Skocz do zawartości

Stereo jako rozwiniecie KD


tom7

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów. Posiadam obecnie dosyć porządny zestaw kina domowego opartego na Amplitunerze Marantza Sr 12 S1 oraz kolumnach Monitor Audio Gold ( kolumny przednie GS 60)Kino domowe super ale stereo chciałbym mieć trochę lepsze. Dlatego też poszukuje wzmacniacza który pracował by w tym zestawie jako koncówka mocy dla kanałów przednich w KD i jako samodzielny wzmacniacz stereo dla zródła Cd i gramofonu. zastanawiam sie nad następującymi rozwiązaniami :

1. Accuphase E213
2. Accuphase E308 oba niestety dosyc drogie
3. Sony Tae-90ES Tan-90ES przewdwzm i końcówka mocy http://www.allegro.pl/show_item.php?item=882870157
4. Marantz Pm 14
4. Krell KAV 400xi http://www.allegro.pl/item885631237_wzmacn..._kav_400xi.html

Kazde z w/w rozwiaząń ma coś za i coś przeciw dwa pierwsze cena , trzecie dosyć stara konstrukcjha i mało danych o samym sprzęcie, Marantz możliwośc współpracy w tym zestawie tylko jako końcówka mocy, Krell zbyt duża moc. Amplituner ma moc 2x 105 W /8ohm i 2x 160 W /6 Ohm ( co prawda wartości sa podane w zestawieni pracy 5 głosników i pewnie w stereo moc głośników przednich jest ciut wieksza ( jesli wierzyć temo co na papierze)

Prosiłbym Was o podpowiedź któy z w/w wzmacniaczy byłby najrozsądniejszym rozwiązaniem, może macie tez własne typy ( bardzo prosze o podanie ich )Preferuję dzwięk lekko ocieplony z durza przestrzenią oraz dobrze kontrolowanym basem. W rachube wchodzi ze wzgledu na koszty raczej wyłącznie sprzet używany.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie porady
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wykonane połączenie stero-kino domowe dokładnie w taki sposób jak planujesz. Jako wzmacniacz stereo służy mi Denon PMA 1500 AE który ma możliwość przełączania w tryb integra/końcówka mocy. Jakość dźwięku odtwarzana na zestawie kina i na zestawie "pure" stereo nie do porównania - oczywiście na plus dla "pure" stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślałem o tym Marantzu a dokładnej o jego starszym i większym bracie, zależy mi na istotnym polepszeniu stereo a ponieważ ampli stawia dosyć wysoką poprzeczkę szukam raczej czegoś z wyższej półki może jak będę miał możliwość odsłuchania sprzętu na żywo wtedy zmienię zdanie. W przypadku denona raczej nie usłyszał bym specjalnej poprawy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...