Skocz do zawartości

MCHammer2022

Uczestnik
  • Zawartość

    52
  • Dołączył

  • Ostatnio

Informacje osobiste

  • Lokalizacja
    Ostrów Wielkopolski

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. Bo Quadrale tak grają. Miałem Quadrale Wotan mk2 i ogólnie kolumny grały zacnie oprócz tego, że były za jasne - tak mnie to drażniło, że je sprzedałem.
  2. Twoje Elac i Yamaha potrzebują do 100 godzin pracy ("wygrzewania") aż zaprezentują pełnię swoich możliwości.
  3. No właśnie, tym bardziej, że dźwiękowo A-S701 stoi o klasę wyżej niż R-N600A. Ja bym wybrał A-S701.
  4. Napisz im, że jeżeli nie dostaniesz kolumn w ciągu 7 dni to oczekujesz 20% rabatu a jeżeli go nie dostaniesz to odstępujesz od umowy. Wtedy się sprężą. 😀
  5. Wiedza ekspercka i doświadczenie.
  6. Na przemyślanym doborze adekwatnych jakościowo elementów toru w celu uzyskania dźwięku możliwie dobrej jakości a nie przypadkowym.
  7. Coś tam jednak słychać, szczególnie w systemach składanych starannie. Przed wyjazdem pytam się jaki sprzedający ma system, żeby się zorientować czy wyprawa w ogóle ma sens.
  8. A ja stosuję trzecią metodę: tworzę własną listę interesujących sprzętów i gdy coś pojawi się w mojej okolicy jadę na odsłuch i oceniam. Ta metoda wymaga wprawdzie tygodni/miesięcy, które muszą upłynąć zanim coś się obok mnie pojawi ale w końcu audio to nie wyścig na czas. 🚲🚲🚲
  9. Jeżeli ktoś lubi ruletkę to owszem. Jeżeli ktoś nie lubi to nie kupi w ciemno bez odsłuchu tym bardziej, że mówimy o niewystandaryzowanym, niemarkowym sprzęcie chińskim z potencjalnymi trudnościami z odsprzedażą na rynku wtórnym. Może ktoś zasugerował się taką rekomendacją jak twoja i kupił w ciemno? A potem się okazało, że to nie jego dźwięk? Takich historii zakupowych jest wiele. W audio wszystko jest względne i każdy może słyszeć inaczej. To że tobie się podoba to nie znaczy, że innym się będzie podobało.
  10. Dziwnie stawiasz sprawę. Jak ja miałbym wydać 5k na sprzęt to też chciałbym najpierw usłyszeć jak gra. Sam w życiu otrzymałem kilka rekomendacji typu klasowy Lyngdorf czy Hegel, które skreślałem po odsłuchu. No i ten forumowy Arcam ma już drugiego właściciela w okresie gwarancji, więc tym bardziej nasuwa się pytanie co w nim przeszkadza (dźwięk? upierdliwa funkcjonalność?), że skłania do sprzedaży.
  11. To nie ja chcę nowy sprzęt tylko autor wątku. Ja kupiłbym używany M6i za 4k, o czym też już pisałem.
  12. Jeżeli masz ciekawszą propozycję to ją przedstaw.
  13. Ode mnie rekomendacja Musical Fidelity M6si za 6900zł do negocjacji. Tutaj jest podobno nowy sprzedawany przez firmę - pytanie co to za firma (czy nie jakiś "krzak") i czy sprzedaje wysyłkowo i honoruje 14-dniowe prawo do odstąpienia od umowy? https://www.olx.pl/d/oferta/musical-fidelity-m6-srebrny-super-cena-nowy-wzmacniacz-rewelacja-CID99-ID18Ml4W.html
  14. Wielkość pomieszczenia umożliwia podłogowe, więc idź w podłogowe. Monitory wymagają zainwestowania kilkuset złotych (albo i więcej) w standy, które dodatkowo muszą mieć wysokość uwzględniającą wielkość monitora, więc możesz mieć pod górkę z szukaniem.
  15. Miał być wzmacniacz ciepło grający a nie pierwszy lepszy:
×
×
  • Utwórz nowe...