Skocz do zawartości

Potencjometr Audio + Kable


Alcon

Recommended Posts

..Witam..
Zacznę od tego ze jestem w trakcie budowy domu.Jeszcze nie rozglądałem się dokładnie za sprzętem w tej chwili interesuje mnie rozmieszczenie kabli po to żeby nie było ich pod nogami.

Tutaj jest rysunek miej więcej jak to ma wyglądać:
http://www14.zippyshare.com/v/74898765/file.html

- kwadrat z X oznacza głośnik
- P potencjometr

Cały zestaw multimedialny mam mieć w jednym rogu domu, od niego chce pociągnąć kabel jeden główny (tak jak na rysunku) a następnie z niego pociągnąć 3 kolejne odnóża, każdy z nich będzie doprowadzony do osobnego pomieszczenia.

Teraz moje pytanie brzmi następująco:
- czy po takim rozłożeniu kabli i w późniejszym czasie gdy już wszystko będzie pracować nie będę mieć problemu z sygnałem(szumy trzaski itd) który będzie wychodząc z np wzmacniacza? --- w jaki kabel warto w takim razie zainwestować żeby na sam koniec nie okazało się ze przez kabel nie można uzyskać założonego efektu,czy wystarczy kabel 1,5mm2 i czy warto przepłacać załóżmy 20zl za 1m kabla jak można to samo uzyskać mając kabel warty 5zl za 1m
(potrzebuje ok 60m kabla)

- chce również zrobić tak ze jeśli np idę się kąpać i chce zęby się zrelaksować puszczam muzykę tylko w tym pomieszczeniu w którym jestem wiec do tego będę potrzebować odpowiedni potencjometr który będzie mi ściszać lub przyglasniac muzykę z danego głośnika.Np potencjometr cyfrowy tylko taki do którego z jednej i z drugiej strony wpinam kable i ot to cala robota.Na co należny zwrócić uwagę przy wyborze i który model jest warty uwagi.

Na koniec czy wogóle takie rozwiązanie jest możliwe?Bo być może wzmacniacz/amplituner nie maja takiej możliwości żeby np dźwięk wydobywał się z jednego głośnika w "całym zestawie"

Pozdrawiam
moje gg 4710242
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym mylisz to tzw. multi-room. Radzę poczytać trochę o tym najpierw. Najłatwiej będzie jak już sam mniej więcej będziesz wiedział czego ci potrzeba (na pewno nie jednego wzmacniacza i jakich dodatkowych potencjometórw). Jesli sam nie jestes w stanie tego ogarnąć to możesz skontaktować się np. z firmą POLPAK, to jest dystrybutor wielu marek audio, z tego co kojarzę zajmują się także tworzeniem takich instalacji (projektowaniem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...