Skocz do zawartości

Słuchawki możliwie najbardziej analityczne do 200zł


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Wybaczcie, że tak bez większych ceremonii wdzieram się tu i od razu wołam o pomoc, ale od dwóch tygodni szukam pomocy w dość nietypowym przypadku.

Otóż blisko 10 lat tworzę muzykę hobbystycznie, ale raczej dość "na poważnie". W wyniku pewnych życiowych perturbacji zostałem jedynie z laptopem (miałem wcześniej dobry sprzęt odsłuchowy i pomieszczenie przygotowane metodą domową do bycia amatorskim studiem) i słuchawkami Sennheiser HD 201, które mam już chyba pięć albo sześć lat. Używane były jedynie do oglądania ówczesnych Divx'ów po nocach, a dziś - w obliczu nowego zadania - nie nadają się one kompletnie. Mam możliwość pracowania nad muzyką jedynie w nocy, zaś odsłuch normalny (niesłuchawkowy) może następować nawet kilka dni później. Przy HD 201 wkrótce dostanę choroby serca - tak kolosalnych nieporozumień w balansowaniu dźwiękami z dolnych partii nie odczułem nigdy wcześniej, nawet podczas pierwszych podejść do produkcji. Zdarza się, że werble lub konga ledwo słyszalne na słuchawkach rozsadzają wręcz głośniki podczas późniejszego testu. Dywagacje na temat tego czy jest sens tworzyć muzykę na laptopie odpuśćmy sobie na wstępie - sam wiem, że nie jest to idealny układ, ale na dany moment tego nie przeskoczę.

Modele jakie biorę pod uwagę:

Audio-Technica ATH-SJ5
Sony MDR-XD300
Denon AH-D501
Denon AH-D301
KOSS TD-85
AKG K512
AKG K77

Byłby na tej liście jeszcze Sennheiser HD 215, ale odpadł ze względu na cenę i może troszkę ciekawość - chciałbym spróbować wody z innej rzeki icon_smile.gif
Osobiście skłaniam się ku AH-D501 Denona... potwierdzają się informacje z różnych zakątków internetu, że są szczegółowe i dość neutralne.
Mocno intrygują mnie Sony, Koss, i AKG. Niewiele wiem o produktach Audio-Technica. Może macie jakieś doświadczenia z powyższymi? A może jakieś dodatkowe sugestie?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denony grają dźwiękiem o jakim piszesz, ale są strasznie trudne do napędzenia. Pod laptopem najprawdopodobniej zagrają zdecydowanie za cicho. Może usupłaj jeszcze trochę i weź CAL! (odpowiednik Denonów AH-D1001).
Z tych co piszesz stawiałbym na AKG, ewentualnie Audio-Technicę to odsłuchów "studyjnych" powinny się sprawdzić. Może jeszcze co od Beyerdynamica??? Tak poza tym to nic tylko musisz posłuchać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...