Skocz do zawartości

vandaal

Uczestnik
  • Zawartość

    28
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez vandaal

  1. Witam. Pozbyłem się aktywnych minotorow Krk rokit 8 (wbrew opiniom na forach basu było malutko, typowe kolumny do studia) Potem zakupiłem głośniki Bose Companion 5,bas o niebo lepszy, no i ogólnie bardzo dobrze grały, ale też je sprzedałem, bo kupiłem tanio a sprzedałem drożej Brakowało mi w nich pilota i chciałbym może coś jeszcze lepszego. Czytałem trochę i uwagę zwracają Edifiery s730 (tylko troche przekraczają mój budżet) oraz edifiery s530 (tylko tutaj już jest inny, słabszy subwoofer. Jakieś jeszcze inne propozycje? Cena do około 1300zl
  2. Witam, Kupiłem dwie sztuki KRK Rokit 8 G2 - monitory aktywne Mam w każdym z nich wejścia XLR, TSR [balanced] i RCA [unbalanced] Co to znaczy zbalansowane i niezbalansowane? I jak mam to podłączyć skoro z karty dźwiękowej mam jedno wyjście? Przecież wkładając dwójnik będę miał mono.
  3. Padło na coś zupełnie innego - akurat znajomy sprzedawał więc wziąłem KRK Rokit RP8 G2 - wielkie są, na razie nie mam kabla żeby je podłączyć. Jak najlepiej to zrobić? TRS RCA XLR ?
  4. Dziś właśnie wybrałem się do kilku salonów HiFi. Niestety nigdzie nie mają aktywnych monitorów odsłuchowych. A co do kolumn pasywnych to też jest mały wybór. Zaczynam teraz myśleć nad kolumnami pasywnymi z amplitunerem. Słuchałęm: Indiana Line Tesi 260 - łądne, mało basu, reszta poprawnie M-Audio BX2 - trochę więcej basu - ale woofer był większy i mniejszy pokój do odsłuchu. Nic innego w tych cenach [do 1500zł] nie mieli... Sprzedawcy byli za wzmakiem + pasywne w tej cenie. Powielali stereotyp [a może to prawda] że aktywne monitory mają słabe wzmacniacze, a dobre zaczynają się od 3tys w górę.
  5. A może jakieś inne monitory, nie studyjne? Podkreślam, że nie tworzę muzyki, chcę mieć przyjemność ze słuchania a spotykam się z coraz większą ilością opinii, że aż uszy więdną przy słuchaniu?
  6. Panowie nadal nic nie kupiłem Też myślę, że w tych monitorkach najważniejsze są wyższe częstotliwości bo subwoofer kupię na pewno. Więc jeszcze raz - monitory aktywne do ~1600zł para - jakie? Te adamy mi się podobają z wyglądu + mają bass reflex z przodu i pokrętło - będą dobrze grały? Lepiej od KRK, JBL LSR 305?
  7. A co to za różnica skoro będę miał subwoofer?
  8. Tak sobie czytam o tych monitorach i pojawiła się konkurencja. Co będzie najlepszym wyborem: Krk rokit5 g3 - Bass reflex z przodu i mozliwosc podkrecania niskich i wysokich Jbl lsr 305 - na zagranicznych forach mówią, że są lepsze no i ladniej wygladaja ale bass reflex z tylu wymaga odleglosci od scian a u mnie z tym jest problem. Bx5 D2 - tanie... Yamahy hs5 - w sumie nie wynikało z żadnego testu aby były lepsze od tych wyżej, ale sa niby równie dobre Tutaj jest test Yamahy, krk i jbl. Ktoś potrafi to zinterpretować? Mi to nic nie mówi http://m.youtube.com/watch?v=9oFwIyxSKjY
  9. Czyli konkretnie jak podłączyć pod kartę dźwiękową subwoofer Magnat betasub i monitory KRK?
  10. Mobydick a dlaczego polecasz bardziej tamte monitory do suba? I co z podłączeniem tego wszystkiego, do tego suba sir podłącza monitorki? Jest tam w ogóle taka opcja?
  11. Może jednak warto postawić na te KRK?
  12. Na początek zamówię same monitory i sprawdzę jak jest z tym basem - będzie brakować to po prostu dokupię subwoofer Jakie monitory aktywne są najlepsze w cenie powiedzmy do 1000zł?
  13. Witam, Niejedną godzinę przesiedziałem na czytaniu i myśleniu co będzie w moim przypadku najlepsze i najbardziej spodobał mi się pomysł monitorów aktywnych plus subwoofer. Argumentem jest mało zajmowanego miejsca, b.dobra jakość wysokich pasm uzupełniona o subwoofer, który zapewni pasma niskie, brak dodatkowego osprzętu jak DAC, wzmacniacz itd. Teraz zostaje dobór monitorów oraz subwoofera. Monitory: Kolega wyżej napisał o M-AUDIO BX-5 D2 za ~650zł para Czytałem recenzje i rzeczywiście ponoć dają radę. Jakieś inne, lepsze propozycje? KRK wychodzą za drogo jak jeszcze trzeba kupić subwoofer. Subwoofer: Padł MAGNAT Betasub 20A za ~700zł I tutaj już recenzje są różne, w tej cenie chyba rzeczywiście jest jednym z lepszych, ale przestraszyłem się niektórych opinii jakoby ten subwoofer w ogóle nie dawał rady. Jak to jest? Będzie lepszy niż subwoofery z BC compaion 5 albo innych zestawów 2.1 komputerowych? A może JBL ES150? I jest też opcja bez subwoofera - w sumie nie wiem jak grają takie monitory więc nie wiem czy basu będzie mi brakować - może lepiej zainwestować w monitory te 1500zł np. w 8 cali niż 5 cali i subwoofer?
  14. Trochę poczytałem, bo to temat rzeka i niestety nikt nawet nie prowadzi żadnych miarodajnych rankingów głośników, albo rankingi kończą się na głośnikach za 500zł. Już nie mówiąc o tym, że rankingi zagraniczne uwzględniają zupełnie inne modele i bądź tu mądry [dziwne]. Przemyślałem też trochę swoje zapotrzebowania - w pokoju nie mam miejsca na duże kolumny, więc wchodzą w grę jedynie małe kolumienki albo zestaw 2.1. Głównie słucham na nich muzyki ale nie jestem takim audiofilem żeby przeszkadzało mi to, że muzyka jest w stereo a słucham jej na 2.1. Chcę mieć po prostu dobre brzmienie, dobry i mocny bas, który da radę przy wysokiej głośności. Nie miałęm do czynienia z dobrym sprzętem audio, ale powiedźmy, że Bose Companion 5 którego słuchałem już spełnia chyba moje wymagania. Ale wiadomo - chcę jak najlepszy sprzęt w swoje cenie Cena to maks 1500zł ale na prawdę wolałbym zostać przy 1000zł. Bose Companion 5 dziś słyszałem w sklepie, ale podłączałem jedynie telefon i dźwięk był cichy, więc nie wiem jak zachowa się bas gdy podłącze pod kompa i zrobię na prawdę głośno. Satelity natomiast zrobiły na mnie niemałe wrażenie i ogólnie dźwięk był bardzo, ale to bardzo dobry! Czytałem coś o Klipsch Promedia 2.1 - w Polsce jakoś mało popularne [dlaczego?!]. Dużo osób za granicą je chwali i są do dorwania za kilka stówek. Będą lepsze od BC5? A może Corsair SP2500 2.1? Albo jakieś najlepsze Logitechy/Creativy? Są też świetne kolumny Audioengine 5+ [niby najlepsze głośniki komputerowe] ale po pierwsze niedostępne a żeby je ściągnąć z Niemiec to wyjdzie 1600zł - trochę to za dużo... Tak z ciekawości jak te BC5 mają się do SOLO 7C albo modecom MHF60U? A może jakieś studyjne kolumny plus taki mały wzmacniacz? [chodzi mi o to co wygląda jak "modem" i ma tylko ze dwa pokrętła a nie taki typowy wzmacniacz]. No i oczywiście zależnie od zestawu trzeba albo kartę dźwiękową, albo dac [nawet nie wiem co to jest] albo jakieś inne rzeczy dokupić... Przy BC5 nie trzeba bo podłączam pod USB więc to też trzeba by wziąć pod uwagę w kosztorysie jakiegoś innego zestawu. Proszę Was ludzie kochani pomóżcie bo kasa leży na biurku i aż się prosi żeby ją zamienić na dobrą muzykę! Ja teraz słucham muzyki na creativach P380 i uszy mi więdną. Wy się na tym znacie a ja sam nie potrafię podjąć decyzji, za dużo pytań a za mało odpowiedzi...
  15. Czyli w tych pieniądzach zdecydowanie lepiej będzie grał wzmacniacz plus kolumny niż np. Bose Companion 5?
  16. Witam. Głośniki komputerowe vs. wzmacniacz i kolumny... Chcę kupić jakieś audio do pokoju 11m2, zależy mi na mocnym basie [całe życie mi go brakuje, bo albo pierdzi albo nie daje rady ] ale oczywiście całość ma dobrze grać. Słucham różnej muzyki, house, trance, pop, często słucham muzyki głośno [lub bardzo głośno] i zależy mi na tym żeby bas był przyzwoity. Sprzęt będzie podpięty pod komputer [nie wiem czy wymieniać kartę muzyczną bo mam SB x-fi xtreme audio albo music chyba]. Coś czytałem o DAC ale nawet nie wiem o co w tym chodzi, jestem zielony w tych tematach. Czy lepiej kupić zestaw np. 2.1 czy wzmacniacz plus kolumny? Ktoś polecił mi Bose Companion 5, jest w cenie około 1tys. zł. Dotychczas słuchałem muzyki przez wzmacniacz grundig R1000 plus kolumny grundiga M800. Czy BC5 będzie grał lepiej? Czy jednak jakiś wzmak i kolumny? I co z kartą? I co z DAC? I czy coś jeszcze? Cenę maksymalną ciężko mi opisać. Jeśli bardzo warto to mogę dołożyć kilka stów, a jeśli nie to wolę wydać 1tys. albo i mniej
  17. Może totalnie się te kolumny nie zgrywają lub rzeczywiście coś jest uszkodzone... Obecnie mam Grundiga i gra cudownie, regulacja bassów na godzinę 13:00 i jest cudo, w Denonie miałem na maks a było jak w Grundigu na -2 czyli godzina 10:00...
  18. Czy Ty nie rozumiesz, ze w Denonie ustawiając bass na maksa i włączając Loudness ledwo słychać bass? Jest tylko puste pukanie. A w Grundigu przy ustawieniu +1 [a jest +-5] jest już bass bardzo dobry, a przy 4 bass jest potężny, ogromny ale zarazem dynamiczny [bardzo dobra jakość] natomiast mi starcza na +1. Więc nie słucham gałki tylko muzyki, która powinna dobrze brzmieć i mieć niskie tony, a nie puste pukanie.
  19. testowałem te wzmacniacze przy różnej muzyce i przy różnych ustawieniach, w tym średnich i wysokich tonów! Z włączonym loudness i wyłączonym, z włączonym "source direct" i wyłączonym. Grundig bije na głowę Denona jeśli chodzi o podkręcanie niskich, średnich [denon w ogóle tej opcji nie posiada] i wysokich. Różnica jest kolosalna..
  20. Chodzi mi o regulację bassu, Loudness zawsze włączony. I właśnie tutaj dochodzimy do tego, że w Denonie mam odkręcony bass na maks, Loudness ON a bassik to jedynie płytkie puknięcia, natomiast w Grundigu regulacja bassów jest na +1 [maks odchylenie to +/-5] i bass po prostu jest, wcale nie bije bardzo mocno, ale przy większej głośności widać, że chociaż ten niskotonowy delikatnie chodzi... Więc to nie jest tak, że ja chcę dużo bassu skoro starcza mi +1 a można ustawić na +5. [Przy +5 bass jest po prostu ogromny co nie znaczy, że sztucznie zniekształcony itd.] I zastanawia mnie jak to możliwe, że sprzęt sprzed 30 lat potrafi podkręcić bass o tak wielką różnicę podczas gdy Denon [ale co znacznie lepsze Yamaha za 3 tysiące!!!] nie potrafią wydobyć z siebie bassu na poziomie -2 Grundiga. Wzmacniacz Grundiga rzeczywiście jest znacznie cięższy od Denona chociaż to mnie nie przekonywuje, kiedyś komputery też były wielkie i ciężkie co nie znaczy, że lepsze...
  21. Co w tym dziwnego? Chyba się nie rozumiemy, to ogromna różnica, albo basik ledwo odczuwalny z podbiciami i na maksa, albo w połowie regulatora a bass zapiera dech w piersiach. Ale doczytałem się jednej różnicy i to chyba to, mianowicie w Grundigu: bass control: 15 dB at 40 Hz w Denonie: bass: 8 dB przy 100 Hz Nie wiem jak to porównać ale wartości się znacznie różnią..
  22. Problem nadal aktualny, proszę o pomoc..
  23. Panowie! Jest nowa opcja, teraz mam dwa wzmacniacze: Denon PMA-500AE i stary Grundig R 3000 plus Kolumny Grundig M 800- Oto ich zdjęcia, charakterystyka itd: http://img401.imageshack.us/i/20110105342.jpg/ http://img695.imageshack.us/i/20110105343.jpg/ http://img545.imageshack.us/i/20110105344.jpg/ http://img829.imageshack.us/i/20110105354.jpg/ http://img403.imageshack.us/i/20110105359.jpg/ http://img839.imageshack.us/i/20110105360.jpg/ http://img522.imageshack.us/i/20110105361.jpg/ http://img543.imageshack.us/i/20110105362.jpg/ http://img822.imageshack.us/i/20110105364.jpg/ http://img98.imageshack.us/i/20110105365.jpg/ http://img257.imageshack.us/i/20110105366.jpg/ To jest sprzęt ojca więc znam jego prawdziwy stan techniczny. Jak byłem mały to wcisnąłem mu głośniki wysoko tonowe ale już są wyciągnięte. Poza tym wszystko super Moim zdaniem to gra cudownie [dziś byłem w sklepie i znalazłem te Magnaty! Puściłem je na Yamaha za 2000zł, płyta, kawałek Roxanne i oczywiście Source Direct... IMO zero basu, nawet po wyłączeniu Source Direct i podbiciu basów na max. Jest tam jakieś pukanie ale z głębią, odczuciem tego basu to nie ma mowy... Mój ojciec się trochę tym interesuje i też stwierdził, że niskie słabiutko... Ale włączyliśmy kolumny za kilka tysięcy i... Tylko delikatnie lepiej... Więc zapewne po włączeniu equalizera i podbiciu dodatkowo basów na komputerze byłoby lepiej... W każdym razie Grundigi mają przecudowny, głęboki, bardzo mocny bas. Szyby może nie wylecą ale nie mogłem przestać się uśmiechać gdy przed chwilą włączyłem je na połowę regulatora. Coś pięknego, ale nie mam porównania, nie znam się więc może nie wiem, że magnaty zagrałyby lepiej [?] Pytanie brzmi, czy wziąć Grundiga wzmaka i kolumny? Czy nie lepszy będzie nowy Denon z kolumnami Grundiga? W końcu wzmak grundiga ma przestarzałą technologie[?] Najbardziej bym chciał Denona [bo ładniejszy i troszkę lepsza specyfikacja na papierze] plus Kolumny M 800 Grundiga lub Magnaty o ile lepiej grają od tych Grundigów... Czekam ze zniecierpliwieniem na Wasze opinie! EDIT: Właśnie odciąłem stare końcówki w kablu z głośników i podłączyłem je pod Denona... Czy teraz produkuje się amplitunery bez opcji podbicia basu czy co jest do cholery?! Yamaha za 2000zł, nowy Denon, a jak ustawię bas na max. to jest tyle, co w Grundigu 4/10 !!! I wcale Grundig nie traci na jakości [ani kolumny] przy znacznie większym basie! O co chodzi? Rzeczywiście weszło jakieś prawo zabraniające produkcji wzmacniaczy z podbiciem basu? JAK TO MOŻLIWE?
×
×
  • Utwórz nowe...