Skocz do zawartości

Zakup wiezy / kolumn + wzmacniacza


bocian24

Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zdecydowałem się na zamienienie moich starych komputerowych pierdziawek na "porządniejszy" sprzęt audio. W temacie jestem bardzo zielony:P Mam do wydania 500zł (ew. jak będzie warto to dołożyć mogę kilka stówek ale z 300 to max). Z lekkiego obadania tematu wiem, że nie ma co pakować sie w nowy sprzet z takim niskim budżetem. Mój pokój ma coś w granicach 12 - 14m2. Nie mam dużo wolnego miejsca (podłoga odpada całkiem, myślałem o zamontowaniu głośników na ścianie, biurku, na meblach: szafie i regale po prawej i lewej od biurka - maja 1,9m wysokości wiec do sufitu zostanie mi z 70cm). Mieszkam w bloku, wiec nie potrzebuje niesamowicie wielkiej mocy coby nie denerwować sąsiadów icon_wink.gif. Zależy mi na jakości, czystości, głębi dźwięku (no wiecie o co chodzi, nie potrzebuje bassu który zagłusza wszystko inne i trzęsie całym blokiem lecz jest wyczuwalny i gra "zwyczajnie", czysto i przyjemnie icon_razz.gif). Słucham metalu, rocka, rocka progresywnego (Metallica wraz z S&M, która to ponoć jest bardzo ciężką płytka dla głośników; Riverside; RHCP; PinkFloyd; COMA itp. - powinno wam to dać lekkie pojęcie jakiej dokładnie muzyki słucham), oczywiście inne gatunki tez słucham lecz sporadycznie. Myślałem o kupieniu dobrych głośników stereo i wzmacniacza (milo by było jakby był z odtwarzaczem CD, z USB). Mam teraz jeszcze kilka pytań a mianowicie:

-czy jakość dźwięku będzie kiepska jeśli podłącze DVD do wzmacniacza (chciałbym także podpiąć DVD do TV a głośniki do DVD i zrobić takie kino domowe) - tzn czy stracę na jakości na samym odtwarzaniu muzyki na odtwarzaczu DVD i czy muszę kupić jakiś lepszy sprzęt do tego celu?
-czy będzie dobrze jak będę używał takiego zestawu jako nagłośnienia do kompa i kolumny będą stać około 0,5 - 1m od mojego ucha?
-jakich rzeczy szukać? (firmy, modeli) a jakich unikać jak ognia?

W tygodniu chce się poszwędać po mieście i poszukać jakiś używanych komponentów tylko nie mam pojęcia na co zwracać uwagę a co olać. Mieszkam w Dzierżoniowie w woj. dolnośląskim. Ewentualnie zakupy we Wrocławiu także są możliwe wiec jak znacie jakiś dobry sklep, lub sami macie propozycje sprzedaży to piszcie icon_smile.gif oczywiście oferty z allegro tez są mile widziane.

Prosiłbym także o propozycje odtwarzaczy DVD (tu mogło by się znaleźć USB i najlepiej jakby dało rade tez z HDMI do podłączenia do monitora o ile takie coś jest w miarę możliwe). Najlepiej jakbyście mogli podać propozycje całego configu: kolumny + wzmacniacz + DVD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...