Skocz do zawartości

Podłączenie wzmaka i amplitunera kina domowego do jednej pary głośników.


Sloncezdeszczem

Recommended Posts

Witam
Jak w temacie - czy jest możliwe i bezpieczne dla sprzętu podłączenie wzmaka i amplitunera KD do jednej pary głośników? Kolumny mają po dwa wejścia ( bi wiring ) czyli 2x+ i 2x- i chciałbym pod jedną parę wejść podłączyć wzmak stereo, a pod drugą amplituner KD oddzielnymi kablami ( para kabli dla stero i para dla KD ). Wiem, że mógłbym użyć pre out-a ale wtedy podczas korzystania ze sprzętu jako KD musiałbym mieć włączone dwa sprzęty, a chcę tego uniknąć. Dodam też, że teraz te wejścia w głośnikach są spięte razem metalowymi klamrami ( oczywiście + do + i - do - ). Oba sprzęty nigdy nie będą włączone jednocześnie.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nigdy nie stosowałem takich praktyk i raczej nie bardzo mógłbym pomóc, ale intryguje mnie tylko jedno:
Większość współczesnego sprzętu ma STANDBY, więc ,,zawsze" jakiś minimalny prąd może pojawić się na wyjściu w formie zakłoceń. Musisz w ciszy potestować sobie takie połączenie, nie sądze by istniało ryzyko zniszczenia jakiegoś z elementów tego połączenia.... Jeśli mam rację (???) to może trzeba tylko zadbać, by drugie urządznie było całkowicie wyłączone z prądu, czyli w OFF!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...