Skocz do zawartości

PanKlor

Uczestnik
 • Zawartość

  1 643
 • Dołączył

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  DC

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Każdy bierze od każdego jeżeli im się to spina. Samsung ma bardzo chwalone panele qd oled. Firm robiących panele oled jest przynajmniej kilka.
 2. Mam C1 65 cali i jestem zadowolony. DV i HDR działa. Jak z większością oledow problemem jest bezpośrednie światło, trzeba mieć możliwość zasłonięcia okien.
 3. Tu jeszcze jest do zrobienia tysiąc pięćset zaprawek... niestety czarny lakier nie wybacza. Wiem bo mam 😉
 4. OK - no to jeżeli możesz sobie na to pozwolić to zostaw to co masz a jedną końcówkę mocy wykorzystaj w kinie domowym i tyle. Potem zdecyduj (biorąc pod uwagę warunki lokalowe) jakie kino chcesz (ile kanałów 5.1, 5.2, 5.2.2, 7.2.4 itp.) i jakie ma sens zrobić i wtedy wybieraj amplituner.
 5. No ale do tego tej końcówki możesz podpiąć tylko jedno źródło. W punkcie #1 miałem na myśli zintegrowany wzmacniacz stereo z opcją pracy jako końcówka mocy. Jeżeli chodzi o amplitunery z pre-outami to chyba najtańsza będzie Yamaha V6A, potem Pioneery LX305, Onkyo 7100, Denon X3800 oraz wszystkie droższe/wyższe modele tych producentów (innych też 😉). Czyli z jednego przedwzmacniacza przełączasz sygnał na 2 różne końcówki mocy? Jeżeli tak to albo urządzenie takie jak piszesz (nie znam) albo dokupić kolejne.
 6. Jakim obrazku? Zalecalibyśmy aby było zgodne z wytycznymi Dolby. Nie każdy subwoofer ma wejście wysokopoziomowe. Nie napisałeś co w końcu wybraleś. Subwoofery podłączasz przewodem RCA. Czasami RCA-Y jeżeli masz tylko jedno wyjscie a chcesz podłączyc 2 suby.
 7. Masz 2 rozwiązania. 1. Jeżeli Twój wzmacniacz stereo może pracować w trybie końcówki mocy to kupujesz amplituner i pozostałe głośniki zestawu (nie zapominaj o subwooferze!), który ma wyjścia pre-out przynajmniej na fronty i używasz wzmacniacza stereo jako końcówki mocy w kinie. W stereo grasz tak jak do tej pory. 2. Kupujesz przełącznik źródel typu Beresford https://sklep.rms.pl/beresford-tc-7220-mkiii-mk3-2-drozny-przelacznik-kolumn-glosnikowych-wzmacniaczy-amplitunerow-audio-router?gad_source=1&gclid=CjwKCAjww_iwBhApEiwAuG6ccEXSUi24_zH0d9Y13zKRyT20r30BpGNTNkyohZ7Ldo4r4eYLHJ5JzBoCoWcQAvD_BwE i zestaw kina domowego (avr, kolumny, sub). Używasz tego przełącznika do wybrania wzmacniacza który ma grać. Bez subwoofera nie masz kina. Dobry subwoofer albo kilka robi znaczną część efektu kina. Pokona większość kolumn mocą, zejściem, masą basu. Długo by tak można.
 8. Wydaje Ci się. Poza tym to, że ma kątową obudowę oznacza, że został zaprojektowany jako taki do montowania pod sufitem albo jako uprifirng. Dalej gra "przed siebie".
 9. Jak chcesz mieć dźwięk przestrzenny to musisz umieścić głośniki w przestrzeni zgodnie z zaleceniami. Belka pod tv udająca LCR to nie jest właściwe rozmieszczenie.
 10. W tej aplikacji jest m.in. przycisk sterowanie z sieci web który otwiera tę samą stronę co wpisanie IP w przeglądarce 😉
 11. Możesz na telefonie - tak jak napisałem wyżej. Nie używasz <>, wpisujesz po prostu IP AVR np. 10.0.0.2:10443, 192.168.89.234:10443 itp. Dostaniesz pewnie komunikat nt. certyfikatu, musisz zmusić przeglądarkę do przejścia na niebezpieczną stronę.
 12. Oba urządzenia (AVR i komputer, telefon, tablet z przeglądarką) muszą być w tej samej sieci lokalnej. W pasek adresu wpisujesz <IP AVR>:10443 W AVR musisz mieć włączoną opcję "Network Control".
×
×
 • Utwórz nowe...