Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  2495
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

5

1 obserwujący

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Q21

  Onkyo TX-8250 czy pioneer sx-n30ae

  To kwota, która pozwoli na zbudowanie niezłego systemu na monitorach, natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę podłogówki, wybór będzie mniejszy. Spójrz na Yamaha R-N402D z kolumnami Indiana Line Nota 550X oraz podobnie na amplitunerze R-N40D i kolumny STX Electrino 150.
 2. Dzień dobry. Z Twojego opisu wynika, że system będzie służył przede wszystkim do kina domowego, odsłuch muzyki jest drugorzędny. W takim razie zastanawiałbym się nad Indiana Line, czy będzie to dobra opcja. To kolumny grające plastycznie, z dobrym wypełnieniem, ciepło. To zestawy, które pomimo ograniczonego budżetu i systemu kina domowego, potrafią świetnie zagrać w stereo, gwarantując pełny, miękki, plastyczny dźwięki. Ale u Ciebie jest kino domowe - w związku z tym szukałbym zestawu o dźwięku bardziej dynamicznym, ofensywnym, otwartym, trochę efekciarskim. Zaczynając od elektroniki, możemy pozostać przy Yamaha RX-V485, chociaż gorąco namawiałbym na troszczkę droższy, a lepszy amplituner Onkyo TX-NR686. Połączyłbym go z kolumnami Polk Audio T531. Zestaw taki zapewni Ci mocny, szybki i dynamiczny dźwięk, efektowne kino domowe oraz pełną funkcjonalność. Tak jak koledzy powyżej napisali, w kinie domowym subwoofer naprawdę jest potrzebny. Do zestawu dołożyłbym Klipsch R-8SW i w założonym budżecie mamy bardzo porządny system kina domowego. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
 3. Q21

  Kolumny do Denona avr-x1500h

  Z podanych przez Ciebie modeli zestawów moim zdaniem zdecydowanie wyróżnią się dwa zestawy - Polk Audio i Indiana Line Nota. Są to jednak zestawy o trochę innych charakterystykach. Polk Audio to szybkie, mocne, dynamiczne granie. Dzięki temu kolumny te świetnie połączą się w system z Denon, który jest cieplejszy, miękki, trochę ospały. To moim zdaniem najlepsza opcja. Indiana Line Nota to cieplejsze, spokojne, miękkie, plastyczne granie. W połączeniu z Denon będzie relaksacyjnie, defensywnie, miękko. Natomiast przy decyzji na Indiana Line oczywiście możemy na tył dać inne kolumny, najważniejsze żeby fronty i center były jednej serii (w tym przypadku będzie ok). Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.
 4. Witaj, moja propozycja jest zupełnie inna. Do Twojego zestawu zastosował bym możliwie najlepsze wzmacniacz taki, aby w pełni wykorzystać potencjał Twoich kolumn. Na pewno spójrz na Roksan Kandy K3, może Atoll IN100SE czy nawet Marantz PM8006. To przykłady świetnych wzmacniaczy, które powinny Cię dźwiękowo w pełni usatysfakcjonować. W takiej konfiguracji podczas odsłuchu muzyki w stereo korzystasz tylko ze wzmacniacza, natomiast podczas projekcji kina domowego, wzmacniacz pracuje jako końcówka mocy do kolumn przednich, sterowana amplitunerem Denon. Gramofon - wybierałbym pomiędzy dwoma markami - Rega i Pro-Ject. W przypadku Rega bardzo dobrą opcją będzie model Planar 3. To klasyczny, bardzo dobry brytyjski gramofon. Analizując natomiast ofertę Pro-Ject, zwróciłbym Twoją uwagę na serię 1-Xpression. Na koniec przedwzmacniacz gramofonowy - oczywiście możesz wykorzystać ten wbudowany we wzmacniacz, ale musisz niestety liczyć się z dosyć dużymi kompromisami. Przy tej klasie systemu i gramofonu naprawdę warto zastosować odpowiedni, dedykowany przedwzmacniacz gramofonowy. Zawsze możesz u nas taki przedwzmacniacz wypożyczyć jak już będzie cały system i porównać. Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. W temacie gramofonu także kompleksowo pomożemy w konfiguracji a także ewentualnym doborze odpowiedniej wkładki i przedwzmacniacza.
 5. Q21

  Onkyo TX-8250 czy pioneer sx-n30ae

  Cześć, tak jak Piotr napisał, to urządzenia bliźniacze, drobny plus dla szybkości aktualizacji dla Onkyo, tak więc można pozostać przy Onkyo. Jeśli masz duże pomieszczenie, to w danym budżecie zaproponowałbym Ci kolumny Pylon Audio Pearl Monitor, ewentualnie Heco Aurora 300. Myślę, że będą to propozycje ciekawsze niż Taga i Magnat dźwiękowo. Serdecznie zapraszam jednak na odsłuchy, porównania oraz indywidualną ofertę finansową przy zakupie takiego zestawu.
 6. Q21

  Denon ceol n10 vs. yamaha pianocraft mcr-n670

  Dzień dobry. Porównując elektronikę, są to urządzenia o bardzo podobnej klasie. Wyposażenie obydwóch jest praktycznie pełne. Pewne różnice usłyszysz przy bezpośrednim porównaniu urządzeń. Yamaha zagra bardziej otwartym, swobodnym i jasnym dźwiękiem. Denon zagra bardziej spokojnie i plastycznie. Różnice jednak nie są duże. Z podanych przez Ciebie kolumn zdecydowanie wybierałbym pomiędzy Heco Aurora 300 a Kef Q350. Heco Aurora 300 jak na swoją cenę gra wyśmienicie. To spójne, pełne, dynamiczne i naprawdę dojrzałe granie. Kef jednak jest konstrukcją droższa i jeszcze lepszą. Przede wszystkim lepsza barwa, wypełnienie, świetna scena, trójwymiarowość dźwięku. Zapraszam serdecznie na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
 7. Q21

  Sprzęt Audio do 2300 pln

  Witam. Biorąc pod uwagę założony budżet oraz wielkość salonu i preferencje, system zbudowałbym na bazie amplitunera sieciowego Yamaha R-N303D. To nowoczesne urządzenie, wyposażone w pełną funkcjonalność sieciową, dodatkowo posiadające wbudowany przetwornik i wejścia cyfrowe, które pozwolą Ci na wyprowadzenie sygnału cyfrowego z Twojego DVD. Taka konfiguracja zagra dobrze, odtwarzacz nie będzie ograniczał jakości dźwięku (całością przetworzenia do postaci analogowej zajmuje się przetwornik, wbudowany w amplitunerze) Przeglądając kolumny, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą dla Ciebie opcją będzie polska konstrukcja Pylon Audio Pearl Monitor. To stosunkowo mocna konstrukcja, która w połączeniu z elektroniką Yamaha zapewni szybki, mocny, dynamiczny dźwięk. Finansowo przy zakupie zestawu zmieścimy się w górnych widełkach podanej ceny. Serdecznie zapraszam na odsłuchy i wyceny.
 8. Q21

  Odtwarzacz CD +/- 1000zł

  Na pewno warto dołożyć do modelu CD6006, to dźwiękowo lepszy model. Jeśli mamy szafkę i nie ma innej możliwości postawienia kolumn, oczywiście można takie kolumny postawić na szafce. Ważne, żeby szafka była stabilna pozostaw także trochę wolnej przestrzeni wokół kolumn. Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
 9. Q21

  Zestaw stereo 30m2+jadalnia

  Witaj. Pierwsza sprawa to kolumny - na pewno podłogowe. Stawianie kolumn na szafce nie ma sensu, a postawienie monitorów na standach moim zdaniem niewiele zmieni w wystroju w stosunku do ładnych podłogówek. Zaproponuj żonie np. ładne białe kolumny pod kolor frontów od szafki i ściany. Kolumny takie będą wyglądały naprawdę elegancko. NAD C368 z wyposażeniem w moduł BluOS pochłonie dosyć dużo budżetu, niewiele zostanie na kolumny. Moim zdaniem lepiej wybrać wzmacniacz NAD C356 BEE i Yamaha WXAD-10. Pod względem funkcjonalności masz wszystko, dźwiękowo niewiele gorzej, a finansowo pozostaje w kieszeni kilka tysięcy. Jako alternatywa dla NAD spójrz ma Advance Acoustic X-i75. Kolummy - na pewno bezpieczną, dobrą jakościowo propozycją jest Pylon Audio Sapphire 25. Kolumny te można zamowieć w eleganckim białym lakierze fortepianowym, będzie to moim zdaniem wyglądało bardzo elegancko. Alterntywą może być Polk Audio Signature S55E. To szybkie, mocne, dynamiczne granie. Jest jeszcze jedna ciekawa propozycja - Heco Aurora 700. To kolumna o także dobrej dynamice, pełnym, plastycznym brzmieniu. Wizualnie jest to kolor biały z jasnym drewnem, spójrz. Zaprszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych propozycji oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
 10. Q21

  R-N803D + Focal Aria 906

  Zestaw Yakmaha z Focal Aria zapewni Ci otwarty, żywy, bardzo dynamiczny dźwięk. Jest ok, ale jeśli moglibyśmy do powyższych kolumn zastosować lepszy wzmacniacz, na pewno efekt końcowy będzie lepszy. Jesśli lubisz swobidę, przestrzeńni raczej analityczne granie, spójrz ma Cambridge Audio CXA 60 lub CXA 80, ewentualnie Audioklan 6000A. Bardziej jednak namawiałbym na wzmacniacz o cieplejszej, bardziej plastycznej, dociążone charakterystyce. Tutaj dobrym przykładem będzie Advance Acoustic X-i105, świetna hybryda lampowy Vincent SV-500, może Heead Audio Elixir. Jako źródło cyfrowe możesz zastosować Yamaha WXAD-10. Przemysl temat, serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
 11. Q21

  Zestaw stereo kolumny podłogowe z soczystym basem 4k

  Polk Audio S55E to moim zdaniem najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Bardzo dobrym uzupełnieni będzie wzmacniacz NAD C356 BEE. Taki system zapewni Ci szybki, mocny, dynamiczny dźwięk. To moja rekomendacja. Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualną wycenę systemu do naszego salonu.
 12. Q21

  półkowe, podstawkowe do ONKYO 8270

  Witam, nie wiem jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe. Jeśli jest to około 20m2, możemy takie rozwiązanie zastosować. Indiana Line Nota jak najbardziej pasuje do Onkyo, to kolumny o raczej ciepłym, miękkim charakterze. Przeglądając modele proponuję jednak zdecydowanie model Nota 260X. Podane przez Ciebie 240X to malutkie kolumienki, nie spraedzą się w takim systemie. Pylon Audio Pearl Monitor to także bardzo dobra opcja. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy i indywidualne wyceny. Pamiętaj, ze przy zakupie zestawu możesz liczyć na bardziej atrakcyjną ofertę.
 13. Q21

  Zakup sprzętu

  Witaj, biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zaproponowałbym Ci zestaw, oparty na elektronice Cambridge Audio CXA60 ze świetnym odtwarzaczem strumieniowym CXN v2. To mocny, dynamicznie grający zestaw, który powinien Cię tak pod względem funkcjonalnym, jak i brzmieniowym usatysfakcjonować. Ewentualnie jako alternatywa spójrz na troszeczkę tańsze, ale równie ciekawe rozwiązanie Marantz PM6006 + NA6006. Kolumny - tutaj mamy większe pole manewru, gdyż wybór konkretnego modelu kolumn zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli słuchasz raczej mocniejszych, szybszych gatunków muzycznych i lubisz mocny, szybki dynamiczny bas oraz wyraźną górę pasma, spójrz koniecznie na Polk Audio Signature S55E. Bardzo ciekawą opcją jest także oferta kolumn Monitor Audio - w zależności od wyboru konfiguracji systemu zaproponowałbym Ci model Bronze 6 lub Monitor Audio Silver 200. Jeśli natomiast bardziej stawiasz na plastyczne, dobrze wypełnione, gęste granie z dobrą podstawą basową, koniecznie posłuchać Tannoy Revolution XT 8F, bardzo podobne Fyne Audio F502 oraz koniecznie polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV. Pewnym ciekawym kompromisem pomiędzy dobrą plastyką a szybkością, dynamiką, energią jest Pylon Audio Diamond 25. To tylko kilka ciekawych rozwiązań, w naszym salonie mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które można w komfortowych warunkach posłuchać i porównać. Zapraszam na odsłuchy i indywidualne wyceny.
 14. Q21

  Zestaw stereo kolumny podłogowe z soczystym basem 4k

  Jeśli lubisz dużo dobrego basu, to proponuję Polk Audio Signature S55E lub Signature S60E, ewentualnie jeden z modeli Klipsch ale z serii Reference Premiere. W Twoim przypadku najlepszy będzie model RP-6000F. Jeśli szukasz jakiegoś wzmacniacza przejściowo, to spójrz na NAD C326 BEE, sprawdzi się w Twoim systemie bardzo przyzwoicie. Elac nie będzie dobrą opcją, to raczej spokojniejsze, cieplejsze, bardziej plastyczne granie. Jeśli słuchasz hip-hop, house, musisz szukać kolumn o szybszym, mocniejszym, bardziej energicznym brzmieniu. Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.
 15. Q21

  Godny następca do Magnat673

  To jest rzeczywiście problem w NADach.
×