Skocz do zawartości

Recommended Posts

Napisano

Możesz podłączyć słabsze i mocniejsze kolumny. Na kolumnach zazwyczaj są podane dwie wartości mocy: niższa to moc nominalna, czyli taka z którą kolumna może pracować ciągle, nie ulegając uszkodzeniom. Druga wyższa (szczytowa) oznacza to, co kolumna może przyjąć chwilowo.

Jeśli nie będziesz szalał z głośnością przez długi czas, to nie uszkodzisz kolumn.

Trzeba pamiętać o tym że głośniki przy długim głośnym graniu, np. na imprezie stopniowo się rozgrzewają, w miarę wzrostu temperatury cewek głośników zaczynają one również stopniowo cichnąć. Trzeba na to uważać, żeby głośników nie spalić.

Pamiętaj też, że pokrętło głośności nie działa liniowo.

I pełna moc pojawia się zazwyczaj przed połową obrotu pokrętła. Trzeba to wziąć na słuch, podkręcamy głośność dopóki dźwięk jest czysty, kiedy słychać zniekształcenia dźwięku, to znaczy że gramy już za głośno. Wtedy przesterowany wzmacniacz może uszkodzić głośniki.

 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...