Skocz do zawartości

Yamaha RX-V1067 vs. RX-V671


krakusek

Recommended Posts

Witam....

... stoję przed dylematem wybrania amplitunera AV z obsługą funkcji sieciowych. Wybór padł na jakiś z produktów Yamahy (pioneer odpadł w przedbiegach - nie lubie tej firmy, denon nie podoba mi się wizualnie, HK - za ampli z sieciowymi bajerami za dużo sobie życzy, Marantz SR5006 byłby w porządku gdyby nie jego "oczko" wyświetlacza na którym zbyt mało jest informacji, a przez to odpada odtwarzanie muzyki z NAS'a bez użycia TV).
Budżet - max 3000zł (i 400zł więcej na A810 nie wyskrobię)...
... przez ostatni tydzień szukałem w sklepach dostępnego RX-V1067... no i jak w końcu dzisiaj znalazłem to zacząłem się zastanawiać czy może nie lepiej 1100zł zaoszczędzić i dorzucić tą kasę do nowych głośników (będą kupowane za ok. 2m-ce)....

... generalnie do ampli nie będzie nigdy podłączony ce-dek.... zamierzam całą swoją płytotekę zgrać na nas'a a nowe płyty kupować we flac'ach .... jakimś melomanem nie jestem, a większość czasu (75%) zestaw będzie używany do filmów... dlatego też nie chciał bym po pół roku stwierdzić, że tak "wypasiony" wzmacniacz był dla mnie zupełnie zbędny i nie wykorzystałem nawet 1/4 jego możliwości...

... głośniki które aktualnie są na tapecie do kupienia to KEF iQ50 lub C7 (ale to cały czas jeszcze jest w fazie rozważań)....

... pomieszczenie to 25m2 z otwartą kuchnią....


potrafi ktoś pomóc zbłąkanemu... ??? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zawsze lepiej wydać więcej na kolumny niż amplituner z bajerami, z których i tak w większości się nie skorzysta.

Myślę, że jak dobrze się poszuka to 810 Yamahy wyrwie się w sklepach z 3 tysiące.

Kolumny - IQ50 to z tego co pamiętam dość skromna kolumna podłogowa i obawiam się, że nie da rady na 25 metrach z otwartą przestrzenią.

Jaką kwotę przewidujesz na kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cyt.: ,,Zawsze lepiej wydać więcej na kolumny niż amplituner z bajerami, z których i tak w większości się nie skorzysta" - nie jest to do końca takie proste i oczywiste...
Nie wyobrażam sobie, że do YAMAHY RX-V671 podłączysz jakieś kolumny choćby z przedziału 3-4 tyś za parę icon_eek.gif . Amplituner może nie dać sobie z nimi rady, a już napewno nie pokaże na co je stać! Trzeba tu zachować równowagę i zdrowy rozsądek, dla mnie głośniki za ok. +/- 2000 zł wystarczą! RX-V671 jest przyzwoitym wzmacniaczem, ale model RX-V1067 - to już znacznie wyższej klasy sprzęt i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja. Wyższa jakość komponentów, wyższa sprawność zasilacza, mocniejsze końcówki mocy itp. Sporo testów przeszedł pomyślnie, min. w naszym AUDIO:

http://audio.com.pl/testy/yamaha-rx-v1067:13

Test ,,sześćsety” masz w obecnym numerze AUDIO (w wersji papierowej), więc możesz pokusić się o własne porównanie... Parę jego poprzedników słyszałem i są to fajne amplitunery, ale jeśli Cię stać na więcej - to brałbym ,,1067"!!! Póki jest dostępny - bo z tego co wiem u dystrybutora praktycznie się skończył!!! Kolega ostanio go kupił właśnie w sieci Top-HiFi i dostał model z ekspozycji, bo innych już nie ma. Oczywiście w stanie idealnym icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Pierwsze wrażenia z odsłuchu: bardzo pozytywne i wyczuwalne, przesiadka ze starej poczciwej YAMAHY DSP-A5 na RX-V1067, dała dużo wyższą jakość brzmienia. Pierwsza wada, to już nie tak ergonomiczne ustawienia.... Yamaha przyzwyczaiła mnie do prostoty obsługi, ale widzę że to już tylko historia icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...