Skocz do zawartości

Sandor Clegane

Uczestnik
  • Zawartość

    91
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Sandor Clegane

  1. W filmach bas się dubluje bo masz fronty ustawione na pełne pasmo. Przestaw je na "małe" i odetnij na 60/80 hz. Wtedy bas będzie szedł tylko z suba w filmach. Ustawiasz samo lfe na 120 hz. Muzyka w pure direct i tak lepiej brzmi, a w tym trybie fronty autonatycznie grają pełnym pasmem, a sub nie pracuje. 

    Jeśli z jakiegoś powodu chcesz słuchać muzyki z subem to wtedy tryb stereo tylko wtedy polecam do ustawienia, które podałem powyżej wyłączyć multEQ XT do muzyki, bo to co equalizer Audyssey poprawia w filmach w muzyce brzmi tragicznie (przynajmniej u mnie tak jest)

    • Lubię to 1
  2. Raz mi się poluzowały po roku od zakupu i wtedy sub wydawał inny dźwięk niż to co opisywałem jako problem z płytą. Dokręciłem i było znowu ok, ale to dwa osobne problemy. Próbowałem różnych ustawień, bo myślałem, że to może wina krzywej podłogi. Kupiłem też matę antywibracyjną, ale nic to nie dało. Myślałem, że to może coś innego rezonuje, ale przysłuchiwałem się będąc pochylonym nad subem dźwięk ewidentnie dochodził z tej płyty, no ale pewności na 100% nie mam, że to akurat to, więc spierać się nie zamierzam.

  3. 12 minut temu, Piotr Sonido napisał:

    Bardziej to bym obstawał że rezonowała nóżka któraś a dociskając dociskałeś całego suba twardo do podłogi.

    Tych modeli widziałem kila i w zadnym nie bylo problemu z tą szybą. Jedynie co o niej słyszałem to komentarze że jak stoi blisko TV to widać w nocy odblask w niej co nie wszystkim się pdoobało.

     

    Mnie się akurat bardzo podobała, ogólnie najładniejszy subwoofer wg mnie no ale trudno. Brzydszy svs u mnie się lepiej sprawdza.

    • Lubię to 1
  4. Przed chwilą, Piotr Sonido napisał:

    Ale powiem Ci że to dziwna sprawa bo ja miałem u siebie dwa HT1205. Najpierw jeden potem drugi.

    I tak w obu nic takiego się nie działo. W sensie nic nie ruszałem z nóżkami. Płyta górna ta szklana jest tak doklejona/przyczepiona że ona absolutnie nic nie drga. I u mnie nic nie wydawało żadnych niepotrzebnych dźwięków.

    Nie wydaje mi się aby to ta płytka drgała. No nie możliwe wręcz.

    Miałeś model I czy MKII?

    bo ja jedynki.

    Ale na MKII tez słuchałem tylko nie u  siebie.

     

     

     

    Jedynkę, a wnioskowałem po tym, że jak dociskalem tą płytę to rezonans ustawał... Pewnie jakaś wadliwa sztuka i może by mi ją wymienili, ale ja nie mam cierpliwości do takich spraw. 2 dni bez suba bym przeżył, ale nie miesiąc czy ileś :)

  5. Mały update: 

    Nie wiem czy to placebo jak twierdzą niektórzy, ale po kilku kolejnych godzinach oglądania filmów typu transformers stwierdzam, że ten sub gra jeszcze lepiej i to jednak też bestia! Jak leci jakaś muzyka w filmie to lepiej się zgrywa z kolumnami tzn jest jakby bardziej punktowy, mniej dudni (praktycznie w ogóle nie dudni), ale jak trzeba to potrafi huknąć tak samo jak nie mocniej od rela, a już na pewno potrafi lepiej przeciągnąć bas i zejść niżej kiedy scena w filmie tego wymaga no i robi to 'czyściej'. Bas jest trochę jakby bardziej miękki ma nieco inną barwę i być może jest mniej zróżnicowany niż w Relu (myślę, że reprezentują naprawdę zbliżony poziom tylko po prostu grają trochę inaczej), ale ogólnie jestem mega zadowolony z tej wymiany i cieszę się, że dałem mu parę godzin zamiast od razu zwracać, bo przez pierwszą godzinę naprawdę grał jakby nie mógł :)

    • Lubię to 1
    • Gratulacje 1
  6. HT1205 był świetnie grającym subem, ale miałem z nim kilka problemów, które spowodowały, że zdecydowałem się go pozbyć i zamienić na coś innego. Ta pięknie wyglądająca płytka na górze suba przy niektórych częstotliwościach zaczynała drgać tak, że było to słychać. Innym razem przy ok 20 hz sub zaczął wydawać dziwne dźwięki jakby się ksztusił... podokręcałem śrubki z tyłu i nóżki, które najwyraźniej same się poluzowały i mu przeszło, ale niesmak się nawarstwił. Może mogłem go wysłać na serwis, ale to nie były, aż tak oczywiste usterki, żebym miał pewność, że zostanie to naprawione i miesiąc czekania bez suba nie poszedłby na marne. Wiem z doświadczenia jak pracują serwisy, więc zdecydowałem się sprzedać go po okazyjnej cenie znajomemu, któremu te rzeczy nie przeszkadzały. Jakie wrażenia po kilku h testowania sb2000?

    Przez pierwsze 2h myślałem, że go zwrócę, bo odniosłem wrażenie, że gra jakoś płytko i w ogóle nie czuć tych 500 wat mocy itd, ale po następnych 2h sub jakby się rozkręcił co utwierdziło mnie w przekonaniu, że wygrzewanie głośników to nie mit. Sub również ma moc i uderzenie, ale ogólnie gra trochę łagodniej niż 1205. Różnica jest minimalna, ale jest. Co więcej odniosłem wrażenie, że niektóre momenty w ogóle jakby pomija... na szczęście na kilka h testowania wyłapałem może 2 takie sceny przy eksplozjach. Lepiej sobie natomiast radzi z niskimi zejściami tzn nic nie rzęzi nic nie rezonuje - mam w końcu całkowicie czysty bas czego oczekiwałem po sprzęcie za ponad 3 tys. Różnica w odczuwaniu basu w filmach jest minimalna na korzyść rela, ale co bardzo ważne dla mnie przy svs nie drgają mi szklane powierzchnie w meblach i chyba sąsiedzi będą trochę mniej cierpieć przy tym subie. Co ciekawe puściłem sobie frenquency test na youtube i jak w relu miałem mega skok głośności przy 45 i 50 hz a potem drastyczny spadek (plus drgania tej płytki), tak tutaj jest to dużo bardziej wyrównane. Skok głośności przy 45 hz nie jest aż tak duży, ale za to później 55 i 60 hz słyszę prawie tak samo, a nie że nagle 2 razy ciszej.

    Podsumowując gdyby nie wady konstrukcyjne Rela dałbym mu 9/10, a sb2000 dostaje 8,5/10 natomiast do warunków jakie mam w pomieszczeniu svs nadaje się lepiej tzn nic mi nie brzęczy, nie drga, słyszę czysty bas, który również ma super kontrolę i moc także jestem zadowolony. Zauważyłem też, że sb2000 mniej słychać poza salonem, więc jeśli ktoś nie chce się stresować, że mu zaraz sąsiad zapuka do drzwi, a wciąż chce mieć świetny bas w filmach to polecam.

    Jeszcze taką dziwną ciekawostkę zaobserwowałem; sub stoi dokładnie w tym samym miejscu gdzie stał rel, a amplituner podczas kalibracji zmierzył dystans o 65 cm dalej... tam było 3,15m, a tu 3,80... dziwne, ale nie zauważyłem różnicy w kwestii opóźnien itd

  7. 1 minutę temu, Q21 napisał:

    W bezpośrednim porównaniu w pomieszczeniu około 20m2 (jedna z naszych sal odsłuchowych ma właśnie 20m2) model SB-2000 jest po prostu lepszy. I nie chodzi tutaj o zapas mocy, który oczywiście w modelu 2000 jest większy. Bas jest bardziej konturowy, lepiej kontrolowany, schodzi trochę niżej (i nie chodzi tu o suche cyfry z danych technicznych, tylko praktyczny odsłuch). Tak więc zdecydowanie polecam model SB-2000.

    A jeśli tylko masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do nas na odsłuch porównawczy obydwóch modeli, posłuchamy sobie obydwa suby w dolnej salce o powierzchni 20m2 i sam ocenisz.

    Dzięki za zaproszenie, ale mieszkam w Krakowie i niestety nie mam za bardzo czasu na podróże, więc pewnie zdam się na Waszą opinię i najprawdopodobniej zakup też będzie u Was. Zanim jednak zdecyduję chciałbym zapytać jak na tle sb2000 wypada q acoustics qb12? Wiem, że ma mniej mocy, ale wiem też z doświadczenia, że nie warto kierować się tylko mocą, a opinie na zagranicznych forach ma bardzo dobre.

  8. Witam,

    Mam pytanie odnośnie subwooferów wymienionych w tytule. Mając oba modele w tej samej cenie, który będzie lepszym wyborem? Pomieszczenie 20m2 w bloku.

    Wiem, że sb1000 pro ma aplikację, ale znając życie nie będzie używana. Nie ma za to denerwującej diody na froncie.

    Sb2000 ma więcej mocy, ale nie wiem czy to będzie potrzebne w takim pokoju... (mam rela ht1205 w podobnym pomieszczeniu i gra na 20% mocy, więc chyba mogłem spokojnie wziąć model niższy) no i ta dioda....

    Pytanie czy sb2000 ma jakieś przewagi nad sb1000 pro poza samą mocą? Czy sama moc robi jakąś różnicę skoro amplituner i tak ustawi to na taki sam poziom głośności?

  9. 11 minut temu, Piotr Sonido napisał:

    No właśnie. Tez się zdziwiłem. Niektóre mają sprytnie ujęte to jako dzwiek przestrzenny ale jak się wchodziw specyfikację nie ma nic na temat dekoderów. Niektóre faktycznie mają Atmos. Ale nie maja na przykład DTS HD, a jeszcze inne mają wsparcie DTS kompletne ale w ogóle nie mają Dolby.

    Warto sprawdzić przy każdym indywidualnym produkcie. Bo czasem to marketingowe bajki.

    Mam Sony Center u siebie. Ale jak tam pójdę to nie bede go miał na czym sprawdzić :P

    No i to jest podejrzane.

    nie sprawdzałem ich soundbarów. Oni mają dekodery?

     

    Cała seria A czyli HT-A3000, HT-A5000, HT-A7000 oraz zestaw 4 głośników HT-A9 posiada dekodery Dolby Atmos i DTS:X i jak na soudbary całkiem daje radę, ale ceny też niemałe (szczególnie A7000 z subem i tyłami).

    Co do sprawdzania to raczej ciężko no bo w USA chwalone są głównie wyższe modele z tej serii, a my w PL mamy tylko najniższy. To tak jakby oceniać całą serię Marantz Cinema słuchając tylko 70s. Natomiast jeśli chodzi tylko o działanie bezprzewodowych głośników tylnich to nie widzę powodu, żeby to miało nie działać z zaznaczeniem, że muszą to być głośniki sony te same co są sprzedawane do soundbarów czyli SA-RS3S albo SA-RS5- a one delikatnie mówiąc są kiepsko wycenione... 2000 i 3500 zł za kawałek plastiku... Ostatnio była promocja, że kupując w zestawie z soundbarem kosztowały 600 zł (te co normalnie kosztują 2 tys), ale nie słyszałem o takiej promocji do amplitunerów...

    3 minuty temu, Sandor Clegane napisał:

     

  10. 6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    Nie wiem czy dalej mówisz o sony czy globalnie.

    Jeśli globalnie to wiekszość soundbarów nie ma dekoderów. Ich bezprzewodowe tyły imitują dźwięk przestrzenny a nie prawdziwe sygnały z dekodera przestrzennego.

    O Sony.

  11. 29 minut temu, Butler napisał:

    Nie zapomnij kupić taśmy mierniczej albo laserowego odleglosciomierza żeby zrobić kalibrację 🤣

    Mi tam audyssey zawsze ustawia odległości większe niż w rzeczywistości, szczególnie subwoofera, więc może to i nawet lepiej, że trzeba samemu zmierzyć. Poza tym jakby dobrze grało to ręczne mierzenie odległości w ogóle by mi nie przeszkadzało. Szkoda tylko, że póki co w pl jest dostępny tylko najniższy model z całej serii...

    No i fakt, że ten sony póki co jest za drogi jak to zwykle, a nawet zawsze bywa z nowościami. 

  12. Przed chwilą, przemeklbn napisał:

    Jeżeli nie masz żadnych podpiętych głośników warstwy górnej to AVR nie będzie dekodować atmos, co byłoby bezcelowe.

    Ja mam zestaw 5.1 który obsługuje Marantz 5015 i tam jeśli włączę funkcję 'wirtualizer głośnikowy' to podczas odtwarzania ścieżki dolby atmos (zarówno dolby true hd jak i DD+ with atmos) pokazuje mi po wciśnięciu 'info' na pilocie, że odtwarza dolby atmos. Kiedy tą funkcję wyłącze wtedy pokazuje dd+ surround. Możliwe, że sony takiej funkcji nie ma, albo odpowiednikiem jest 360 spatial sound coś tam.

  13. Dnia 3.06.2023 o 12:50, Jacek Leinz napisał:

    Witam kolegów,

    jestem posiadaczem Marantza 5015. Faktycznie sprzęt wymagał wygrzania a do tego wiele spędzonych godzin samych ustawień, a jest ich sporo. Nie porównuję dźwięku do wzmacniacza stereo, bo AVR nigdy mu nie dorówna, ale miedzy markami można już to robić i Marantz naprawdę dobrze wypada.

    Wstęp zrobiony :) , przy okazji podzielę się z problemem jaki mam. Marantz po wyłączeniu w nocy, rano wchodzę do pokoju a on potrafi sam się włączyć i to zawsze  na Heos. Czy ktoś miał kiedyś taki problem? Na innych forach nigdzie nie znalazłem żadnej wzmianki na ten temat. Korzystam z Home Media Server do udostępniania plików muzyczny, może ten program nie współpracuje z Marantzem. Dziękuję za pomoc

    Też mam 5015 i u mnie nigdy takich problemów nie było. Nie pamiętam, żeby jakoś zmieniał swoje brzmienie z czasem, raczej od początku byłem zadowolony z dźwięku, ale muszę też przyznać, że to mój pierwszy amplituner i nie mam za bardzo porównania z innymi.... Gra z serią 3000i od Q Acoustics i Rel ht1205. Polecam takie połączenie :)

    20230719_115209.jpg

    • Lubię to 1
    • Gratulacje 1
  14. Przed chwilą, Tasiorsa napisał:

    Oj chyba kolega cen nie sprawdzał. C2 77 kupiłem za 13500 PLN (13800 z uchwytem) a C3 77 kosztuje 18999. Zakladając że na C2 musisz stracić to dopłata rzędu 9-10 tysięcy PLN nie jest warta DTSu 🙂

    Za rok c3 będzie też kosztować 13500 jak nie mniej. Najgłupsze co można zrobić to kupić dany model tv zaraz po premierze :)

  15. 11 minut temu, przemeklbn napisał:

    Odczyt danych z pamięci masowej (np przez USB), a dekodowanie video i wysyłanie przez HDMI to różne tematy. Jakoś nie widzę sensu, żeby rozbudowywać funkcjonalność amplitunera o to.

    Sens jest taki, że jak mam film na pendrive ze ścieżką dts, a mój tv nie obsługuje tego formatu to bym sobie wpiął pendrive do usb w amplitunerze, który by zdekodował dźwięk i przesłał obraz do tv... 

  16. Na ten moment tylko Sony, Philips i chyba TCL mają obsługę DTS. Chociaż słyszałem, że od tego roku także LG przywróciło obsługę tego formatu. U Sony część filmów w ich aplikacji Bravia Core ma ścieżkę DTS, więc dziwne by było gdyby w innych aplikacjach już nie obsługiwało. Mowa o TV wypuszczonych w 2021 roku i później. 

    Mam ten sam problem z filmami puszczanymi z pendrive ze ścieżką DTS. Mój Panas HZ1000 nie ma dts i mimo, że amplituner obsługuje to i tak pokazuje mi, że format audio jest nieobsługiwany. Przydałaby się możliwość odtwarzania filmów z pendrive na amplitunerze, no bo wejśćie USB jest, więc to chyba nie problem dla producentów...

    Co do DV w grach to właśnie o to chodzi w założeniu, że nie trzeba tego kalibrować, bo format robi to automatycznie w przeciwieństwie do HDR10, który kalibracji wymaga. Być może różnice w odbiorze jakości obrazu wynikają właśnie z błędów w kalibracji HDR10, a nie z wyższości DV, ale ciężko mi to stwierdzić nie widząc tego na żywo.

    51 minut temu, Butler napisał:

     

    Za miesiąc szukać będę TV do pokoju syna. Niewielki, coś około 40", (ewentualnie niewiele wiecej), bo będzie powieszony bezpośrednio przed łózkiem. Warunek? Obsługa DV, HDR10+, DTS, pelna obsluga PLEX by nic nie musiało transkodować. Super jak by wypuszczał TrueHD z tego PLEXa bo mój Sony tego nie potrafi, Atmos co najwyżej z E-AC3 wypluje do amplitunera.

     

    Jak ma być równoczesna obsługa HDR10+ DV i DTS to chyba tylko philips zostaje, a szkoda, bo tam jakość obrazu delikatnie mówiąc nie jest najlepsza (no chyba, że oled). HDR10+ występuje na tyle rzadko, że nie sugerowałbym się tym tak bardzo. 

×
×
  • Utwórz nowe...