Skocz do zawartości

problem z dźwiękiem


lukiwu

Recommended Posts

Witam mam telewizor lcd samsung 37cal LEb651,oraz telewizje satelitarną n, niedawno zakupiłem również kino domowe samsung HTZ 222. Problem mam w tym że gdy podłaczam kino domowe działają tylko dwa wysokie głośniki i sobufor, tylko przy odtwarzaniu dvd a przy programach (tvp, polsat itp)- nie , pozostałe trzy (środkowy, i dwa małe) nie . Czy muszę dokupić jakieś kable jeżeli mam to połączone przez HDMI do tv.

A przy okazji co daje kabel optyczny między kinem dom. a tv satelitarną bo słyszałem że można taki dokupić.


Z góry dziękuje
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. ! Rozumiem,ze masz system 5.1 wiec aby działały wszystkie głośniki oglądając film na dvd sygnał musisz puścić kablem optycznym lub coaxialnym -tylko we ten sposób uzyskasz dzwięk 5.1 i to pod warunkiem ,ze sygnał z DVD np film będzie nagrany w 5.1 (ewentualnie możesz sobie włączyć jeden pewnie z wielu dostępnych trybów dzwięku symulowanego 5.1 np Dolby ProLogic I,II lub inne tego typu) -używasz ich gdy chcesz własnie uzyskać efekt 5.1 z normalnego sygnału stereo. W przypadku sygnału z telewizji "N" taka sama sytuacja tj kabel optyczny lub coaxial. Dzwięk wtedy bedzie 5.1 gdy wlasnie dany program będzie nadawany w takim systemie czyli DD 5.1-ewentualnie taka samo możesz miksować dzwięk stereo na 5.1 jak w sytuacji z dvd. pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...