Skocz do zawartości

Bruno_natura

Uczestnik
  • Zawartość

    9
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Bruno_natura

  1. Hej, ma dwa pytania do użytkowników. Chciałbym kupić Raspberry Pi4 2 lub 4 gb ramu (dla oprogramowania RoPieee wystarcza ponoć 2 gb ramu) + kartę muzyczną do malinki HiFiberry Digi+ albo Digi2 Pro. Nie mogę znaleść informacji o przetworniku w obydwu urządzeniach. Czy faktycznie jest sens dopłacić za pozłacane wyjście coax. I tak planuje po toslinku wpiąć do wzmacniacza z Dackiem Sabre Yamaha R-N803D. Khadas jest sztos, ale ma wyjścia analogowe co powoduje, że trzeba dokupić 2xRCA dobrej jakości (dodatkowe koszty) DAC w Khadasie jest lepszy niż w mojej Yamaszce, ale układ chce kupić tylko do Roona. Kadas nie ma wifi więc malinka jest potrzebna, niezbędna żeby spiąć układ z Roonem.
  2. No dobra Breaking News z 31.01.2024 r. YAMAHA ROON TESTED CERTIFICATION Zdaje się, że się dogadali. Czyżby Roon zaczął obsługiwać Music Cast? Czy Yamaha udostępni nową funkcjonalność, która umożliwi łączenie z Roon Core. Pewnie wkrótce się dowiemy.
  3. Z zalozenia to wiem, że powinno działać. Wybacz, nie interesują mnie spekulacje i filozoficzne rozważania tylko fakty. Ale jak widać Roon to jeszcze nowość w Polsce, nie mówiąc o Raspberry Pi Rzucę temat na zagraniczne forum. Pozdrawiam
  4. Znalazłem jeszcze jedna różnicę pomiędzy R-N803D i R-N800A. Starszy model ma Rated Output Power: [20 Hz-20 kHz 0.019 % THD przy 8 ohmach] Nowa Yamaha zaś 0.07 % THD. Ciekawe skąd taka różnica, czy 800A dalej opiera się na wzmacniaczu A-S701 jak starszy model? Chętnie obejrzę zdjęcie jej wnętrza oczywiście nie wersji Yamahy ulepszonej na PS.
  5. Upgrade mojej poprzedniej wiadomości. Trzeba być precyzyjnym. Co z tym Roonem? Na prawdę nikt nie ma, żeby przetestować Raspberry Pi i nowe złącze USB Dac w 800a albo 1000a?
  6. Byłbym wdzięczny za przetestowanie Raspberry Pi bez karty sieciowej, tylko po USB. Czy zadziała z tym złączem USB DAC. Wolałbym nie łączyć dodatkowej karty sieciowej do Raspberry Pi, zawsze to dodatkowe znieksztłacenia. w torze audio. Szkoda, że Yamaha wspierając swój system MusicCast nie pomyślała o wsparciu protokołu RAAT pod Roona, jak by to ułatwiło życie.
  7. Nie mogę edytować posta, ale Yamaha R-N803D posiada ESS Sabre 9006AS.
  8. Ja nie sprawdzam, ale w drugim poście zaproponowano alternatywę dla wzmacniaczy sieciowych. Stąd moje zdziwienie. Odnośnie nowszej wersji DAC'a ten nowy jest ok. Czytałem, że użytkownicy są b. zadowoleni. Trzeba poszukać jakiś porównań daca ESS 9016 vs ten nowy ESS 9080Q
  9. Chciałem podbić temat, bo odpowiedź przesłana z Q21 nie do końca licuje z pytaniem. Ww. wzmacniacze w porównaniu z możliwościami Yamahy R-N803D czy R-n800A są skromne. Audiolab ma stary DAC obsługujący po sieci Wifi czy Ethernet próbkowanie jedynie 192 kHz. Plików DSF czy DSD nie posłuchasz, chyba że podepniesz PC jako serwer plików. REGA też słabiutko w zakresie części cyfrowej. Nie słuchałem obydwu konstrukcji, więc nie oceniam. Czy oba wzmacniacze mają możliwość sterowania z aplikacji? Czy REGA ma Wifi? Zdaje się, że nie posiada. Nowa seria 800A i 1000A ma Bardzo dobry DAC ESS SABRE ES9080Q 384 kHz / 32-bit. Odczytuje pliki DSD do 11.2 Mhz Czyli DSD256. Wszystko po WiFi albo lanie. Nowe modele mają też USB DAC zapewne można podłączyć Roona przez endpoint np. Raspberry Pi 3 lub 4 albo przy zastosowaniu karty muzycznej do Raspberry Pi. Analizuje sprawę czy sterownik Yamahy Steinberga do USB DAC działa na Pi. Jeżeli nie to trzeba dopłacić do karty muzycznej. Chyba, że znacie jakieś tańsze rozwiązania żeby podłączyć Roona do sprzętu, który go nie obsługuje.
×
×
  • Utwórz nowe...