Skocz do zawartości

Wzmacniacz ROTEL RA - 930AX


wacek84

Recommended Posts

Dobry wieczór

To mój drugi wątek w tym dziale, dzięki wam i forum nastąpiły zmiany w moim myśleniu o sprzętach stereo tak więc poczynione zostały już pewne kroki icon_biggrin.gif

Miał być tani zestaw VK za 500 zł icon_biggrin.gif

Okazało się że zakupiłem wzmacniacz Rotela RA - 930AX :DDD czekam na kuriera ale pewnie w poniedziałek dopiero będzie icon_sad.gif

Więc pytanie moje jest odnośnie kolumn podłogowych. W moim pierwszym wątku wspominałem że pokój ma ok 30m2 i słucham przede wszystkim dużo reggae.

Miałem zamiar kupić kolumny Jamo S606 jednakże doradzono mi w pierwszym wątku Jamo ale C405 lub Maestro II. Jednakże cena jest trochę wysoka i chciałem zapytać czy np Tonsil Fenix byłby złym rozwiązaniem lub KODA AV 702 lub DIAMOND 10.6 lub YAMAHA NS-50
STX i VC rozumiem wykluczam icon_biggrin.gif

Zaznaczam że mimo wszystko udałoby się wyskrobać parę groszy więcej na te Jamo c405 tylko nie wiem czy jako laik będę słyszał różnicę między tymi kolumnami.

Z góry dzięki za podpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniasz. KODA ok, Yamaha niezbyt, a Wharfedale to cena 1800zł/para icon_wink.gif STX, VK i inne wynalazki to odrzucenia. Możesz sobie obejrzeć jeszcze Magnat'y Supreme 1000, to nie są wzory neutrealnosci (uywpuklony wyższy bas), ale masz dosć duże pomieszczenie, więc nie powinno podbijać basu, a w reagge jednak łupnięcia się przydaje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na kupienie okablowania icon_biggrin.gif

Czy kabel łączący Rotela z kolumnami wystarczy 2x2,5mm2 i czy końcówki to widełki do kolumn i bananki do wzmacniacza???

Oraz czy do podłączenia tv i mp3 do tego wzmacniacza muszą być końcówki do tv Interkonekt 2xRCA/2xRCA Prolink Exclusive a do mp3 Jack3.5st-2RCA Prolink Exclusive

czy to będzie odpowiednie zestawienie do rotela i jamo c405????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...