Skocz do zawartości

Kryspin Turek

Uczestnik
 • Zawartość

  10
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  chocianowice

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Witam wszystkich Czy ktoś z was drodzy audiofile orientował się w różnicach cen biletów zależnie od miejsca przy konkretnej trasie koncertowej danego twórcy ? Pytam gdyż zauważyłem że różnice są i tak np: Czeska Praga jest tańsza niż Arena Kraków przy koncercie Hansa Zimmera *Czy ktoś był na koncercie Hansa Zimmera i jest w stanie polecić coś lepszego bądź chociaż zbliżonego w wrażeniach ?
 2. Dziękuje za wstawienie materiału, genialny kanał i wiedza na stworzenie mega tanich i dobrych paneli
 3. Miałem przyjemność słuchać obu, co prawda w innych salonach, jak dla mnie różnica na tyle mała na korzyść SE że nie warto dopłacać.
 4. Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Jestem już po odsłuchu i zakupie pierwszego zestawu Wybór padł na : -Dali Menuet x2 -REL T5/x -Atoll in80 signature -Kable z ciekawości zamówiłem sobie z Aliexpress, dam znać czy będę czuł jakąkolwiek różnicę w porównaniu z obecnymi zwykłymi miedzianymi 2,5mm2 Zestaw ten jako jedyny pozwolił mi odczuć dreszcze chodź lekko zbliżone do tych które miałem na koncertach Hansa Zimmera czy Andrea Bucelliego Lampowe niestety nie przypadły pod mój gust, stwierdziłem że je po prostu trzeba lubić by wydać te parę zł więcej, sam jednak zostanę fanem zintegrowanych Dali Menuet powaliły mnie czystością dźwięku jak i szerokim odbiorem sceny, mimo że malutkie i nie dają rady z basem to byłem to w stanie z łatwością uzupełnić subwooferem Rel T5/x który wydawał się wręcz stworzony pod te monitorki Teraz pytanie z mojej strony o źródło muzyki W co lepiej pójść skoro muzyka będzie puszczana z komputera -Wysokiej Klasy DAC -Wysokiej Klasy Streamer Polecilibyście coś ciekawego ?
 5. Zaproponowałbyś coś konkretnego ? Przyznam że skutecznie mnie uświadomiliście że potrzebuję jeszcze licznych testów tych sprzętów jak i zdobycia większej wiedzy przed zakupem Będę się dzielił z moimi przyszłymi spostrzeżeniami w tym temacie Dziękuje też wszystkim za opinie, a szczególnie te sceptyczne do mojego podejścia Myślę że łatwiej będzie jak podzielę się jakiego typu muzyki słucham najczęściej :
 6. Dzięki twojemu wpisowi zmieniłem zakres poszukiwań z Kolumn na Monitorki Menuety wybrałem po wpisach @lpomis oraz twoim z innych tematów Dzięki za sugestię a propos wzmacniacza, wezmę to pod uwagę, nic mi nie zaszkodzi jak wydam troszkę mniej niż początkowo zakładałem
 7. Masz rację, pomyliłem się chodziło o wzmacniacz Magnat Ma 1000, Podjąłem już decyzję o zakupie Monitorków zamiast kolumn a dokładniej modelu DALI MENUET, ( Tutaj podziękowanie dla @Kraft za sugestię ) Teraz pozostało mi dobranie do niech wzmacniacza i póki co chciałem je przetestować na: synthesis Roma 37DC+ ( górna pólka cenowa ) Yaqin MS-30L ( dolna półka cenowa ) Na końcu pozostanie jeszcze decyzja czy i jakie panele akustyczne będę kupował ( akurat w pomieszczeniu nie mam możliwości ułożenia ich w dowolnym miejscu, jedyne miejsce w pełni wolne to sufit )
 8. Jeszcze jedno pytanie a propos DALI Menuet i DALI Menuet SE, czy jest duża różnica pomiędzy tymi wersjami ?
 9. Dzięki za sugestię, jestem już umówiony na jutro na przesłuchanie Dali Opticon 2, wstępnie z wzmacniaczem Yaqin MS-30L,
 10. Cześć Wszystkim Kompletuje właśnie sprzęt do pokoju 22m i nazbierało mi się parę pytań Wstępnie wybór padł na: -Dali Opticon 6 MK1 x 2 ( mam możliwość kupna za 3200/szt ) -Magnum MA 1000 x 1 ( mam możliwość kupna za 7000 ) -Kable Supra WHITE 250 2 x 2,5 mm² Z racji że zakup byłby w Niemczech chętnie kupiłbym ten sprzęt w Polsce gdyby ktoś był w stanie go zaoferować w podobnych cenach 1. Co sądzicie o tym połączeniu sprzętu ( słucham głównie muzyki filmowej i rocka ) ? 2. Czy różnica ok. 1500 zł na kolumnie między DALI Opticon MK1 a Dali Opticon MK 2 jest tego warta by kupić droższą/nowszą ? 3. Odtwarzanie Muzyki będzie głównie z komputera więc jaką kartę dźwiękową polecilibyście ? 4. Czy powinienem dodać jakiś sprzęt do mojego zestawu ?
×
×
 • Utwórz nowe...