Skocz do zawartości

Recommended Posts

Od długiego czasu przekopuję Sieć w poszukiwaniu urządzenia, które odpowiadałoby moim potrzebom i zwracam się do Was z pytaniem, czy z czymś takim się spotkaliście.

Obecnie odtwarzam muzykę (głównie bezstratną w formacie FLAC) z laptopa. Denerwujące jest jednak każdorazowo odpalanie komputera by posłuchać muzyki. Wiem, że istnieje cała masa odtwarzaczy multimedialnych, jednak posiadają one jeden wielki mankament - konieczność przyłączenia do nich jakiegokolwiek urządzenia, na których można wyświetlać menu i generalnie cokolwiek robić. No a to mnie nie urządza - w końcu czy włączam laptopa czy też telewizor to niewielka różnica (choć szybciej i prościej).
Z tego względu interesuje mnie odtwarzacz multimedialny który posiada sensowny wyświetlacz (nie musi być w ogóle kolorowy, może być monochromatyczny, ważne, aby miał jako taką rozdzielczość a nie dwie linijki) i nie wymaga zewnętrznego ekranu. Czegoś takiego nie znalazłem, niestety.

Zastanawiałem się też nad Creative Squeezebox Touch (ma wyświetlacz), jednak z tego co mi wiadomo oprogramowanie tego urządzenia nie należy do szybkich i przy większej kolekcji muzyki (w moim przypadku to kilkadziesiąt tysięcy utworów) nie wyrabia.

Spotkaliście się z takim urządzeniem, które posiadałoby wyświetlacz wystarczający do wygodnej obsługi biblioteki muzycznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli chodzi o Squzebox Toucha (od Logitecha) to wprawdzie nie jestem jeszcze w jego posiadaniu ale myślę że warto.
Sądzę, że te problemy z większą ilością plików wynikają z niedopracowanego jeszcze softwareu. Produkt był dość długo wyczekiwany (miał być na gwiazdkę bodajże a wypuścili go dopiero w połowie kwietnia)

Polecam poczytać opinie na forum_slimdevices_com gdzie jest cały dział poświęcony temu urządzeniu ale pewnie już je odwiedziłeś.

P.S. Mnie obecnie przeraża w Polsce cena urządzenia ~1300 zl i jego znikoma dostępność (w porównaniu do amazonu gdzie można go kupić za 300$) :/
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touch to oczywiście jakieś rozwiązanie, cena jest co prawda chyba z kosmosu (za takiego typu urządzonko), jednak w ostateczności byłbym w stanie takie pieniądze dać, byle otrzymać to, czego oczekuję. O Touchu czytałem już sporo - i to właśnie jest problemem: sporo użytkowników narzeka na kiepskie oprogramowanie. Zresztą trochę dziwi mnie jedno - o ile dobrze zrozumiałem Touch i tak wymaga włączonego komputera, na którym działa oprogramowanie serwerowe Logitecha (już nie pamiętam nazwy). Wtedy to bez sensu, bo po co mi dodatkowy sprzęt skoro i tak komputer musi działać. To mój główny cel - eliminacja komputera z "toru muzycznego".

Podobno wspomniane przeze mnie urządzenie TEAC tego problemu nie ma - działa po prostu samodzielnie. Problemem jest co innego - producent (który nie kojarzy mi się zbytnio z "know how" co do takich rozwiązań) no i wykonanie (na zdjęciach urządzenia widać wyraźnie, że posiada "odpustowe" plastiki). Z tego właśnie względu szukam kogoś, kto tego TEAC'a mógł używać. Lub czegoś o podobnej filozofii. Oczywiście za przyzwoite pieniądze, powiedzmy do 1,5 k, bo rozwiązania Sonosa za grube tysiące (choć całkiem ciekawe) są poza moim zasięgiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, problem właśnie w tym, że to urządzenia stosunkowo nowe (mam na myśli odtwarzacze TEAC) i niewiele jeszcze sensownych wypowiedzi jest dostępnych... Jedyne co znalazłem to krótka dyskusja na (przypuszczalnie wrogim tutaj) forum Audiostereo:
http://www.audiostereo.pl/Odtwaracze_sieci...xxxx_49788.html
Dotyczy ona jednak urządzonka z serii 8200, które ze względu na maleńki ekran pilota odpada w przedbiegach. Generalnie jednak łapiąc tu i ówdzie strzępki informacji wygląda na to, że TEAC mimo wszystko ma ciekawe propozycje. Oczywiście wolałbym test/recenzję/wrażenia kogoś konkretnego z tego forum:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Z tego względu interesuje mnie odtwarzacz multimedialny który posiada sensowny wyświetlacz (nie musi być w ogóle kolorowy, może być monochromatyczny, ważne, aby miał jako taką rozdzielczość a nie dwie linijki) i nie wymaga zewnętrznego ekranu. Czegoś takiego nie znalazłem, niestety.
Edytowano przez RoRo
Usunąłem link do innej strony (nie wiadomo, po co tam się znalazł...)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak posiadają one jeden wielki mankament - konieczność przyłączenia do nich jakiegokolwiek urządzenia, na których można wyświetlać menu i generalnie cokolwiek robić. No a to mnie nie urządza - w końcu czy włączam laptopa czy też telewizor to niewielka różnica (choć szybciej i prościej).




no deposit bingo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...