Skocz do zawartości

kino domowe w salonie 40m


botus3

Recommended Posts

witam,przymierzam sie do zakupu kina domowego do pokoju o powierzchi 40 m. lecz jestem w tym temacie laikiem.chciałbym prosić o pomoc w doborze zestawu wraz z głosnikami ktury podłączył bym do PANASONIC 42 PLAZMA. Zestaw ma służyc do ogladania filmów,muzyki(disco-dance,pop) i do gier.Koszt zestawu max 3-5 tys.

pozdrawiam










Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz już jakieś DVD to mam propozycję, która w 100% spełni oczekiwania. Mianowicie:
Harman Kardon AVR445 (możesz jeszcze wziąć AVRa255, tylko, że 445 mimo, że starszy to jednak wyższy co ma wpływ na jakość dźwięku)
KODA SL-800F/SL-600C/S + SW-952 (fronty na basie mają 2x20cm, więc starczy, sub ma 30cm co spokojnie da radę)
Gorzej jeśli DVD nie masz, bo budżet niestety się skończył. Lepiej byłoby gdybyś kupił to co ci zaproponowałem wyżej i uzbierał trochę kasy na Blu-Raya np. Pioneera 51FD, albo tańsze SONY 550.

W razie dalszych pytań, nie krępuj się icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy z daleka, głośniki VK (Voice Kraft), Prism, Onyx, M-Audio i jeszcze parę innych to totalne nieporozumienie i należy omijać je z daleka.

Co do drugiego, już znacznie lepiej, ale moim zdaniem do tego pierwszego zestawu, który ci podałem i tak nie ma szans nawet się zbliżyć. KODA mimo, że chińska to robi naprawde dobre produtky. U nich jak płacisz 2000zł za zestaw to tak mniej więcej jakbyś dał 3000zł, ale z lepszym znaczkiem. Poza tym SONY raczej robi średnie kolumny icon_wink.gif Harman to model, który właściwie już wyszedł z gamy co pozwala znacznie obniżyć ceny, dla porównania teoretycznie niższy 355 kosztuje teraz jakieś 3000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,byłem dzis w salonie firmowym w Olsztynie i zaproponowali mi taki sprzęt:

http://www.allegro.pl/item774616334_denon_...t_nowe_gwa.html

tylko ze kolumny głosnikowe to Wharfedale Diamond 10.5 plus centralny i satelity co sadzisz o tym sprzęcie,powiem ze grał niezle i kosztuje 5000 zł

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest ok, jak sam widisz (w sygnaturze) sam takiego używam i jest ok do filmów.

Kolumny też niezłe, moim zdaniem Diamondy 10 grają sporo lepiej od starszych Dia 9. Jednak mam wątpliwości czy 10.5 na front do 40m2 nie będą za małe.

Amp, tutaj sprawa ma się najgorzej. Mimo, że seria xx10 wyszła Denonowi naprawdę dobrze to fonicznie ten 1610 nie może się równać z 445, bo to jakieś trzy półki niżej icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym systemie wystarczy najprostsze łączenie, a mianowicie.
BR - amp: HDMI
amp - TV: HDMI

Myślę, że 170zł/m kabla HDMI to trochę dużo jak na dzisiejsze standardy. Wiadomo, że nie ma co kupować tych najtaqńszych, ale już coś takiego powinno starczyć.
Głośnikowe to samo 18-20zł/mb to już całkiem sporo jak na kabel głośnikowy do KD, polecam ci kupić Oehlbacha, albo Alpharda, sporo zaoszczędzisz i będziesz mógł już na wstępie kupić film na "niebieskim" nośniku icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...