Skocz do zawartości

Wzmacniacz a komputer


Recommended Posts

Witam !

To mój pierwszy post, trochę się stresuję icon_redface.gif

Kupiłem gramofon Technics SL-D30. Podłączyłem go do komputera przez zwykły kabel chinch-mini jack. Grać- gra. Chciabym go "oduzależnić" od komputera dokupując wzmacniacz i podpinając pod niego głośniki, ale natknąłem się na problem, że nagrywając dźwięk z gramofonu na komputer, gra cicho. Wiedziałem że trzeba kupić przedwzmacniacz, ale skoro planuję kupić wzmacniacz, mogę podłączyć wzmacniacz pod komputer, gramofon pod wzmacniacz i będzie służył jako wzmacniacz i nie będzie grało cicho, czy i tak i tak jest potrzebny przedwzmacniacz? Chce zamiast przedwzmacxniacza kupić wzmacniacz yamahy np a 500 i podpiąć go pod komputer, a do wzmacniacza dać gramofon, gdy bedzie dzwiek , nie będzie on cichy jak przy zwykłym podłączeniu przez kabel ?

Pozdrawiam !!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwzmacniacz nie będzie potrzebny jeśli takowy będzie wbudowany we wzmacniacz. Jesto to tzw. PHONO (wejście się tak nazywa, zawsze). Oczywiście będziesz mógł podpiąć tak, żeby zgrać winyle na kompa, przez wyjście TAPE OUT.

Teraz apropo samego sprzętu jaki budżet? Z tego co wywnioskowałem używki są w zakresie zaintersowań. Jaka powierzchnia? Czego słuchasz? No i jakieś ogólne oczekiwanie odnośnie basu, barwy itp.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przedwzmacniacz nie będzie potrzebny jeśli takowy będzie wbudowany we wzmacniacz. Jesto to tzw. PHONO (wejście się tak nazywa, zawsze). Oczywiście będziesz mógł podpiąć tak, żeby zgrać winyle na kompa, przez wyjście TAPE OUT.

Teraz apropo samego sprzętu jaki budżet? Z tego co wywnioskowałem używki są w zakresie zaintersowań. Jaka powierzchnia? Czego słuchasz? No i jakieś ogólne oczekiwanie odnośnie basu, barwy itp.



Czyli jak mam wzmacniacz, gramofon podpinam pod wejście phono, a wyjście dać przez Tape out ?

Budżet około 400zł, mam chęć kupić Yamahę A 500, z tego co sprawdzałem to Technicsy grają słabo, więc postawiłem na Yamahę. Odnośnie basu i barwy to nie jestem jakimś mega audiofilem, chcę aby wzmak miał podbicie basu, regulację trebli i samą głośność, to w zasadzie by mi wystarczyło. Słucham dużo klasyki i jazzu bo to mam na wosku. Dużo polskiej muzyki z lat 60-80.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek napisałem 2 posty, nie wiem jak go usunąć ale mam pytanie:
Chciałem zawsze mieć wzmacniacz ze wskaźnikami analogowymi albo diodowymi. Jeżeli nie dostałbym wzmacniacza ze wskaźnikami, są jakieś końcówki mocy/amplitunery czy cokolwiek aby wskaźniki współgrały ze wzmacniaczem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać wzmaka, który będzie miał takowe wskaźniki, bo przecież takowe są. Jeśli chodzi o jakieś dodatki późniejsze to nie ma sensu, lepiej od razu zwiększ budżet, bo 400zł nawet na używki to mocno mało (chyba, że to są 400zł na sam wzmak to ok).

Z dzisiaj dostępnych znalazłem np. H/K A-402 - konsturkcja dual mono, dobre zasilanie, dwa przedwzmaki PHONO, regulacja barwy, wszystko co chciałeś tylko, że cena pewni będzie większa i to nie mało, przynajmniej ze dwa razy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Narazie zadowalam się dźwiękiem z przedwzmacniacza, tylko jak podłączam go pod komputer, to tylko poprzez wejście mikrofonowe, nie mam zadnego aux czy line in w komputerze, podobno podłączenie do gniazdka mikrofonowoego psuje dźwięk. Czy jest jakiś inny sposób albo wejście żeby do podłączyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...