Skocz do zawartości

mene

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Nie czekaj na odzew, sam posłuchaj, bo zaraz tu wyskoczą jacyś "fachowcy", że to nie gra, że do bani itd. a Tobie może się bardzo podobać, po co sobie psuć humor.
 2. mene

  Jaki kabel?

  Pojedynczy, i tak wychodzisz mono z amplitunera, a sygnał jest 5.1
 3. To jakie bas refleksy będziesz tam wsadzał wyjdzie na samym końcu obliczeń, zakładać sobie, że maja być dwie takie a nie inne rury na początku to tak jakby kupić komplet okien do domu, na którego budowę nie masz jeszcze planów.
 4. Tak, że szkoda 500zł. To przyzwoite kino, ale na tym poziomie zysk ze stosowania kabli będzie w najlepszym układzie dorównywał satysfakcji z zakupu, i to nawet bez słuchania. Zapodaj tam jakieś OFC ok 2mm kwadrat plus prawdziwy cyfrowy (75 ohm) i tyle.
 5. Ostatnia faza spełnienia zwariowanego audiofila, myślą, że drgania mają wpływ na przepływ prądu w kablach - zabawka dla wariatów, żenada...
 6. Chesky Records, Opus3, Reference Recordings, Mobile Fidelity... tylko po co Ci to? dobry sprzęt gra zawsze dobrze, na każdej płycie
 7. Najlepsza jakość - kablami wideo, znajdziesz w sklepach, na upartego możesz zwykłymi cinchami, zadziała, obraz będzie.
 8. mene

  Stereo do 2000pln

  Bardzo proszę: - Używane CD np. Denon ok. 200zł - Wzmacniacz Nad 320 800zł. - Kolumny Heco Metas 300 1100zł. Wychodzi wprawdzie 2100zł, ale może uda Ci się jeszcze tę 100 wykrzesać
 9. Wielkość, bo nie wstawisz ogromnych kolumn do małego pokoju, a potem to już tylko słuchać
 10. Żadne kable, szkoda kasy i złudzeń. Rozwiązanie proste czyli rezystor w szereg z głośnikiem, pewnie fabrycznie tam już jest jakiś tłumik, jak ustalisz dobrą wartość można go wyjąć i zastąpić nowym - docelowym, wyliczonym z sumy oporności fabrycznego oraz tego, który dołożysz. Daj 10W dla spokoju i braku grzania
 11. mene

  ulozenie kolumn

  Wstawiając w półkę będziesz miał więcej basu, a nie mniej, ratowanie się subem jest wtedy kumulowaniem problemu. Ustawienie poziome - tylko o ile będziesz siedział w dokładnie wyznaczonym miejscu. Kolumny mają takie a nie inne charakterystyki kierunkowe, zaprojektowane tak byś siedział na "wysokości" wysokotonowego - lub w niedalekim pobliżu i ewentualnie ruszał się lewo-prawo, nie góra - dół.
 12. Do muzyki to się kupuje wzmacniacz stereo (a potem najtańszy amplituner do kina - skoro dobra jakość muzyki Cię ineteresuje, a na kino patrzysz przy okazji), ale skoro już musisz to Denon lub jakiś inny - Yamaha. Kolumny? B&W z nowej serii 600 lub Heco Metas.
 13. Myślę, że ktoś zaraz Ci doradzi, jeśli jeszcze powiesz ile te kolumny mają kosztować (my już sobie dodamy te 400zł ze sprzedaży monitorków PianoCrafta).
 14. Żaden, chyba, że interesuje Cię DVD-Audio/SACD - to Pioneer. Samsung 1080P7.
 15. Traktuj DVD jako napęd dla amplitunera, więc słabe przetworniki dźwięku niech Cię nie interesują. Zwracaj uwagę na jakość wizji (jeśli z kolei ona Cię interesuje).
×
×
 • Utwórz nowe...