Skocz do zawartości

Q21

Branża
 • Zawartość

  3 655
 • Dołączył

 • Ostatnio

4 obserwujących

O Q21

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Pabianice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Amplituner jest bardzo kiepski. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie zakup amplitunera i pary kolumn. Moja propozycja to Onkyo TX-NR686 do którego dobrałbym kolumny np. Pylon Audio Pearl 27, STX Electrino 250 lub troszeczkę drożej Heco Aurora 700. Pozostałe kolumny do kina domowego dokupisz sobie w przyszłości. Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.
 2. Cześć, proponuję posłuchać Cambridge Audio CXA60, dobrą opcją może okazać się także NAD C368 do którego możesz opcjonalnie dokupić świetny moduł BluOS 2. To moim zdaniem dwa najciekawsze wzmacniacze do Twoich kolumn, biorąc pod uwagę Twoje preferencje brzmieniowe. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.
 3. Jak najbardziej to odpowiedni amplituner do Twoich kolumn i standardowego pomieszczenia, w podobnym budżecie moim zdaniem niczego innego nie znajdziesz. A jak masz możliwość, zapraszam serdecznie na odsłuchy TX-NR686 do naszego salonu.
 4. Jeśli cena dobra, to zestaw jak najbardziej sensowny. W przyszłości tylko ewentualnie pomyśl o innych kolumnach przednich.
 5. Nie rozpędzałbym się z kolumnami Magnat Shadow ponieważ są już nieprodukowane i oczywiście kupisz może jeszcze dziś jakieś fronty, ale obawiam się że później a może nawet już teraz o pozostałych kolumnach centralnym i efektowych będziesz mógł pomarzyć. Amplituner wybrałeś najlepszy w tej cenie i nic lepszego na obecną chwilę do 2 tysięcy nie znajdziesz. Wracając do kolumn szukałbym rozwiązań, które w niedługim czasie pozwolą ci kupić pozostałe elementy zestawu, jeśli oczywiście zależy ci na tej samej serii. Z niedrogich kolumn o przyzwoitym brzmieniu proponowałbym kolumny Tannoy Mercury 7.4, Pylon Sapphire 25 czy Heco Aurora 700. Wszystkie podane zestawy są produkowane i na razie nie będzie problemu ze skompletowaniem całego systemu. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.
 6. To rozbudowałbym system o kolumny przednie Pylon Audio Sapphire 25. Ewentualnie jeśli kolumny mogą być białe, ale nie lakier fortepianowy, masz bardzo ciekawy system Heco Aurora 700 Set 5.0.
 7. Witaj, koledzy powyżej mają rację, subwoofer jest niezbędny do kina domowego. Natomiast z mojej strony prawie w podanym budżecie mogę Ci zaproponować zestaw Tannoy Mercury 7.4 z bardzo mocnym, dobrym subwooferem Klipsch R-12SW. Będziesz miał dobre fronty, świetny subwoofer oraz pełne kino na bazie Twoich starych głośników, praktycznie zestaw kompletny. Zapraszam na odsłuchy i wyceny.
 8. To już zależy od Ciebie, jeśli masz kogoś znajomego, kto ma dobre kolumny i chce je wymienić, znasz ich historię, to bez ryzyka możesz zainwestować w taki zestaw. Jeśli jednak nie masz dostępu do sprawdzonych używek, proponuję nówki. Zresztą zapraszam do wyceny.
 9. Witaj, moim zdaniem zdecydowanie najlepszą opcją będzie Audio Academy Phoebe III, to kolumny które świetnią sprawdzą się w połączeniu z Naim. Moja rekomendacja. Ewentualnie zaproponowałbym jeszcze monitory Jean Marie Reynaud Lucia. To niepozorne kolumny, ale potrafiące zagrać bardzo dynamicznie, spanie i plastycznie. Na pewno znacznie gorszą opcją będzie Pylon Sapphire, może ewentualnie Diamond Monitor. Fyne F501 to też dobra propozycja, ale raczej zestaw zagra spokojnie, łagodnie, bardzo plastycznie. W rockowych kawałkach może zabraknąć pazura. Ale do listy można jeszcze dopisać Audiovector QR1. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.
 10. Podaj proszę jeszcze budżet, w jakim możemy poruszać się.
 11. Każda kolumna wymaga trochę wolnej przestrzeni wokół siebie, w przypadku Dynaudio Emit M20 nie stawiałbym aż tak drastycznie wymogu 40-50cm od ściany, wielokrotnie słuchałem te kolumny w znacznie gorszych warunkach, gdzie miały znacznie ciaśniej i nie było problemu. Może najlepiej wypożyczyć i spróbować u siebie, zapraszam.
 12. Witaj, na pewno największym ograniczeniem takiego zestawu będą kolumny przednie Tonsil. Moim zdaniem docelowo warto pomyśleć o zmianie frontów na coś lepszego, ale na początek możemy zbudować cały system kina domowego, pozostawiając Maestro na przodzie. Jeśli niezbędne są głośniki w lakierze białym na wysoki połysk, proponowałbym dokupić Pylon Audio Sapphire Center oraz Pylon Audio Sapphire Sat. Obydwa głośniki można zamówić w bardzo eleganckim lakierze białym piano. Nie jest to żadna okleina udająca biały, tylko prawdziwy, kilkuwarstwowy lakier. Dodatkowo są to bardzo dobre klasowo kolumny, do których będziesz mógł w przyszłości dokupić model Sapphire 25. Subowofer to bardzo ważny element każdego zestawu kina domowego, niestety fizyki nie przeskoczymy, nie da się z malutkiej obudowy uzyskać dobry, mocny, głęboki, nisko schodzący bas. Moja propozycja to Klipsch R-12SW lub jeśli budżet pozwoli, coś z oferty SVS (tutaj masz także subwoofery w kolorze białym piano). Elektronika - osobiście wybierałbym pomiędzy Denon AVR-X2600H, Onkyo TX-NR696 oraz Yamaha RX-V685. Yamaha jest najbardziej efektowna, najlepiej sprawdzi się w kinie domowym, wyraźniej podkreśla skraje pasma. Denon jest cieplejszy, bardziej miękki, plastyczny, najlepiej sprawdzi się w stereo, chociaż kino domowe także zagra bardzo dobrze. Onkyo to taki złoty środek, szybkie, analityczne brzmienie z dobrym wypełnieniem. Jeśli chcemy trochę zaoszczędzić, można zainteresować się amplitunerem Onkyo TX-NR686. Proszę przyjrzeć się moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.
 13. Pomieszczenie nie jest niestety idealne do zbudowania kina domowego. Moja propozycja to zestaw Onkyo TX-NR686 z kolumnami Pylon Audio Pearl 25, całość wspomagana subwooferem Klipsch R-12SW. Myślę, że zestaw taki powinien Cię w pełni usatysfakcjonować brzmieniowo oraz funkcjonalnie. Zapraszam na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.
 14. Witaj, Dali Oberon 7 to bardzo dobra kolumna, która często jest rzeczywiście porównywana z Heco Aurora 700, moim zdaniem jest to jednak minimalnie wyższa klasa grania. Dali zaoferują większą swobodę, dokładność, zagrają bardziej spójnie. Heco w swojej cenie są wybitne, grają dynamicznie, bardzo plastycznie, dociążonym dźwiękiem. Do listy dorzuciłbym jeszcze Monitor Audio Bronze 6. To propozycja najbardziej analitycznie grająca, z jeszcze większą swobodą, lekko podbitym basem. Do każdej z powyższych kolumn dobierzesz pozostałe kolumny systemu kina domowego. Jedynie subwoofer proponowałbym innej marki - jeśli także będziesz wykorzystywał go do odsłuchu muzyki, spójrz na ofertę SVS szczególnie modeli o konstrukcji zamkniętej. Zastosowanie zewnętrznej końcówki mocy oczywiście wpłynie pozytywnie na jakość dźwięku, ale nie jest to konieczne szczególnie na początku. Osobiście wolałbym teraz te pieniądze dołożyć do lepszych kolumn lub do lepszego amplitunera. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny. W naszym salonie mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, wszystko możesz w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać.
 15. A jak duże pomieszczenie posiadasz? Jeśli jest to nie więcej niż 25-28m2, zdecydowanie polecam Klipsch R-12SW. To mocny, szybki, energicznie grający subwoofer, który moim zdaniem idealnie sprawdzi się w Twoim systemie. Jedynie jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki i chciałbyś zastosować subwoofer typowo dedykowany do muzyki, musimy poszukać wśród innych modeli. Z fabrycznie nowych subwooferów aktualnie w bardzo atrakcyjnej cenie mogę zaproponować konstrukcję zamkniętą SVS SB12-NSD. Jest to bardzo wysoka klasa głośnika, który nawet w przyszłości przy ewentualnej zmianie konfiguracji Twojego systemu na modele wyższe będzie mógł pozostać. W aktualnym systemie jednak pozostałbym przy Klipsch, to optymalne rozwiązanie. Zapraszam na odsłuchy.
×
×
 • Utwórz nowe...