Skocz do zawartości

Fono Master

Uczestnik
 • Zawartość

  2273
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Fono Master

 • Ranga
  Przyjaciel forum

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Opole

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wzmacniacz lampowy znanej polskiej manufaktury Dubiel Acoustics wersja SE po przeglądzie u Konstruktora. Jestem pierwszym właścicielem. W zasadzie stoi w szafie i czeka na lepsze czasy bo nie mam do niego odpowiednich kolumn, sporadycznie używałem go do napędzania słuchawek Audeze z gniazd kolumnowych, szkoda żeby stał i się marnował ,niech cieszy innego miłośnika techniki lampowej. Piękne brzmienie, nasycenie i barwa niespotykane w tej cenie u innych uznanych producentów urządzeń lampowych. Wzmacniacz ma trzy wejścia RCA i jedno zbalansowane XLR. Cena to 6500 zł to mniej niż połowa tego ile trzeba zapłacić za taką wersję u Konstruktora. Nie posiadam opakowania/pudełka bo mieszkam nie opodal Pana Dubiela dlatego zalecam odbiór osobisty . Namiary przez Forum Audio albo tel. 698 682484
 2. Fono Master

  Odtwarzacz Blu-ray do Stereo

  Wszystko zależy jakie masz oczekiwania ale nawet najlepszy blu-ray nie będzie w stereo grał jak średni lub nawet budżetowy CD-ek. Jak już musisz mieć tego multi-formatowca to pomyśl o wykorzystaniu go jako transport ,dokup jakiegoś sensownego dac-a i wtedy to może zagrać w stereo. Piszę to na bazie swoich doświadczeń ,mam wypasionego Oppo ,który wypada nawet nieżle muzycznie odtwarzając ścieżkę dzwiękową z koncertu z płyty blu-ray lub SACD ale użycie nawet stosunkowo niedrogiego dac-a ( w moim przypadku kiedyś Audiolaba M-DAC-a) podnosi brzmienie o poziom wyżej.
 3. Oglądam właśnie film "Nina" nagrany z Canal+ na HD , w opisie nic nie było ale podejrzewałem ,że to jest autobiograficzny film o tej Ninie ,Ninie Simone .
 4. Fono Master

  Słuchawki&DAC/AMP do 8k

  A wspomniany wyżej Copland ,jest uniwersalny ,wszystko "pociągnie" ?
 5. Fono Master

  Cambridge Audio Azur 851N jako przedwzmacniacz

  CA 851N to bardzo dobre urządzenie (sam posiadam) ale jako streamer i dac ,to pre jest tam niejako przy okazji żeby poziom sygnału wyjściowego mógł być regulowany . Jest mało poziomów bo 30 i regulacja odbywa się chyba w domenie cyfrowej ,w każdym razie ja jak używam CA jako dac-a to mam zawsze ustawione na full bo mam wrażenie ,że jak jest mniej to spada dynamika i rozdzielczość . Oczywiście nie omieszkałem sterować Cambridge końcówka mocy Atoll ,której używam w KD ale efekt niespecjalny . O wiele lepiej jako pre wypadł Audiolab M-DAC ,choć też bez rewelacji (regulacja też w domenie cyfrowej) ale miał większy zakres regulacji i można było ustawić wzmocnienie bardziej precyzyjnie . Teraz do tego celu używam Questyle CMA600i (wzmacniacz słuchawkowy,dac) ,regulacja głośności w domenie analogowej i to już naprawdę wypada dobrze. Przy używaniu takich "kombajnów" jako przedwzmacniaczy trzeba wziąć pod uwagę jakiej jakości zastosowany jest w nich dac bo to przez niego "obrabiany" jest sygnał oraz to jak realizowane jest wzmocnienie sygnału .
 6. Fono Master

  Cambridge Audio Azur 851N jako przedwzmacniacz

  Słabo ale i tak lepiej niż CA Magic6.
 7. Wczoraj na Discovery oglądałem ciekawy program "Błyskotliwa kariera kasety magnetofonowej" .
 8. Fono Master

  Audeze lcd-2

  Jak wspomniałem wcześniej ,nie znam się ,zrobił mi tę "prowizorkę" na moją prośbę ,w ramach wypróbowania czy zafunguje , Konstruktor tego wzmacniacza Pan Dubiel .
 9. Fono Master

  Audeze lcd-2

  Tak to wygląda:
 10. Fono Master

  Audeze lcd-2

  Nie robiłem to nie wiem :-) ale widziałem po jakieś dwa rezystory albo coś innego na kanał (żyła gorąca) . Jutro jak będę przepinał (przyjdzie kolega ze swoim wzmakiem) to zrobię zdjęcie . Coś chyba bliżej na ten temat pisał właściciel bloga Audiofanatyk przy recenzji Audeze LCD3 . Z tym,że u niego jakiś zabytkowy tranzystor a u mnie lampy .
 11. Fono Master

  Audeze lcd-2

  U mnie małe zmiany ,dzięki uprzejmości Sprzedawcy wymieniłem Questyle CMA400i na Questyle CMA600i ,ten ostatni wg mnie lepiej wysterowuje LCD2c . Jest jednak nadal gładko i przyjemnie w stosunku do tego czego ostatnio doświadczyłem na tych słuchawkach z wyjść głośnikowych wzmacniacza lampowego poprzez tzw. przejściówkę /reduktor . Ten "pajączek" zrobiony przez fachowca kosztuje tylko parę złociszy ale jak toto kopie ,bas i dynamika na poziomie młota pneumatycznego. Na ale na wyjazd ,delegację nie zabiorę wzmacniacza lampowego (waga ponad 20kg +delikatne lampy) dlatego musi mi wystarczyć Questyle .Za to w domu po powrocie tylko ten 2a3 ,przejściówka i kabel do Audeze oczywiście XLR .
 12. Firmy o których wspomniałeś Cardas i Oyaide ,mam ich interkonekty , chociaż obydwa są po ciepłej stronie brzmienia to jednak różnice są znaczące .Mowa o Cardas Golden Reference oraz Oyaide Across 900 xx v2 .
 13. I jeszcze jedno pytanie ,tak z ciekawości ,czy jak mój wzmacniacz ma trzy wejścia i do każdego mam coś podłączone to do "odsłuchu krytycznego" mam zostawić jedno żródło ,resztę poodłączać i te nieużywane w tym momencie wejścia zaslepić tymi zaślepkami ? Pytam bo może w tym coś jest ,że topowe Firmy w branży hi-endowego audio lampowego swoje najlepsze/najdroższe konstrukcje wyposażają tylko w jedno wejście .
 14. Wszystkie zjawiska fizyczne powinny mieć jakiś wytłumaczenie ,sama wiara,czy sugestia nie wystarczy . Ostatecznie najważniejszy jest w tym człowiek czyli "odbiornik" ,jak jest zmęczony ,nie ma nastroju czy ma chandrę to nie pomogą żadne cudowne podkładki Holfii , "piegi" ,rezonatory czy "myszy" z granulatem . Taka jest moja subiektywna opinia ,którą codziennie weryfikuję zabierając się do słuchania muzyki i jak "wchodzi" to nawet słaby sprzęt mi nie przeszkadza
 15. Na jakiej zasadzie działają te zaślepki ,likwidują przeciąg w gniazdach czy zawracają zbłąkane elektrony ?
×