Skocz do zawartości

Fono Master

Uczestnik
 • Zawartość

  2286
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Fono Master

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Opole

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Fono Master

  ODTWARZACZE SIECIOWE

  Przepraszam,że wcinam się w temat ale tytuł wątku brzmi "odtwarzacze sieciowe" ,mam pytanie z czego wynika ta słyszalna różnica brzmienia i czym się objawia w tych odtwarzaczach ,rozumie wykorzystywanych tylko jako transporty podłączone do jakiegoś dac-a ?
 2. Fono Master

  Master clock, czyli czy słychac jitter

  Na zdjęciu po lewej stronie w górnym urządzeniu ,takie same jest w Nirvanie .
 3. Fono Master

  Master clock, czyli czy słychac jitter

  Ja potrzebuję spdif(coax) na I2S . Chyba sobie odpuszczę temat ,tym bardziej ,że jeden stary dac-a się pięknie rozegrał i zaczym jego brać pod uwagę do obsługi mojej "plikowni" 🙂
 4. Fono Master

  Master clock, czyli czy słychac jitter

  O.K. rozumie ,że nie ruszamy Cambridża ,ma on b.dobre wyjście coaxialne i w związku z tym pytanie czy w takim razie jest teoretyczna możliwość jakiegoś "przerobienia" wejścia USB na coax w m2Techu hiFACE Evo ?
 5. Fono Master

  Master clock, czyli czy słychac jitter

  To może inaczej podejdżmy do tego tematu. Jako,że mój CA 851N ma jeszcze pól roku gwarancji to odpuśćmy grzebanie w środku i potraktujmy to m2Techem hiFace Evo czyli przetwornikiem cyfrowo-cyfrowym . Mam okazję za niewielkie pieniądze wejść w jego posiadanie łącznie z zegarem Clock Evo . Urządzenie ma wszelkie możliwe wyjścia łącznie z interesującym mnie I2S ,problem jest taki ,że jest tylko jedno wejście i do tego USB 2.0 a chciałbym jak ognia uniknąć stosowania kompa w moi systemie audio . No chyba,że jest jakiś sposób żeby "przeprogramować jedno z 4 wejść USB w moim 851N i zrobić z niego wyjście ?
 6. Zaprogramowane. Dawno nie słuchałem to sobie posłucham bo teraz mam sesję słuchawkową ,dobrze ,że jest taka technika.
 7. Fono Master

  Kolumny HARPIA Acoustics

  To coś w stylu dawnych Amstaff Micro ?
 8. Fono Master

  Master clock, czyli czy słychac jitter

  Gratulacje i wyrazy podziwu ,widzę,ze ogarniasz temat czego ci szczerze zazdroszczę Jest problem do rozwiązania i liczę,że trochę mi pomożesz ? Pierwsze pytanie czy z CA 851N można jakoś wyprowadzić sygnał I2S ,urządzenie to nie ma oryginalnie takiego wyjścia ? Mam lampowe CD Nivana konstrukcji Pana Bogusława Dubiela ,czytnik ,laser Philipsa poruszający się w polu magnetycznym i super lampowy dac z lampą prostowniczą i lampami bezpośrednio żarzonymi NOS . Urządzenie to posiada wejście I2S z malutkim przełącznikiem żeby można było zewnętrzy sygnał w tym formacie puścić na tego dac-a odcinając sygnał z lasera .Bezkompromisowo nie używając żadnych dodatkowych układów konwertujących na sygnał coax . Mam dużo muzy ,którą zripowałem sobie ze swoich CD-ków do pilików wav i chciałbym z podłączonego HD puścić sobie z CA do tej Nirvany bo jest wspomniałem posiada bardzo dobrego dac-a . Jakiś pomysł ? 🙂
 9. Fono Master

  AKG K701

  Świąteczna obniżka ceny na 450 zł ,w tym wysyłka .
 10. Fono Master

  Xindak DAC 20

  Może już nie jest taki nowoczesny bo np. po USB przyjmuje tylko 16/44,1-48 ale po tych up-gradach : wymiana kondów i lamp gra bajecznie . Moja ocena po przesłuchaniu na trzech zestawach słuchawkowych a tych nie da się tak łatwo "oszukać" jak zestawów kolumnowych 🙂 Rozmawiałem z użytkownikiem ,który porównywał swoją wersję fabryczną tego DAC-a i jego następcami DAC8, DAC9 powiedział,że nie jest to ta klasa dzwięku . Sam bym go sobie zafundował ale akurat teraz mam doła finansowego i wyprzedaję swoje zasoby sprzętowe. Cena do rozsądnej negocjacji .
 11. Fono Master

  Xindak DAC 20

  Dwie różne szkoły grania :Nirvana 16 bitów bez oversamplingu a Xindak max192/32 . Jedno i drugie ma swoich zwolenników . Urządzenie wystawiłem na prośbę syna kolegi ,jutro wrzucę go na Allegro.
 12. Fono Master

  AKG K701

  Okazyjnej wyprzedaży sprzętu mojego kolegi ciąg dalszy ,tym razem słuchawki AKG K701 made in Austria . Zakupione u polskiego dystrybutora ,zaterminowane kablem FAW " plus wtyk Jack 6,3mm ViaBlue dł.2,2-2,3mb. Na wyposażeniu: pudełko z tym pseudo stojakiem ,jakaś instrukcja ,oryginalny kabel ,przejściówka. Cena 530 zł w tym wysyłka Kurierem . Niedługo wstawię tu oraz na Allegro dużo fajnych rzeczy po koledze jak jego syn dostarczy zdjęcia i opisy. Miedzy innymi: wzmacniacza Manley Stingrey ,kolumny AP Tempo 6 ,CD Marazntz 700KI ,Tuner Denon z serii 1500 ,Oppo 103D, Projektor Panasonic 5000,Ekran rozwijany elektr. Kauber chyba 94 cale oraz wiele kabli ,przewodów i elementów zasilających .
 13. Fono Master

  Xindak DAC 20

  Jubileuszowy przetw. Xindaka wypuszczony na 20-lecie Firmy.Dokonano modyfikacji u kolegi muda44 ,żółte polipropyleny wymieniono na czerwone Jentzeny.Lampy sterujące też wym. z EH na jakieś NOS-y .Urządzenie jest używane w dobrym stanie ,nosi ślady użytkowania ,delikatny odprysk na górnej pokrywie.Zainteresowanym wyślę zdjęcia .Przetwornik jest w tak okazyjnej cenie bo nie mam pudełka ale odpowiednio zapakuję do wysyłki.Aukcja grzecznościowa ,urządzenie kolegi,byłem jego pierwszym właścicielem Cena 3999,0+KW
 14. Wzmacniacz lampowy znanej polskiej manufaktury Dubiel Acoustics wersja SE po przeglądzie u Konstruktora. Jestem pierwszym właścicielem. W zasadzie stoi w szafie i czeka na lepsze czasy bo nie mam do niego odpowiednich kolumn, sporadycznie używałem go do napędzania słuchawek Audeze z gniazd kolumnowych, szkoda żeby stał i się marnował ,niech cieszy innego miłośnika techniki lampowej. Piękne brzmienie, nasycenie i barwa niespotykane w tej cenie u innych uznanych producentów urządzeń lampowych. Wzmacniacz ma trzy wejścia RCA i jedno zbalansowane XLR. Cena to 6500 zł to mniej niż połowa tego ile trzeba zapłacić za taką wersję u Konstruktora. Nie posiadam opakowania/pudełka bo mieszkam nie opodal Pana Dubiela dlatego zalecam odbiór osobisty . Namiary przez Forum Audio albo tel. 698 682484
 15. Fono Master

  Odtwarzacz Blu-ray do Stereo

  Wszystko zależy jakie masz oczekiwania ale nawet najlepszy blu-ray nie będzie w stereo grał jak średni lub nawet budżetowy CD-ek. Jak już musisz mieć tego multi-formatowca to pomyśl o wykorzystaniu go jako transport ,dokup jakiegoś sensownego dac-a i wtedy to może zagrać w stereo. Piszę to na bazie swoich doświadczeń ,mam wypasionego Oppo ,który wypada nawet nieżle muzycznie odtwarzając ścieżkę dzwiękową z koncertu z płyty blu-ray lub SACD ale użycie nawet stosunkowo niedrogiego dac-a ( w moim przypadku kiedyś Audiolaba M-DAC-a) podnosi brzmienie o poziom wyżej.
×