Skocz do zawartości

OkropNick

Uczestnik
  • Zawartość

    7
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Sosnowiec

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Arcam SA30, zarówno maksymalny limit jak i limit podczas włączania. Np. ustawiasz maksymalny limit na 58, to nie da się dać głośniej niż 58. Ustawiasz limit włączania na 17, to wyłączając przy wartości 25 i włączając ponownie, będzie głośność ustawiona na 17.
  2. Dam znać jak już będę wiedział, co okaże się przyczyną.
  3. @Piotr Sonido - Kable nie dotykają obudowy. Sprawdzę inne kable, podłączenie wzmacniacza bezpośrednio do gniazdka sieciowego, inny wzmacniacz / inne kolumny. Kolumny nówki, ledwo wygrzane. Jeśli to one są winne, przynajmniej nie będę musiał nic płacić, bo jeszcze na gwarancji.
  4. Ja już się skontaktowałem z serwisem Arcam, potwierdzili, że wygląda to na usterkę sprzętową. Polecili mi jeszcze sprawdzić podłączenie wzmacniacza bezpośrednio do źródła zasilania, bezpośrednio do gniazdka elektrycznego, spróbować na wszelki wypadek innych przewodów głośnikowych i to tyle. Zajmę się tym w nadchodzącym tygodniu. @Wito76 Źródłem dźwięku jest serwer Roon albo Tidal, albo muzyka zapisana na HDD podłączonym do routera serwowana wzmacniaczowi poprzez UPnP. W każdym przypadku efekt ten sam: "Short Circuit" i wyłaczenie gdy głośność zbliży się w okolice 50 (na szczęście rzadko tak słucham, pokój 5 x 4 metry). @majkel74 Wzmacniacz ma dobrą wentylację, nie ma pod nim żadnego źródła ciepła, na nim nic nie stoi, wszystkie kratki wentylacyjne są odsłonięte, pokój jest klimatyzowany i temperatura w nim nigdy nie przekracza 24C. Dzięki wszystkim za pomoc, jeśli wymiana okablowania i podłączenie wzmacniacza bezpośrednio do sieci elektrycznej nie pomogą, wysyłam go do serwisu. W międzyczasie będę kombinował skąd wypożyczyć inny egzemplarz Arcam SA30, może się uda.
  5. Dzięki za podpowiedzi, szczególnie @radek. Ch który miał taki sam zestaw. Wzmacniacz już po gwarancji. Zapytam sprzedawcę, czy ma jakiś pomysł. Wcześniej używałem tego wzmacniacza z 8 Ohm'owymi Paradigm Monitor 3v4, tam się tak nie działo.
  6. Witajcie. Mam Arcam SA30 podpięty do KEF R3 Meta w pokoju około 5 x 4 metry, grające wzdłuż dłuższej ściany. Z brzmienia jestem względnie zadowolony, natomiast dwie rzeczy nie dają mi spokoju. Po pierwsze gdy czasami mam ochotę posłuchać głośniej muzyki, to okazuje się, że przy głośności około 48 ~ 50 (gdzie 44 jednostki to odpowiednik -30dB, a 58 jednostek to odpowiednik -20dB) wzmacniacz zostaje wyłączony przez zabezpieczenie przeciwzwarciowe. Na ekranie pojawia się komunikat: "Short Circuit" i wzmacniacz się wyłącza. W tym samym czasie tuż przed osiągnięciem granicznej głośności zużycie energii elektrycznej przez wzmacniacz nigdy nie przekroczyło 240 Watt (a gdzie tu dopiero do 800 Watt maksymalnej mocy jego zasilacza). Jednocześnie w kolumnach słychać bardzo lekkie przesterowanie na niskich częstotliwościach. Korzystam z Dirac Live z bardzo delikatnym podbiciem niskich częstotliwości (+2,4dB dla 40Hz i krzywa opada prawie liniowo do -5dB przy około 18kHz ~ 20 kHz). Nie korzystam z żadnych innych "modyfikacji" dźwięku. Ja wiem, że impedancja w KEF R3 Meta schodzi do 3,2 Ohm, ale czy to normalne, że mi się wzmacniacz wyłącza przy około -30 dB??? Wydaje mi się to mocno przedwczesne. Druga z rzeczy, które nie dają mi spokoju i jest pośrednio związana z poprzednią, to głośność, która wydaje mi się zbyt niewielka. Korzystam z bliskiego odsłuchu w układzie trójkąta równobocznego o bokach około 2,5 metra. Nawet nie muszę krzyczeć, by zrównać siłę mojego głosu z maksymalnym poziomem głośności muzyki. Wystarczy bardzo głośna mowa, najgłośniejsza, choć jeszcze nie krzyk. Głos mam donośny, ale chyba nie aż tak... Nie mam profesjonalnego narzędzia do pomiaru natężenia dźwięku w miejscu, gdzie siedzę, natomiast smartfon pokazuje tam około 90dB. Podpowiecie, jak sprawdzić, czy coś tu jest nie tak? Dziękuję za wszelkie porady i sugestie.
  7. Hej wszystkim, to mój pierwszy wpis. Po przebrnięciu przez cały wątek mam parę pytań. Obecnie posiadam wzmacniacz Arcam SA30 + kolumny podstawkowe Paradigm Monitor 3v4 + subwoofer Paradigm PDR-10. W moim pomieszczeniu wraz z korekcją Dirac Live gra to według mnie bardzo ładnie. Jednak kolumny te za parę miesięcy skończą 18 lat (jestem ich pierwszym właścicielem) i tak się zastanawiam nad zmianą ich na coś nowszego, np. KEF R3. Moje pomieszczenie ma około 18 ~ 20 metrów kwadratowych, słucham głównie mocnego rocka i metalu, choć lubię wszystko poza disco polo, hip hopem i rapem. Biorąc pod uwagę, że DL bardzo ładnie wyrównało charakterystykę brzmienia i wyeliminowało wszelkie rezonanse zastanawiam się nad tym, czy zmiana moich kolumn w ogóle ma sens. Nie mam dużego doświadczenia z audio, stąd moje wątpliwości i rozterki. Te moje monitory mają nisko / średnio tonowe membrany o średnicy 21 cm, wspomniane KEF mają tylko 16 cm, jednak z przeznaczeniem wyłącznie dla niskich tonów. Wiem, że sprzęty te dzieli wiele lat, ale czy takie "maleństwa" zagrają "lepiej" od obecnych kolumn? Najchętniej to posłuchałbym u siebie wygrzanych KEF R3, wtedy nie musiałbym się zastanawiać. Chętnie posłucham w międzyczasie zanim coś wymyślę Waszych rad. Może macie jakiegoś innego kandydata niż KEF R3? A może przeczyta to jakiś sprzedawca i zaoferuje odsłuch wygrzanych kolumn na miejscu? Z góry dzięki za sugestie i rady.
×
×
  • Utwórz nowe...