Skocz do zawartości

Cadi

Uczestnik
  • Zawartość

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Cadi

  1. Wiim Amp + Polk ES20 Zestaw wystarczający na moje potrzeby, jakość dźwięku wiecej niż zadowalająca, ale jak już wspominałem na samym początku, żaden ze mnie audiofil 🙂 Udało się też trafić na promkę na kolumny. Dziękuję wszystkim za pomoc w doborze, choć większość dyskusji rozegrała się tu:
  2. Cześć, Czy polecacie jakieś słuchawki bluetooth ogólnego zastosowania dla przeciętnego człowieka w rozsądnych pieniądzach? Słuchawki do użytku w domu, biurze, podróży. Do różnych zastosowań: muzyka, tv, rozmowy (tel, teams), jakieś nie esportowe gry. Sygnał z różnych źródeł: telefon, laptop, tv, Wiim amp (jeśli nie będzie problemów z podłączeniem). Typ: wokółuszne (raczej zamknięte, z możliwością podpięcia po kablu) i dokanałowe (być może kupię oba rodzaje). Ważne też żeby były wygodne, a akumulator nie padał co chwilę. Nie jestem audiofilem więc nie potrzebuję nie wiadomo jak dobrego i drogiego sprzętu, źródła dźwięku też są raczej standardowe/przeciętne więc wypasione słuchawki i tak nie pokażą swoich możliwości. Jeśli chodzi o budżet, to nie mam rozeznania, 300, 500, 700 czy 1000...przy słuchawkach dla przeciętnego "Kowalskiego" nie wiem jaka powinna być kwota żeby nie kupić elektrośmiecia, ale jednocześnie zbyt "profesjonalnego" sprzętu, którego potencjału i tak nie wykorzystam. Przy video czytałem, że warto żeby był aptx.
  3. Hmm...aż tak na elektryce się nie znam, ale czy nie wystarczy jednej żyły zakończyć czarnymi wtykami, a drugiej żyły czerwonymi? Bez różnicy która żyła będzie czerwona/czarna ale istotne jest aby ta sama miała identyczne wtyki (nie zrobić żyły, która na jednym końcu bedzie czerwona, a na drugim końcu czarna). Znacznik na jednej z żył jedynie ułatwia żeby tą żyłę zakończyć jednym kolorem bez pomyłki (lub odpowiednio połączyć bez wtyków). W tym kablu żyły nie są poplątane w zewnętrznej izolacji, więc jedną żyłę jakoś da radę sobie wyznaczyć. Dobrze myślę? 😉
  4. A testował ktoś kiedyś taki kabelek? QED Profile 79 Strand https://www.q21.pl/qed-performance-classic-79.html Różni się on czymś od wspominanej wcześniej MELODIKA BWC2250? Poza ilością włókien.
  5. Chodziło o coś bardziej budżetowego do tego zestawu, niemniej dzięki za przykłady 😉
  6. @Piotr Sonido To może polecasz jakąś alternatywę? 😉
  7. Nie muszę, sam pisałem, że bardzo często melodika nie jest tu polecana, bo właśnie zamula. Choć niektórym odpowiada. Potrzebuję połączyć czymś ten zestaw i po prostu chciałbym kupić coś co będzie tu "pasować", a że się nie znam, to przychodzę z prośba o pomoc 😉
  8. Jeszcze jakieś alternatywy? Czy do Polk ES20 wystarczy górna płyta o rozmiarach powiedzmy 15x20cm? Kolumny mają 21,5x35cm, ale też dosyć specyficznie zaokrąglone boczne krawędzie, stąd powierzchnia styku spodu kolumny na szerokość jest mniejsza (ale nie znam dokładnego wymiaru).
  9. To skoro wzmak jest trochę jaśniejszy, kolumny trochę cieplejsze, to kabel powinien być bardziej neutralny? 😅 No na tej stronie nie ma gotowych kabli (dostępnych), ale generalnie bardzo często sprzedawany jest sam przewód, a wtyki oddzielnie. Samodzielne zakończenie kabla raczej nie powinno być aż tak problematyczne 😉 choć fakt, wygodniej kupić gotowca
  10. Poprosiłbym jednak o jakieś konkretne propozycje modeli, bo nie chciałbym popełnić jakichś kardynalnych błędów przy swoim pierwszym zestawie 😉
  11. A jakie kable głośnikowe będą pasować do tego wzmacniacza i cieplejszych kolumn? Na razie będę próbował z Polk ES20. Zestaw jest budżetowy, więc na kable też nie chciałbym wydawać fortuny 😉 I czy w ogóle kable będą miały jakieś większe znaczenie przy takim zestawie? Z tego co czytałem, to sporo osób nie poleca melodiki... A co w przypadku najtańszej opcji i kabli typu https://www.speckable.pl/pl/product/43807,przewod-glosnikowy-bitsound-lp0053-tlgyp-2x2-5-ofc-miedz-beztlenowa-bitner ? I np. takich wtyków https://www.speckable.pl/pl/product/76155,prolink-premium-tbc-054-wtyki-glosnikowe-typu-banan-skrecane-proste-pozlacane-2szt-czarny-czerwony Czy jakość będzie się bardzo różnić?
  12. Z wyglądu ok, choć nie ta wysokość, bo poszukuję 70 cm.
  13. Cześć, Czy polecacie jakieś standy, na które nie wyda się fortuny, a będą jakościowo przyzwoite? Szukam jakichś na wysokość ok. 70 cm, co wydaje się nie być standardowym rozmiarem, bo zdecydowana większość to 60 cm, co w moim przypadku jest trochę za nisko. Natrafiłem na ofertę firmy Cross-Tech (np. model S1), jest wiele wysokości do wyboru, polska marka, czy ktoś miał do czynienia z tymi standami lub może powiedzieć coś więcej o samej marce? Przeszukując forum znalazłem też wzmianki o VAP (raczej stare posty), ale niespecjalnie są dostępne, na stronie producenta jest jedynie oferta bez cen i to wygląda na jakąś nieaktualną.
  14. Dlatego myślałem, że podstawkowe w tym układzie lepiej się sprawdzą, zwłaszcza jeśli ustawiłbym je na nieco wyższych standach, powiedzmy 75cm, wtedy dostałyby więcej luzu, bo wystawałyby w wìększości ponad komodę, a do TV byłyby dodatkowe 10cm przestrzeni.
  15. Jakby przyjąć, że kolumna ma 20cm szerokości, to odległość pomiędzy środkiem obu kolumn wyjdzie 180cm (160 komoda + 10 połowa kolumny + 10 połowa kolumny). Dla zobrazowania zdjęcie. Sofa stoi na wprost TV i jest ustawiona mniej wiecej w polowie pokoju, za sofą jest jeszcze stół. Po lewej stronie są drzwi balkonowe, po prawej meble na prostopadłej ścianie 😉 No to już wiem żeby brać pod uwagę cieplejsze kolumny, jak piszecie 🙂 po przeczytaniu tych kilku definicji wydaje się to zasadne 😉
  16. W sprawach brzmienia i doboru to oczywiście zdaję się na Was, bo nie mam tu żadnej wiedzy i doświadczenia, a chciałbym wybrać coś dobrze 😉 Nie wiem też jak rozpoznać kolumny z cieplejszym brzmieniem 😅 Podłogowe też mogłyby być ale będą stały zaraz obok komody, więc odległość między kolumnami wyniesie 160 cm plus po połowie szerokości kolumny z każdej strony licząc od środka do środka. A gdzieś czytałem, że przy podłogowych tą odległość powinna być większa. A z jednej strony będzie "wciśnięta" pomiędzy ścianę i komodę (tam mam tylko ok. 30 cm szerokości). Jeszcze dodam, że komoda ma 81 cm wysokości jeśli to coś zmienia. Niestety nie mam zbytnio możliwości zmiany ustawienia. Kanapa stoi na wprost TV ok. 2,5m od przodu komody.
  17. Witam, Planuję złożyć swój pierwszy zestaw stereo (z możliwością ewentualnej rozbudowy o subwoofer) i skłaniam się ku Wiim Amp. Jakie kolumny do ok. 2000 polecacie do tego wzmacniacza? Pomieszczenie: 20m2. Przeznaczenie: 70% TV (filmy i czasem konsola), 30% muzyka (różna, pop, rock, metal, rnb, klubowa, instrumentalna... co mi wpadnie w ucho, no może poza klasyczną). Ustawienie: po bokach komody (160 cm szeroka) na której stoi TV (potrzebne będą standy). Z jednej strony w kącie, z drugiej trochę więcej przestrzeni. Brzmienie: zupełnie się na tym nie znam. Tak żeby było dobrze pod TV i muzykę i wiem, że nie będzie idealnie pod każdą z tych opcji. Ale na pewno będzie lepiej niż dźwięk z TV czy jakichś tanich głośników. Jeśli będzie mi brakować basu w filmach, to pomyślę o rozbudowie o sub. Na razie czekam jeszcze na dostępność wzmacniacza w polskiej dystrybucji. Niestety nie mam nawet na czym testować kolumn i nie za bardzo nawet się znam.
  18. Rozumiem, że Loxjie tańszy dlatego więcej zostanie na kolumny? Fakt, że Loxjie A30 + Wiim mini wyjdzie jakoś 4 stówki taniej niż Wiim Amp. Loxjie A40 + Wiim mini praktycznie tyle samo co Wiim Amp. HDMI tak naprawdę po to żeby ograniczyć konieczność korzystania z drugiego pilota 😉 O ile oczywiście po HDMI będzie działało sterowanie pilotem od TV (jednoczesne włączenie wzmacniacza, głośność).
  19. Tak jeszcze przeglądam forum i możliwości. Co sądzicie o Wiim Amp + głośniki pasywne? Czy będzie to lepsze rozwiązanie niż aktywne w przedziale cenowym do 3 tys.? Z aktywnych to co udało mi się znaleźć w tym budżecie (ceny nowych) z hdmi arc i sub out: 1. ELAC Connex 2. Argon Audio Fenris A5 lub A4 3. Argon Audio Forte A5 lub A4 Czy są jeszcze jakieś możliwości? Ponad budżet: 4. Klipsch The Fives Kefy zdecydowanie za drogie, wolałbym jednak iść w nowy sprzęt jako, że nie mam doświadczenia z audio. Im więcej czytam o nich opinii tym większy mam mętlik w głowie...
  20. A coś zarówno z hdmi i możliwością podłączenia subwoofera? Z tego co wyczytałem, to Magnaty aktywne (2a) mają hdmi, ale nie mają wyjścia na subwoofer. Nie chciałbym się ograniczać gdybym z 2.0 chciał jednak zrobić 2.1 No chyba, że te Magnaty są na tyle ok, że bas do filmów też jest wystarczający.
  21. Witam, jestem tu nowy, ale przeszukałem już kilkadziesiąt wątków o aktywnych głośnikach/kolumnach i nadal nie mam jasności co będzie optymalne i jaki model sprawdzi się najlepiej. Zaznaczam, że nie jestem audiofilem, nie mam żadnej wiedzy w tematach audio i właśnie dlatego liczę na Waszą pomoc i wsparcie. Chciałbym kupić aktywne głośniki podstawkowe lub kolumny podłogowe jeśli to lepsze rozwiązanie, które podłączę pod TV przez hdmi. Głośniki mają poprawić jakość dźwięku TV i mają być lepsze niż soundbar (który i tak przez wszystkich nie jest w żaden sposób polecany). Na głośnikach poza filmami i konsolą (70%) chciałbym również posłuchać muzyki (30%). Głośniki staną w salonie ok. 20m2. Miejsca raczej niewiele, ale i tak musiałbym postawić je obok niskiej komody (na której stoi tv), więc czy będą to standy, czy kolumny podłogowe nie robi raczej większej różnicy, choć miejsca pomiędzy komodą a ścianą zostało tylko 30 cm (z drugiej strony komody miejsca jest trochę wiecej). Wracając do sedna, chciałbym żeby głośniki zaspokoiły po części wymagania "kinowe" jak i "muzyczne". Wiem, że nie osiągnę efektu wow jak w kinie dopóki nie postawię pełnoprawnego kina domowego, ale nie o to mi chodzi. Głośniki mają być raczej uniwersalne, ale dobrze radzące sobie zarówno z filmem (zrozumienie dialogów i wystarczający bas do efektów dźwiekowych) jak i z muzyką (co dyskwalifikuje soundbar). Budżet w okolicach 1,5 - 2,5 tys. Z większych wymagań: 1. HDMI ARC 2. Możliwość połączenia Bluetooth (choć wiem, że da się to obejść oddzielnym urządzeniem) 3. Możliwość podłączenia subwoofera gdybym jednak do filmów musiał iść w kierunku 2.1 4. Wystarczający bas z ewentualną możliwością podbicia w filmach lub zgodnie z punktem 3 musiałbym jednak dokupić sub Z tego co udało mi się wyczytać z innych wątków najczęściej polecane są: 1. ELAC connex - stosunkowo mniejsze monitory 2. Magnat Reference 2a (3a niestety chyba już nie produkują) - tu chyba brak możliwości podpięcia subwoofera 3. Magnat Reference 5a - podłogowe, też bez wyjścia na sub, ale pewnie oddają więcej niskich tonów niż monitory 4. Klipsch The Fives - obawiam się że nie mój budżet, choć są godne uwagi Jesteście w stanie coś polecić, zaproponować? Jeśli lepiej monitory, to jakie standy? Najlepiej z regulacją wysokości bym mógł dopasować ją do wysokości komody (ok. 81 cm). Jeśli konieczny będzie subwoofer, to jaki? Rozumiem, że suba można wyłączyć podczas słuchania muzyki, a do filmów nie jest niezbędny sub z zamkniętą obudową? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...