Skocz do zawartości

Pomoc dla początkującego - prośba o doradztwo


Audio_Newby

Recommended Posts

Witam !

Jak w temacie chce złożyć zestaw stereo. Ponieważ to mój pierwszy a jestem młodym człowiekiem nie zarabiającym jeszcze dużo kasy - ma to być zestaw budżetowy. Pokój w którym ma grać - około 18m2 (średnia akustyka). Nie słucham bardzo głośno muzyki. Zależy mi raczej na jakości dźwięku. Muzyka różna, różnista z przewagą rocka i metalu.

W tej chwili rozważany przeze mnie zestaw"

yamaha cd s-300 albo 700 - tutaj nie wiem czy jest jakaś istotniejsza różnica pomiędzy tymi modelami... może ktoś mógł by mi doradzić ?

wzmacniacz - yamaha r-s500. R-s700 chyba różni się tylko mocą i 140w na kanał to chyba dużo za dużo ?

No i głośniki tutaj mam największy dylemat. Rozważam :Tonsil Maestro II 180, Jamo S 606, Magnat Quantum 605

Kwota - teoretycznie mogę wydać trochę kasy ale chce się zmieścić w przedziale 3000 - 4000 zł. Im mniej tym lepiej. Dlatego jeśli znawcy tematu uznają, że wystarczy yamaha s-300 za 1000 zł a nie s-700 za 1800 czy też słabszy wzmacniasz (R-s300)to będę wdzięczny.

Oczywiście jestem też otwarty na inne wasze propozycje co do sprzętu. Używki przeglądałem na Allegro ale nic godnego uwagi nie zauważyłem (nie chce kompletnych staroci, preferuje wzmacniasz z wbudowanym tunerem).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...