Skocz do zawartości

zelekzelek

Uczestnik
  • Zawartość

    45
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez zelekzelek

  1. Hej, mam problem z moją sztuką wzmacniacza. Nagle sprzęt zaczął wybiórczo reagować na wciskane przyciski. To nie kwestia że ktoreś z przyciskow nie działają. Po prostu aby osiagnac dany efekt nalezy nacisnac przycisk wiele razy. Dotyczy wszystkich przyciskow. Nie zauwazylem zadnej prawidlowosci ze np głośność działa lepiej a wy or źródła gorzej, itd.

    Pilot sprawdziłem na innej sztuce takiego Magnata - działa dobrze, bez lagów, zacięć, responsywnie. Zatem jak rozumiem problem musi leżeć po stronie wzmaka.

    Resetowałem go z kabla, przywracałem ustawienia fabryczne i wgrałem najnowszą wersję firmware dostępna na stronie Magnata - bez zmian.

    Jakiś pomysł co z tym robić? Ktoś miał już taki problem?

  2. 4 godziny temu, tomek72 napisał:

    @zelekzelek i jak, pomogło coś?

    Nie bardzo. Szczerze to nie widzę tu żadnych ustawień, które istotnie zmieniają stan rzeczy. Od strony TV podczas gdy podpiaty jest amplituner - ustawień jest tyle co kot napłakał, mogę włączyć tryb PCM, ale nie o to chodzi mając Dolby...

    W Amplitunerze - oczywiscie mogę wybrać tryby pracy - DD, DTS, Direct, itd. Ale to nie zmienia nic. W ustawieniach bardziej "systemowych" nie widzę nic co mógłbym zmienić aby wyeliminować problem.

     

  3. 2 godziny temu, 60d napisał:

    Jezusie, serio trzeba robic o tym temat? To chyba normalne ze ampli przelacza tryby dzwieku w zaleznosci od tego jaki sygnal dostanie. Wlasnie na tym polega jego praca. Problem to bylby wlaśnie wtedy gdyby tego nie robil. Rozpoznaje jaki sygnał dostaje. I jeszcze autor traktuje to jako problem xD litości. Proponuje poruszyc jeszcze temat tlącej się diody w trybie standby ze to problem, pali sie, i zostawia ślad węglowy. I pobiera prąd.

    Kolego, gwarantuje Ci ze gdybys oglądał tv, normalnie użytkował swój zestaw audio, a pomimo tego twój ampli pstrykał co zmiana kanału, musialbys czekać na dźwięk itd.  to po pewnym czasie sam byś przyszedł na to forum i napisał czy ktoś zna rozwiązanie.

    Nie bardzo wiem czemu nie rozróżniasz sytuacji pracy płynnej, bez zacięć, bez przełączania przełączników, do dysfunkcji polegającej na każdorazowym wzbudzeniu wszystkich układów.

    Jeszcze raz podkreślam, że amplituner + tv działał historycznie normalnie (tj. płynnie, bez zwłoki, bez pracującego przełącznika co zmiana kanału). Zdarzały się "zacięcia" takie jak opisałem w wątku, trwajace kilka dni, ale sporadycznie. Teraz - jest to ciągły problem.

    Nie doszukiwałbym się żadnych ustawień systemowych w ampli - znam tą instrukcje bardzo dobrze i nie wiem nawet z jakiej kategorii ustawień miałbym szukać. Trochę tak jakbyś chciał znaleźć w instrukcji rozwiązanie na to że co zmiana biegu w samochodzie otwierają Ci się drzwi, które każdorazowo musisz zamknąć. Jeździć jezdzi - technicznie jest sprawny, ale jego działanie jest błędne i nie jest to kwestia ustawień. Oczywiście mogę się mylić - jesli macie pomysl gdzie szukac - z checia to sprawdzę ;)

    Pozdrawiam

  4. Instrukcja totalnie nic o tym nie mówi. Amplituner działa prawidłowo ale przełączając kanały w tv amplituner od iera to każdorazowo jako zmianę źródła (z TV na TV), co w efekcie powoduje "przeladowanie" obwodów, przerwę w głosie i 0race przełączników.

    Robiłem miękki reset ampli, nie pomogło. 

    Wybór trybu dźwięku- dolby, DTS, THX, i inne - nic nie zmieniają.

     

     

  5. Hej, nietypowy problem. Podczas przełączania kanałów w tv (Samsung S95B, połączony z ampli kablem HDMI) amplituner onkyo tx nr 686 każdorazowo przełącza przełącznik trybu pracy (fizyczny). Ciężko powiedzieć pomiędzy czym a czym się przełącza, pewnie pomiędzy trybami typu PCM, Dolby itd. 

    Efekt jest taki, że przełączanie każdego kanału powoduje wydawanie dźwięku przełącznika oraz zauważalna jest istotna przerwa w dźwięku.

    Niby nic poważnego, ale denerwuje, i nie wiadomo jaka jest żywotność takiego przełącznika. 

    Dodam , że problem występuje nieregularnie - są dni że każdy kanal to osobne "cykanie", a są dni że tylko niektóre kanały wywołują ten efekt.

    Oglądam tv z cyfrowej telewizji naziemnej.

    Z góry dzięki za pomoc!

  6. 9 godzin temu, Misio38 napisał:

    Po co ci to, jeśli ci się podoba? Atoll wywala bepieczniki (tu cytat z innego forum: ,,No proszę temat korków przypadłość francuza wraca jak bumerang. Ja mam to samo ze swoim in 200. To zaiste ciekawe. Oprócz buczenia, jak to był uprzejmy kolega wskazać. Temat poruszany onegdaj, o ile pamiętam. Niemniej niektórzy to potrafią finezyjnie usprawiedliwić. Śmiem twierdzić, że jest wiele takich przypadków, sam znam kilka.''), a NAD-y zepsute już są w fabryce.

    Dzięki wielkie za info. Nie wiedziałem o ich problemach. Co na to producent?

    7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    Moim zdaniem NAD nie. Jest za liniowy do nich. Co potęguje górę. Atoll tak, bardzo dobrze zgrywa się z Focalem. Magnat MA 900 tak chodź to po prostu lepszy model od MR780. Czy dużo to inna sprawa.

    Fajnie tez sobie radza z Vincentem na przykład.

     

    Dzięki, pomyślę, zastanowię się, może coś wypożyczę na testy. Generalnie - jak to w tym hobby - ciągle szukasz tego świętego grala...;)

  7. 16 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

    No to jak byś teraz sprawdził bardziej wydajny wzmacniacz to byś zobaczył. albo posłuchał głośniej.

    No Focal ma nieco lepszy środek i miekszy bas o tym pisałem. No zobaczysz jak bedzie z czasem. Kupiłeś je w Francuskiej promocji jak rozumiem? To nie ma strachu bo sprzedaż w PL drożej w razie czego :P

    Z ciekawości jak długo je wygrzewałeś?

    Tak, francuska promocja ;) póki co jestem zadowolony, nie myślę o sprzedaży;)

    Wygrzewania było z 20 godzin, i już to zaczęło grać. Później zwykly odsłuch, pewnie zrobił swoje, ale już mniej zauważalnie niż pierwsze 20 godzin.

    Co tu się może dobrze zgrać? Gdzieś czytalem, że Atoll In200, gdzieś indziej że NAD 388/389. Pytanie co z Magnatem Ma900?

    Z góry dzięki za każdą sugestie ;)

     

  8. Dnia 23.02.2024 o 08:52, Piotr Sonido napisał:

    To jest także nadal jasna góra i tez klująca ale w nieco inny sposób. :)

    Natomiast względem dołu pasma Aria jest cieplejsza.

    O ile Klipsche z Magnatem grają o tyle z Focalem już nie. Tam impedancja schdozi nisko o to prądożerne kolumny.

    Nie wymieniał bym. Jak już coś to na coś innego. Rozumiem że chdozi o cenę promocyjną?

    Słabo, zagrają słabo.

    A może wymiana na 500tki.

     

    Hej, po moim ostatnim poście zapadła cisza, a życie toczyło się dalej. Kupiłem więc te Focale Aria 936 (tak, promocja), podłączyłem pod Magnata. Na początku- baaardzo slabo. Pudelkowy bas, słaba średnica. Ale po wygrzaniu - dla mnie petarda!

    W porównaniu A/B wygrały z Klipschami bez dyskusji - przedewszystkim środek zaczął grać. Ponadto bardziej miękki bas, detaliczna góra, scena, głębia. Wszystko na plus. 

    Nie mówię że rp6000f to źle kolumny. Powiedziałbym ze w zastosowaniu kinowym biją Focela, brzmią bardziej monimentalnie. Ale do wszystkich pozostałych gatunków i zastosowań - zdecydowanie Aria.

     

    Dlatego zaciekawiło mnie to co napisałeś @Piotr Sonido ze nie beda dobrze brzmiec z Magnatem.

    jak dla mnie jest naprawde dobrze, ale moze po prostu nie wiem jak one moga brzmiec. Zatem pytanie - z nakim wzmacniaczem te kolumny sie zgrywają najlepiej? Powiedzmy użykwa, budżet do 4k.

  9. Podbijam temat, chciałbym zapytać o Focale Aria 936, czy ktoś może je scharakteryzować? Jak bardzo ich ogólny odbiór odbiega od Klipschów rp6000f? Czego więcej, czego mniej?

    Czy wpasowuje się do Magnata MR780? 

    Nagłaśniam 30m2, 80% muzyka - każda, 20% kino - central RP 500C II.

  10. 12 godzin temu, Andrew72 napisał:

     

    A może na początek sprawdzić kable jeśli podobają ci się Klipsche

    Ja miałem problem z akustyką w moim pokoju i zmieniłem miedziuchę na srebro i w transporcie i w kolumnach i problem udało się w dużej mierze ujarzmić. Kable kupione w internecie zawsze można zwrócić 

    Dzięki Kolego. A jakie kable kupiłeś jeśli można wiedzieć? 

  11. Dzięki! Parę pytań:

    - czy Buchardt s400 Mk1 bardzo odstaje od Mk2?

    - Polk Audio R600 - jakie to granie? V-ka? Jak wygląda sprawa średnicy?

    - Diamond Monitor 18 - ma sens czy za duże pomieszczenie?

    - Gdzie w tym wszystkim się plasują MA Silver 100 i Kef R3? 

     

    Dzięki!

  12. Drodzy forumowicze. Pytanie jak w temacie.

    Jestem użytkownikiem Klipsch rp6000f, grają pod Magnatem MR-780. To dobre połączenie. W Klipsach oczarowała mnie gora, dość dobry bas, który sprawia że w ogóle nie korzystam z suba Rel t5i, którego również posiadam.

    Grają w niecałych 30 m2, niestety pomieszczenie nieregularnych kształtów, z korytarzem, który dobrej akustyce nie sprzyja.

    Niemniej - powoli zaczynam rozglądać się za nowymi kolumnami, ktore uzupełnią braki Klipscha. Przedewszystkim wypelnią średnice, oraz troszkę bardziej stosują wysokie, jednocześnie pozostawiając podstawę basową. Oczywiście dalej uważam, że Klipsche to wspaniałe kolumny i ten charakter grania raczej mi odpowiada. No ale jak to zwykle bywa - człowiek się nudzi i szuka świętego grala;)

    Zakładany budzet to ok. 6-8 tys za parę. Wchodzą w grę glownie uzywki, no chyba ze bedzje jakas ekstra promocja na dobre nówki. Fajnie byłoby nie zmieniać wzmacniacza, ale jeśli są jakieś wybitne kolumny, które się zdecydowanie niedogaduja z moim Magnatem, to wtedy oczywiście mogę go zmienić. Najlepiej w tym samym budżecie- ok 2-3 tys. PLN. 

    Jako że Rel stoi nieużywany, a dziecko już podrosło zacząłem rozważać mocarniejsze podłogówki typu Monitor Audio Silver 100, Buchardt s400 mk2, może Kef r3 meta (choc są różne opinie co do generowanego basu, plus pytanie czy charakter brzmienia nie będzie się gryzł z Magnatem). Mogę do nich wykorzystać suba, a dzięki mniejszej (tanszej) konstrukcji zyskam na jakości w zakładanym budżecie.

    Oczywiście podłogówki row iez wchodzą w grę.

    Dodam, że sprzęt gra w systemie kina, ale powiedzmy że kino stanowi może 10-15% czasuuzytkowabia i nie jest to priorytet.

    Jakie macie pomysły? Z góry dzięki!

  13. 35 minut temu, Q21 napisał:

    Cześć, Sonos Move to bardzo często wybierany sprzęt w swoim budżecie. Dobrze grający, z bardzo dobrą aplikacją i obsługą. Bardzo popularną opcją jest również Harman Kardon Citation 200. :) 

    Ok, rozumiem, a brzmieniowo? Czy któryś z nich ma jakieś specyficzne brzmienie (mocny bas, mocną Górę, neutralność, itd)?

     

    Z góry dzięki!

  14. Hej Forumowicze,

    poszukuję przenośnego głośnika, który wyjściowo by grał w niedużej sypialni (10 m2), ale posiadałby również zasilanie akumulatorowe, umożliwiające pracę poza domem. 

    Zależy mi również na funkcji streamingu - podstawowe aplikacje typu Spotify, TuneIn. Brzmienie - nie musi grać głośno, ale zależy mi na możliwie niskim zejściu i pełnym brzmieniu przy niskich poziomach głośności. Budżet - byłoby miło wyrobić się do 2 tys.

    Wg mojego researchu  takie kryteria spełnia np. Sonos Move. Coś jeszcze? 

    Z góry dziękuję!

     

  15. Dzięki Panowie, rozumiem oba punkty widzenia - z jednej strony Beresford to sprawdzona marka, i nawet jeśli wygląda to "licho" w środku - jednak działa/ktoś się pod tym podpisuje/jest sprawdzone, itd. Z drugiej strony - mamy produkcje "domową", - jeśli oprze się na dobrych elementach to raczej cudów nie ma, musi się sprawdzać.

     

    • Lubię to 1
  16. Dzięki panowie, rozumiem, że gdybym chciał używać frontów tylko do kina lub tylko do stereo - mogę zastosować takie połączenie:

    - line out do preamp we wzmacniaczu,

    - regularne wyjście frontów z amplitunera wraz z wyjściem na fronty ze wzmacniacz podłączam do jakiegoś selektora/rozdzielacza typu Beresford Tc 7220

    - jeśli chcę słuchać stereo - ustawiam Zone 2 (i nic więcej), i rozdzielacz na sygnał na kolumny ze wzmacniacza,

    - a korzystam z kina - rozdzielacz ustawiony na sygnał na kolumny z amplitunera.

     

    Wiem, że karkołomna konstrukcja ale dzięki temu nie będę musiał korzystać z zewnętrznego streamera.

×
×
  • Utwórz nowe...