Skocz do zawartości

wushu81

Uczestnik
 • Zawartość

  135
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Starogard Gdański

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Cześć. Z Allo nie mam, ale jakby co mam Raspberry Pi4+, 2GB x Hifiberry Digi+ Pro, w obudowie i z wiatraczkiem, plus radiator. Od n kilku miesięcy nie używana bo zastąpiona przez Digione Signature.
 2. A działa Wam w ogóle Tidal connect? Bo u mnie coś nie chce zatrybić. Niby w Tidalu (apka na telefonie) jest widoczne inne źródło, czyli malina na której mam myVolumio. W telefonie jestem połączony z siecią przez wifi, malina po kablu. Gdy robię play, to myśli i myśli i nic się nie dzieje.
 3. bardziej chodziło o różnice cenowe i dźwiękowe między wychodzącymi 5.22 a nowymi 5.22i
 4. Może uda mi się na dniach podjechać na odsłuch do jednego z salonów, zobaczyłbym i posłuchałbym kilka modeli w tym wspomniane PMC. Tylko cena katalogowa tych PMC też dużo ponad mój budżet, a w dodatku nowsze modele wyszły 5.22i. Nie zawsze nowsze jest lepsze, ale coś tam pewnie ulepszyli, skoro nowy wysokotonowy się pojawił. Nie będę ukrywał, że trochę liczę na black friday, bo wydatek nie mały...
 5. Na nowe silvery nie chce zmieniać, nie wiem skąd to wywnioskowałeś Z wypożyczeniem jest trochę problem, ale to bardziej sprawa kurierów i dostaw, bo często zamiast do domu przywożą na adres firmy i niekiedy wynikają z tego pewne niepożądane sytuacje. Jest jeszcze jeden lub dwa powody, dlatego wolę odsłuchy w salonach. Niestety wiem, że nie to samo co w domu. Ale zdaję sobie sprawę z tego, że to zakup poważny i spróbuję coś wymyśleć, żeby w domu dwie ub trzy pary przesłuchać. Tylko najpierw chcę tą listę trochę ograniczyć do max 3 par.
 6. No te triangle mają świetne opinie. Nie brałem ich pod uwagę z racji trochę zbyt dużej wysokości. 46cm to już trochę jest, zważywszy że na wyższej komodzie by stały. Ale do rozważenia, dzięki.
 7. Tak, biorę to pod uwagę, niemniej jednak ew. po wymianie silverów. Silvery to jednak nie jest szczyt osiągnięć (mimo, że w swoim przedziale cenowym to bardzo dobre monitory). Wydaje mi się, że w moim przypadku czas na kolumny, bo obecne zostały mi z poprzedniego zestawu a przy zmianie głównych sprzętów nie starczyło na kolumny. A Atoll ma co nieco jeszcze do zaoferowania, moim zdaniem. W droższych podstawkach są już jednak inne rozwiązania wysokotonowych, są też konstrukcje trójdrożne czy inne rozwiązania technologiczne, które muszą mieć wpływ na lepszy przekaz, mimo moich warunków. I to chce osiągnąć. Jeśli polepsze górę i średnicę, dół zostanie na podobnym poziomie to już będzie jakiś krok w przód. Wtedy ew. subwower (np. Rel t5i - wiem, wiem, powiecie, że mały). Ale tak naprawdę muzyka u mnie leci w tle, często słucham wieczorami i dużego jeb...ia nie potrzebuje.A często ma się duży sub, i skręcony i tak na minimum, żeby nie burzył całego przekazu swym basem. Naprawdę nie ma u mnie tragedii jak niektórzy myślą, że 40m2, monitory i kiepski układ, to na bank źle. Silvery dają radę, moim zdaniem. Muzyka głównie to klasyczny rock, blues, spokojne odmiany jazzu trochę alternatywy czy progresywnego rocka. Ale na spokojnie. Lata podkręcania prawie na full mam za sobą Ważna rzecz, kolor czarny lub pochodne i koniecznie z maskownicami. Jeśli się nie mylę np. Neat Acoustics momentum sx3i nie mają maskownic i to deklasyfikuje u mnie sprzęt. Maskownice ze względu na dzieci.
 8. Aa.. I jeszcze chyba Focal Electra 1008be, może też warte zachodu...?
 9. Czasem tak bywa, że o inny układ ciężko, bo z kobietami wiadomo, nie jest lekko. Miejsca odsłuchowego jako tako nie ma, nie siedzę przed sprzętem i nie słucham godzinami, bo zwyczajnie nie mam na to czasu. Muzyka gra godzinami, ale w tym czasie robię różne rzeczy, jak to w domu... Obecny zestaw nie gra źle, jest dobrze i chciabym, żeby było lepiej. Wiem, że nie osiągnę tego co mógłbym w innym układzie i przy podlogówkach. Ale to może za kilka lat... Są kolumny i wzmaki, które się zgrywają. Myślę, że atoll nie jest trudnym wzmakien i jest szansa na udany zestaw. Pytam o doświadczenia, nie ślepe porady. A tutaj osób, które przewaliły sporo sprzętów nie brakuje. Mam pewne ograniczenia odnośnie wypożyczeń czy ustawienia sprzętu i nic na to nie poradzę. Jeśli ograniczę zestaw do dwóch czy góra trzech, to może z wypożyczeniem coś wykombinuje. Niemniej przy używanych już to odpada, jeśli z innego końca Polski. Wiem, że są osoby, które mają wiedzę, że np. jeśli wezmę MA Gold czy Platinum, to góra się poprawi ale stracę na dole, ze względu chociażby na mniejszy głośnik. A może nie...? O to mi chodzi
 10. Witam. Przymierzam się do wymiany moich kolumn Monitor Audio Silver 2. Grają z Atoll in200 signature, źródło to Atoll Cd 200 Signature, a najwięcej i najczęściej streaming przez Raspberry + Allo Digione Signature. Jest tylko problem, bo sprzęt i kolumny stoją na wysokiej komodzie 90 cm (ciężka i stabilna),komoda wąska, 160 cm. Salon z aneksem ok 40m2 otwarty po części na kuchnie. Z akustyką nie jest moim zdaniem najgorzej. Dużo przedmiotów w pomieszczeniu, sufit podwieszany, 2 ściany (za i naprzeciw sprzętu) tak jakby podwójne, bo na murowanej ścianie jest karton gips na stelażu i cegła, obrazy, kwiaty itp. Niestety inny układ na razie nie wchodzi w grę, żadnych standów pod kolumny czy inych usytuowań. Jest jak jest i musi tak zostać. Podłogowe też odpadają. Chce z tego co mam wyciągnąć najwięcej ile się da. Stąd chęć zmiany kolumn, które są dobre ale wiadomo, że nie jakieś szczyty możliwości. Mój budżet to max 10tys. Najlepiej nowe ale używki też wchodzą w grę, ale kolumny stosunkowo młode. I tak moje typy (nie za duże bo to też ma znaczenie z racji usytuowania). 1. Monitor Audio Gold 100 5g 2. KEF R3 3. Buchardt S400 4. GATO FM-15 5. Amphion Argon 3s 6. Monitor Audio Platinum pl100 mkII (jedynie używane) Chciabym polepszyć jakość dźwięku na górze i dole. Moje Silvery jak wiadomo mają 20 cm niskotonowy. Czy to ma znaczenie przy pozostałych, które z reguły maja mniejsze głośniki? Jak to się ma do trójdrożnych (Kef, buchardt?) Aha, odsłuchy w domu odpadają, nie będę tłumaczył dlaczego. Ale może ktoś z Was ma doświadczenie z Atollem i wymienionymi kolumnami. Jestem w stanie podjąć ryzyko, bo myślę że gorzej nie będzie.
 11. Chętnie zamienię się zworkami. Posiadam Tellurium Q Silver, w stanie bardzo dobrym. A potrzebuje Tellurium Q Black II, Także może akurat ktoś coś, oczywiście z małą dopłatą do Silverów.
 12. Mam pytanie, bo wkrótce powinienem otrzymać Allo Digione Signature. W tej chwili mam Digi Pro+ i odtwarzam przez My Volumio. Spojrzałem dziś w ustawienia i wybór nakładek, ale jest tylko Allo Digione. Nie ma wersji signature... Co z tym fantem? Czy b muszę inny odtwarzacz czy to zatrybi na tym ustawieniu Allo Digione?
×
×
 • Utwórz nowe...