Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
martin19

Połączenie Amplitunera z Blu-Ray i TV

Recommended Posts

Witam,

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże icon_smile.gif
Zakupiłem wczoraj zestaw kina domowego Sony STR-DH500 (amplituner) z Blu-Ray Sony i Głośnikami Sony.Po podłączeniu Bly-Ray do amplitunera przez złącze HDMI (wyjście BD - takie oznaczenie wyjścia dla Blu-Ray) oraz podłączyłem TV także przez HDMI do amplitunera, i kiedy odpalam płytę z filmem to nie ma dzwięku z głośników kina domowego tylko amplituner przekazuje dzwięk na TV icon_sad.gif
Po znalezieniu na Amplit. kanału pod które jest podłączone wyskakuje mi komunikat "NO INPUT" to tak jak by nie wykrywał dzwięku (sam odtwarzacz wykrywa).
Z tego co wyczytałem w instrukcji to brakuje przewodu cyfrowo optycznego do sygnału audio digital coaxial. Czy nie powinno być tak że przez HDMI idzie też dziwięk?? Czy to jest problem z podłączeniem kabli HDMI czy to faktycznie brakuje kolejnego kabla do audio (którego oczywiście nie było w zestawie :/)
Proszę o pomoc.

Takie połączenie będzie działać pod warunkiem, że aplituner posiada dekodery HD (tego nie wiem) w innym przypadku podłącz kablem cyfrowym wyjście na bluerayu z wejściem w apli i odpowiednio takie samo wyjście w telewizorze. Sygnał video bezpośredni do telewizora.

z opisu na stronie Sony wynika, że to prosty amplituner ze "starymi' dekoderami DD,DTS bez dekoderów HD, okrojono też pewnie funkcje wejścia HDMI do prostego przesyłania obrazu i dźwięku dalej - bez ingerencji
aby zatem zdekodować dźwięk z blu-ray'a trzeba go dodatkowo połączyć z amplitunerem za pomocą kabla optycznego lub koaksjalnego

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować