Skocz do zawartości

Kino 3.1 jest możliwe ?


Antyniemiec

Recommended Posts

Witam wszystkich,

od dłuższego czasu planuję kino domowe w pokoju z aneksem kuchennym (24 m2 ).

Mam pewne trudności z odpowiednim umieszczeniem kolumn/głośników tylnych/efektownych.
Czy będzie wielką zbrodnią gdy zniszczę kanony 2.1, 5.1, 7.1 i wstawię zestaw 3.1 ?
Czy ktoś kiedyś testował takie cuda?

Ślinię się na Marantz SR5005 + 2 x KEF Q500 + Sub KEF + Centralny Kef Q200.

Muzyki lubię posłuchać ale częściej kino, telewizja a od święta PS3. I chce uniknąć zestawów 5.1 oraz 7.1 gdyż gdzie bym nie próbował zamontować tylnych/efektownych to mam wrażenie, że... kompletnie nie pasują i będą wciskane na siłę.

Pomysł 3.1 w głowie się urodził, gdyż nie chcę dużo tracić na efektach przestrzennego kina.

Uprzejmie proszę o uwagi, negacje z uzasadnieniem i inne audiofilskie fiksacje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jasne, że wielkiej zbrodni nie popełnisz tworząc u siebie system 3.1. Myślę jednak, że moglibyśmy Ci bardziej pomóc jak byś zamieścił fotkę tyłu pokoju, w którym ewentualnie można by zamontować głośniki efektowne. Mogą to przecież być jakieś miniaturowe satelitki, które nie będą Cię razić wyglądem oraz gabarytami!!! Nie muszą to być kolumny z tej samej serii!!! A przestrzeń za głową w kinie jest co raz częściej przez filmy, koncerty wykorzystywana...

Inną moją sugestią jest to, byś pomyślał nad wyższym modelem Marantza SR6005, to jest raptem 1000 zł więcej, a lepsze komponenty i jakość oraz sprawność. A przy modelach Q500 może to być bardzo ważne oraz wskazane. Tu bezwzględnie musisz poczynić odsłuchy przed zakupem!!!

Jeśli budżet Ci na to nie pozwala, to przy takich potężnych głośnikach ja osobiście zrezygnowałbym z suba. Centralny jest dla mnie ważniejszym komponentem od suba, bo wszelkie dialogi, akcja pierwszego planu przekazywane właśnie przez ten kanał. A wielkie wybuchy i niskie basy przy Q500 powinny bez problemu pojawić się w 24 [m2]....... U mnie Dali IKON 7 wystarczają na powierzchni ok. 40 [m2]!!!

P.S. Co oznacza Antyniemiec??? Aż tak ich nienawidzisz??? Bo widzisz odpowiedział Tobie prawie Antyamerykanin icon_wink.gificon_wink.gificon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dzięki za odpowiedź i sorry za moją z takim opóźnieniem. Od podstaw mebluje i wykańczam mieszkanie (stan deweloperski); masa spraw a kino będzie bardzo smakowitym deserkiem.
Zgadzam się z Tobą, jednak podstawa to kino 5.0. Mam kuchnię z aneksem kuchennym (jeszcze w stanie raczkowania) i wykombinowałem, że głośniki będą równo po bokach na wysokości uszu-jeden wmontuję w ladę kuchenną (a nie lekko z tyłu tak jak być powinno-jest w sumie to automatyczne dostrajanie dźwięku w amplitunerze).
Temat poruszyłem choć pewnie za ok. 3 m-ce zakupu dokonam.

Antyniemiec pełną gębą... jak słyszę ten język to mi się krew w żyłach gotuje.
Najprzyjemniejsza chwila... 2:1 dla Polski na Baltic Arenie, wyrównanie w ostatnich sekundach meczu było dla mnie bardzo dołujące (tym bardziej, że byłem na tym meczu). Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...