Skocz do zawartości

Kino domowe (Denon AVR 1611 + ???) (2500zł)


avik

Recommended Posts

Witam serdecznie.

W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się do sklepu po kino domowe (Amplituner + zestaw kolumn).
Poprzeglądałem trochę ofert i zdecydowałem się, lecz nie ostatecznie na Denona AVR 1611. Nie ukrywam, że wybór jest też związany z promocją, w której można pozyskać słuchawki.

Zastanawiam się teraz nad wyborem głośników 5.1 i kompletnie nie mam pojęcia co wybrać. Jeżeli chodzi o cenę to przewiduje około 1000zł, gdyż budżet na całość to około 2500zł.

Pomieszczenie, w którym chce postawić jest bardzo małe, bo zaledwie 2,5m na 2,5m.
Źródłem dźwięku będzie komputer, oraz LCD Samsung P2270HD.

Zależy mi na słuchaniu muzyki (głównie rap), oraz oglądaniu filmów (Muzyka 65%, Film 35%). Oczekuje czystego dźwięku i mocnego basu.

Z góry dziękuję za pomoc, sugestie i rady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się dobrze czy będziesz miał miejsce, żeby to jako tako rozstawić, szczerze niezbyt wyobrażam to sobie w takim pomieszczeniu, ale nie wiem jak tam masz, więc może...
W tym budżecie nie masz w sumie pola manewru, wystarczy ci zestaw 5.0, a oto i on:
Magnat Supreme 200 (dwie sztuki) + Magnat Supreme 100 (dwie sztuki) + Magnat Supreme Center 250
Myslę, że się sprawdzi, one z założenia mają uwypuklony bas, więc sub nie powinien być potrzebny w kinie, a do rapu to też będzie ok icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2.1, nie warto... w takim pomieszczeniu zupełnie wystarczy 2.0. Na pewno znacznie zyskasz na jakosci, wystarczy kupić wzmacniacz stereo (mniej elementów, lepszy dźwięk) i dwa monitorki. Wybór masz tutaj większy:
wzmacniacze:
CA Azur 640A v.2 (z Klipschem może być zbyt klinicznie, ten wzmak jest teoretycznie najlepszy z trójki, ale trzeba uważać na dobór kolumn)
AA MAP101 (przyjaźniejszy od CA, ale jeszcze nie tak ocieplony jak NAD; dynamiczny, z mocną podstawą basową)
NAD C316 (tutaj w sumie masz już powyżej krótką charakterystykę)
kolumny:
DALI Concept 2 (dość ciepłe i zrównoważone)
Klipsch B3 (piekielnie szybkie i szczegółowe, z punktowym, ale mocnym basem)
MA BX2 (niejako zbliżone do DALI, ale z większą szczegółowością)
CV CLS-6 (tych nie słyszałem, ale to Ameryka, więc na pewno mocno siedzą na basie i z tubą mogą grać naprawdę głośno)
Ja bym z tego wziął AA + Klipsch, najprawdopodobniej, będzie szybko, basowo, detalicznie... moim zdaniem idealnie do rapu i filmów. Niemniej jednak wszystkie te sprzęty są godne uwagi.

PS: Co do tych słuchawek gratis od Denon'a to naprawdę nie warte to zachodu jest. Niby fajnie, ale te słuchawki są naprawdę miernej jakosci, jak chcesz cos dobrego to kup sobie CREATIVE Aurvana LIVE!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...