjne słuchawki. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.
 9. Dzień dobry. Mozesz dokupić adapter Bluetooth i podłączyć go do wzmacniacza. Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwięku, spójrz na NuForce BTR-100, który w Twoim systemie sprawdzi się bardzo dobrze. Zapraszam na prezentację do naszego salonu, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
 10. Dzień dobry. Pod względem jakości dźwięku i dopasowania do Twoich kolumn, zdecydowanie wybrałbym wzmacniacz Onkyo A-9010. Takie połączenie zapewni Ci swobodny, otwarty, przestrzenny i dynamiczny dźwięk. Jako alternatywa spójrz proszę na wzmacniacz Yamaha A-S301. To bezpośrednia konkurencja Onkyo, natomiast charakter brzmienia bardziej dynamiczny, efektowny. To wzmacniacz, który wyraźniej podkreśla skraje pasma. Na koniec propozycja moim zdaniem najlepsza pod względem brzmienia - Nad C316 BEE. Do wzmacniacza należy dokupić przetwornik np. Fiio D03 Taishan. To połączenie świetnej dynamiki, swobody z plastycznością. To także bardzo dobre połączenie z kolumnami Monitor Audio. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na porównania, odsłuchy w komfortowych warunkach.
 11. Dzień dobry. Zacznę od najbardziej podstawowej spraw, czyli ustawienia kolumn. Zdecydowanie dla poprawy jakości dźwięku lepszą opcją będzie ustawienie kolumn przednich bliżej siebie, ewentualnie ostatecznie postaw te kolumny trochę bardziej oddalone od rogów. Wracając natomiast do wyboru konfiguracji - w aktualnym pokoju odradzam zestaw wielokanałowy. Zdecydowanie lepiej skup się na wyborze możliwie najlepszego systemu dwukanałowego. Ewentualnie jesli w przyszłości pokój będzie większy i rozważasz możliwość stworzenia zestawu wielokanałowego, można teraz wybrać amplituner wielokanałowy i na razie skonfigurować go w trybie 2-kanałowym. Szczegóły - jeśli możliwości rozbudowy w przyszłości do systemu wielokanałowego, zdecydowanie polecam bardzo dobry amplituner Onkyo TX-NR656. Natomiast jeśli pozostajemy przy dwóch kanałach, spójrz proszę na najnowszy amplituner Onkyo TX-8270. Poza praktycznie pełnym wyposażeniem sieciowym, bardzo dobrą jakością dźwięku, wyrozniającą się wśród wszystkich dostępnych amplitunerów sieciowych na rynku, amplituner ma pełen komplet wejść HDMI. Daje to możliwości podłączenia wszystkich źródeł audio-video (tak jak przy amplitunerze wielokanałowym). Kwestia kolumn - w tym przypadku wybór zależy od Twoich preferencji. Monitor Audio Bronze 5 to swobodne, dynamiczne, analityczne granie, bardzo dobre połączenie z amplitunerem Onkyo. Jako alternatywa spójrz proszę na Dali Zensor 5. To bezpośrednia konkurencja Monitor Audio, charakter trochę spokojniejszy, cieplejszy, miękki. Warto jeszcze rozważyć Indiana Line Tesi 542 oraz obiektywnie najbardziej spójną, dopracowaną konstrukcję polskiej manufaktury Audio Academy Phoebe III. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań w komfortowych warunkach.
 12. Dzień dobry. Przy bezpośrednim porównaniu amplitunera Marantz SR5011 ze wzmacniaczem Marantz PM6006, pewną przewagę wzmacniacza musimy docenić, jednak nie jest to ogromna różnica. Myśle, że przy doborze odpowiednich kolumn, efekt końcowy będzie Cię w pełni satysfakcjonował. Alternatywnie warto rozważyć model wyższy Marantz SR6011, który szczególnie w stereo będzie wyraźnie lepszy. Amplitunery Marantz to bardzo dobre urządzenia, konstruowane z dużym naciskiem na dobre stereo. Kwestia kolumn - na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zestaw kolumn Dali Zensor 7/1/v. To połączenie bezpieczne, uniwersalne, dające dużo przyjemności podczas odsłuchu muzyki oraz efektowne kino domowe. Alternatywnie spójrz proszę na brytyjski zestaw Tannoy Mercury 7.4 set. To trochę cieplejsze, gęste granie z bardzo dobrą średnicą i przestrzenią. Warto jeszcze rozważyć zestaw Monitor Audio Bronze 6/1/C oraz koniecznie Pylon Audio Sapphire 25 set. Na koniec sugestia na przyszłość - aby w pełni cieszyć się efektami kinowymi, warto rozważyć dobry subwoofer. Jeśli w stereo ilość i jakość basu będzie wystarczającą, spójrz na subwoofer, który świetnie sprawdzi się w kinie domowym - Klipsch R-112SW. Jeśli natomiast z subwoofera będziesz korzystał także przy odsłuchu muzyki, zdecydowanie najlepszą opcją będzie REL T/5I. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszególnych rozwiązań.
 13. Dzień dobry. Biorąc pod uwagę wielkość salonu oraz preferencje muzyczne, zestaw zbudowałbym na bazie amplitunera Yamaha R-N301 lub wyższego i lepszego modelu Yamaha R-N402D. To dwa nowoczesne i dobrze grające urządzenia, które powinny brzmieniowo w pełni Cię usatysfakcjonować. Kwestia kolumn - dobrym, uniwersalnym wyborem będzie zestaw Wharfedale Diamond 220, które to kolumny w połączeniu z amplitunerami Yamaha zaoferują dynamiczny, dobrze wypełniony dźwięk. Drugą opcją jest bardzo dobra, polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor. To trochę lepsza swoboda, przestrzeń w stosunku do Wharfedale. Bezpośrednią konkurencją polskiej konstrukcji będzie także Indiana Line Nota 260X. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.
 14. Dzień dobry. Na początku wykluczę pomysł z mniejszymi kolumnami, po prostu taka konfiguracja nie sprawdzi się w Twoim salonie. Musisz niestety pozostać przy dużych kolumnach. Wracając do konkretów - zestaw zbudowałbym na amplitunerze Yamaha RX-V681 lub Onkyo TX-NR656. Obydwa urządzenia oferują praktycznie pełne wyposażenie oraz mocny, dynamiczny, kinowy dźwięk. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych ze względu na wyraźniejsze podbicie skrajów pasma. Kwestia kolumn - na pewno idealnym rozwiązaniem byłoby kolumny Klipsch R-26F Set 5.0, jednak zestaw ten przekroczy założony budżet. W mniejszych kwotach bardzo dobrą opcją będzie Audio Pro Avanto oraz wspomniane przez Ciebie Jamo S 628 HCS, z czego pod względem jakości dźwięku lepszym rozwiązaniem będzie Audio Pro. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
 15. Dzień dobry. Zacznę niestety od kolumn, w najbliższym czasie musisz pomyśleć o zmianie, gdyż jakikolwiek wzmacniacz kupisz, kolumny bedą ogromnym ograniczeniem. Z Twojego opisu wynika, że tak naprawdę szukasz dobrego, ale uniwersalnego wzmacniacza. Na pewno spójrz na moim zdaniem świetną integrę NAD C326 BEE. To wydajny, dynamicznie grający i bardzo uniwersalny wzmacniacz. Jeśli lubisz brzmienie trochę cieplejsze, bardziej gęste, dobrą opcją okaże się francuska integra Advance Acoustic X-i50BT. Dobrym i uniwersalnym rozwiązaniem będzie także wzmacniacz Marantz PM6006. Każdy z powyższych modeli urządzeń oferuje trochę inne brzmienie, jednak ogólnie są to modele dobre i stosunkowo uniwersalne. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.