Skocz do zawartości

Zestaw Gramofonowy- Pomocy


Recommended Posts

Witajcie

Chciałbym kupić gramofon z przedwzmacniaczem. W domu w pokoju o pow. 11m2 mam zestaw JVC EX5 z fajnymi drewnianymi dwudrożnymi kolumienkami z drewnianymi membranami. Szukam zestawu (gramofon, przedwzmacniacz, wkładka) którego dźwięk dawałby mi przestrzeń oraz był bardziej subtelny, delikatny i mięki niż neutralny oraz bardziej spójny, naturalny i analogowy niż super szczegółowy. Pierwsze pytanie czy może ktos kto ma podobne gusta ma sprzęt, którego dźwięk daje zbliżone odczucia w cenie ok 4000 PLN. Nie miałem nigdy gramofonu, jednak posłuchałem dwóch zestawów w audio forte oraz w audio punkcie jeden za ponad 40000 (gramofon ponad 15000) drugi tez gdzies koło tego (gramofon 6000) i w ogole mnie te zestawy nie poruszyły. Zastanawiam się wiec czy to możliwe aby za kwote która mam a więc 4000 PLN znajdę coć co będzie zbliżone do moich oczekiwań. Z drugiej strony zastaniwiam się skąd się biorą ceny tych zestawów ?. Mieszkam w Wawie, jeśli ktoś ma "taki" zestaw i mógłby mnie zaprosić na odsłuch byłbym bardzo wdzięczny, nie chciałbym kupować w ciemno, po doświadczeniach z moimi odsłuchami.

pozdrawiam serdecznie
Sławek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...