Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
axo

problem glosnosci

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam mały problem. Niedawno zakupilem sluchawki hd 555 , ktore podlaczam pod laptopa Lenovo y530. Wydaje mi sie, ze lewa muszla gra glosniej od prawej, podlaczalem je pod inne urzadzenia, i tez jest roznica (boombox philipsa oraz yamahe rxv 467)ale nie tak wyrazna jak na laptopie.Da sie jakos sprawdzic czy sa uszkodzone badz , sprawdzic jacka w laptopie? Sam nie wiem czy to wina sluchawek czy laptopa a nie chcialbym wyylac ich na gwarancji bezpodstawnie ...

Pozdrawiam.

Dobrze by było jakbyś sprawdził na jakimś wzmacniaczu słuchawkowym. Ale wydaje mi się, że jednak może być coś nie tak ze słuchawkami. Niestety icon_sad.gif

Niestety nie mam takiej mozliwosci. Istnieje jakis program , dzieki ktoremu mozna sprawdzic glosnosc ?

Pozdro.

Programy moze i sa ale wymagalyby odbiornika. Poprobuj z balansem, raz na lewo, raz na prawo i porownuj. Mozesz tez sciszyc tak zeby ledwo bylo slychac dzwiek, wowczas byc moze polowa slabiej grajaca w ogole nie bedzie grac, a druga bedzie.
I zrob tez testy odsluchowe majac sluchawki zalozone odwrotnie. Tzn nie lewe do lewego ucha itd tylko lewy glosnik do prawego ucha. I sprawdz czy roznica tez sie odwrocila. Wyeliminujesz w ten sposob ewentualne problemy ze sluchem icon_wink.gif

Też mam te słuchawki(teraz już mocno zmodyfikowane). Też miałem ten problem. A teraz bez też·ów: Zdejmij pady i tą siateczkę, sprawdź, czy nie wgniotła ci się membrana. Nawet małe wgłębienie w kopułce membrany jest dość dobrze słyszalne. Kolejna sprawa to ułożenie na głowie, z jednej strony możesz mieć inaczej założone i to też wpływa na charakterystykę brzmienia. Po tym nie traci się gwarancji.

Dzieki za rady.Wydaje mi sie ze rozwiazalem problem.Przeczyscilem jacka w lapie i wydaje mi sie ze lepiej slychac.Za moda sie wezme po gwarancjii icon_smile.gif

Pozdro.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować