Skocz do zawartości

Zestaw stereo za ok 3500??


osi123

Recommended Posts

Witam

Rezygnując z kina domowego, zdecydowałem się na zakup zestawu stereo, czyli 2 kolumny i wzmacniacz (ew. amplituner).
No i teraz pytanie do szanownych forumowiczów. Jakieś pomysły na taki zestaw w cenie ok 3500 za całość?
Pokój 20m, lekko pozastawiany jak to w mieszkaniu. Rodzaj muzyki: od spokojnych chilloutowych melodii poprzez bluesa, trochę jazzu, do cięższych gitarowych brzmień, poza tym radio i koncerty DVD. Głównie z płyt CD/DVD kiedyś pewnie BR.
Nie o to chodzi żeby było mega głośno, a raczej wyraźnie i czysto, żebym mógł siąść naprzeciwko i wieczorem cicho ale wyraźnie posłuchac ulubionych płyt, żeby bas był wyraźny ale nie dominował nad resztą... Chcę słyszeć poszczególne instrumenty a nie zlane ze sobą dźwięki...
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój tak jak pisałem 20m kw. czyli odległość od głośników ok 4m zakładając że siedzimy na przeciwko. A czy mogą być podstawkowe? Hmm, w ogóle się nad tym nie zastanawiałem, przyznam szczerze, że nawet nie wiem czy jest jakaś różnica czy to w dźwięku czy w zastosowaniu... Raczej skłaniałem się ku kolumnom podłogowym, ale rozważ wszystkie propozycje icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Ja monotonnie...
Choć wiem, ze Wszyscy mają mnie serdecznie dosyć...

Niedawno zeszły z allegro klasyczne , nieduże Infinity za śmieszne pieniądze (1300). Na tych niewielkich, podłogowych kolumienkach mógłbyś posłuchać każdego dźwięku z osobna i wszystkich razem icon_biggrin.gif Z basem takim jakiego oczekujesz (podejrzewam) I na wzmocnienie jeszcze sporo by zostało... Radze się rozglądnąć.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dodatkowe pytanie: odtwarzacz rozumiem sobie zostawiłeś, co to za model...? Ja ze swej strony proponuje doskonałe głośniki wolnostojące:
DALI IKON 6 = 2499 zł
http://allegro.pl/dali-ikon-6-w-stanie-gab...1697944875.html
i np.: MARANTZ PM7000 = 1000 zł
http://allegro.pl/marantz-pm-7000-wzmacnia...1698298472.html
Kolumny przede wszystkim analityczne, niesamowicie szczegółowe z kapitalną przestrzenią, wzmacniacz z dużym zapasem mocy, dobrym basem i nutką muzykalności - powinno się ładnie zgrać. Kiedyś ktoś do tego wzmacniacza polecał na naszym forum właśnie Ikony 6............

Oczywiście jeśli dopuszczasz używki icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...