Skocz do zawartości

Kilka pytań od "zielonego" ;)


Recommended Posts

Efektów na razie brak niestety.
Przez moje niedopatrzenie trochę, już opisuję o co chodzi i będę mieć jeszcze jedno pytanie w związku z tym icon_smile.gif
Jak kompletowałem wszystko co potrzebne ( kable, preamp, dolutowywanie uziemienia itd.) to byłem prawie pewny, że z tyłu w gramofonie jest gniazdo DIN-5, w które włączę moją przerobioną wtyczkę, ale jak się okazało, z tyłu w gramofonie jest kabel, który ma końcówkę DIN-5 (męską), także, żeby podłączyć gramofon do przedwzmacniacza musiałbym chyba kupić kabel 2xCHINCH - DIN-5(ale żeńskie) i tu przerobić wtyczkę i połączyć to z tym kablem, który wychodzi z tylnej ściany gramofonu.
Dobrze kombinuję? Można w ogóle kupić gdzieś takie kable?icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo alternatywnie w celu ograniczenia ilości kabli gniazd i wtyczek kupić wtyczkę żeńską i przelutować kabelki.
Przykładowy koszt wtyczki żeńskiej na warszawskiej giełdzie elektronicznej 1,5 pln.

Propozycja Pacio jest nieco droższa - ale bardziej bezproblemowa (chyba sam bym z niej skorzystał i pewniej, i bezproblemowo i lutownicy wyciągać nie trzeba)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam w końcu po długich oczekiwaniach dotarła do mnieta przejściówka z allegro i w końcu otrzymałem to o co walczyłem od poczatku, czyli dobrze grający gramofon podłączony do wieży:)

Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagali w realizacji tego zadania i bez których na pewno nie udało by mi się tego zrobićicon_smile.gif

mam jeszcze jedno pytanie już nie tak bardzo zwiazane z gramofonem. Chodzi o bzyczenie w głośniku. Niezależnie czy coś gra czy głośniki są wyciszoe toz prawej kolumny słuchać takie ciągle powtarzajace sie "bzzyt, bzzyt, bzzyt" itd:) jaka może być tego przyczyna i jak to wyleczyć?icon_smile.gif
Dodam, ze głośniki są podłączone takimi zwykłymi kabelkami (drucikami) i wtyczką chinch.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się udało to się cieszę i chciałbym nadmienić, że właśnie wkroczyłeś w piękny świt winyli icon_smile.gif

Co do wspomnianego bzyk, bzyk.
Czy problem pojawił się wraz z wpięciem gramofonu/przejściówki?
Czy to okresowe bzyk, bzyk czy ciągłe buczenie?
Czy problem występuje jak wybrane jest inne źródło dźwieku niż gramofon?

Jeśli buczenie jest ciągłe i występuje wyłącznie gdy wbrany jako źródło jest gramofon - czy oby na pewno podłączyłeś uziemienie do preampa gramofonowego?

Jeśli mamy doczynienia z okresowymi szpilami - poruszaj kablem przy wtyczkach (zwłaszcza tym od prawego głośniczka) - może przewód się ułamał?

Możliwe również, że głośniczki łapią Ci śmieci od innych urządzeń - rozwiązania: inaczej ułóż kable, przestaw głośniczki, może pomoże

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam, z braku czasu dawno tu nie zaglądałem, ale mam teraz chwilkę więc powracam do tematu i już odpisuję na wszystkie pytania icon_smile.gif

Bzyczenie występowało już wcześniej zanim podpiąłem gramofon i wyglada to tak, że jak puszczę np. płytę CD ale wyciszę całkowicie dźwięk to słychać w głośniku "bzzzyt, bzzyt, bzzyt..." i słychac to bez przerwy jedno bzzyt po drugim:) i nie jest to buczenie:)
Jest to niezależne od tego czy wyciszone jest radio/CD/gramofon.

Jak przed chwilą przystawiłem kolumnę do ucha to dosłuchałem się, że to wydobywa się z tego mniejszego, wysokotonowego głosniczka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...