Skocz do zawartości

Pomoc w kapletowaniu zestawu mile widziana:)


profaner

Recommended Posts

Witam!


Jest to moj pierwszy post wiec tylko krotko sie przedstawie i przechodze do rzeczy:)
Jestem Michał i niedawno postanowiłem zaprzestać słuchania muzyki z laptopa i dvd podlaczonego do telewizora.
Środki finansowe niewielkie ale od czego glowa na karku i internet.... no i sie zaczelo<lol>
Zrobil mi sie tak ogromny mętlik w głowie, ze postanowiłem napisać tego posta z prosba o pomoc.

Do rzeczy:

Suma jaka dysponuje to 1000zl (wiec sprzet jaki wchodzi w gre to chyba tylko uzywany)


Co w zestawie? :

Wzmacniacz, 2 kolumny, odtwarzacz CD (radio pewnie w przyszlosci)

Pomieszczenie ok 20 m^2.

Zaczalem od wyboru kolumn i aby zmiescic sie w przedziale nie mam zbyt wielkiego wyboru wiec padl on na kolumny Magnat 880 lub 1000

Wzmacniacz (najwiekszy problem na tym kroku utknalem)
Myslalem np o wzmacniaczach Denona i Kenwooda skonczylo sie na Harman Kardon HK-610 a wlasciwie to skonczylo sie na tym ze mam zamet w glowie i nie wiem co wybrac.

Prosze o sugestie , pomysly ogolnie o pomoc co wybrac.

Sprzety o ktorych pisalem to tylko moje propozycje prosze o pomoc w wyborze.
Najbardziej odpowiadalo by mi aby wzmacniacz i odtwarzacz CD byly tej samej firmy.
Nie chcial bym tez aby sprzet byl pelnoletni (chodzi o to ze trudno znalazc taki sprzet w dobrym stanie)
Muzyka jakiej slucham?? (zbyt trudno aby okreslic od Death metalu do Jazzu i muzyki klasycznej chociaz duzy udzial ciezkiego brzmienia)


Wiem ze takie posty sa dla wielu ludzi wkurzajace ale prosze nie udzielac rad systemu google.pl bo googluje juz ktorys dzien i mam juz dosyc....

HELP icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, krotka pilka z mojej strony icon_razz.gif
wzmak - rotel ra 930 - cena widzialem na allegro kolo 400 zl , mimo 30 w na kanal zagra o wiele "glosniej" niz nie jedne 60. bardzo udana konstrukcja.
kolumny - http://www.allegro.pl/item649783036_solidn...00_germany.html
bardz jak wolisz cos z mocniejzym basem to http://www.allegro.pl/item648249087_magnat...0_hit_cena.html

razem okolo 900 zl .. i 100 zl na cd .. polecam hk 710 .. w tej cenie nie ma sobie rownych.

dobry zestaw w sam raz na rozpoczecie przygody z audio.

ps. przyklady kolumn to jedynie propozycje ktore sa aktualnie na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazalski wielkie dzieki za odpowiedz i sugestie...

wzmacniacz zaraz oblookam co do kolumn magnat 1000 to byl rowniez moj typ...
co do odtwarzacza CD jestem otwarty rowniez na inne propozycje jezeli mam uzywac innej firmy niz wzmacniacza (jest to dla mnie problem -estetyczny:)
to sprawa jest otwarta <lol>
ale jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc i czekam na kolejne sugestie


dodam jeszcze tylko ze co do napedow HK spotkalem sie z roznymi opiniami szczegolnie jezeli chodzi o kulture pracy mechaniki i
o odczytywanie np plyt CDR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem keidys tego harmana. chodzil badzo dobrze .. jedynie problemy sprawialy mu czytanie plyt nagrywanych cd-r. zaskakiwal dopiero przy 1-2-3 razie. dla niektorych zaden problem. dla innych uciazliwe. troszke glosna kieszen. ale dzwiek rekompensowal te uchybienia icon_smile.gif zreszta to nie jest drogi cd. zawsze mozna sprzedac najwyzej z mala strata. wg bardzo bezpieczny zakup



btw. nie dziekuj .. podziekujesz jaknajwyzej kupisz ibedziesz zadowolony icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profaner - widze, ze Kolega Kazalski (witam po dluzszej nieobecnosci icon_wink.gif ) mnie ubiegl. Jak widzisz, propozycje pokrywajä sie z tym, o czym pisalem.
Moze skontaktuj sie ze sprzedawcä tego - Rotel RA 840, aktualna cena 104,50 pln:
http://www.allegro.pl/item648493051_rotel_ra_840_bx3.html

Poza tym - Rotel RA-930AX, cena 399 pln:
http://www.allegro.pl/item657831374_rotel_...fil_okazja.html

Rotel RA - 921, cena 400 pln:
http://www.allegro.pl/item656692185_rotel_ra_921.html

Z odtwarzaczy Rotela w odpowiedniej cenie (chodzi o to, aby zmiescic sie w budzecie z kolumnami), model RCD 940 BX, aktualna cena 107,50 pln:
http://www.allegro.pl/item653654991_rotel_rcd_940bx.html

Kazalski polecal wiecej z H/K, dlatego szukalem jedynie Rotela'a. Mysle, ze przy tym budzecie i muzyce powinienes wybrac jednä z tych dwöch firm.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam witam icon_smile.gif

a co do tresci tematu.
Hk do rocka odpusc sobie. Jak nie chesz rotela to ostatecznym rozwiazaniem moze byc denon 860,880 jednak sa troszke drogie. graja rowniez dynamiczne, z mocnym, szybkim basem, jednak tony wysokie sa suche i dosc ostre. Jakby to nazwac. rotel gra bardziej zadziornie z wiekszym mieskiem icon_smile.gif.
Jezeli ten cd hk ci nie pasuje, cd rotelka np. 930 mozna kupic za 250 zl. wiec musialbys delikatnie dozbierac. ale narpawde warto. moze uda ci sie 940 zgarnac.

jezeli nie pasuje ci rozwiazanie z rotelami lub + rotel + cos to daj znac. moze uda nam sie cos innego sensownego wykabinowac(choc watpie icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naciskalem na HK bo ich desing strasznie mi odpowiada i jakos spodobala mi sie ta firma...
w takim razie musze rzemyslec czy rotel czy HK:)
...........................................

Edytuje zeby dodac pytanie.
Niestety Rotele mi jakos totalnie nie leza, wszystkie ktore sa na allegro nie sa w zbyt dobrym stanie.
Wiec wracam do Harman Kardon:) Cy HK-610 lub 620 nie bedzie mial problemu z magnatami ktore padly jako propozycja wczesniej?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...