Skocz do zawartości

Zestaw 2.0, a moze monitory studyjne - do cichego sluchania...


janek32

Recommended Posts

Witam,

Pokoj 3x3m, zestaw podlaczony do PC (w przyszlosci zapewne lepsza karta muzyczna niz SB Live!).
Byc moze nietypowo, ale chcialbym posluchac muzyki w czasie pracy jak najciszej, jednoczesnie slyszac wszystko... Od czego w glownej mierze zalezy zdolnosc zestawu glosnikow do wiernego odtwarzania muzyki, sluchajac nawet na najnizszej mocy? Od calej mocy zestawu? Od parametru S/N? Od sumy tych parametrow?

Przyklad: zawsze sluchalem muzyki na prostych sluchawkach (do 50/100PLN). Zawsze trzeba bylo dac 'glosniej' aby wydobyc okreslone czestotliwosci... Jakis czas temu kupilem sluchawki AKG za ok. 200-300PLN (widze, ze sa po ok. 230 http://allegro.pl/item846518983_sluchawki_..._7_kolorow.html ) i po prostu bylem w szoku. Podlaczone do laptopa, ustawienie mocy w PC na 5% i slysze wszystko - tak samo jak na 50% tylko ciszej... Sluchawki idealne, moze nieco za duzo basu, ale akurat w sluchawkach za bardzo mi to nie przeszkadza.

I teraz: co kupic do malego pokoju, aby miec mniej wiecej ta sama jakosc dzwieku? Rozgladac sie za mocnymi zestawami typu solo7, czy moze za budzetowymi monitorami studyjnymi? Pod kino mam podpiete logitechy 5.1 - do filmow sa ok, ale do muzyki - za duzo basow (subwoofer zawsze skrecony na minimum a i tak jest zbyt mocno), ustawione cicho 'gubia' dzwieki i jakos tak zle sie ich slucha. M.in. z tego powodu nie chce zadnego dodatkowego subwoofera.

Chcialbym slyszec to samo co na sluchawkach sredniej klasy jak wspomniane wczesniej AKG - ten poziom jest dla mnie wystarczajacy... Budzet? Najchetniej 300PLN, w uzasadnionych przypadkach 500/600, jesli jednak bedzie duzy sens moge pokusic sie o wydanie 1000-1200PLN. Pamietajcie prosze tylko, ze nie mam i nie chce miec zadnego wzmacniacza, glosniki / monitory maja byc podlaczone do PC.

Byc moze palnalem 10 glupstw, jednak chyba juz czas aby przestac byc ignorantem icon_wink.gif (wlasnie skreslilem kolumny w zdaniu 'zadnego wzmacniacza, kolumny / monitory' icon_wink.gif

Z gory dziekuje za wszelkie rady i pomoc.

ps. przy okazji: to moj pierwszy post na forum - wiec witam wszystkich serdecznie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...