Skocz do zawartości

Słuchawki i wzmacniacz


Recommended Posts

Muzyki słucham bardzo rożnej ale techno na słuchawkach odpada icon_wink.gif sporo jazzu , rocka muzyki alternatywnej , gotyk , muzyka elektroniczna jest tego trochę, przymierzałem rożne modele sennheiserów , AKG no i philipsa i ten ostatni najlepiej leżał mi na uszach. Słuchawki widziałem w media i były podłączone do bardzo nędznego źródła tak wiec trudno było mówić o jakimkolwiek sensownym porównaniu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MM jest raczej ciężko przeprowadzić test, ale małe porównanie to co innego, jeśli słuchawki są podpięte identycznie to i jakość ze źródła jest ta sama. O ile dobrze kojarzę to w marketach mają centralki, ale dodatkowo są tam wzmaki (może to bardziej wygląda jak HUB słuchawkowy icon_wink.gif) więc ograniczeniem jest tylko to do czego wszytsko jest spięte (w MM opcje są dwie, albo jakiś polski wytwór z wyświetlaczem, wbudowany w półkę, albo zwykły CD). W markecie za to masz świetne pole doświadczalne do sprawdzania izolacji od otoczenia icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam ponownie

Kupiłem słuchawki philipsa http://www.allegro.pl/item641398411_slucha...s_shp_9000.html bardzo sympatyczne dźwięk w miarę neutralny dużo przestrzeń bardzo dobra stereofonia co najważniejsze sa muzykalne i żywiołowe a przy tym nie mają w sobie ani odrobiny krzykliwości. Mam w związku z nimi pytanie słuchawki są 32 Ohmowe czy warto do nich kupować wzmacniacz słuchawkowy myślałem albo o modelu polecanym w tym wątku Microforum608 albo o lampie czy też będzie to zbędny wydatek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, warto zważywższy, że te słuchawki są na szczycie gamy Philipsa i cena nowych nie jest taka mała to na pewno warto. Jaki to będzie wzmak już sam zdecydujesz. Microforum niesłuchałem, a każdy lampowy da ci na pewno lepszą przestrzeń i zmiękczy bas (będzie go trochę więcej jakgdyby). Porównuję tu lamę czysto teoretycznie, bo niektóre tranzystory też tak grają, a lampa czasem gra jak tranzystor, więc przydałoby się sprecyzować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym wzmacniaczu http://www.allegro.pl/item642614263_slucha...88cc_6s19p.html cena wydaje się być dosyć rozsądna w stosunku do wykonania nie miałem niestety jeszcze okazji posłuchać żadnego ze wzmacniaczy słuchawkowych więc trochę poruszam się po omacku. Te philipsy miały być tak na jakiś czas ale powiem że po paru minutach słuchania bardzo przypadły mi do gustu zwłaszcza dzięki przestrzeni i dobrej szczegółowości czytałem wcześniej bardzo pochlebne opinie o nich w Audo -Video i stąd po części ten wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zmak no name. Skad wiesz kto go skladal, jaka masz pewnosc ze to zagra? ktos tego sluchal czy tylko ladnie wyglada a'la "Skorpion"?
Poszukaj wzmaka Moonlight, Holdegron'a, Forum608. Za okolo 500zl masz Holdegrona i Forum608. z moonlightami jest roznie bo zalezy od wersji ale chyba da rade od 200zl kupic wersje portable z zasilaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm Tench88 muszę przyznać Ci racje jak pisałem poruszam się po omacku, choc cena jest fajna może faktycznie to być wtopa , niestety lepsze zawsze drożej kosztuje, pozostaje polować na okazje choć i te bywają zawodne mi ostatnio udało sie kupić przedwzmacniacz pro jecta Se za polowę ceny będę więc polował dalej dziękuje za rady i podane modele.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat, na jakie słuchawki polować po Grado SR60.

Na razie oglądam się za:
AKG K 601/602/701/702 - do AKG najmniej jestem przekonany
Sennheiser HD 595/600/650
Grado SR 225i/325i, może coś wyżej jak spadnie 325i są IMO piękne :

Ew. jaki wzmacniacz możecie polecić jakiś łatwo dostępny-nie za drogi.

Słucham głównie rocka.

Będę wdzięczny za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...