Skocz do zawartości

Bartek2022

Uczestnik
  • Zawartość

    8
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bartek2022

  1. Niby dokonałem wyboru, ale urlop dał mi możliwość, żeby więcej poczytać o proponowanych FiiO FD5, bo w dalszym ciągu pozostaję przy połączeniu DAP + słuchawki dokanałowe, i z wielu opinii wynika, że FD5 charakteryzuje ostra góra oraz wycofana, pozbawiona wyrazu średnica. Moje uszy nie przepadają za przesadnie wyeksponowanymi wysokimi tonami. Zastanawiam się, czy Cayin w trybie lampowym wystarczająco złagodzi tę górę. Q21, jakbyś opisał dźwięk kolejnej propozycji, czyli Campfire Honeydew, w porównaniu do FiiO FD5? Wygląda na to, że są to bardziej ciepłe, muzykalne słuchawki. Czy nie będą mulące w synergii z odtwarzaczem Cayin, który charakteryzuje się delikatnie ocieplonym brzmieniem? Może znajdą się jeszcze jakieś ciekawe propozycje? Mammoth są poza moim budżetem. Chciałbym wykorzystać potencjał tego odtwarzacza, natomiast to będzie mój pierwszy DAP oraz słuchawki dokanałowe, dlatego nie chciałbym od razu pakować się w bardziej kosztowne konstrukcje. Myślę, że na słuchawki mogę przeznaczyć do 1500 zł. Ewentualnie, jeżeli sprzęt będzie tego warty, mogę dopłacić kilkaset złotych.
  2. Cześć, chciałbym zgrywać muzykę z płyt na PC, w formacie FLAC i mam kilka pytań. Nie posiadam w komputerze napędu CD, dlatego pomyślałem o napędzie zewnętrznym, który podłączę przez USB. Czy gorszy napęd może później negatywnie wpłynąć na jakość zgranej muzyki? Jaki jest dobry program do zgrywania utworów z płyt? Czytałem dobre opinie o EAC (Exact Audio Copy). Może ktoś z Was z niego korzysta i mógłby napisać coś więcej na jego temat?
  3. Cześć, rozglądam się za słuchawkami dokanałowymi oraz DAPem do odtwarzania amerykańskiego rapu z lat 80, 90. Moją uwagę przykuły słuchawki Softears Volume, a z odtwarzaczy szczególnie spodobał mi się Cayin N3 Pro. W przypadku tego ostatniego jestem raczej zdecydowany, chyba że przedstawicie jakieś ciekawe alternatywy, natomiast mam dylemat w przypadku słuchawek. Z recenzji wynika, że charakteryzują się słabym dołem, a do tego gatunku muzyki jest on niezbędny. Lubię brzmienie ciepłe, z wysuniętym wokalem i dobrym, ale nie przesadnym dołem.
  4. Cześć, nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum. Czy ktoś z Was miał okazję porównać polskie oraz zagraniczne wydanie 4K Blu-ray? Chodzi mi o jakość obrazu. Kiedyś czytałem recenzję filmu 1917, w której recenzent wspomniał o niższym bitrate na polskim dysku. Jeżeli chodzi o audio, z tego co się orientuję, nie ma różnic. Ciekawi mnie po prostu kwestia video.
  5. Dzięki za sugestie oraz cenne informacje. Od niedawna zacząłem bardziej zgłębiać tajniki Hi-Fi, także jestem jeszcze zielony w tym temacie Obecnie telewizor LG OLED C1 podłączony jest HDMI do PC, który aktualnie jest jedyną platformą do gier, jaką posiadam. W przyszłości nie wykluczam dokupienia konsoli. Dźwięk uzyskuję z głośników multimedialnych Edifier, które podłączone są do zewnętrznej karty dźwiękowej, a ta z kolei podpięta kablem USB do PC. Posiadam jeszcze odtwarzacz Blu-ray Panasonic DP-UB820, który był można powiedzieć inicjatorem pomysłu wymiany audio. Chciałbym wykorzystać bezstratną ścieżkę dźwiękową znajdującą się na płycie. Z kodeków Dolby/DTS już wiem, że nie skorzystam, ponieważ są one zarezerwowane dla ścieżki wielokanałowej. Rozumiem, że w takiej sytuacji pozostaje PCM 2.0, który jak wyczytałem jest bezstratny? Czy może ścieżka znajdująca się na płycie, przykładowo DTS-HD, jest konwertowana do PCM 2.0 i w tym momencie jestem niestety stratny? W przypadku zestawu 2.1, co z odrębną ścieżką odpowiedzialną za niskie tony, jeżeli PCM działa w stereo? Wybaczcie, trochę mi się to wszystko miesza. Z racji braku miejsca, wybór padł na zestaw 2.1. Pomyślałem, że w tym budżecie złożę lepiej grające stereo, jak zestaw 5.1, który mimo wszystko sprawdzi się również w filmach/grach, a w przyszłości wzbogacę go o głośnik centralny. Pomysł z amplitunerem pojawił się w wyniku konieczności podłączenia kilku urządzeń. W przypadku zintegrowanego wzmacniacza, jak podłączę wspomniane urządzenia, żeby korzystać w pełni z dobrodziejstw bezstratnej ścieżki dźwiękowej? Załóżmy, że interesowałby mnie Audiolab 6000, wówczas urządzenia podłączam kablem optycznym, jak napisał S4Home?
  6. Cześć, chciałbym wejść w świat Hi-Fi i rozglądam się za zestawem, który głównie będzie przeznaczony do filmów/gier. Zależy mi na naturalnym, szczegółowym brzmieniu. Pokój odsłuchowy jest bardzo mały, zaledwie 10m2, dlatego myślę o zestawie 2.1, kolumny podstawkowe z subwooferem. Czytając recenzje oraz opinie użytkowników, moją uwagę przykuły Focal Chora 806. Jeżeli chodzi o głośnik niskotonowy, zainteresowały mnie subwoofery REL. W przypadku amplitunera, zastanawiam się nad Onkyo/Marantz. Biorąc pod uwagę, że będzie to stereo, z naciskiem na jakość dźwięku, może mógłbym zdecydować się na tańszy AV, który nie będzie obsługiwał większej ilości kanałów i przeznaczyć środki na końcówkę mocy? Tutaj nasuwa mi się jeszcze pytanie, czy skorzystam z kodeków takich jak DTS-HD, Dolby True HD w stereo, czy może w tej konfiguracji będzie wyłącznie możliwość odtwarzania w PCM? Oczywiście ze względu na przeznaczenie, amplituner musi posiadać wsparcie dla 4K/120fps, HLG, HDR10+ oraz Dolby Vision. Preferowałbym sprzęt, który nie będzie burzył ścian, ponieważ jest to blok mieszkalny. Budżet to 10 000 - 12 000 zł. Załączam poglądowy rysunek pokoju, z planowanym rozmieszczeniem głośników. Dodam jeszcze, że pokój pełni funkcję sypialni i kanapa rozsuwana jest w stronę wejścia/drzwi, także niestety nie ma możliwości umiejscowienia subwoofera w innym miejscu, jak w okolicy biurka. Zapomniałbym dodać, że krzesło jest miejscem odsłuchowym
×
×
  • Utwórz nowe...