Skocz do zawartości

Podlaczenie PC do Amplitunera przez SPDI/F


Recommended Posts

Witam,
Od kilku dni borykam się z problemem podłączenia PC pod amplituner. Opiszę sprawę od początku.
W komputerze mam kartę dźwiękową zintegrowaną na płycie Realtek HD Audio, karta ma 5 wyjść/wejść oraz wyjście SPDI/F , ale nie optyczne , tylko Coaxial.
Problem w tym,że nie wiem jakim kablem to połączyć z amplitunerem. Z początku byłem przekonany,że to kablem optycznym można, jednak nie, nie ta dziurka.
Więc spróbowałem to połaczyć zwykłym Chinchem i działa, ale tylko stereo. W momencie gdy ustawiam film w 5.1 , nie ma głosu. Natomiast gdy w VLC player wybieram opcje 'dzwiek przez SPDI/F' to dzwiek sie zacina i bzyczy. W ustawieniach karty dzwiekowej wybralem SPDI/F, zaznaczylem we wlasciwosciach, ale w mixerze ten suwak jest nieaktywny. Zależy mi na tym aby dzwiek byl dekodowany w amplitunerze, nie w PC.
I oto moje pytania:
Czy problem może lezec w kablu? Jakiego dokladnie kabla potrzebuje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz osobny chinch (wyjście cyfrowe) to podłącz to kablem coaxialnym np:
http://allegro.pl/item975098639_kabel_coax...1_5m_f_vat.html
To jest przykład taniego przewodu o marnej jakości - oczywiście polecam lepsze (równa się droższe)
Jeżeli masz Vistę lub 7 to wejdz do panelu sterowania/dźwięk/zarządzaj ustawieniami audio i tam ustaw wyjście SPDIF (realtek digital output) jako urządzenie domyślne. Dodatkowo w programie także czasem trzeba ustawić, a jeżeli oglądasz film przy pomocy kodeka np. FFDSHOW to koniecznie w jego opcjach w konfiguracji audio także trzeba ustawić wyjście cyfrowe i do tego formaty obsługiwane jako DTS,DD itp...
Mi takie samo połączenie działa bez problemu. Oczywiście mp3 czy divx stereo pójdzie na dwa kanały, ale filmy BD, DVD czy divx skompresowany z dźwiękiem 5.1 czy innym będzie grał tak jak powinien.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz ktoś napisze, że ten przewód to lipa, ale sam używam prolinka (tylko za 2 metrowy dałem coś ok 40zł) i jestem bardzo zadowolony - w końcu idzie sygnał cyfrowy. Co do XP to popieram że legalny, ale wiem, że są czasami problemy. Na pewno ustaw w sterownikach karty wyjście SPDIF oraz w kodeku (ffdshow czy inne)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...